Pagal
Tag: verslas

Atsargų valdymas pagerina klientų aptarnavimą

Atsargų valdymas pagerina klientų aptarnavimą

Prekybos įmonės, turinčios arba nuomojančios sandėlius savo laikomai produkcijai dažnai susiduria su atsargų apskaitos problemomis. Atsargų valdymas tokias problemas gali išspręsti ir pagerinti įmonės finansinius rezultatus.

Dažna įmonė planuoja tam tikrų savo prekių pardavimus. Pavyzdžiui, buitinės technikos parduotuvė iš tiekėjo nusipirko 100 televizorių. Deja, per pusmetį buvo parduota tik 20 televizorių, nes per tą laiką modelis paseno. Ką daryti su esamais 80 televizorių? Televizoriai, aišku, laikomi sandėliuose arba prekybos taškuose, todėl būtina žinoti, kur jie yra ir kaip greitai gali būti pristatyti. Sandėlis praneša rinkodaros skyriui, kad yra tam tikri televezoriai, kuriuos reikia kažkaip išparduoti, nes jie užima sandėlyje vietą, be to užlaikius juos čia dar ilgiau, jie bus morališkai pasenę ir niekas jų nebepirks net esant palankioms kainoms. Rinkodaros skyrius organizuoja rinkodarinę akciją, kurios metu vienoje iš parduotuvių pritaikoma 40% nuolaida būtent šiems modeliams. Jei atsargų valdymo nebūtų, ši rinkodarinė akcija būtų pasmerkta, nes pardavėjai parduotų daugiau produkcijos, nei jos realiai yra.

Atsargų valdymas yra ne tik sandėlininko darbo kasdienybė, bet reikalingas ir itin sklandus komunikavimas, priešingu atveju nuostoliai garantuoti. Reta kuri įmonė, užsiimanti prekyba stambesniu mastu, neturi sandėlio valdymo sistemos ir programinės įrangos. Atsargų valdymas taip pat gali būti atliekamas esamoje sandėlio valdymo sistemoje arba naudojant papildomas pridėtines programas , skirtas būtent atsargoms ir likučiams valdyti.

Pačiam yra tekę susidurti su atsargų valdymo problemomis, kai keli lapai šiferio buvo vienoje parduotuvėje, dar keli – kitoje, o nuvykus į trečią paaiškėjo, kad tiek, kiek buvo sakyta jie neturi. Teko ieškoti dar kelių lapų visiškai kitoje parduotuvėje. Tai sukėlė itin daug nepatogumų, nes šiferis – ne obuolių kilogramas, jo taip lengvai transportuoti automobiliu neina. Tinkamas ir efektyvus atsargų valdymas ir likučių apskaita šioje situacijoje būtų sumažinusi man, kaip pirkėjo rūpesčius, tuo pačiu ir padidinant mano gerą nuomonę apie parduotuvę. Deja, nuomonė dabar prasta, tad vargu ar iš jos pirksiu reguliariai. Šis pavyzdys puikiai iliustruoja, kad atsargų valdymas yra ne tik sandėlio rūpestis, bet ir viso pardavimo proceso dalis, nuo kurios priklauso, ar patenkintas yra klientas.

Profesionalus atsargų valdymas leidžia ne tik neužversti sandėlio prekėmis, kurių artimiausiu metu niekas nepirks (atsargų valdymo programos dar gali turėti ir prognozavimo bei buferio funkcijas, kurios padėtų paprasčiau apskaičiuoti, kiek prekių reikia užsakyti artimiausiu metu), bet ir pagerinti klientų aptarnavimą, bei parduoti senas ir nepopuliarias prekes apie kurių egzistavimą pardavėjai jau gali būti pamiršę.

UAB steigimas – galvos skausmas pradedančiajam

UAB steigimas – galvos skausmas pradedančiajam

Vis dažniau ir dažniau kalbama Lietuvoje apie startupus – pradedančiuosius verslus, kurie turi ambicijų išsiplėsti į užsienio rinkas ir susirasti turtingų investuotojų. Reiktų prisiminti, kad ir Google kažkada buvo startupas. Studentai Sergėjus Brinas ir Laris Peidžas parašė savo mokslinį darbą, kuriame ir buvo pristatytas naujas paieškos algoritmas, ir nusprendė daryti iš to verslą. Pasikalbėjo su vienu investuotoju ir tas jiems iš karto išrašė 200 000 dolerių čekį. Investuotojas paklausė, kokiai kompanijai išrašyti, o abu startuperiai susižvalgę išlemeno, kad Google Inc. Tas čekis dar kurį laiką gulėjo stalčiuje neišgrynintas, nes tokios kompanijos dar nebuvo įkurta. Vos tik buvo įkurta Google Inc. dabartiniai milijardieriai čekį išsigrynino ir kibo į darbus. Graži istorija? Deja, Lietuvoje taip nenutinka, nors čekius idėjų turintys žmonės gali gauti lygiai taip pat. UAB steigimas, kuris reikalingas norint čekį išgryninti kainuoja kur kas daugiau nervų, nei įvairūs susitikimai su investuotojais.

