Pagal
Tag: virtuvė

Vonios kambario ir virtuvės interjero keitimas: darbai, kuriuos tenka atlikti

Vonios kambario ir virtuvės interjero keitimas: darbai, kuriuos tenka atlikti

interjeras

Nemenka dalis gyvenamųjų būstų savininkų kapitalinio būsto remonto imasi nedažniau kaip kartą per dešimt ar penkiolika metų. Per tokį laikotarpį būstas, kuriame yra kasdien gyvenama, pakankamai nusidėvi, todėl darbų, kuriuos tenka atlikti remonto metu, taip pat būna daugybė. Be to, tokiais atvejais įprastai yra atnaujinamas ir būsto vidaus interjeras, kadangi interjero tendencijos keičiasi bene kiekvienais metais ir norint savo būstą paversti šiuolaikiškesniu, tenka pritaikyti modernius ir naujus sprendimus. Žinoma, dažniausiai žmonėms didžiausią galvos skausmą kelią vonios kambario ir virtuvės interjero keitimas, todėl verta pakalbėti apie darbus, kuriuos jums teks atlikti.

Virtuvės interjero keitimas

Prieš pradėdami virtuvės remontą ir jos interjero atnaujinimą, jūs turite pagalvoti, ką norite pasiekti. Galbūt jus domina klasikinis virtuvės interjeras? O gal jūs visuomet norėjote labai modernios virtuvės? Norite klasiką derinti su modernu? Lūkesčiai kaskart gali būti labai skirtingi. Todėl svarbu, kad nuspręstumėte, koks virtuvės interjeras jums patiktų labiausiai.

Kai būsite nusprendę, ką norite pasiekti, pradėkite nuo sienų, grindų ir lubų. Atlikę kosmetinį virtuvės remontą, pasirūpinkite virtuvės baldais. Jų pasirinkimui reikia skirti pakankamą dėmesį, nes nuo to labai tiesiogiai priklauso ir patogumas, kuris bus jaučiamas virtuvėje. Stenkitės pasirinkti baldus, kurie nebūtų didelių gabaritų, tačiau taip pat suteiktų ir pakankamai vietos maisto gaminimui.

Vonios kambario interjero atnaujinimas

Kiekviename būste esantis vonios kambarys labai skiriasi. Visų pirma skiriasi jo plotas ir bendras išplanavimas. Dėl šių priežasčių nėra vieno universalaus sprendimo, kuris galėtų būti pasitelkiamas kiekviename būste. Turėtumėte įvertinti savo vonios kambario plotą ir nuspręsti, kokie vonios kambario baldai būtų patys būtiniausi, kokią vonią ar dušo kabiną jums vertėtų pasirinkti, kokios vonios plytelės tiktų geriausiai ir kt.

Lygiai taip pat, kaip ir jau minėtos virtuvės interjero kūrimo atveju, vonios kambaryje turi būti palikta pakankamai laisvos vietos – priešingu atveju šioje būsto erdvėje negalėsite jaustis komfortiškai.

Svarbus su buitine technika susijęs klausimas

Kuomet yra atnaujinamas vonios kambario ir virtuvės interjeras, nemaža dalis žmonių ima svarstyti, kaip jie turėtų pasielgti su savo turima buitine technika – kaitlente, gartraukiu, indaplove, orkaite, šaldytuvu, skalbimo mašina, džiovykle ir kitais buitinės technikos prietaisais. Tačiau jei būsto remonto ir interjero atnaujinimo darbų metu jūs nuspręsite pakeisti visą buitinę techniką, galite patirti labai dideles išlaidas. Ir net jei jūsų buitinė technika nebeveikia taip, kaip veikė vos tik ją įsigijus, tai nėra priežastis įsigyti naujus buitinės technikos prietaisus. Vietoje to, atsiradusius buitinės technikos gedimus galima pašalinti.

Jei šio klausimo sprendimui jūs pasitelksite buitinės technikos remonto paslaugų teikėjus, pvz., https://www.vilniausmeistrai.eu/, galėsite reikšmingai sumažinti savo vonios kambario ir virtuvės interjero atnaujinimo kaštus.

 

 

Stalai ir jų tipai

Stalai ir jų tipai

 stalai

Kad ir kaip jauku ir žavu būtų laiką leisti ant grindų, prisidėjus daug pagalvėlių ar pasitiesus minkštą, patogų kilimą, be stalo daugelis namuose esančių erdvių netektų prasmės. Tai vienas iš baldų, kurie pirmiausia yra naudojami funkcionaliai, o ne kaip namų puošmena ar papildoma detalė. Jų paskirtis pakankamai aiški – stalai skirti susidėti itin svarbius daiktus, prie jų sėdime, bendraujame, dirbame, valgome ir atliekame begalę kitų kasdienių veiklų. Nors daugelis stalų yra pakankamai panašių konstrukcijų, kiekvienas jų priklauso skirtingiems tipams ir kategorijoms. Šįkart norime išskirti pagrindinius du tipus, apie kuriuos daugiau papasakos www.baldusale.lt specialistai.

