Pagal
Tag: virtuvės baldai

Akmens masės stalviršiai moderniuose namuose – efektyvus pasirinkimas

Akmens masės stalviršiai moderniuose namuose – efektyvus pasirinkimas

akmens stalvirsiai

Svajojate apie modernaus stiliaus namus, kuriuose visada dvelktų elegancija bei jaukumu? Tokiu atveju išbandykite akmens masės gaminius, kurie garantuos ne tik stilingą, tačiau ir funkcionalų pasirinkimą. Plati pasiūla galima rasti prekybos vietoje Akmenstata.lt., kuri specializuojasi tiek natūralaus, tiek dirbinio akmens gaminių gamyboje.

Akmens masės stalviršiai dažniausiai naudojami virtuvės patalpoje, tačiau labai stilingai gali atrodyti ir vonioje, net prieangyje. Svarbiausia įvertinti stiliaus sintezę ir pasirinkti tokį akmenį, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius. O jeigu norite, kad Jūsų namuose dvelktų modernumu – tokiu atveju siūlome atsižvelgti į šias taisykles, kurios geriausiai reprezentuoja inovatyvų stilių.

  • Dažniausiai moderniame dominuoja ryškios spalvos. Ryški – nebūtinai raudona, kadangi ir balta it sniegas spalva gali būti labai ryški. O baltus stalviršius žmonės renkasi labai noriai.
  • Jeigu norite susikurti modernizmu dvelkiančius namus – tokiu atveju siūlome rinktis vienos spalvos medžiagas. Akmens masės stalviršiai gali mūsų margi ir gali būti vienos spalvos. Žinoma, margas taip pat gali būti įsikomponuoti moderniame interjere, tačiau tokiu atveju sunku suderinti su kitais patalpoje esančiais daiktais.
  • Dažniausiai pasirenkami blizgantys paviršiai, kadangi jie padeda sukurti elegancijos, jaukumo, tačiau tam tikra prasme ir šaltumo įspūdį. Priešingai nei matiniai, kurie geriausiai įkomponuojami klasikinio stiliaus patalpose.

Žinoma, stalviršis nėra vienintelis komponentas, kuris padeda sukurti modernius namus. Svarbiausia visuma ir smulkmenų derinimas. Moderniuose namuose dažniausiai pasirenkamos spintelės ir įvairios dėžės, kuriose laikomi daiktai. Privengiama laikyti daiktus matomose vietose, kadangi jie paprasčiausiai apkrauna patalpas ir taip joms suteikia sunkumo jausmą. Taip pat patalpoje laikomi akcentai dažniausiai būna modernūs, ta prasme, kad pasirenkami drąsūs sprendimai, kurie gali atrodyti neįprastai, tačiau prie akmens masės sienos įsikomponuos puikiai.

Galiausiai, modernumas neatsiejamas nuo praktiškumo. Kadangi akmens masės stalviršiai yra funkcionalūs bei ilgaamžiai – būtent tai dažniausiai ir lemia pasirinkimą. Svarbiausia neskubėti rinktis paties pirmo varianto. Būtina pasitarti su profesionalais, kurie prekiauja tokio tipo stalviršiais. Jų patirtis leis pasiūlyti tokius gaminius, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius.

 

Ar tikrai baldų gamyboje naudojamos tik kokybiškos medžiagos?

Ar tikrai baldų gamyboje naudojamos tik kokybiškos medžiagos?

Kokybę kiekvienas gali suprasti savaip, bet jos ieško visi ir visada. Todėl gamintojai ir prekybininkai lyg užburti čiauška, kad jų prekės pačios kokybiškiausios. Paklauskite, pavyzdžiui, bet kurio baldų gamintojo: ar Jūsų baldams panaudotos tik kokybiškos medžiagos? Tikrai niekada negausite neigiamo atsakymo. Ir tai natūralu, nes kiekvienas savo prekę ar gaminį turi girti. Bet jei apie tuos pačius baldus paklaustumėte jų naudotojus – gali pasipilti atsakymų įvairovė. Tai kaip neapsirikti?

Kas yra baldų kokybė?

Jei nusipirksite kokią nekokybišką smulkmenėlę, ją išmesite ir ilgai neliūdėsite. Bet baldai yra brangus ir ilgam naudojimui skirtas pirkinys. Todėl kokį baldą pirkti besvarstytumėte, visuomet norisi kokybiško gaminio. Kaip apibrėžti baldų kokybę? Ar tai sofa, ar kėdė, ar virtuvės spintelė – visuomet baldas turi būti patogus, patvarus, kompaktiškas, stilingas, ilgaamžis. Juk retai kas turi galimybių ir noro kasmet keisti baldus. Dar vienas svarbus kokybės elementas – medžiagos, iš kurių pagamintas baldas. Jos turi atitikti higienos normas, būti patvarios, atsparios trinčiai. Baldus perkame namams, o ne muziejui, tad norisi, kad baldų paviršius lengvai valytųsi, nenusidėvėtų.