UAB steigimas Lietuvoje yra tikras galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. Kalba eina apie labai kruopštų popierizmo tvarkymą, kuriam ne visi jaunieji verslininkai turi laiko ir patirties. Dėl to nuolatos kyla problemų, dėl kurių startupai taip ir neišsivysto į dideles kompanijas – idėjos autoriai paprastai turi atlikti ir visas oficialias biurokratines pareigas, kas galiausiai suvalgo daug laiko ir net atkrato nuo noro toliau vystyti kompaniją. Buhalterinė apskaita yra kita sritis, tačiau dabar kalbame ne apie ją.

Vienintelė logiška išeitis – kreiptis į finansinius konsultantus, kurie už tam tikrą mokestį įkuria įmonę pradedančiojo verslininko vardu. Pavyzdžiui „Finansų sprendimai“ teikia tokią paslaugą kaip įmonių steigimas Kaune ir Jovanoje, taip pat ir visoje Lietuvoje (viskas tvarkoma internetu). Tokia finansinių paslaugų įmonė sutvarko visus reikiamus dokumentus ir įkuria UAB vos per 2 dienas. Aišku, ne už dyką…

Kai UAB steigimas nebėra galvos skausmas, prasideda kiti finansiniai reikalai. Lietuvos valstybė iš pradedančiųjų verslininkų iš karto reikalauja mokėti mokesčius, nesvarbu, kad iki pelno dar toli. Mokesčių įstatymai ir tvarka nuolat keičiasi, todėl čia geriausiai iš karto nusamdyti buhalterinių paslaugų įmonę. Tai dar papildomas mokestis išlaidų lentelėje verslo plane, kurio neužmiršta nė vienas startupą kuriantis entuziastas.

Gaila, kad fondų ar investuotojų, kurie pasirūpina administracine dalimi ir leidžia startapo kūrėjams atsiduoti 100% savo projekto vystymui, nėra tiek jau ir daug. Jie taip pat galėtų pasirūpinti, kad UAB steigimas netaptų didesniu galvos skausmu nei kaip pasauliui pasiūlyti antrą Facebooką arba YouTube.

Lietuviški ir švediški lauko baldai

Lietuviški ir švediški lauko baldai

Lietuva ir Švedija turi daug bendrų sąlyčio taškų. Nors gerovė ir politinė santvarka abiejose šalyse skirtinga, tačiau mus ir švedus vienija meilė gamtai ir natūraliems produktams iš medžio. Lietuva – vis dar viena miškingiausių valstybių Europoje, todėl medienos žaliavą eksportuojame į Šiaurės šalis, o iš ten lietuviškas medis grįžta jau baldų pavidalu.

Viena iš baldų rūšių, kurią taip mėgsta ir lietuviai ir švedai yra lauko baldai. Šie baldomai paprastai yra statomi kieme arba atvirose patalpose – pirtyse, pavėsinėse, mobiliuose statiniuose. Lietuviai mėgsta vasarą laiką leisti lauke šalia kepsninės, ragauti keptą mėsą, šaltą alų ir plepėti su draugais. Kad poilsis kieme būtu komfortabilus, ne vienas sodybos šeimininkas pasirūpina tokiu svarbiu dalyku, kaip ilgaamžiški mediniai lauko baldai. Lauko baldai paprastai yra kelių rūšių. Tai pinti lauko baldai ir mediniai baldai. Pinami jie yra iš krituliams atsparios medžiagos – sintetinio pluošto arba natūralaus medžio vytelių. Vytelės yra įvairių spalvų, taip pat ir įvairios tekstūros, bei paviršiaus. Kai kuriuose pintuose balduose naudojamos ratango vytelės. Ratangas – medis iš tropinių šalių pasižyminti ypatingu atsparumu lietui ir drėgmei.