Valgomasis stalas

Valgomieji ir virtuviniai stalai yra labai panašūs ir iš esmės turi vienodą paskirtį – jie jungia šeimas ir svečius bendriems pusryčiams, pietums ar vakarienei. Jei norite turėti itin praktišką stalą ir nesibaiminti dėl kiekvieno įbrėžimo, vertėtų rinktis laminuotą paviršių, kuris pakankamai atsparus aplinkos poveikiui ir yra lengvai prižiūrimas. Valgojajam stalui taip pat svarbus jo dydis. Paprastai žmonės šį stalą renkasi pagal patalpas: kuo daugiau erdvės – tuo ilgesni ir įspūdingesni stalai pritaikomi interjere. Visgi kartais vertėtų jais ne tik užpildyti tuščius plotus, bet ir gerai pagalvoti, kaip dažnai ir kam stalai bus naudojami. Jei jūsų namuose nėra daug gyventojų ir neturite tradicijos kartu vakarieniauti, galbūt jums pakaktų kompaktiškesnio ir kuklesnio stalo. Na, o jeigu propaguojate kiek pompastiškesnį stilių ir dažnai rengiate pobūvius, jums tikrai pravers vidutinių ir didesnių matmenų stalas.

Rašomasis stalas

Šis stalų tipas skirtas biurui ar darbo kambariui. Daugiau mažiau visi rašomieji stalai yra panašaus dydžio, išskyrus atvejus, kuomet jie skirti keletui žmonių. Renkantis tokį stalą, svarbiausia pritaikyti tinkamo aukščio ir pločio gaminį, šalia kurio būtų patogu sėdėti, susidėti būtinus daiktus ir atlikti reikiamas užduotis. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į papildomas detales, tokias kaip stalčiukai, stalviršio medžiaga ar erdvės, skirtos tvarkingai susidėti kompiuterio laidams. Tai leis įsigyti funkcionalesnį ir visus jūsų poreikius atitinkantį stalą.

 

Akmens masės stalviršiai moderniuose namuose – efektyvus pasirinkimas

Akmens masės stalviršiai moderniuose namuose – efektyvus pasirinkimas

akmens stalvirsiai

Svajojate apie modernaus stiliaus namus, kuriuose visada dvelktų elegancija bei jaukumu? Tokiu atveju išbandykite akmens masės gaminius, kurie garantuos ne tik stilingą, tačiau ir funkcionalų pasirinkimą. Plati pasiūla galima rasti prekybos vietoje Akmenstata.lt., kuri specializuojasi tiek natūralaus, tiek dirbinio akmens gaminių gamyboje.

Akmens masės stalviršiai dažniausiai naudojami virtuvės patalpoje, tačiau labai stilingai gali atrodyti ir vonioje, net prieangyje. Svarbiausia įvertinti stiliaus sintezę ir pasirinkti tokį akmenį, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius. O jeigu norite, kad Jūsų namuose dvelktų modernumu – tokiu atveju siūlome atsižvelgti į šias taisykles, kurios geriausiai reprezentuoja inovatyvų stilių.

  • Dažniausiai moderniame dominuoja ryškios spalvos. Ryški – nebūtinai raudona, kadangi ir balta it sniegas spalva gali būti labai ryški. O baltus stalviršius žmonės renkasi labai noriai.
  • Jeigu norite susikurti modernizmu dvelkiančius namus – tokiu atveju siūlome rinktis vienos spalvos medžiagas. Akmens masės stalviršiai gali mūsų margi ir gali būti vienos spalvos. Žinoma, margas taip pat gali būti įsikomponuoti moderniame interjere, tačiau tokiu atveju sunku suderinti su kitais patalpoje esančiais daiktais.
  • Dažniausiai pasirenkami blizgantys paviršiai, kadangi jie padeda sukurti elegancijos, jaukumo, tačiau tam tikra prasme ir šaltumo įspūdį. Priešingai nei matiniai, kurie geriausiai įkomponuojami klasikinio stiliaus patalpose.

Žinoma, stalviršis nėra vienintelis komponentas, kuris padeda sukurti modernius namus. Svarbiausia visuma ir smulkmenų derinimas. Moderniuose namuose dažniausiai pasirenkamos spintelės ir įvairios dėžės, kuriose laikomi daiktai. Privengiama laikyti daiktus matomose vietose, kadangi jie paprasčiausiai apkrauna patalpas ir taip joms suteikia sunkumo jausmą. Taip pat patalpoje laikomi akcentai dažniausiai būna modernūs, ta prasme, kad pasirenkami drąsūs sprendimai, kurie gali atrodyti neįprastai, tačiau prie akmens masės sienos įsikomponuos puikiai.