Kaip įvertinti baldų kokybiškumą?

Taip, kiekvienoje baldų parduotuvėje išgirsite, kad jų prekės yra itin kokybiškos. Kiekvienas baldų gamintojas pabrėžia, kad gaminiai yra kone tobulybės viršūnė. Bet yra keletas būdų tai patikrinti. Pirmiausia atsižvelkite į gamintojų argumentus. Kiekvienas, kuris pabrėžia naudojamų medžiagų kokybę, ekologiškumą, patvarumą, dažniausiai turi tai įrodančius sertifikatus. Kitas argumentas kokybei – garantijos suteikimas. Kuo ilgesnis gaminio garantinis laikotarpis, tuo aiškiau, kad gamintojas yra užtikrintas savo baldų kokybe. Daugiausia informacijos apie baldų kokybę galite gauti iš jau tokius baldus įsigijusių žmonių. Internete ypatingai greitai pasklinda atsiliepimai apie prastos kokybės baldus. Žmonės drąsiai dalinasi patirtimi ir nuotraukomis, kurio gamintojo odinė sofa „išsisėdėjo“ per porą mėnesių, kurio gamintojo stalviršiai susibraižo greičiau nei per pusmetį naudojimo ir panašiai. Socialiniuose tinkluose galite gauti daug ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų, vos uždavę vieną klausimą. Taigi, pasidomėkite, prieš pirkdami  baldą ne tik jo aprašymu, bet ir naudotojų patirtimi.

Be abejo, net ir aukščiausios kokybės baldai nėra ilgaamžiai, ypač jeigu nėra tinkamai prižiūrimi. Viskas, kas naudojama, nusidėvi, ir tikėtis, kad įsigyti baldai išliks tokios pat kokybės visam gyvenimui ir dar liks anūkams, yra naivu. Lygiai taip pat naivu ignoruoti kokybės ir kainos santykį. Todėl rinkdamiesi naują baldą, ieškokite savo poreikius atitinkančio kokybės ir kainos aukso vidurio.

Baldai ir jų tendencijos 2016 metais

Baldai ir jų tendencijos 2016 metais

baldaiKaip ir drabužių mados, taip ir interjero tendencijos – keičiasi kone kasmet. Žinoma, suvokiant, kad baldai – tai ne suknelė ar nauji bateliai ir jų taip lengvai nepakeisite, stengiamasi varijuoti vyraujančiais stiliais bei dekoracijomis, detalėmis. Ką žmonės renkasi šiais, 2016-aisiais metais? 

Ekologiški baldai

Kaip ir kitose gyvenimo srityse, šiuo metu itin populiari organika, ekologija. Į madą vėl grįžta viduramžių epochą primenantys, tačiau kiek sumoderninti baldai iš medžio bei kitų natūralių medžiagų. Taip pat itin populiarūs masyvūs elementai, rankų darbo daiktai, pavyzdžiui, pinti krepšiai, keramika.

Paprastumas

Šių metų interjero tendencijose vyrauja paprastumas. Žmonių pamėgti baldai tiesiog reflektuoja jaunatvišką gyvenimo būdą: tai netradicinis, įkvėpiantis, bet tuo pat metu ir kuklus bei funkcionalus stilius. Tokiuose interjero apstatymo sprendimuose naudojami transformuojami baldai bei detalės, kurias esant poreikiui galima nesunkiai paslėpti.

Spalvos

Jau kurį laiką paskelbta, kad 2016 metais interjere, aprangos detalėse ir grožio sferoje bus naudojamos švelniai rožinė ir melsva spalvos. Žinoma, kuriant namų interjerą, nepatartina persistengti ir naudoti iš karto abu atspalvius. Rožiniai baldai puikiai derės tarp baltų, pilkų bei tamsiai mėlynų spalvų ir atvirkščiai. Tai suteiks švelnumo bei modernumo, kuris puikiai prigys bet kuriuose namuose. Šį sezoną patariama atsisakyti šaltų pilkų tonų ir naudoti šiltus akmens atspalvius. Mėgstantiems ryškesnes spalvas, patariama rinktis raudoną arba tamsiai mėlyną. Neapsiriksite ir įsigiję tropinių motyvų tapetus, detales.

