Žoliapjovės ar dalgis: už ir prieš

Žoliapjovės ar dalgis: už ir prieš

Kiekvienam sodininkui neišsiversti be tam tikrų įrankių ir mechanizmų. Vienas jų – žoliapjovės. Tai specialūs įrankiai, skirti pajuti sunkiai prieinamoms vietoms ir krūmokšniams. Tik galvoje kirba vienas klausimas – ar tikrai žoliapjovė yra geriausias variantas?

Ne geriausias, jei jūsų sklypas yra 2 metrų tvora aptverta pieva su namu, garažu ir vaikų žaidimo aikštele. Geriau apsimoka paprasta stumdoma žoliapjovė. Gal net ne benzininė, o elektrinė. Bet jei žemės turite nemažai, šalia miškas, grioviai ir kitokie reljefiniai „iššūkiai“, be normalius žoliapjovės neišsisuksite. O gal be gero seno dalgio? Pasverkime visus argumentus.

+++ Žoliapjovės pliusai +++

Žoliapjovė nereikalauja specialių įgūdžių, kaip dalgis. Ją prižiūrėti nėra sudėtinga.

Žoliapjovė paprastai susideda iš 2 dalių, todėl lengvai transportuojama, ko nepasakysi apie ilgą ir griozdiškos konstrukcijos dalgį, kuriam nuimti „galvą“ nėra taip paprasta.

Žoliapjovė nebijo akmenukų, kurmiarausių, stiklų. Viskas, ką galite padaryti į juos atsitrenkę – sutrumpinti valą. Dalgio geriau į juos netrankyti, nes laukia ilgas ir nuobodus kalimas ir galandimas.

Žoliapjove gali laisvai naudotis ir damos. Deja, dalgis – daug jėgos reikalingas vyriškas įrankis.

Žoliapjovė nėra pavojinga nei vaikams, nei suaugusiems. Viskas, ką su ja galima padaryti negero yra išpilti likusius degalus ir tepalus. Deja, dalgis geriau tegul lieka vaikams nepasiekiamoje vietoje…

— Žoliapjovės minusai —

Žoliapjovė (benzininė) leidžia labai daug triukšmo. Dalgis šienauja tyliai.

Benzininė žoliapjovė teršia gamtą, nes degina nemažai kuro ir tepalo. Tai naftos produktai, kuriems degant išsiskiria labai nuodingi elementai, kai kurie net kancerogenai. Dalgis gamtos neteršia.

Elektrinė žoliapjovė vartoja gana nemažai elektros, tad išlaikyti žoliapjoves kainuoja papildomai. Dalgiui reikia budės už pora eurų ir specialaus kaltuko iškalimui, kuris tarnauja dešimtis ir šimtus metų.

Netinkamai prižiūrima žoliapjovė gali pridaryti nuostolių – dažniausiai kenčia galvutė nuo nesuteptų guolių, užsikemša variklis nuo neskiesto kuro, reikia keisti oro filtrus. Tai dar papildomos išlaidos.

Žoliapjovė gali sukelti vibracijos ligą. Dalgis tokios ligos nesukels, tačiau juo susižaloti taip pat nesunku.

Elektrinės žoliapjovės darbo vieta apribota elektros laidais. Benzininės – kuru ir tepalu, tuo tarpu dalgis varomas žmogaus raumenų jėga.

Ką rekomenduotume jums? Rekomenduotume žoliapjovę, o ne dalgį. Tai efektyvesnis įrankis, tinkantis mūsų sąlygoms, kai į sodą važiuojame tik vasarą. Net ir kaimo žmonės sako, kad tiesiog „nebenori daužyti rankų“ su dalgiu, todėl renkasi kur kas saugesnį įrankį.

Tiesa, žoliapjovė neprilygsta dalgiui darbo greičiu. Tuo galima įsitikinti šiame video:

watch?v=gsfIHiBB6xE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.