Galiausiai, modernumas neatsiejamas nuo praktiškumo. Kadangi akmens masės stalviršiai yra funkcionalūs bei ilgaamžiai – būtent tai dažniausiai ir lemia pasirinkimą. Svarbiausia neskubėti rinktis paties pirmo varianto. Būtina pasitarti su profesionalais, kurie prekiauja tokio tipo stalviršiais. Jų patirtis leis pasiūlyti tokius gaminius, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius.

 

Šviestuvai: kaip pasirinkti šviesą namuose

Šviestuvai: kaip pasirinkti šviesą namuose

Šviestuvus namuose galima keisti kad ir kas metai. Jie suteikia namams netikėtumo, naujumo, nors iš tiesų niekas, išskyrus juos, nesikeitė… Tai tobulas būdas pigiai pasikeisti, atsinaujinti savo interjerą. Kaip išsirinkti tinkamus šviestuvus?

Pakabinami ar sieniniai?

Šviestuvai paprastai skirstomi į keturias rūšis: pakabinami, sieniniai, pastatomi ir staliniai. Įmontuojami į lubas, deja, praranda šviestuvų vardą, nes tai tik įdėklas su patronu ir lemputė. Tiesa, tokį šviestuvą galima pasidaryti ir patiems įsigijus taisyklingos formos medžio plokštės gabalėlį ir jame išpjovus skyles bei pakabinus tiesiai ant lubų. Pagrindinis klausimas yra kurie šviestuvai geresni: pakabinami ar sieniniai?

Viskas atsiremia į šviesos kryptis. Jeigu reikia apšviesti visą patalpą, rinkitės pakabinamus. Jei reikia tik dalies patalpos ir sukoncentruoti šviesą į tam tikrą kampą, patalpos dalį ar net sieną – sieninius.

Virtuvės šviestuvai

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į virtuvės apšvietimą. Čia kabinami šviestuvai turi aiškų tikslą – gerai apšviesti visą patalpą. Juk nenorėtumėte svogūno pjaustyti prietemoje – galite likti be pirštų. Dėl šios priežasties visokie sieniniai ir lubiniai šviestuvai nėra efektyvūs – rekomenduojame pakabinamus. Maža to, galima pasižiūrėti ir šviestuvus, kurie gali reguliuoti gaubto aukštį. Tai reiškia, kad gaminant maistą gaubtas pakeliamas aukščiau, kad šviesa sklistų į visą patalpą, o sėdant prie stalo – nuleidžiamas žemiau, kad apšviestų tik sėdinčiuosius, o ne visą virtuvę. Aišku, ši funkcija kainuoja papildomai, tačiau variantų rasti tikrai galima tiek perkant internetu, tiek specializuotose parduotuvėse.

Miegamojo apšvietimas

Miegamajame apšvietimo didelio nereikia, todėl čia labiausiai tinka sieniniai šviestuvai. Lovūgalyje galima pastatyti šviestuvą – toršerą. Jis skirtas skaitymui. Situacija keičiasi, jei miegamajame persirenginėjate, dažnai lyginate rūbus. Tada reikalinga normali šviesa ir pakabinami šviestuvai. Jie gali būti kryptiniai – visą šviesą sutelkiantys ne į lovą, o į tą patalpos dalį, kurioje ir atliekate įvairius namų ruošos darbus, puošiatės. Atminkite, kad miegamajame dažnai būna veidrodžių, tad tiesioginė šviesa atsispindi ir apšviečia visą patapą. Dėl šios priežasties, nereikia labai daug lempučių arba šviesa neturi būti labai intensyvi.

Vonios kambaryje – romantika

Dažnai vonioje būna prietema. Ten nedaromi specialūs šviestuvai, tačiau reiktų atsižvelgti į tam tikrus momentus. Jei vonia didelė ir joje puošiasi visa šeima, vertėtų pagalvoti apie pakabinamą šviestuvą virš veidrodžio. Makiažas reikalauja daug šviesos, kaip ir barzdos skutimas, todėl jis bus naudingas tiek vyrams, tiek damoms.

Tikimės, kad šie patarimai ras savo panaudojimą ir jūsų namų šviestuvai bus ne našta, o itin derantis interjero elementas.