Virtuvės baldai

Įrenginėjant virtuvę, madingiausiomis vis dar išlieka atviros, nei sienomis, nei durimis neatitvertos virtuvės, kurios ne tik suteikia daugiau erdvės, bet ir leidžia šiam kambariui susilieti su visais namais. Jei norite kažko išskirtinio, pasistenkite, kad šviesūs, pasteliniai baldai būtų derinami su tamsiais. Taip kartu susiesite modernumą ir klasiką. Neprašausite ir pasirinkę metalo akcentus, kurie suteiks sterilumo, minimalizmo įspūdį.

Kodėl verta rinktis dujinę viryklę?

Kodėl verta rinktis dujinę viryklę?

viryklėNepaisant to, kad naujos statybos namuose įrengiamos elektrinės viryklės, kokybiškų ir patikimų dujinių viryklių populiarumas nemažėja, o esant galimybei rinktis, dauguma moterų pasirenka būtent šio tipo viryklę. Teisingai išrinkta dujinė viryklė tai nuostabi buitinė technika, padedanti greitai ruošti maistą, kontroliuojant ir lengvai reguliuojant gaminimo temperatūrą. Tokios viryklės yra paprastos ir leidžia ženkliai sutaupyti. Be to, teigiama, kad ant ugnies pagamintas maistas pasižymi ryškesniu skoniu, o galimybė tiksliau reguliuoti temperatūros režimą leidžia gaminti tikrus kulinarinius šedevrus.

Dujinės viryklės, žinoma, turi trūkumų. Kaip ir bet kuris buitinis prietaisas, viryklės yra pakankamai pavojingos ir reikalauja atidumo naudojimo metu. Dujinę viryklę sunkiau perkelti į kitą vietą, nes ji prijungiama prie dujų vamzdžio, tam net reikia oficialaus leidimo. Be to, remontuoti ir keisti dujinę viryklę savarankiškai nepatartina. Didžioji dalis šiuolaikinių viryklių turi termoelektrinę apsaugos sistemą, blokuojančią dujas, kai užgęsta ugnis. Taip pat viryklės turi elektrinį pridegėją, todėl nereikia naudotis nesaugiais degtukais.

Dujinės viryklės dydis parenkamas pagal virtuvės matmenis ir išplanavimą. Standartinis aukštis – 850 mm, gylis – 500 arba 600 mm. Kai kurie gamintojai siūlo savo produkciją su reguliuojamomis kojelėmis, todėl viryklės aukštis keičiasi. Jos gali būti labai įvairaus pločio – nuo 300 mm iki 1000 mm. Šiuo metu jos yra gaminamos iš ugniai atsparaus plieno. Valdymo skydeliai yra ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir neįtikėtinai funkcionalūs. Jie gaminami iš įvairių medžiagų ir turi tam tikrus trūkumus ir privalumus.

Emaliu dengtos baltos ar rudos viryklės yra tradiciniai modeliai. Jos patikimos ir ilgai tarnauja, tačiau turi ir nedidelį minusą – prikepusį maistą, riebalus yra sunkiau išvalyti, paviršiuje gali atsirasti įbrėžimų. Nerūdijantis plienas gali būti poliruotas arba matinis. Viryklės iš nerūdijančio plieno atrodo stilingai ir pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, tačiau jų švarą palaikyti yra sunkiau, paviršiuje lieka pirštų antspaudai. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad viryklė iš nerūdijančio plieno nuolat atrodytų nepriekaištingai. Jos priežiūrai reikalingos ir specialios priemonės. Viryklės su paviršiumi iš stiklo keramikos atrodo nuostabiai ir yra atsparios mechaniniams pažeidimams, valyti jas geriausia po kiekvieno gaminimo. Dabar gamintojai siūlo dujines virykles su dujinėmis arba elektrinėmis orkaitėmis.

Taigi, ką rinktis: gaminti maistą ant atviros liepsnos ar mėgautis elektrinės viryklės teikiamu komfortu. Ir viename ir kitame segmente progresas nestovi vietoje, o ši buitinė technika įgyja vis daugiau funkcionalumo. Ar galima šiandien įvardinti šių lenktynių lyderį? Dažnai pasirinkimas būna teorintis, nes viryklių tipas yra numatomas namo statybos procese. Jei gyvenate daugiaaukštyje, greičiausiai Jūsų virtuvėje stovės elektrinė viryklė. Tą patį galima pasakyti ir apie atokiau stovinčius namus, kur įrengti dujotiekio magistralę yra nepateisinama prabanga.