Sodo baldai gaminami dar ir iš tvirčiausio šiaurės šalyse augančio medžio – ąžuolo. Ąžuoliniai lauko baldai yra sunkūs ir masyvūs, tačiau tvirti ir ilgaamžiški dėl kieto medžio. Ąžuolas – medis, kuris Lietuvoje turi ypatingą pagarbą nuo senų senovės, simbolizuojantis jėgą ir stiprybę. Iš ąžuolo gaminami mediniai baldai parodo prabangą ir rimtą požiūrį į namų interjerą, dėl to ir yra labai vertinami. Sodo baldai paprastai būna iš lengvų konstrukcijų, bet kai kurie gaminami ir iš ąžuolo. Tai dažniausiai masyvūs stalai ir suolai, kėdės, taip pat ir komodos bei spintelės, laikomos lauke. Kita sodo baldų dalis – pintų baldų konstrukcijos, tarp jų ir pinti kampai, staliukai, kėdės, suoliukai, sofos, foteliai, žurnaliniai staliukai (dažnai būna ir su stiklo elementais). Tokie baldai gali tarnauti ir lauke ir namų viduje, jei interjero stilius yra tinkamas.

Mediniai lauko baldai neapsiriboja vien tik stalais, kėdėmis, foteliais ir kampais. Dar yra originalūs sodo baldai – hamakai ir įvairūs gultai, kurie tinkami pastatyti saulėtoje vietoje arba pririšti tarp medžių. Vieni unikaliausių baldų iš ąžuolo yra pakabinamas šviestuvas-baras su specialiomis lentynėlėmis taurėms. Toks baldas papuoš bet kurią pobūviams skirtą pavėsinę ar medžiotojų namelį. Prie lauko baldų priskiariama ir skėčiai ir mobilios pavėsinės, kurias galima laikyti visą vasarą, bet žiemą galima išmontuoti.

Lauko baldai yra mėgstami kaimo turizmo sodybose, medžiotojų nameliuose, gyvenamuose namuose, kurie bando išlaikyti originalų medžio interjerą.

Kaip verslo sritis, mediniai lauko baldai taip pat yra gana klestinti, nes poreikis yra gana didelis Lietuvoje, kur kas metai atsiranda po kelis šimtus naujų sodybų. Džiugu, kad lietuviai ir švedai baldininkai sėkmingai bendradarbiauja šioje srityje ir gali Lietuvos rinkai pasiūlyti originalių ir nestandartinių sprendimų iš medžio.

Mano tinklaraščiai

Mano tinklaraščiai

Noriu pristatyti savo darbus. Dažnai žmonės klausia, ką aš veikiu. Paprastai atsakymas „Rašau blogus“ jų netenkina, nes tai labai abstraktu. Noriu pristatyti savo pagrindinius blogus, su kuriais nuolatos turiu reikalų.

Lietuviškų Web 2.0 resursų tema išsisėmė, nes visus juos aprašiau. Naujų antrosios kartos žiniatinklio produktų atsiranda gana retai, tad ir tinklaraštis apmiręs, bet nuolatos atnaujinu savo sukurtus sąrašus. Jis iki šiol naudingas resursas visiems pradedantiesiems interneto verslą, nes čia randami naudingi patarimai, kur ir kaip savo blogą ar puslapį populiarinti, skleisti apie jį informaciją, gauti atgalinių nuorodų.

SEO straipsniai mane maitina, todėl tinklaraštis apie juos yra mažiausiai, ką galiu padaryti. Tiesa, renku ir SEO rašytojus po bendru stogu vienoje Facebook grupėje. Šis tinklaraštis yra orientuotas būtent į SEO tekstus. Ne bendrinius SEO patarimus, bet tik tai, kas susiję su tekstais, jų kainomis, specifika. Beje, visi raštingi žmonės turėtų šia sritimi pasidomėti, nes uždarbio galimybės yra neblogos.

Taip pat pasidomėti reikia ir pačiu tinklaraščių rašymu. Esu blogeris ir savo blogų rašymo patirtimi dalinuosi su kitais Tinklaraštyje apie blogus, arba Bloge apie tinklaraščius 🙂 Čia pradėjau rinkti tam tikrus lietuviškų blogų TOP. Užsienyje tai daroma nuolatos, o pas mus – tik pradžia.

Buityje naudoju nemažai prietaisų ir daiktų. Aprašau juos, pasidalinu savo įžvalgomis, bet labai nekritikuoju. Aprasymas.lt yra mano blogas, kuriame pristatau ir įvairius daiktus už pinigus. Jei man juos kažkas padovanoja (išbandymui), tai tada pinigų neimu, nes daiktai jau yra mano.