Virtuvės baldai stilingam interjerui: pasirinkimo kriterijai

Virtuvės baldai stilingam interjerui: pasirinkimo kriterijai

Virtuvės interjero planavimas reikalauja išankstinio pasiruošimo – tai viena svarbiausių gyvenamojo būsto patalpų, traukianti svečių akį ir kviečianti susiburti šeimos narius, todėl tik apgalvoti dizaino sprendimai, kokybiški virtuvės baldai ir tinkamas erdvės išplanavimas užtikrins pageidaujamą rezultatą. Deja, įgyvendinti funkcionalias, praktiškas ir estetiškai patrauklias virtuvės dizaino idėjas nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – siekdami priimti geriausią sprendimą, interjero planus dėliokite itin lėtai ir kruopščiai.

Svarbiausia – jūsų poreikiai

Virtuvės interjeras priklauso nuo individualios grožio pajautos ir konkrečios šeimos poreikių. Vieni virtuvėje praleidžia didžiąją dienos dalį, kiti čia užsuka išgerti vieno puodelio kavos. Tai reiškia, kad ne visiems reikalingas talpus šaldytuvas ir platus virtuvinis stalas. Daugeliui šeimų virtuvė reiškia susibūrimo vietą, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas komforto standartams. Ieškant visus jūsų poreikius atitinkančių virtuvės baldų, būtina atsižvelgti ir į žmonių, su kuriais gyvenate, nuomonę. Galbūt turite didelę šeimą, todėl norite plataus valgomojo stalo? O gal planuojate šeimos pagausėjimą, todėl jūsų prioritetas – saugūs baldai, neturintys aštrių kampų?

Virtuvės dydis

Ieškodami baldų, objektyviai įvertinkite virtuvės dydį. Jei gyvenate erdviame būste ir turite didžiulę virtuvę, nebijokite eksperimentuoti – čia puikiai tiks ir klasikinio, ir modernaus dizaino gaminiai, elegantiški aksesuarai ir nestandartinių baldų sprendimai. Mažai erdvei rekomenduojami minimalistinio arba skandinaviško stiliaus virtuvės baldai, išsiskiriantys daugiafunkciškumu, pvz., atidaromas virtuvinis suolas arba reguliuojamo dydžio stalas.

Plati spalvų gama

Šiandieninės baldų gamybos technologijos leidžia rinktis iš itin plačios baldų spalvų pasiūlos. Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia pastelinių spalvų gaminiai, vizualiai didinantys valgomojo erdvę. Tiesa, šviesūs atspalviai greitai susitepa ir reikalauja papildomos namų šeimininkės priežiūros. Ieškantiems originalių sprendimų, siūlomi ryškiaspalviai virtuvės baldai, suteikiantys patalpai gyvumo ir žaismingos energijos. Jei vengiate ryškių spalvų, tačiau vis tiek norite atnaujinti patalpą, rinkitės ryškių spalvų dekoracijas, pvz., spalvotas vazas. Puikus sprendimas – vaizdingas paveikslas arba nedidelė žydinti gėlė.

Įvertinkite baldų aukštį

Vertindami virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į jų aukštį. Baldai negali kelti nepatogumų, t. y. jie negali varžyti jūsų judėjimo laisvės – virtuvėje turite jaustis patogiai ir lengvai pasiekti svarbiausius produktus. Nepamirškite, kad maisto ruošybos darbai turi būti atliekami stovint visiškai tiesiai – jei virtuvinis stalas vers susilenkti, netrukus pradėsite skųstis nugaros skausmais, o pats ruošybos procesas virs kančia. Jausitės taip pat nepatogiai, jei negalėsite pasiekti spintelėje sudėtų puodukų ar maisto pagardų. Žinoma, baldų aukštis negali atitikti visų šeimos narių poreikių, todėl, galvojant apie virtuvės interjerą, būtina atsižvelgti į čia daugiausiai laiko praleidžiančio žmogaus reikalavimus.

Virtuvės baldai ir tinkamas jų suprojektavimas

Virtuvės baldai ir tinkamas jų suprojektavimas

Tenka sutikti, jog virtuvė – tai vieta, kurioje dažniausiai susirenka visi šeimos nariai. Būtent todėl naujos virtuvės projektavimas nėra tas lengvas žingsnis, kurio dažniausiai tikimasi. Reikia parinkti ne tik akiai mielą sienų spalvą, bet ir baldus. Virtuves baldai privalo tarpusavyje derėti, jie turi spinduliuoti šiluma, o jų naudojimas neturi apsunkinti. Viskas turi būti savo vietoje.