Virtuvės baldai stilingam interjerui: pasirinkimo kriterijai

Virtuvės baldai stilingam interjerui: pasirinkimo kriterijai

Virtuvės interjero planavimas reikalauja išankstinio pasiruošimo – tai viena svarbiausių gyvenamojo būsto patalpų, traukianti svečių akį ir kviečianti susiburti šeimos narius, todėl tik apgalvoti dizaino sprendimai, kokybiški virtuvės baldai ir tinkamas erdvės išplanavimas užtikrins pageidaujamą rezultatą. Deja, įgyvendinti funkcionalias, praktiškas ir estetiškai patrauklias virtuvės dizaino idėjas nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – siekdami priimti geriausią sprendimą, interjero planus dėliokite itin lėtai ir kruopščiai.

Svarbiausia – jūsų poreikiai

Virtuvės interjeras priklauso nuo individualios grožio pajautos ir konkrečios šeimos poreikių. Vieni virtuvėje praleidžia didžiąją dienos dalį, kiti čia užsuka išgerti vieno puodelio kavos. Tai reiškia, kad ne visiems reikalingas talpus šaldytuvas ir platus virtuvinis stalas. Daugeliui šeimų virtuvė reiškia susibūrimo vietą, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas komforto standartams. Ieškant visus jūsų poreikius atitinkančių virtuvės baldų, būtina atsižvelgti ir į žmonių, su kuriais gyvenate, nuomonę. Galbūt turite didelę šeimą, todėl norite plataus valgomojo stalo? O gal planuojate šeimos pagausėjimą, todėl jūsų prioritetas – saugūs baldai, neturintys aštrių kampų?

Virtuvės dydis

Ieškodami baldų, objektyviai įvertinkite virtuvės dydį. Jei gyvenate erdviame būste ir turite didžiulę virtuvę, nebijokite eksperimentuoti – čia puikiai tiks ir klasikinio, ir modernaus dizaino gaminiai, elegantiški aksesuarai ir nestandartinių baldų sprendimai. Mažai erdvei rekomenduojami minimalistinio arba skandinaviško stiliaus virtuvės baldai, išsiskiriantys daugiafunkciškumu, pvz., atidaromas virtuvinis suolas arba reguliuojamo dydžio stalas.

Plati spalvų gama

Šiandieninės baldų gamybos technologijos leidžia rinktis iš itin plačios baldų spalvų pasiūlos. Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia pastelinių spalvų gaminiai, vizualiai didinantys valgomojo erdvę. Tiesa, šviesūs atspalviai greitai susitepa ir reikalauja papildomos namų šeimininkės priežiūros. Ieškantiems originalių sprendimų, siūlomi ryškiaspalviai virtuvės baldai, suteikiantys patalpai gyvumo ir žaismingos energijos. Jei vengiate ryškių spalvų, tačiau vis tiek norite atnaujinti patalpą, rinkitės ryškių spalvų dekoracijas, pvz., spalvotas vazas. Puikus sprendimas – vaizdingas paveikslas arba nedidelė žydinti gėlė.

Įvertinkite baldų aukštį

Vertindami virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į jų aukštį. Baldai negali kelti nepatogumų, t. y. jie negali varžyti jūsų judėjimo laisvės – virtuvėje turite jaustis patogiai ir lengvai pasiekti svarbiausius produktus. Nepamirškite, kad maisto ruošybos darbai turi būti atliekami stovint visiškai tiesiai – jei virtuvinis stalas vers susilenkti, netrukus pradėsite skųstis nugaros skausmais, o pats ruošybos procesas virs kančia. Jausitės taip pat nepatogiai, jei negalėsite pasiekti spintelėje sudėtų puodukų ar maisto pagardų. Žinoma, baldų aukštis negali atitikti visų šeimos narių poreikių, todėl, galvojant apie virtuvės interjerą, būtina atsižvelgti į čia daugiausiai laiko praleidžiančio žmogaus reikalavimus.

Virtuvės baldai ir tinkamas jų suprojektavimas

Virtuvės baldai ir tinkamas jų suprojektavimas

Tenka sutikti, jog virtuvė – tai vieta, kurioje dažniausiai susirenka visi šeimos nariai. Būtent todėl naujos virtuvės projektavimas nėra tas lengvas žingsnis, kurio dažniausiai tikimasi. Reikia parinkti ne tik akiai mielą sienų spalvą, bet ir baldus. Virtuves baldai privalo tarpusavyje derėti, jie turi spinduliuoti šiluma, o jų naudojimas neturi apsunkinti. Viskas turi būti savo vietoje.

