Pagal
Tag: židiniai

Kodėl vis dar populiaru namie statyti židinį?

Kodėl vis dar populiaru namie statyti židinį?

Židinys namuose daugeliui iki šiol asocijuojasi su romantika, jaukumu ir atsipalaidavimu. Nors šiuo metu poreikis statyti židinį tendencingai mažėja, ypač naujos statybos namuose, jie tikrai dar neina užmarštin. Tikros ugnies gerbėjai vis dar su malonumu renkasi židinius savo namams ir mėgaujasi jų skleidžiama šiluma bei ugnies spragsėjimu.

Ne paslaptis, kad įvairios krosnelės neretai tampa vienu iš papildomų namų šildymo šaltinių, ypatingai senos statybos namuose. Taip pat jos yra neatsiejamos nuo lietuvių taip pamėgtos pirties įrengimo ar sodybose bei sodo nameliuose. Vertinant tai, kad pastariesiems atvejams statyti kitą, tarkime, kietojo kuro katilinę nėra poreikio, o dujinis šildymas yra neįmanomas. Taigi krosnelė tokiais atvejais yra puikus pasirinkimas.

Dar vienas kriterijus, lemiantis šių židinių bei krosnelių populiarumą – jų platus modelių bei tipų pasirinkimas. Asortimentas leidžia pasirinkti nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingesnių įrenginių, kurie gali būti jungiami drauge į pagrindinę šildymo sistemą. Atitinkamai pasirinkus krosnelę, ją galima prijungti prie radiatorių ar grindinio šildymo, ruošti karštą vandenį.

Šiuo metu rinkoje galima rasti įvairių gamintojų krosneles, gaminančias įvairių tipų bei modelių krosneles įvairiems poreikiams. Vienas iš gamintojų Romotop savo asortimente siūlo ypatingai didelį spektrą įvairių židinių ir krosnelių. Iš tiesų tai labai patrauklios išvaizdos ir visiškai paruošti židiniai montavimui. Kai kurie iš jų yra su visiška apdaila, todėl nereikalauja papildomai jokių apdailos darbų, tereikia prijungti numatytoje namų vietoje. Kitais atvejais židiniai gali būti montuojami ir vėliau atliekama apdaila, taip krosnelę integruojant į namų interjerą.

Taip pat šis gamintojas siūlo ir alternatyvius židiniams gaminius – krosneles, kurios puikiausiai atlieka tą pačią funkciją, kaip ir židiniai. Jos taip pat gali būti įvairių tipų, dydžių, plieninės ar su akmens masės apdaila.

 

 

 

 

Kodėl verta statyti židinį namuose?

Kodėl verta statyti židinį namuose?

Židinys namuose yra vis dar populiarus sprendimas. Tuo labiau, kad šiuolaikinės technologijos bei plati židinio įrengimui reikalingų priemonių pasiūla leidžia paprasčiau ir lengviau atlikti židinio montavimo darbus. Jei svarstote, ar verta statyti židinį namuose, perskaitykite mūsų informaciją, kuri padės jums apsispręsti.

 • Jaukumas

Niekas tikriausiai nepaneigs, kad židinys namams suteikia jaukumo ir šilumos. Malkų traškėjimas židinyje ir malonus medienos aromatas nuteikia raminančiai, mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti. Būtent todėl židinį labai dažnai galima išvysti kaimo turizmo sodybose, kurios skirtos poilsiui nuo miesto šurmulio. Nenorintys naudoti židiniui natūralios medienos, renkasi elektrinius židinius, kurių liepsnos imitacija savo poveikiu prilygsta malkomis kūrenamam židiniui.

 • Ekonomiškas šilumos šaltinis

Nedidelio ploto namams židinys gali būti ir puiki šildymo sistemos alternatyva. Jei teikiate prioritetą židinio gaminamai šilumai, geriausia rinktis dujinį arba malkomis kūrenamą židinį. Žinoma, jei pagrindinė židinio funkcija bus šildymas, verta į tai atsižvelgti tiek renkantis židinį, tiek atliekant montavimo darbus.

 • Paprastas montavimas

Dažniausiai židiniai pakankamai paprastai pajungiami ir montuojami. Sudėtingesnių darbų gali prireikti jei ketinate židinio pagalba apšildyti visus namus. Bet pavyzdžiui, elektrinį židinį tereikia tinkamai pajungti ir jau galima mėgautis jo skleidžiama šiluma.

 • Prieinamos kainos

Židinį galima įsigyti kur kas pigiau nei pavyzdžiui, kietojo kuro ar dujinį katilą. Na, o jei židinį ketinate statyti kaip interjero detalę, kuriančią namų jaukumą, galbūt ir rasite pigesnių, tačiau ne tokį stiprų efektą suteikiančių variantų.