Kadangi virtuvėje dažniausiai susirenka visi šeimos nariai, nenuostabu, jog naujos virtuvės išplanavimas turi būti jaukus ir mielas kiekvienam. Reikia pasirinkti tinkamą patalpos dizainą, sienų spalvą, struktūrą, grindų dangos tipą, apšvietimo sprendimą ir, žinoma, pačius baldus bei jų išdėstymą. Virtuvės baldai turi būti tinkami kiekvienam, jie turi suteikti kambariui jaukumo ir patogumo įspūdį. Jie turi būti lengvai prižiūrimi ir maloniai nuteikiantys. Svarbiausia pagalvoti apie patogumą ir praktiškumą.

Daugelis gali manyti, jog mada ir modernus baldų išdėstymas yra daug svarbiau už patogumą, tačiau virtuvėje yra kur kas labiau aktualus praktiškumas. Sunku būtų įsivaizduoti save virtuvėje, kurios išdėstymas yra asmeniškai nepriimtinas. Būtent todėl virtuves baldai turi būti išdėstyti taip, kad būtų patogu ir komfortiška. Virtuvėje baldai yra naudojami kiekvieną dieną, tad stenkitės viską suprojektuoti taip, kad įrankiai juose būtų po ranka ir nereikėtų bėgioti iš vienos vietos į kitą. Būtent todėl šiukšliadėžė dažniausiai pastatoma po kriaukle, virš jos  yra vieta indams. Tokiu pavyzdžiu galima susiprojektuoti pakankamai patogią ir modernią virtuvę sau ir savo šeimos nariams.

Kai baldų vieta suprojektuota ir visas išdėstymas jau nuspręstas, telieka pasirūpinti tik jų paviršiais. Reikia apsispręsti dėl naudojamų medžiagų, jų raštų, spalvų ir kitų subtilių detalių. Visa tai leidžia individualizuoti savo virtuvę ir padaryti ją tokią, apie kokią svajojama. Tuomet virtuvės baldai neužgoš erdvės, o virtuvėje bus malonu ne tik valgyti ar bendrauti su šeimos nariais, bet ir gaminti, poilsiauti ir net užsiimti kitokio pobūdžio veikla.

Taigi, jei norite įsirengti stilingą virtuvę, negalvokite vien apie mados tendencijas, suprojektuokite tokią virtuvę, kurioje būtu patogu, malonu ir paprasta.

Virtuvės baldai: neatleistinos klaidos virtuvės projektavime

Virtuvės baldai: neatleistinos klaidos virtuvės projektavime

Virtuvė – namų centras, kuriame nuolatos verda gyvenimas, todėl visai nenuostabu, kad virtuvės baldai metai iš metų yra projektuojami ir tobulinami taip, kad būtų funkcionalūs bei patrauklūs akiai. Visgi, reikia pripažinti, kad mūsų galvoje tūnanti svajonė apie tobulą virtuvę, realybėje virsta kiču, kuris apsunkina kasdieninius darbus šioje namų erdvėje. Taigi, kokias klaidas darome projektuodami virtuvę?

1. Klaida: maksimaliai neišnaudojamos virtuvės baldų galimybės

Modernus baldų dizainas, kuris puošia katalogų viršelius išties atrodo žaviai, tačiau dizaineriai nepataria aklai vaikytis naujausių baldų mados tendencijų, neįvertinus bendros virtuvės erdvės. Juk virtuvėje gausu įvairiausių rakandų ir buitinės technikos prietaisų ,kurių kiekvienas turi rasti savo vietą. Gerai neapgalvojus virtuvės baldų dizaino, gali tekti mąstyti apie papildomas lentynas ir pakabinamas spinteles, kas išties gali sudarkyti bendrą virtuvės dizainą ir nuotaiką.

Virtuvės baldai turi būti funkcionalūs, patogūs ir talpūs. Baldų projektuotojai, įvertinę jūsų virtuvės erdvę, gali sukonstruoti unikalius ir nestandartinius baldus, kurie ne tik kiekvieną dieną džiugins akį, bet ir sutalpins visus daiktus, be kurių sunkai įsivaizduojamas kasdieninis maisto ruošimas. Be to, atminkite, kad šiandien madingi futuristinio stiliaus virtuvės baldai gali greitai prarasti populiarumo pozicijas, todėl vertėtų pagalvoti, ar po kelių metų vis dar norėsite žiūrėti į sunkių metalinių plokščių ir stiklo sintezės makabrišką „šokį“. Klasika su kruopelyte moderno – puikus pasirinkimas, jei mėgstate jaukią, praktišką ir ilgaamžę virtuvę.