Kadangi virtuvėje dažniausiai susirenka visi šeimos nariai, nenuostabu, jog naujos virtuvės išplanavimas turi būti jaukus ir mielas kiekvienam. Reikia pasirinkti tinkamą patalpos dizainą, sienų spalvą, struktūrą, grindų dangos tipą, apšvietimo sprendimą ir, žinoma, pačius baldus bei jų išdėstymą. Virtuvės baldai turi būti tinkami kiekvienam, jie turi suteikti kambariui jaukumo ir patogumo įspūdį. Jie turi būti lengvai prižiūrimi ir maloniai nuteikiantys. Svarbiausia pagalvoti apie patogumą ir praktiškumą.

Daugelis gali manyti, jog mada ir modernus baldų išdėstymas yra daug svarbiau už patogumą, tačiau virtuvėje yra kur kas labiau aktualus praktiškumas. Sunku būtų įsivaizduoti save virtuvėje, kurios išdėstymas yra asmeniškai nepriimtinas. Būtent todėl virtuves baldai turi būti išdėstyti taip, kad būtų patogu ir komfortiška. Virtuvėje baldai yra naudojami kiekvieną dieną, tad stenkitės viską suprojektuoti taip, kad įrankiai juose būtų po ranka ir nereikėtų bėgioti iš vienos vietos į kitą. Būtent todėl šiukšliadėžė dažniausiai pastatoma po kriaukle, virš jos  yra vieta indams. Tokiu pavyzdžiu galima susiprojektuoti pakankamai patogią ir modernią virtuvę sau ir savo šeimos nariams.

Kai baldų vieta suprojektuota ir visas išdėstymas jau nuspręstas, telieka pasirūpinti tik jų paviršiais. Reikia apsispręsti dėl naudojamų medžiagų, jų raštų, spalvų ir kitų subtilių detalių. Visa tai leidžia individualizuoti savo virtuvę ir padaryti ją tokią, apie kokią svajojama. Tuomet virtuvės baldai neužgoš erdvės, o virtuvėje bus malonu ne tik valgyti ar bendrauti su šeimos nariais, bet ir gaminti, poilsiauti ir net užsiimti kitokio pobūdžio veikla.

Taigi, jei norite įsirengti stilingą virtuvę, negalvokite vien apie mados tendencijas, suprojektuokite tokią virtuvę, kurioje būtu patogu, malonu ir paprasta.

Virtuvės baldai: neatleistinos klaidos virtuvės projektavime

Virtuvės baldai: neatleistinos klaidos virtuvės projektavime

Virtuvė – namų centras, kuriame nuolatos verda gyvenimas, todėl visai nenuostabu, kad virtuvės baldai metai iš metų yra projektuojami ir tobulinami taip, kad būtų funkcionalūs bei patrauklūs akiai. Visgi, reikia pripažinti, kad mūsų galvoje tūnanti svajonė apie tobulą virtuvę, realybėje virsta kiču, kuris apsunkina kasdieninius darbus šioje namų erdvėje. Taigi, kokias klaidas darome projektuodami virtuvę?

1. Klaida: maksimaliai neišnaudojamos virtuvės baldų galimybės

Modernus baldų dizainas, kuris puošia katalogų viršelius išties atrodo žaviai, tačiau dizaineriai nepataria aklai vaikytis naujausių baldų mados tendencijų, neįvertinus bendros virtuvės erdvės. Juk virtuvėje gausu įvairiausių rakandų ir buitinės technikos prietaisų ,kurių kiekvienas turi rasti savo vietą. Gerai neapgalvojus virtuvės baldų dizaino, gali tekti mąstyti apie papildomas lentynas ir pakabinamas spinteles, kas išties gali sudarkyti bendrą virtuvės dizainą ir nuotaiką.

Virtuvės baldai turi būti funkcionalūs, patogūs ir talpūs. Baldų projektuotojai, įvertinę jūsų virtuvės erdvę, gali sukonstruoti unikalius ir nestandartinius baldus, kurie ne tik kiekvieną dieną džiugins akį, bet ir sutalpins visus daiktus, be kurių sunkai įsivaizduojamas kasdieninis maisto ruošimas. Be to, atminkite, kad šiandien madingi futuristinio stiliaus virtuvės baldai gali greitai prarasti populiarumo pozicijas, todėl vertėtų pagalvoti, ar po kelių metų vis dar norėsite žiūrėti į sunkių metalinių plokščių ir stiklo sintezės makabrišką „šokį“. Klasika su kruopelyte moderno – puikus pasirinkimas, jei mėgstate jaukią, praktišką ir ilgaamžę virtuvę.

