Pagal
Tag: vartai

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

vartu automatika

Įrenginėjant vartus ir ieškant geriausio jų pasirinkimo, klientai ne visuomet žino, ką tiksliai rinktis ir pagal kokius kriterijus reikėtų apsispręsti. Vartų automatika – iš tiesų gana specifinis pirkinys. Geriausia, jeigu renkantis automatiką, patartų profesionalas. Visgi, jeigu norite iš anksto pasidomėti, kokie pasirinkimai gali būti, verta pasidomėti, ką šiuo metu siūlo rinka.

 

Svarbu atminti, kad vartų automatika prekiauja įvairūs gamintojai ir pardavėjai. Štai elektroninėje parduotuvėje e-vartai.lt savo klientams siūlo ne tik garažų, bet ir kiemo garažo vartų automatikos pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kur automatiką naudosite, priklauso ir pats gaminys. Vartų automatika yra atsakinga už vartų judėjimą, todėl automatikos pasirinkimas priklausomai nuo to, koks yra vartų judėjimo mechanizmas.

 

Kiemo vartų automatika

Lietuvoje dažniausiai sutinkama slankiojančių sistemų garažo vartų automatika. Pirmiausia todėl, jog tai patogiai montuojama ir gerai tarnaujanti sistema. Slankiojančios sistemos gali išlaikyti ir gana sudėtingas bei sunkias vartų konstrukcijas. Tačiau pagrindinis tokio pasirinkimo privalumas – vietos taupymas.

 

Taip pat kiemo vartams gyventojai renkasi varstomas kiemo vartų automatikas. Tai patikimas ir per daugelį metų patikrintas mechanizmas, kuris yra tinkamas, jeigu kieme turite pakankamai vietos vartams atsidaryti.

 

Kiek rečiau sutinkamas, tačiau taip pat optimalus pasirinkimas – pakeliama automatika. Tai labai brangus mechanizmas, kuris Lietuvoje vartams atidaryti naudojamas itin retai. O dažniausiai pakeliamų vartų automatika pritaikoma ne kiemo, o garažo vartams, kai šie pakyla ir uždengia patalpą.

 

Garažo vartų automatika

Labai svarbu žinoti, kad renkantis garažo vartų automatiką, reikia daug dėmesio jos savybėms. Dažniausiai garažo vartų automatika efektyviai veikia tik esant teigiamai temperatūrai, todėl ji yra montuojama garažo patalpos viduje. Svarbiausias tokių vartų automatikų skirtumas – yra vartų paskirti.

 

Jeigu ieškote automatikos namų garažo vartams, nereikėtų rinktis itin sudėtingų mechanizmų. Tai kainuoja gana brangiai, tačiau daugybės papildomų funkcijų ir didelio svorio kiekio išlaikymo Jūsų atveju tiesiog nereikia. Tuo tarpu ieškant vartų automatikos pramoninių patalpų garažo vartams reikėtų rinktis kokybiškesnius ir aukštesnių standartų automatikos prietaisus. Jie pritaikyti dažnesniam naudojimui, todėl ilgiau tarnauja. Taip pat tokia automatika gali pakelti itin sudėtingų mechanizmų ir sunkius vartus.

 

Kaip išsirinkti vartų pultelį?

Kaip išsirinkti vartų pultelį?

vartu pultelis

Jeigu gyvenate nuosavame name, tikėtina, kad prie jūsų raktų yra prikabintas ir pultelis, valdantis automatinių garažo ar kiemo vartų atidarymą. O jeigu dar ir įvažiavimas į namų kvartalą turi vadinamąjį „šlagbaumą“, kartais pultelis gali būti ir ne vienas. Bet tai ne visada yra patogu, o išeitis turėti vieną pultelį keliems objektams yra reali.