Tai dažniausios priežastys, kurios paskatina gyventojus statyti židinį namuose. Jei jūs taip pat priimsite šį sprendimą, židinio pasirinkimą pradėkite nuo pamąstymo, kurio tipo židinys labiausiai tiks jūsų namams. O tada rikoje tikrai rasite jums pagal kainą ir kokybę tinkamą variantą.

Dujiniai židiniai – kodėl verta rinktis?

Dujiniai židiniai – kodėl verta rinktis?

dujinis židinys

Pagalvoję apie židinį, visi iškart jį asocijuojame su namais, jaukumu, šiluma, interjero dizainu. Nors tradicinis židinio vaizdas mūsų sąmonėje – atvirai liepsnojanti ugnis, į ugniakurą metamos malkos ir švelnus dūmų kvapas, ne visi savo namuose turi galimybę įsirengti tokį židinį. Tačiau tai ne bėda – jus išgelbėti gali dujiniai židiniai. Tai ne ką mažiau kokybiška ar patogi alternatyva, kuri leidžia mėgautis kone visais židinio privalumais. Kodėl verta rinktis dujinį židinį?

Dujiniai židiniai – patogus ir kokybiškas variantas, norintiems modernios išvaizdos, į sieną montuojamo židinio, kuriam nereikia malkų ar atviros liepsnos. Įsirengus dujinį židinį, liepsnos vaizdas praktiškai nesiskiria nuo degančių malkų, o jūs galite patys nustatyti ir reguliuoti temperatūrą, kurią skleis įrenginys. Be galo išmanu tai, kad naujos kartos dujiniai židiniai gali būti kontroliuojami planšetiniu kompiuteriu arba telefonu.

Dujiniai židiniai veikia labai panašiai kaip ir dujinė viryklė. Jie tvirtinami prie namuose esančio dujų mazgo, kuris integruojamas į židinį. Visą šį darbą atlieką profesionalūs montuotojai, kurie pasirūpina, kad būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų ir taisyklių. Jie taip pat užtikrina sistemos sandarumą ir tuo pačiu praveda ventiliacijos sistemą, kuri reikalinga oro cirkuliacijai. Įjungti ir „uždegti“ židinį galite per degimo kapsulės sistemą, kuri ir įžiebia liepsną, kurią matote židinyje. Šiluma iš židinio yra skleidžiama per stiklą ir taip apsaugo nuo galimų nelaimingų atsitikimų bei atviros liepsnos.

Dujinį židinį verta rinktis, nes jį galima valdyti nuotoliniu būdu, todėl jūs galite matyti, kiek šilumos jis išskiria, ar norite jį padidinti, sumažinti, ar visai išjungti židinio veikimą. Taip pat galima nustatyti norimą temperatūrą, kurią pasiekęs židinys išsijungs, o nukritus temperatūrai jis vėl pradės veikti.

Dujiniai židiniai – idealus variantas namams su žemu energiniu poreikiu. Jų veikimo sistema užtikrina visišką sandarumą, kuris, skirtingai nei atviras degimas, be reikalo neeikvoja energijos ir nesudaro šilumos tiltelių. Ji taip pat labai tinka gyvenantiems daugiabučiuose, kai nėra galimybės įrengti standartinį židinį arba žmonės gyvena ganėtinai aukštai ir būtų sunku nuolat gabenti malkas į namus.

 

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

židinio kapsulės

Žmogaus prigimtyje slypi nepaaiškinama trauka ugniai ir ryšys su pastarąja: žiūrėdami į ugnį, atsipalaiduojame, pamirštame kasdienybės rūpesčius ir tiesiog „atsijungiame“. Židiniai – statiniai, suteikiantys ne tik minėtą galimybę „pabendrauti“ su ugnimi, bet ir  atliekantys praktinę pastato šildymo bei estetinę funkciją. Židiniai gali būti tiek tradiciniai (atvirieji), tiek ir šiuolaikiniai su ugniakuru, kuriuose montuojamos židinio kapsulės. Pasak specialistų, pastarasis variantas, lyginant su tradiciniu, turi kur kas daugiau privalumų ir yra rekomenduojamas norintiems šiuo statiniu papildyti savo namų interjerą ir naudoti jį kaip pagrindinį šilumos šaltinį.

Kuo židinio kapsulės pranašesnės už atvirą židinį?