2. Klaida: baldai, kurie „maišosi po kojomis“

Dailiosios lyties atstovės, kurios dažniau sukasi virtuvėje, puikiai žino, kad vakarienės gaminimas kartais primena aerobikos treniruotę. Lakstymas nuo viryklės iki plautuvės ir šaldytuvo gali būti išties varginantis, jei virtuvės baldai išdėstomi neapgalvotai. Atminkite, kad tarp viryklės, šaldytuvo ir plautuvės visada turi būti paliktas laisvas praėjimas, kurio negali užstoti stalas, virtuvinės kėdės ar virtuvinė sala. Kalbant apie virtuvės salą- ji labai madinga ir funkcionali, nes sukuria papildomą vietą maisto ruošimui. Kita vertus, svarbu įvertinti virtuvės dydį: maža erdvė ir sala nesuderinami dalykai.

Mažytėse virtuvėse geriausia rinktis linijinio dizaino baldų išdėstymą: visi baldai projektuojami prie vienos sienos, žinoma, jei virtuvė šiek tiek platesnė, galite įkomponuoti ir valgomąjį stalą, kuris netrukdo laisvai judėti. Vidutinio dydžio virtuvėse optimaliausias virtuvės baldų išdėstymas trikampiu, kai viryklė, šaldytuvas ir plautuvė tarpusavyje sudaro trikampį. Toks baldų išdėstymas suteikia galimybę virtuvėje suktis keliems žmonėms.

3. Klaida: neapšviesti baldai

Senų tipų virtuvėse dažniausiai naudojamas tik pagrindinis apšvietimas – lempa įmontuota lubose arba prie jų, deja, nuo tokio apšvietimo krenta šešėlis, kuris apsunkina darbą virtuvėje tamsiuoju paros metu. Taigi, specialistai rekomenduoja neapsiriboti tik tokiu šviesos šaltiniu. Dalinai apšviesti virtuvės baldai – funkcionalus ir estetiškai patrauklus sprendimas. Galėsite drąsiai darbuotis aštriu peiliu, gamindami vėlyvą vakarienę ir tuo pačiu sukursite jaukią virtuvės erdvę bei pabrėšite virtuvės baldų grožį.

Taigi, jei išvengsite šių klaidų, galėsite džiaugtis praktiška ir patogia virtuve. Virtuvės baldai, jų išdėstymas, spalvos ir netgi apšvietimas turi būti apgalvoti iš anksto ir, visgi, jei nesate tikri dėl savo idėjos, vertėtų pasitarti su profesionalais. Sėkmės!

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai yra labai svarbi namų dalis, kuriai reikia skirti ypatingai daug dėmesio, kad vėliau netektų dėl nieko gailėtis ir galvoti, kad galėjote pasielgti kitaip, išsirinkti kitokio stiliaus, medžiagų ar net spalvos baldus.

Daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės dažniausiai turi susitaikyti su standartinio išplanavimo virtuvėmis (išskyrus naujos statybos namuose, kur dar galima šiek tiek laviruoti su būsto išplanavimu, o ir virtuvių dydžiai juose būna įvairūs), į kurias ne visuomet telpa norimi baldai ir visa pageidaujama buitinė technika. Tačiau standartinių virtuvių šeimininkams kiek lengviau ir pigiau, nes dauguma baldų gamintojų jau yra paruošę planus ar net pačius baldus standartinio išplanavimo virtuvėms. Jei renkatės standartinę virtuvę pasižiūrėkite ne tik tai, ar ji Jums tilps ir derės jos spalva, bet ar joje pakanka stalčių, lentynų, numatyta vieta visai Jūsų turimai technikai.

Dažniausiai neįvertinama tai, kad virtuvėje nenumatyta vieta garų surinktuvui ar indų plovimo mašinai, kartais verta iš anksto pasimatuoti, ar neteks skalbimo mašinos statyti virtuvėje, mat senos statybos butų voniose pastarosios retai kada telpa. Taigi, apie viską reikia pagalvoti iš anksto, negalima paskubėti ir įsigyti baldų anksčiau nei įvertinsite tai, kas ir kur stovės.

Neretai suklystama ir galvojant apie valgomojo stalą. Renkantis virtuvės baldus nepamąstoma, kad stalas taip pat neretai stovi būtent virtuvėje, o ne valgomajame, kuris ne visuomet numatytas. Žinoma, neretai valgomasis perkeliamas į svetainę, tačiau tuomet ši tampa nebe tokia erdvi, atrodo šiek tiek perkrauta.

Itin mažų butų ar namelių savininkams yra puiki išeitis – suvažiuojantis į virtuvės baldus stalas, kuris šiuo metu siūlomas vis dažniau ir dažniau. Tai ypač patogu nedidelėms šeimoms (2 – 3 žmonėms), kurie gyvena itin mažo ploto erdvėse. Žinoma, tai nėra itin patogus stalas, tačiau valgymui ir net pjaustymui, maisto ruošimui, jis kuo puikiausiai pasitarnauja. Apie virtuvės baldus galvojantys žmonės išskiria pagrindinį tokio modernaus sprendimo trūkumą – kainą, kuri bent jau šiai dienai gana didelė ir vien dėl tokių patogių smulkmenų virtuvės baldai gali tapti brangesni iki kelių kartų.