2. Klaida: baldai, kurie „maišosi po kojomis“

Dailiosios lyties atstovės, kurios dažniau sukasi virtuvėje, puikiai žino, kad vakarienės gaminimas kartais primena aerobikos treniruotę. Lakstymas nuo viryklės iki plautuvės ir šaldytuvo gali būti išties varginantis, jei virtuvės baldai išdėstomi neapgalvotai. Atminkite, kad tarp viryklės, šaldytuvo ir plautuvės visada turi būti paliktas laisvas praėjimas, kurio negali užstoti stalas, virtuvinės kėdės ar virtuvinė sala. Kalbant apie virtuvės salą- ji labai madinga ir funkcionali, nes sukuria papildomą vietą maisto ruošimui. Kita vertus, svarbu įvertinti virtuvės dydį: maža erdvė ir sala nesuderinami dalykai.

Mažytėse virtuvėse geriausia rinktis linijinio dizaino baldų išdėstymą: visi baldai projektuojami prie vienos sienos, žinoma, jei virtuvė šiek tiek platesnė, galite įkomponuoti ir valgomąjį stalą, kuris netrukdo laisvai judėti. Vidutinio dydžio virtuvėse optimaliausias virtuvės baldų išdėstymas trikampiu, kai viryklė, šaldytuvas ir plautuvė tarpusavyje sudaro trikampį. Toks baldų išdėstymas suteikia galimybę virtuvėje suktis keliems žmonėms.

3. Klaida: neapšviesti baldai

Senų tipų virtuvėse dažniausiai naudojamas tik pagrindinis apšvietimas – lempa įmontuota lubose arba prie jų, deja, nuo tokio apšvietimo krenta šešėlis, kuris apsunkina darbą virtuvėje tamsiuoju paros metu. Taigi, specialistai rekomenduoja neapsiriboti tik tokiu šviesos šaltiniu. Dalinai apšviesti virtuvės baldai – funkcionalus ir estetiškai patrauklus sprendimas. Galėsite drąsiai darbuotis aštriu peiliu, gamindami vėlyvą vakarienę ir tuo pačiu sukursite jaukią virtuvės erdvę bei pabrėšite virtuvės baldų grožį.

Taigi, jei išvengsite šių klaidų, galėsite džiaugtis praktiška ir patogia virtuve. Virtuvės baldai, jų išdėstymas, spalvos ir netgi apšvietimas turi būti apgalvoti iš anksto ir, visgi, jei nesate tikri dėl savo idėjos, vertėtų pasitarti su profesionalais. Sėkmės!

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai yra labai svarbi namų dalis, kuriai reikia skirti ypatingai daug dėmesio, kad vėliau netektų dėl nieko gailėtis ir galvoti, kad galėjote pasielgti kitaip, išsirinkti kitokio stiliaus, medžiagų ar net spalvos baldus.

Daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės dažniausiai turi susitaikyti su standartinio išplanavimo virtuvėmis (išskyrus naujos statybos namuose, kur dar galima šiek tiek laviruoti su būsto išplanavimu, o ir virtuvių dydžiai juose būna įvairūs), į kurias ne visuomet telpa norimi baldai ir visa pageidaujama buitinė technika. Tačiau standartinių virtuvių šeimininkams kiek lengviau ir pigiau, nes dauguma baldų gamintojų jau yra paruošę planus ar net pačius baldus standartinio išplanavimo virtuvėms. Jei renkatės standartinę virtuvę pasižiūrėkite ne tik tai, ar ji Jums tilps ir derės jos spalva, bet ar joje pakanka stalčių, lentynų, numatyta vieta visai Jūsų turimai technikai.

Dažniausiai neįvertinama tai, kad virtuvėje nenumatyta vieta garų surinktuvui ar indų plovimo mašinai, kartais verta iš anksto pasimatuoti, ar neteks skalbimo mašinos statyti virtuvėje, mat senos statybos butų voniose pastarosios retai kada telpa. Taigi, apie viską reikia pagalvoti iš anksto, negalima paskubėti ir įsigyti baldų anksčiau nei įvertinsite tai, kas ir kur stovės.

Neretai suklystama ir galvojant apie valgomojo stalą. Renkantis virtuvės baldus nepamąstoma, kad stalas taip pat neretai stovi būtent virtuvėje, o ne valgomajame, kuris ne visuomet numatytas. Žinoma, neretai valgomasis perkeliamas į svetainę, tačiau tuomet ši tampa nebe tokia erdvi, atrodo šiek tiek perkrauta.

Itin mažų butų ar namelių savininkams yra puiki išeitis – suvažiuojantis į virtuvės baldus stalas, kuris šiuo metu siūlomas vis dažniau ir dažniau. Tai ypač patogu nedidelėms šeimoms (2 – 3 žmonėms), kurie gyvena itin mažo ploto erdvėse. Žinoma, tai nėra itin patogus stalas, tačiau valgymui ir net pjaustymui, maisto ruošimui, jis kuo puikiausiai pasitarnauja. Apie virtuvės baldus galvojantys žmonės išskiria pagrindinį tokio modernaus sprendimo trūkumą – kainą, kuri bent jau šiai dienai gana didelė ir vien dėl tokių patogių smulkmenų virtuvės baldai gali tapti brangesni iki kelių kartų.