Visų pirma, reikia žinoti, kad vartų pulteliai gali būti dviejų arba keturių kanalų, pastovaus arba kintamo kodo. Dviejų kanalų pultelis gali atlikti atidarymo ir uždarymo funkciją vienam objektui. O štai keturių kanalų pultelis gali kur kas daugiau – jį galima suprogramuoti keliems skirtingiems objektams atidaryti ir uždaryti. Taigi, jeigu Jums reikalingas pultelis pakeliamiems vartams į kvartalą atidaryti ir tuo pačiu – namų vartams, gali pakakti turėti vieną pultelį. Tačiau dėl šios galimybės „sujungti“ juos į vieną, reikėtų kreiptis į specialistus.

Universalūs vartų pulteliai yra skirti tam tikriems vartams bei kelių konkrečių firmų automatikoms valdyti. Tai reiškia, pasirinkus tinkamą pultelį, yra galimybė du ar net tris objektus suprogramuoti į vieną vartų pultelį. Todėl idealiausia, jeigu jūsų namų garažo ir kiemo vartų automatika yra suderinta. Tačiau net ir tuo atveju, kai įrangų automatika nėra suderinta, yra galimybė sumontuoti papildomą reikalingo formato imtuvą.

Pastovaus kodo pulteliai yra patogūs tuo, kad signalas į naują pultelį yra paprastai kopijuojamas pagal senojo jau veikiančio pultelio signalą. O štai kintamo kodo pulteliai programuojami keliais būdais, priklausomai nuo abiejų pultelių suderinamumo. Tam gali nepakakti vien tik jau veikiančio pultelio, nes gali būti reikalingas priėjimas prie paties imtuvo arba prisijungimas per kompiuterį. Todėl kintamo kodo pultelių nerekomenduojama programuoti patiems, kadangi galima išderinti visą automatikos sistemą arba ištrinti kitų veikiančių pultelių programas.

 

Vartai ir tvoros: pasirinkimas, reikalaujantis laiko bei žinių

Vartai ir tvoros: pasirinkimas, reikalaujantis laiko bei žinių

Turintieji nuosavus namus ar ketinantys šiuos įsigyti žino, jog jų darbų sąrašas nesibaigs tiek vidaus interjero įrengimu. Galimybė mėgautis sava teritorija aplink būtent ir yra vienas iš privalumų, nurungiančių gyvenimą daugiabučiuose. Tačiau norint išnaudoti pastaruosius pliusus, būtina atlikti keletą paruošiamųjų darbų. Vartai bei tvorų įrengimas – vienas jų. Moderno.lt bei kiti vartų ir tvorų gamybos specialistai siūlo gaminius, atitinkančius skirtingą skonį bei piniginės storį – tereikia žinoti, ką pasirinkti.

Medinės ar metalinės tvoros?

Medinės tvoros nebūtinai siejasi su gūdžiu kaimo vaizdeliu, o metalinės toli gražu nėra tinkamos vien kalėjimui aptverti: šiandien rinkoje siūlomi variantai gali išpildyti pačius įvairiausius poreikius bei derėti prie įvairaus eksterjero.

Iš medienos pagaminta tvora puikiai atliks apsauginę bei garso izoliacinę funkcijas ir suteiks eksterjerui natūralumo, klasikos ar net prabangos įspūdį. Visgi nereikia pamiršti, jog mediena yra medžiaga, kuri, veikiama išorinės aplinkos veiksnių (drėgmė, temperatūros skirtumai, tiesioginiai saulės spinduliai), yra linkusi prarasti savo estetines bei funkcines savybes. Jei mediniai vartai bei tvoros yra būtent tai, kas atitinka turimus lūkesčius, pastarųjų gamybai rinkitės tinkamai apdirbtą medieną bei nusiteikite, jog ši eksterjero detalė pareikalaus nuolatinės atitinkamos priežiūros.