Savaime suprantama, kad kuo virtuvės baldai bus modernesni, geresnės kokybės ir su kuo daugiau įvairiausių privalumų, tarp kurių ne tik pasislepiantis stalas, bet ir slapti skyreliai, daugybė išvažiuojančių ar nusilenkiančių stalčiukų ir kitų talpyklų, tuo virtuvės baldai bus brangesni, tačiau nepalyginamai ir patogesni, tad renkantis vertėtų įvertinti savo finansines galimybes, norą skirti daugiau pinigų būtent savo komfortui virtuvėje didinti bei pagalvoti, kiek laiko šie perkami Jūsų virtuvės baldai turėtų Jums tarnauti. Jei manote, kad baldai Jums tarnaus bent 10 ar 15 metų – galite sau leisti investuoti šiek tiek daugiau, o jei planuojate būstą parduoti ar išnuomoti, verta susimąstyti, ar norite mažesnių investicijų, ar siekiate išpešti kuo didesnę nuomos ar pardavimo kainą, mat geri, kokybiški ir patogūs baldai, tiek virtuvėje, tiek kituose būsto kambariuose ir patalpose tikrai gali kilstelėti kainos kartelę.

Net ir patys geriausi bei patogiausi baldai gali būti netinkami Jums, todėl ar baldai Jums įtiks ir patiks priklauso tik nuo Jūsų pačių, o dėl šios priežasties siūloma kaip įmanoma daugiau dėmesio skirti į tai be jokių pašalinių, o ne kaip dabar labiau madinga, paliekant būsto įrengimą dizaineriams ar kitokiems interjero įrengimo ar priežiūros specialistams, kurie įrengia daugiau pagal savo skonį.

Prabangūs baldai – visų antikvarinių baldų epitetas

Prabangūs baldai – visų antikvarinių baldų epitetas

Baldų gamyba turi senas ir gilias tradicijas. Baldų gamintojai – nuo seno gerbiami amatininkai, kurių darbai būdavo prieinami tik turtingajam luomui. Kiekvienas baldas, ar tai būtų rašomasis stalas, ar sofa, ar knygų spinta ir pan., visi jie gaminti rankomis. Raižiniais ir ornamentais dekoruotas indaujas meistrai gamindavo ilgai, todėl tai garantuoja gaminio kokybę, kurią šiandien iš naujo atrandame antikvariniuose balduose.

Klystama, jei laikomasi pozicijos, kad prabangiais baldai tinka vadinti tik nauji, modernūs bei šiuolaikiški baldai, kainuojantys įspūdingas sumas. Naudoti baldai, kurie gaminti prieš kelias dešimtis ar net šimtą metų, ir atrestauruoti profesionalių restauratorių, taip pat yra prabangūs ir didelę meninę bei istorinę vertę turintys baldai. Prabangūs baldai – nebūtinai brangūs, jų vertė atsiskleidžia nebūtinai pinigine išraiška, o išdailintose detalėse, menamoje istorijoje, senovės dvasioje. Antikvariniai baldai gali nukelti mus į svajingus baroko laikus, rokoko stiliaus baldai žavi savo rafinuota pompastika, dabar populiarėjančio provanso stiliaus baldai nei interjeras žavi šviesiomis tekstūromis bei antikvariato ir šiuolaikinio stiliaus detalių deriniais, o ampyro stiliaus baldai žavi grakščiomis linijomis, įmantria puošyba, taip pat masyvumu bei tvirtumu. Ąžuoliniai baldai ir raudonmedžio baldai būdavo apdirbami milimetras po milimetro, kad perteiktų ne tik laikmečio, bet ir savitą unikalų stilių. Dažnai prabangūs baldai puošti liūto kojų elementu, jis naudotas įvairiems senoviniams baldams: spintoms, indaujoms, sofoms, stalams, krėslams ir kita. Prabangūs svetainės baldai meistrų buvo pastatomi ant iš medžio drožinėtų liūto kojų, elementas atrasdavo savo vietą ir prabangiuose virtuvės baldų ansambliuose.