 • Atviro židinio šiluma apima tik nedidelę erdvę, kurioje yra statinys, tuo tarpu židinio su kapsule skleidžiamą šilumą galima nukreipti ir į kitas patalpas.
 • Židinio su kapsule naudingumo koeficientas siekia net 89%, tuo tarpu tradiciniai židiniai parodo kur kas prastesnius rezultatus – mažiau nei 30%.
 • Šio tipo židiniuose galima kontroliuoti liepsną. Reguliuojant į ugniakurą patenkančio oro srautą, liepsna didinama arba mažinama.
 • Atvira ugnis visuomet susijusi su didesne gaisro tikimybe, tad šiuo atveju židinio kapsulės – kur kas saugesnis variantas. Nebūtina būdrauti prie degančio židinio – tokių židinių stiklas yra atsparus karščiui.
 • Židinio hermetiškumas užtikrina, jog net ir pablogėjus traukai, dūmai nepateks į patalpas.
 • Jei, turint atvirąjį židinį, reikėjo gerai pagalvoti, kokias malkas rinktis, tai kapsuliniai židiniai šiuo atžvilgiu yra kur mažiau įnoringi. Kūrenimui galima naudoti ir žemesnės kokybės malkas, kurios, degdamos, spragsi: nuo žiežirbų keliamo pavojaus efektyviai apsaugo stiklas.
 • Neteks baimintis, jog į patalpą pateks smalkės, galinčios ne tik pakenti sveikatai, bet ir sukelti realų pavojų gyvybei.
 • Židinio kapsulės – kur kas ekonomiškesnis variantas, kadangi šio tipo židinių kūrenimui reikia dvigubai mažiau malkų nei tradiciniam.
 • Židiniai su kapsulėmis – universalus sprendimas: šiuos galima kūrenti tiek atvirus, tiek uždarus.
 • Pastariesiems prireiks kur kas mažiau priežiūros. Prieš atveriant langą ir vėdinant patalpas, nereiks suskubti išsiurbti pelenų: stiklas apsaugo nuo pelenų „šokio“, kurį gali sukelti vėjas.

Nenuginčijamas faktas, jog židiniai su kapsulėmis turi kur kas daugiau privalumų nei tradiciniai atviri, tačiau tik nuo jūsų pačių priklauso, kurį variantą pasirinksite.

Apie krosneles iš Klaipėdos

Apie krosneles iš Klaipėdos

Prireikus krosnelės Klaipėda tampa kryptimi Nr. 1. Kodėl? Nes čia ne tik jūra. Čia randama gausi nepaprastai dailių krosnelių pasiūla.

Krosneles galima skirstyti į keletą rūšių. Tai būtų klasikinės, modernaus dizaino, tradicinės norvegiškos ir vintažinės. Nepasakysime, kurios verčiausios dėmesio. Nepasakysime, kurios geriausiai tiktų jūsų namuose. Neversime įsigyti vienokio ar kitokio gaminio. Tiesiog pasidalysime keliomis įžvalgomis, kurios galbūt pravers, kai ieškosite, kokias krosneles Klaipėda atplukdo vartotojams.

Prireikus krosnelės Klaipėda jau tapo kelionės tikslu? Tuomet aktualus galingumas. Ne, ne transporto priemonės, su kuria keliausite į uostamiestį, o šildymo įrenginio. Taip romantiškai pradėjome ir pereisime prie nežinia kokių galingumų… Palaukite! Tai nepaprastai aktualu. Geriausi rezultatai – tai, kas įgyvendinama apskaičiavus reikiamą šildymo įrenginio galingumą. Sakote, įsigysite galingesnį, nei reikėtų, ir taip turėsite „rezervo“? Abejotinas sprendimas. Ir, aišku, norite sužinoti, kodėl jis abejotinas. Ogi todėl, kad kūrenant per mažu galingumu degimas yra nepakankamas. Be to, galingesnis produktas = brangesnis. Kam leisti pinigus tam, kuo nesinaudojama?

Nepakankamas degimas – „spjūvis“ kaminui. Kaupiasi suodžiai, o dėl to padidėja kamino užsidegimo rizika. Todėl krosnelę rinkitės tokią, kokios reikia, o ne tokią, kuri skirta tris kartus didesniam namui. Šiam reikalui kreipkitės į specialistus. Į žmones, kuriems šildymo sistema nėra naujovė. Į tokius žmones, kurie geba apskaičiuoti, koks pajėgumas reikalingas. Norint krosnelės Klaipėda gali tapti vieta, kur ne tik įsigyjamas išsvajotas daiktas, bet ir gaunama profesionali konsultacija.