Metalinės tvoros puikiai tinka kuriantiems šiuolaikinį, modernų, minimalistinį interjerą bei pasižymi ilgaamžiškumu (aišku, tvoros gamybai naudojamas metalas turi būti padengiamas specialia danga, apsaugančia nuo korozijos bei ultravioletinių saulės spindulių). Dvejojantiems, pirmenybę teikti geroms eksploatacinėms savybėms ar natūralumui, išeitis – metalinės tvoros, imituojančios medienos spalvą bei tekstūrą.

Vartai: slenkantys ar atveriami?

Vartai, izoliuojantys jūsų namus nuo gatvės, tarpusavyje skiriasi ne tik medžiagomis, iš kurių yra pagaminti, bet ir veikimo mechanizmu. Ką rinktis – slenkančius ar atveriamus vartus – dažniausiai nusprendžiama įvertinus praktinę pusę bei teritorijos ypatybes. Slenkantys vartai idealiai tinkami tokiu atveju, jei gatvėje verda judrus eismas ir pastaruosius kaskart atidarinėti į gatvės pusę nebūtų saugu. Šis variantas nepamainomas žiemą, kadangi, norint pastaruosius atverti, nėra būtina nukasti sniego. Tuo tarpu tveriami vartai (šie gali atsidaryti tiek į vidų, tiek ir į išorę) – puiki išeitis esant turint siaurą įvažiavimą.

 

 

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Kokia yra tikroji metalinių vartų paskirtis? Pagalvokime logiškai, prisiminkime filmus apie senovę ir viduramžius. Juose dažnai rodoma, kaip puolamos pilys su taranu. Kadangi pilies vartai dažniausiai mediniai, tai po purio laiko jie būtinai lūžta ir priešas įsiveržia į vidų. Kai susiduriama su pakeliamais vartais, tenka griebtis klastos ir kažkaip juos pakalti ir įleisti priešišką armiją į pilies vidų. Tai akivaizdu – metaliniai vartai buvo laikomi sunkiai įveikiami, o mediniams prireikdavo gero tarano. Atsiradus patrankoms, mediniai vartai tapo lengvai įveikiama kliūtimi, todėl jie buvo apkaustomi geležinėmis plokštėmis arba daromi iš viso iš geležies.

Metaliniai vartai asocijuojami su saugumu ir apsauga nuo išorės ir įsiveržimo. Šiuolaikiniame pasaulyje jie atlieka lygiai tą pačią funkciją – saugo kiemą nuo pašalinių, neleidžia jiems užeiti be leidimo, arba atvažiuoti su automobiliu.

Metalinių vartų taip lengvai neišlauši – reikalinga gana triukšmingai dirbanti technika, kad būtų brutualiai nupjaunami vartus laikantys stulpai arba vyriai, sugadinama vartų automatika, kuri ne tik vartus atidaro, bet ir saugo, kad jie nebūtų atidaromi rankiniu būdu. Bet koks ilgesnis „krapštymasis“ prie vartų sukelia šeimininkų ir aplinkinių susidomėjimą, tad yra plėšikų nepageidaujamas. Mediniai vartai įveikiami paprasčiau, nes juos gali pakelti 2 stiprūs vyrai. 600 kilogramų sveriančius metalinius vartus nepakels net 4 vyrai, teks atsivežti krautuvą, tad vartai atlieka prevencinę apsaugą.

Tiesa, vartus valdanti elektronika gali būti silpnoji grandis, nes užpuolikai gali pritaikyti elektronines priemones ir taip atidaryti vartus. Tik nuo vartų automatikos apsaugos lygio priklauso, kaip sudėtingai parenkami tie radijo dažniai, kuriais vartai valdomi. Tam reikia turėti specifinių žinių ir prietaisų, todėl bet kokie vagys įsilaužti į kiemą negali. Sudėjus automatikos kokybę ir metalo tvirtumą gauname beveik neįveikiamą apsaugą į kiemą.