Prabangus interjeras yra kiekvieno namų šeimininko siekiamybė, todėl pasižymi ilgaamžiškumu. „Karališkų liūto baldų“ siūlomi antikvariniai baldai, pasižymintys tiek kokybe, tiek išliekamąja verte, tikrai yra ilgaamžiai ir, nepasant jų metų, tarnaus dar ilgai. Tik pagalvokite, kadaise šie baldai naudoti prabangių turtuolių ir didikų vilų interjerams kurti, pavyzdžiui, antikvarinė spinta, padabinta gėlių raižiniais, dabar žvelgia į jus, o anksčiau joje puikavosi pūstos ponių suknelės. Prie naudoto antikvarinio pietų stalo kažkada, prieš daugelį metų, susėsdavo didelė didikų šeima, o dabar toks stalas gali puošti ir Jūsų namus, suburti Jūsų šeimą. Ant antikvarinių fotelių bei krėslų kažkada sėdėdavo grakščios damos bei išsipustę ponai, o šie baldai gali puošti Jūsų namus. Iš prieš antikvarinius, prabanga bei elegancija spinduliuojančius, krėslus tikrai nublanks šiuolaikiniai modernūs foteliai. Vien jau antikvarinių baldų puošyba (raižiniai, prabangūs gobelenai, liūto ar vanago kojelės, kiti gyvūnų motyvai) suteikia nepaprastą akcentą ir išskirtinumo įspūdį.

Taigi, siekiantys elegancijos ir prabangos savo namuose turėtų nebūtinai žvalgytis modernių, dažnai nieko neišsiskiriančių baldų, o pasinaudoti puikia galimybe savo namus papuošti naudotais antikvariniais baldais.

Baldų gamyba Šiauliuose Jūsų namams

Baldų gamyba Šiauliuose Jūsų namams

Ieškote naujų baldų būstui ar norite atnaujinti interjerą? Baldu gamyba Šiauliuose ar kituose Lietuvos miestuose šiandien užsiima nemažai įvairių įmonių ir siūlo gana platų baldų pasirinkimą. Pagal tai, kokie baldai Jūsų namuose, apie Jus sprendžia atvykę draugai ir artimieji. Dažniausiai, įrengdami būstą, žmonės stengiasi atspindėti ne tik įvairias mados tendencijas, tačiau ir savo nuostatas bei asmenybę. Renkantis naujus baldus, reikia apgalvoti kelis pagrindinius dalykus.

Medžiagos ir proporcijos

Įmonės, kurios užsiima baldų gamyba Šiauliuose ar kituose miestuose, pirmiausia Jūsų paklaus, kokios medžiagos pageidaujate savo baldams. Medžiagų yra įvairių ir jų pasirinkimas priklauso nuo to, kokie ir kam bandai yra gaminami. Virtuvės baldams dažniausiai renkamasi laminatą, kuris yra ne tik nebrangus, tačiau ir sukuria ilgaamžiškus produktus bei atsparius mechaniniams pažeidimams. Tuo tarpu rinkdamiesi baldus miegamajam ar svetainei, galite rinktis ir medžio drožlių arba masyvo baldus. Mediniai baldai visuomet atrodo prabangiai ir suteikia namams šilumos įspūdį.

Renkantis baldus Jūsų taip pat prašys baldų proporcijų ir išmatavimų. Labai svarbu, kad šias smulkmenas būtumėte apgalvoję iki galo. Baldų išmatavimai turi būti tikslūs ir logiški tam, kad jie ne tik tilptų į Jūsų turimą namų erdvę, bet ir sudarytų gražų vaizdą. Užsakant kelis baldus, reikia apgalvoti ne tik kiekvieno baldo išmatavimą, bet ir jų dermę tarpusavyje. Nedera, jei vienas baldas yra išskirtinai mažas ar didelis, taip pat patariama įvertinti ir logiškus atstumus tarp baldų, kad kambarys neatrodytų apkrautas arba tuščias.

Stilius ir dekoras

Renkantis naujus baldus, labai svarbu žinoti, kokį stilių namuose ketinate kurti. Jei Jūsų kambariuose vyrauja klasikinis stilius, patartina, kad ir naujieji baldai nebūtų per daug modernūs. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į spalvas ir atspalvius, nes visa tai turi labai derėti prie kitų namo erdvių. Svarbiausia, apie ką turite galvoti, rinkdamiesi naujų baldų atspalvius ir stilių – namai turi būti vientisas stilingas derinys.

Kaina ir kokybė

Įmonės, kurios verčiasi baldų gamyba Šiauliuose ar kituose Lietuvos miestuose, Jums tikrai pasiūlys platų baldų pasirinkimą su pačiomis įvairiausiomis kainomis. Perkant baldus svarbiausia neapsirinkti ir išlaikyti gerą kainos ir kokybės santykį. Tam geriausia konsultuotis su specialistai,kurie paaiškins, kaip nepermokėti už nedaug vertus baldus ir kaip sutaupyti, neprarandant baldų kokybės.