Pūkiniai ir vilnoniai patalynės komplektai – ką rinktis?

patalynės komplektaiKiekvienas svajojame apie kokybišką miegą, minkštą, šiltą ir malonią patalynę. Tiesa, šių pasirinkimas gan didelis, todėl prieš priimdami sprendimą turime gerai pagalvoti, kokio audinio gaminį pasirinksime. Pardavėjai teigia, kad didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia pūkiniai ir vilnoniai patalynės komplektai. Abu pasirinkimai turi savų privalumų ir trūkumų.

Pūkinės patalynės privalumai ir priežiūra

Pūkinė patalynė paprastai prikemšama paukščių (dažniausiai – ančių arba žąsų) pūkų. Neretai pūkai yra maišomi su plunksnomis, todėl reikėtų pasidomėti sudedamųjų dalių proporcija. Kuo daugiau pūkų bus patalynėje, tuo lengvesnė ši bus. Geriausias laikas miegoti su pūkiniais patalais – šalti žiemos vakarai. Tai itin malonus audinys, į kurį smagu susisukti ir mėgautis šiluma bei komfortu. Iš kitos pusės, turėtumėte žinoti, kad pūkai nepraleidžia oro, todėl kaupia drėgmę. Tai reiškia, kad miegantis ir prakaituojantis žmogus jausis nekomfortiškai. Be to, prakaitas gali įsigerti į patalynę, dėl ko pradeda veistis dulkių erkutės. Kadangi patalynės negalima skalbti skalbimo mašinoje, ji nėra tinkama į alergiją linkusiems žmonėms. Dėl šios priežasties rekomenduojama pūkinę patalynę reguliariai išvėdinti, išmušti ir palikti saulėje – taip ne tik naikinamos bakterijos, bet ir pašalinami nemalonūs kvapai.

Vilnonės patalynės privalumai ir priežiūra

Vilnonės patalynės vertinamos dėl savo gydomųjų savybių. Šis audinys masažuoja odą, gerina kraujotaką, yra rekomenduojamas sąnarių skausmais besiskundžiantiems žmonėms. Priešingai nei pūkinė, vilnonė patalynė puikiai sugeria drėgmę, todėl gelbėja prakaituojant. Be to, vilnoje drėgmė neužsilaiko (ji yra garinama), todėl patalynėje nesiveisia nei dulkių erkutės, nei kiti mikroorganizmai. Tokia patalynė laikoma hipoalergenine, puikiai tinkanti tiek astma sergantiems žmonėms, tiek į alergiją linkusiems pirkėjams. Dar vienas privalumas yra tai, kad tai puikus pasirinkimas visiems metų laikams. Vilna padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą, todėl žiemą šildo, o vasarą padeda palaikyti vėsą. Vilna nėra linkusi purvintis, todėl skalbti ją reikia gana retai. Jei susikaupia nemalonus kvapas, tereikia vilną palikti gerai vėdinamoje vietoje, tačiau vengti tiesioginių saulės spindulių. Jei vis dėlto patalynė turi būti skalbiama, rekomenduojama tai daryti rankomis, nors galima naudoti ir specialiai vilnai skirtą skalbimo programą. Niekuomet vilnos nedžiovinkite džiovyklėje ir negręžkite rankomis – patalynė turi išdžiūti pati, horizontalioje padėtyje, atokiau nuo tiesioginės saulės.

Parašykite komentarą