Ketus. Ką jums sako šis žodis? Tai medžiaga, naudojama krosnelių gamyboje. Jei šildymo prietaisas pagamintas būtent iš ketaus, tuomet galite džiaugtis, nes krosnelė yra labai gera šilumos laidumo požiūriu. Be to, ketus pasižymi tvirtumu. O tai itin svarbu, nes norite, kad už krosnelę sumokėti pinigai būtų ilgalaikė investicija. Minėtina ir tai, kad ketus atsparus aukštoms temperatūroms. Ir net pasibaigus kūrenimosi procesui dar spinduliuojama sukaupta šiluma. Žodžiu, čia aptarta medžiaga yra teigiamų ypatybių mišinys.

Kodėl dairantis naujos krosnelės Klaipėda yra geras variantas? Ji yra arčiau Norvegijos nei Kaunas ar Vilnius. Kuo čia dėta Norvegija? Šioje šalyje gaminamos ilgaamžės, puikiai vertinamos krosnelės. Atgabenti jas į Klaipėda atrodo tikslingiau nei į kitą Lietuvos miestą. Štai ir išspręstas rebusas.

 

 

 

 

 

 

Kuo židinys naudingas Jūsų namams?

Kuo židinys naudingas Jūsų namams?

Nuo seno žmonės būrėsi aplink degančią ugnį. Iš pradžių ta ugnis ruseno po atviru dangumi, vėliau buvo perkelta į uždaras olas, o galiausiai – į žmonių pastatytus būstus. Tad per ilgą istorinį laikotarpį laužai transformavosi į židinius. Tuo tarpu šiandien židiniai tobulėja kasdien. Židinių gamintojai ir montuotojai stengiasi įtikti reikliems užsakovams ir maksimaliai pritaikyti šiandienines židinių technologijas ir dizainus įvairiose nestandartinėse patalpose. Štai keletas pavyzdžių: http://www.dovre.lt/produktai/ketaus-zidiniai

Tad kam gi reikalingas židinys?

Žinoma, nėra jokios prievolės būtinai įsirengti židinį statomame name, tačiau šį pasiūlymą bent jau reikėtų apsvarstyti. Juk niekas taip nesuartina šeimos ar draugų būrio kaip šaltais žiemos vakarais sušildantis židinys. Ir nieko ypatingo čia daryti nereikia – užtenka tik būti.

Nedidelėse sodybose ar sodo nameliuose židiniai tarnauja kaip vieninteliai šildymo įrenginiai. O individualiuose, jau didesnio ploto, namuose židiniams taip pat vis dažniau atsiranda vietos. Išties, nuosavuose namuose židinys gali pasitarnauti kaip papildomas šilumos šaltinis vėsiais pavasario ar rudens vakarais, tuomet kai norisi tik šiek tiek sušilti, bet viso namo šildymui poreikio nėra. Iš kitos pusės, žiemos šalčių metu, kūrenant židinį, gali būti sutaupyta dalis viso namo šildymui skiriamų kuro resursų, nes toje erdvėje, kur židinys kūrenamas, kito šilumos šaltinio tikrai nereikia.

Židinys, kaip ir laiptai ar baldai, yra namų interjero dalis. Kai visos interjero detalės dera tarpusavyje, sukuriama vientisa ir jauki namų atmosfera. Todėl norint pabrėžti pasirinktą interjero stilių arba išlaikyti kelių stilių dermę – židinys yra puiki interjero detalė, padėsianti pasiekti norimų tikslų. Juk šiandien židiniai nėra tik krosnys duonai kepti ir kitam maistui gaminti. Kaip namų interjere vyrauja tam tikros tendencijos ir mados, taip egzistuoja ir židinių mados. O išsirinkti tikrai pavyks, nes pasiūla yra didžiulė.

Kokį židinį pasirinkti?

Kalbant apie tradicijas ir kiekvienam įprastus dalykus, kaimo ir turizmo sodybas bei apie neribotus kieto kuro, t.y. malkų, resursus – židiniai su atvira pakura čia kaip tik tinka. Tačiau ekonominiu požiūriu, tokio tipo židiniai nėra ekonomiški. Kūrenant židinius su atvira pakura, iš kūrenimui panaudotų malkų į kūrenamą patalpą bus išskirta tik dvidešimt procentų šilumos. Visa kita šiluma tiesiog „iškeliaus“ per kaminą.

Žymiai geresnis pasirinkimas yra židinio kapsulė. Židinių kapsulės – tai uždaros ketaus ir plieno konstrukcijos su šilumai atsparaus stiklo durelėmis. Įkaitusi židinio kapsulė ilgai ir tolygiai išskiria šilumą į aplinką, tad taip taupomos kuro sąnaudos. Kalbant apie židinių kapsulių apdailą, čia ribų, iš esmės, nėra. Bet kokio stiliaus interjere židinio kapsulė tikrai ras vietą ir puikiai įsikomponuos į bendrą vaizdą. Spalvos, formos, dizainas – viskas gali būti taip, kaip pageidauja klientas.