Savaime suprantama, kad kuo virtuvės baldai bus modernesni, geresnės kokybės ir su kuo daugiau įvairiausių privalumų, tarp kurių ne tik pasislepiantis stalas, bet ir slapti skyreliai, daugybė išvažiuojančių ar nusilenkiančių stalčiukų ir kitų talpyklų, tuo virtuvės baldai bus brangesni, tačiau nepalyginamai ir patogesni, tad renkantis vertėtų įvertinti savo finansines galimybes, norą skirti daugiau pinigų būtent savo komfortui virtuvėje didinti bei pagalvoti, kiek laiko šie perkami Jūsų virtuvės baldai turėtų Jums tarnauti. Jei manote, kad baldai Jums tarnaus bent 10 ar 15 metų – galite sau leisti investuoti šiek tiek daugiau, o jei planuojate būstą parduoti ar išnuomoti, verta susimąstyti, ar norite mažesnių investicijų, ar siekiate išpešti kuo didesnę nuomos ar pardavimo kainą, mat geri, kokybiški ir patogūs baldai, tiek virtuvėje, tiek kituose būsto kambariuose ir patalpose tikrai gali kilstelėti kainos kartelę.

Net ir patys geriausi bei patogiausi baldai gali būti netinkami Jums, todėl ar baldai Jums įtiks ir patiks priklauso tik nuo Jūsų pačių, o dėl šios priežasties siūloma kaip įmanoma daugiau dėmesio skirti į tai be jokių pašalinių, o ne kaip dabar labiau madinga, paliekant būsto įrengimą dizaineriams ar kitokiems interjero įrengimo ar priežiūros specialistams, kurie įrengia daugiau pagal savo skonį.

Kaip turi būti suprojektuotas virtuvės komplektas?

Kaip turi būti suprojektuotas virtuvės komplektas?

Virtuvė – tai maisto gaminimo vieta. Kiekviena šeimininkė, ko gero, svajoja apie erdvią ir funkcionalią virtuvę. Technikai vis žengiant į priekį, slapta į šeimininkių svajonių sąrašus ateina ir išmanioji, protingoji virtuvė. Tačiau tam dar anksti. Šiandien virtuvėje savo vietos dar neužleidžia jau tradiciniu tapęs virtuvės komplektas su integruota ar ne buitine technika, virtuviniu stalu ir, žinoma, spintelėmis. Tačiau išsirinkti dailų komplektą tai dar nėra visų darbų ir galvos skausmų pabaiga. Prieš įrengiant virtuvę, svarbu gerai suplanuoti, kaip kur kas stovės ir kokias funkcijas atliks. Juk virtuvė turi būti ne tik susibūrimo vieta, bet ir gaminimo vieta, o baldai turi tapti pagalbininkais maisto ruošime.

Pagrindini strikampis

Turbūt daug kas žino, kad svarbiausia figūra virtuvėje – trikampis. Būtent pagal šią figūrą turėtų būti išdėstyti pagrindiniai virtuvės taškai: šaldytuvas, viryklė ir plautuvė. Tai dažniausiai naudojamos vietos virtuvėje, tarsi atsvaros. Jos turi būti išdėstytos atitinkamai ir gerai apgalvotai, kad maisto ruošimo metu padėtų greičiau ir patogiau atlikti vienus ar kitus darbus. Dažniausiai baldų parduotuvė Jums pasiūlys gana standartišką projektą, kaip turėtų būti išdėstytas virtuvės komplektas. Jame siūloma tarp viryklės ir praustuvės palikti maždaug 80 – 120 cm atstumą, o šaldytuvą įtaisyti bent 40 cm atstumu nuo praustuvės. Kodėl? Būtent taip išdėstyti baldai Jums padės gaminti. Jūs gerokai patogiau galėsite pasiekti produktus šaldytuve ir netrukdomai susiplauti indus praustuvėje.

Aukščiai ir atstumai

Kitas labai svarbus baldas virtuvėje – darbo stalas. Jis bus pagrindinė Jūsų darbo vieta, todėl jam taip pat turi būti skiriamas dėmesys. Vieno nustatyto optimalaus stalviršio aukščio standarto nėra, jis turi būti įrenginėjamas pagal namuose dažniausiai gaminančio žmogaus ūgį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad darbo stalo aukštis  būtų ne žemesnis nei 15 – 20 cm nuo sulenktos rankos. Prie taip įrengto stalo bus patogu gaminti maistą, nebūsite susikūprinę ir išvengsite nugaros skausmo. Taip pat patariama per daug aukštai nekabinti virtuvės spintelių, nes tai taip pat smarkiai apsunkina maisto gamybą.