Tiesa, tam tikrais atvejais metaliniai vartai yra ir neperšaunami lengvųjų šaunamųjų ginklų. Deja, per medį kulka gali pereiti gana lengvai ir sužeisti viduje esančius žmones ir gyvūnus, sugadinti turtą. Jei reikalingas ypatingas saugumas, rekomenduojama rinktis tik kokybiškus metalinius vartus su kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui „Roger Technology“). Prieš įsirengdami savo tvirtovę pasikonsultuokite ne tik su apsaugos sprendimų įmone, bet ir vartų gamintojais, kurie gali duoti nemažai naudingų patarimų, kaip užtikrinti jūsų namų saugumą.

Kiemo vartai ir automatika

Kiemo vartai ir automatika

Kiemo puošmena pirmiausiai yra ne nupjauta žolytė ar pridėliota keramikinių nykštukų po medžiais. Pirmoje vietoje aplinkiniai dėmesį į vartus. Tvirti ir patikimi vartai parodo šeimininkų požiūrį į prašalaičius. Jei vartai aukšti ir masyvūs – šeimininkai greičiausiai turi ką paslėpt nuo aplinkinių akių. Jei vartai kuklūs ir permatomi kiaurai – savininkai greičiausiai yra socialūs ir atviri visiems geriems žmonėms. Tiesa, vartai nėra tik puošmena. Jų pirminė paskirtis – saugoti vartus nuo nekviestų svečių. Paprastus varstomus vartus piktadariai gali nesunkiai atidaryti. Kik kitokia situacija su stumdomais kiemo vartais, kurie dažniausiai yra valdomi specialaus mechanizmo. Tai vadinamoji vartų automatika – varikliukas, sukantis lyną arba trosą, kuris traukia vartus į šoną. Toks mechanizmas yra būdingas slenkamiems vartams. Slenkantys vartai statomi tose vietose, kur šonuose yra pakankamai erdvės vartams sustumti. Juk jie ne sulankstomos japoniškos pertvaros, tai sunki metalinė konstrukcija, kurios stumdyti net žmogus savo jėgomis ne visada sugebėtų.

Vartų automatika galima ne tik stumdomuose, bet ir varstomuose vartuose. Mechanizmas čia šiek tiek kitoks, nes čia galima pasinaudoti ir dideliu smagračio, kurį suka varikliukas į vieną ar kitą pusę. Varikliukas vartus suka tam tikru greičiu. Iš abiejų pusių yra statomi po vieną mechanizmą, kurie yra valdomi centralizuotai.

Vartų automatika taip vadinama ne tik dėl sinchroninio dviejų variklių darbo, bet ir dėl to, kad vartai atidaromi ir uždaromi per atstumą naudojantis elektriniais jungikliais arba nešiojamais nedideliais pulteliais, primenančiais automobilio signalizacijos pultelį. Tam reikalinga iki vartų atvesta elektra ir patikimas radijo bangomis valdomas jungiklis pačiuose vartuose. Tokius pultelius turi turėti visi šeimos nariai, priešingu atveju jiems įeiti pro vartus gali ir nepavykti.

Šalia pultelių vartų automatika yra dar prijungiama prie telefonspynės. Priėjęs svečias gali paskambinti ir pasiprašyti įleidžiamas. Namų šeimininkai tiesiog iš telefonspynės nuspaudžia mygtuką ir atveria vartus. Iš išorės gali būti ir suvedamas kodas. Tai atsarginis būdas įeiti, net ir praradus pultelį. Aišku, kodai gali būti panaudojami ir keliems žmonėms. Tai pritaikoma, kai teritorijoje yra įsikūrę kelios įmonės ar gyvena daugiau gyventojų, kurie tarpusavyje jokiais šeimyniniais ryšiais nėra susiję.

Kiemo vartai yra aprūpinami pačiomis naujausiomis technologijomis, taip jie kiekvienais metais tampa vis tobulesni ir patikimesni.