Ypač dideliu šilumos naudingumu pasižymi židinių kasetės. Skirtingai nei židinių kapsulės, židinių kasetės turi dvigubas sieneles. Tarpuose tarp sienelių cirkuliuoja oras, patenkantis ir išeinantis per specialias angas. Židinių kasečių apdaila vėlgi gali būti bet kokio stiliaus ir tikti įvairiuose interjeruose. Tačiau dažnai židinių kasetės įrengiamos ir be apdailos. Beje, dėl specialių technologinių sprendimų židinių kasečių šilumos naudingumo koeficientas gali siekti netgi aštuoniasdešimt procentų.

Specialistų patarimai – neįkainojami

Į klausimą, koks židinys būtų tinkamiausias užsakovui ir jo būstui, niekas geriau neatsakys nei savo darbą puikiai išmanantys profesionalai. Net ir nežinantiems, ko konkrečiai ieško, specialistai tikrai ras ką pasiūlyti. Svarbu, kad užsakovas būtų atviras ir kiek įmanoma tiksliau išsakytų savo viziją ir norus. Visa kita – specialistų rūpestis ir darbas.

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Nusprendėte namuose įsirengti krosnelę, kuri šildytų namus, sukurtų jaukumą ir taptų puikia namų stiliaus detalę? Pasirinkimas vertas pagyrų, nes šis prietaisas ne tik džiugins akį, bet ir puikiai atliks pagrindinę, šildymo, funkciją. Tad keletas patarimų, kaip ir kokią išsirinkti, kokios būna krosnelės ir kuo jas kūrenti, kaip prižiūrėti?

Žinoma, kad krosnelės  teiktų malonią šilumą namams, jas reikia prižiūrėti, kūrenti, o kūrenamos jos dažniausiai malkomis, bet taip pat kurui tinka granulės, anglys, dujos ar biokuras.

Visų pirma, prieš įsirengiant būste krosnelę, privalu turėti susirinkus šiek tiek informacijos apie būstą, kuris bus šildomas krosnelės pagalba. Suskaičiuokite, kokį plotą planuojate šildyti. Idealiausias variantas, jei turėsite apskaičiuotą ploto kubatūrą, bet taip pat tiks ir kvadratiniais metrais išreikštas plotas. Pravartu pasidomėti, kaip gerai apšiltintas Jūsų pastatas. Turėkite su savimi susiradę būsto išplanavimo brėžinius arba paprasčiausiai nusipieškite kambarių išplanavimą ranka ar kompiuterine programa. Išsiaiškinkite ar turite dūmtraukį ir, jei toks yra, plane būtinai jį pažymėkite, kur  jis yra. Turint šią sukauptą informaciją patogiausia pateikti specialistams, kad jie profesionaliai išrinktų Jūsų patalpoms tinkamiausią krosnelės variantą. Labai platų pasirinkimą siūlo www.zidiniaikrosneleskaminai.lt svetainė, o jų meistrai teikia naudingus patarimus. Tad siūlau pasižiūrėti, pasiklausinėti ir įvertinti.

Tačiau jeigu nusprendžiate projektuotis viską pats, turite nepamiršti numatyti krosnelei vietą kaip galima arčiau esamo dūmtraukio. Jeigu dūmtraukio nėra ar krosnelę norėtumėte statyti į kitą vietą – tai nėra bėda. Dūmtraukį visada galima nesunkiai įrengti.

Atminkite, kad krosnelę reikia prižiūrėti. Nors šiuolaikinės pažangios krosnelės reikalaujami tik minimalios priežiūros. Yra krosnelių, kurių jums gali nereikėti net kurti ar rūpintis patalpos temperatūra, nes šias funkcijas krosnelė nusistato pati, automatiškai pagal Jūsų nustatytus rėžimus. Galite nustatyti dienos ar savaitės atitinkamą rėžimą ir nereikės dažnai pergyventi ir keisti nustatymus. Dažnai krosnelės turi nuotolinio valdymo pultelius, todėl jais galite valdyti net per atstumą.

Krosnelė neabejotinai taps Jūsų namų interjero akcentu, tad www.zidiniaikrosneleskaminai.lt specialistai taip pat padės išsirinkti geriausiai Jūsų patalpai tinkamą krosnelės dizainą. Krosnelė yra ne tik techninis įrenginys, bet ir puikus patalpos dekoro elementas.