Po Aprasymas.lt sparneliu priglaudžiau vieną blogą, kuris kažkada susilaukė net dienraščio „Lietuvos rytas“ dėmesio – buvau cituojamas kaip… pramogų parkų specialistas. Iš tiesų, užsibrėžiau tokį tikslą – per vasarą aplankyti visus Lietuvos pramogų parkus (lipynes) ir juos aprašyti. Atsitiko vienas nenumatytas dalykas – įkaušęs nusiverčiau nuo dviejų laiptelių ir taip susitrenkiau kelį, kad sunkiai vaikščiojau visą mėnesį. Vasara baigėsi, o noras pasikarstyti – ne, tad nuotykių parkus pratęsiu aprašinėti kitais metais.

Laikraščiai cituoja mane ne vien tik apie pramogų parkus, bet ir apie kitus dalykus, kuriuos rašau. Štai neseniai žiniasklaidos dėmesio sulaukė kitas mano tinklaraštis Seku.lt. Šis tinklaraštis yra rašomas apie Lietuvos ir pasaulio interneto verslą, elektroninę komerciją, įvairius internetinius dalykus. Jis buvo nominuotas Login 2011 Asmeninių tinklaraščių kategorijoje. Tai vienintelis mano tinklaraštis, kuriam nepagailėjau pinigų ir sukūriau (profesionalus dizaineris sukūrė) unikalų logotipą.

Seniausias mano asmeninis blogas, kuriame rašau dažniausiai su darbu susijusius tekstus yra maruxz.blogas.lt. Čia talpinu įvairiausią informaciją, kuri netelpa niekur kitur, nes yra beveik į temą, o gal ir ne 🙂

Esu dviejų berniukų tėtė. Kaip jau įprasta šiuolaikiniams tėveliams, būtinai reikia turėti savo blogą, kuriame reikia papasakoti apie savo vaikučio pirmą dantį. Aš tą informaciją slėpiau gana ilgai, nes manau, kad kūdikystė turi būti apsaugota, bet dabar, kai mano vaikinai yra pilnateisiai šeimos nariai, be kurių mūsų šeimos vaizdas – nevykęs, jų išdaigas aprašinėju asmeniniame tinklaraštyje. Ten telpa ne tik vaikai, bet ir asmeniniai pastebėjimai, kelionės ir katytė 🙂

Pabodo skaityti? Na dar keli ir jau baigsiu 🙂

Verčiuosi blogų rašymu ir vertimu, taigi natūralu, kad turiu bendrinių blogų, kuriuose ir publikuoju įvairius straipsnius. Šis irgi turėtų toks tapti 🙂 Zymek.lt yra domenas, kuriame geriau būtų koks nors socialinių žymų puslapis, bet neturiu, kas tokį padaro. Dabar jame – šiek tiek straipsnių. Kitas panašus tinklaraštis, iš kurio išsirutuliojo jau mano paminėtas blogas apie tinklaraščius, yra Write.lt/maruxz. Jame taip pat publikuoju straipsnius apie kitus projektus, nes savo dar neturiu paleidęs. Tikėsimės, kitais metais galėsiu pasigirti ir savais.

Čia išvadrinti tik 10 blogų, su kuriais dirbu. Jų yra daugiau, nes rašau kai kuriuos klientams. Keletą blogų esu apleidęs ir laukiu geresnių laikų.

Įvairūs straipsniai

Įvairūs straipsniai

Sveiki,

esu Marius, SEO tekstų rašytojas ir blogeris. Daugiau blogeris, nei sauso ir neįdomaus SEO teksto kūrėjas. Koks skirtumas?

SEO tekstų rašytojas rašo nelabai įdomius straipsnius paieškos sistemų robotams.

Blogeris rašo įdomiai ir su tam tikra mintimi, dalinasi patirtimi, patarimais, o kartais ir pletkais, pasvarstymais, pafilosofavimais.

SEO tekste yra svarbiausias vienas raktažodis, kuris nuolatos išryškinamas.

Blogeris raktažodžius paskirsto sumaniau, kad jie taip nekristų į akis. Skaitytojas turi šį tekstą skaityti su susidomėjimu.

Tai tik pora esminių skirtumų tarp SEO teksto ir blogo įrašo. Aš rašau blogo įrašus ir tekstus interneto puslapiams.

Taip pat konsultuoju interneto marketingo, socialinių tinklų marketingo klausimais.

Jei manote, kad galiu padėti – kreipkitės.