Interjerą kurkite sau, o ne aplinkiniams

Interjerą kurkite sau, o ne aplinkiniams

Egoistiškas straipsnio pavadinimas? Galbūt. Tačiau tinkamesnio (ir netgi teisingesnio) nėra. Kodėl? Nes namų interjero prekės yra būsto šeimininkų skonio reikalas. Apdailos sprendimai priimami, atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Ne į kaimyno iš dešimto namo ar bendradarbio iš rinkodaros skyriaus poreikius, o savo.

Protingi patarimai yra naudingi

Pirkdami kilimą, sieninį laikrodį ar kitą interjero detalę veikiausiai neišvengsite patarimų. Patarimų, kuriuos neabejotinai turėsite atsijoti. Vienokio svarumo yra žmogaus, besispecializuojančio šioje srityje, pastebėjimai. Kitokios yra subjektyvios nuomonės, tokios frazės kaip „aš daryčiau šitaip, nes tai mane veža“ ar „gal ne, man toks dizainas nepatinka“. Iš kiekvienos minties gali kilti puikių idėjų, tačiau vadovautis vien pašaline nuomone – ne tik netikslingas, bet ir keistas sprendimas. Juk namų interjero prekės skirtos jums. Jūsų, o ne pašalinių aplinkai, jūsų jaukumui.

Žinoma, protingai patars tie, kurių pašaukimas ir profesija yra interjero dizainas. Jei galite skirti lėšų, tai visuomet bus taiklus šūvis, nes profesionalai, tikėtina, pasiūlys tokių dizaino variantų, apie kokius net nepagalvojote. Būtent tokie patarimai pravers, į juos atsižvelgti tikrai verta.

Minimalizmas ar… maksimalizmas?

Kol vieni propaguoja minimalizmą ir stengiasi kuo labiau „išgryninti“ namų erdvę, kiti patalpas tiesiog apkrauna. Dailios detalės suteikia gyvumo, personalizuoja erdvę, išryškina gyventojų identitetą. Tačiau „kas per daug, tas nesveika“. Šis posakis sugalvotas ne šiaip sau.

Namų interjero prekės skirtos grožėtis, tačiau pernelyg daug įvairiausių niekučių – tai jau chaosas. Turbūt sutiktumėte, kad kūrybinė netvarka – dar visai žavu. Tačiau labai apkrautas kambarys greičiausiai nebus ypač gražus.

O kaipgi minėtasis minimalizmas? Jei interjere per daug tuščia, jei jis stokoja patogumo, ko gero, reikėtų jį kiek „maksimizuoti“. Tad išvada paprasta – reikia išlaikyti vadinamąjį aukso viduriuką. Tuomet būstas ir dailus, ir patogus.

Minčių daug, bet kitaip ir būti negali – juk namų interjero prekės skirtos jums. O tai reiškia, kad turite nuspręsti, kaip namai atrodys. Ar kreipti dėmesį į patarimus? Priklauso nuo jūsų pačių. Protingi patarimai padeda išvengti nesklandumų. Bet tik protingi.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.