Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Visi turime savo aistrų, kai kuriems tai yra muzika. Ir geriausia, kai ji skamba kuo garsiau ir kokybiškiau. Garso kolonėlės – įrankis, padedantis tai užtikrinti. Techninis pastarųjų veikimas pagrįstas garsiakalbio mechanizmo gebėjimu konvertuoti elektroninį signalą į garsą, kuris ir pasiekia mūsų ausį. Pastarosios atsiduria ir ne tokių užkietėjusių melomanų pirkinių sąraše – kiekvienas iš mūsų kartais norime tiesiog atsipalaiduoti su mėgstama daina ar, žiūrėdami filmą, garso efektų dėka pasijusti tarsi kino teatre.

Garso kolonėlės, priklausomai nuo pastarųjų kokybės, prekinio ženklo bei kitų parametrų, neretai yra gana solidi finansinė investicija (net ir mokant keletą eurų, nesinori šiuos išleisti veltui), tad pirkinys turi būti gerai apgalvotas.

  • Žemų ar aukštų dažnių?

Vienas iš galimų garso kolonėlių klasifikavimas – žemų bei aukštų dažnių garsiakalbiai. Žemų dažnių garsiakalbiai geriausiai atkuria bosą, vyrišką bokalą, būgnus ir kitą, o aukšto – skamba švariai ir skaidriai, išryškindami varpelio, smuiko bei kitus garsus. Šio tipo kolonėlės rinkoje yra populiariausios, tačiau taip pat siūlomos ir profesionalesnės, atkuriančios visus garsus ar didesnį jų spektrą (trijų dalių, daugiau nei trijų, pilnos apimties).

  • Laidinės ar bevielės?

Šios garso kolonėlės skiriasi ne tik kaina, bet ir mobilumu. Jei savo būste atradote jaukią vietą šiam prietaisui (tai gali tapti patraukliu interjero akcentu) ir neketinate šios niekur transportuoti, galite įsigyti ir laidines, tačiau jei neatmetate galimybės, jog pastarosios lydės į sodybą, draugų namus ar prie ežero, protingesnis sprendimas būtų bevielės.

  • Kokio dydžio patalpoje gyvenate?

Patalpų, kuriose visą laiką arba dažniausiai bus laikomas šis prietaisas, dydis lemia kolonėlių pasirinkimą. Jei erdvės mažai, rinkitės kompaktiškesnes kolonėles, jei patalpos erdvios ir didelės – galingesnes bei didesnių gabaritų.

  • Nepamirškite šiuolaikinių technologijų.

Šiuolaikinės garso kolonėlės gerokai skiriasi nuo tėvų ar mūsų pačių pirmų įsigytų, kurios galėdavo būti prijungtos prie muzikinio centro ar, geriausiu atveju, kompiuterio. Šiandieniniai prietaisai Bluetooth ir WiFi pagalba gali būti prijungiami prie visų įrenginių – planšetės, išmaniojo telefono ir kita.

Parašykite komentarą