Patogumas lygu maisto kokybė

Kuo patogiau ir geriau įrengsite savo virtuvę, tuo joje bus maloniau gaminti. Taigi tikėtina, kad gaminsite dažniau ir skaniau jei virtuvė bus suprojektuota taip, kad joje bus lengva ruošti maistą. Kad taip ir būtų, patariama atkreipti dėmesį, kad virtuvės komplektas turėtų pakankamais spintelių ir stalčių, kur galėsite susidėti visus reikalingus įrankius ir laikyti maisto produktus. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į valgomąjį stalą, kuris turi būti ne per didelis, bet ir ne per mažas. Optimaliausia, kad prie jo tilptų bent keturi asmenys. Atsiminkite, kad pigūs baldai ne visada reiškia prastą kokybę, visada geriausia prieš perkant pasitarti su parduotuvės konsultantu. 

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai

Nuo ko prasideda virtuvė? Nuo indų, įrankių, maisto? Sukraukite visa tai, tarkime, miegamajame – na, ar radote vietos keptuvėms, lėkštėms, miltams, raugintiems agurkams ir t.t? Jau panašu į virtuve? Nė iš tolo.

Sutalpinti visam šiam gėriui, pirmiausiai reikalingi paskirtį atitinkantys baldai virtuvei. Virtuvinių spintelių su daugybe lentynų, lentynėlių, stalčių pirma pasitaikiusi spinta tikrai neatstos. Visi baldai turi atitikti tam tikrus reikalavimus, t.y. būti ergonomiški. Baldai virtuvei – vieni iš pačių sudėtingiausių baldų, nes jie turi būti ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs bei ergonomiški. Standartinis darbinio paviršiaus (stalo, ant kurio ruošiamas maistas) aukštis – 90 cm. Stalas, prie kurio valgoma, paprastai būna apie 75 cm aukščio, o jo dydis turi būti toks, kad kiekvienam žmogui būtų skirta apie 55 – 60 cm pločio. Patogiam sėdėjimui prie valgomojo stalo nuo kėdės sėdimosios dalies iki stalo viršaus turi būti apie 25 – 30 cm. Virtuvės sieninių spintelių gylis yra 30 cm, o stovinčių ant grindų – 50 – 60 cm. Virtuvės buitinė technika standartiškai būna 60 cm gylio, tad jei ketinate ją įsigyti, geriau rinktis tokių pat matmenų spinteles. Antrasis privalomas dalykas šiuolaikinėje virtuvėje yra virtuvės buitinė technika, o svarbiausi iš jų – viryklė ir šaldytuvas. Virtuvė be jų – ne virtuvė. Kita technika (mikrobangų krosnelė, indaplovė, gartraukis ir kt.) paprastai perkama priklausomai nuo piniginės pajėgumo, poreikių ir aplinkybių. Tačiau buitinė technika ir baldai virtuvei turėtų būti perkami tuo pačiu metu. Priešingu atveju gali kilti sunkumų dėl buitinės technikos matmenų, stiliaus ar spalvos. Prieš įsigyjant buitinę techniką labai svarbu įvertinti ne tik baldų matmenis ir stilių, bet ir elektros lizdų, dujų vamzdžių ir vandentiekio vamzdžių išsidėstymą. Lemiamą žodį įsigyjant virtuvės baldus bei buitinę techniką turėtų tarti žmogus, dažniausiai šeimoje gaminantis maistą.

Pabaigai papasakosiu jums vieną istoriją. Gyveno kartą jauna šeima. Šeimos galva buvo labai veiklus vyras, tad namuose beveik nebūdavo. Kol jis darbavosi, jo žmona rūpinosi namais… kuriuose nebuvo virtuvės. Nieko tokio, pasakysite, nėra virtuvės – nereikia sukti galvos: nereikalingi baldai virtuvei, nereikalingi įrankiai ir indai, nereikalinga virtuvės buitinė technika, nereikia gaminti maisto ir plauti indų. Anokia čia problema, jei vyro namie beveik nebūna: ar verta vienai likusiai žmonai gamintis maistą? Tiesa. Tačiau netrukus vienas po kito ėmė rastis vaikai, o virtuvės kaip nebuvo, taip nebuvo. Galite įsivaizduoti moterį, kurios vyro beveik nebūna namie ir kuriai neturint virtuvės reikia pasirūpinti keturiais bambliais? Spėkite, kuo baigėsi (beje, tai iš tikrųjų nutiko) ši istorija? Nepatikėsite – skyrybomis. Tokia tad pamokanti istorija apie moterį, kuri neturėjo virtuvės…