Pagal
Žyma: vanduo

Kokia įranga reikalinga šuliniams?

Kokia įranga reikalinga šuliniams?

šulinys 

Nors šiuolaikinės technologijos leidžia prisijungti prie miesto vandentiekio net ten, kur miesto vandens tiekimas nebuvo vykdomas, tačiau šuliniai taip pat vis dar dažnai naudojama alternatyva. Investicija į šulinio įrengimą atsiperka, nes vanduo, gaunamas iš šulinio nieko nekainuoja. Be to, pažangūs įrengimai leidžia naudotis šulinio vandeniu lygiai taip pat patogiai, kaip ir miesto vandentiekiu. Planuojantiems įsirengti šulinį, dažnai kyla klausimas – kokia įranga ir prietaisai bus reikalingi? Skubame atsakyti!

  • Vandens siurblys

Norintiems, kad šulinio vanduo pasiektų namo viduje esančią kriauklę, vonią ar vandens šildymo boilerį, bus reikalingi vandens siurbliai. Šie įrengimai naudojami vidinėse sistemose (iškastose tranšėjose) tarp namo ir šulinio. Jose sumontavus vamzdžius ir pajungus vandens siurblius, vanduo iš šulinio tiekiamas į namo vidaus santechnikos sistemą. Svarbu naudoti kokybiškus ir tinkamos rūšies vandens siurblius, kuriuos galite išsirinkti internetinėje svetainėje technobaltic.lt .

  • Buitinių nuotekų valymo įrenginiai

Tinkamai įrengus vandentiekį dažniausiai įrengiama ir kanalizacija. Tuomet prireikia nuotekų valymo įrenginių, kurie šalina buitinius ir pramoninius nešvarumus iš vandens. Jei netoli yra vandens telkinys, nuotekų valymo įrenginiai montuojami netoli jo. Jei tokios galimybės nėra, sistema tekančios nuotekos nukreipiamos į požeminį rezervuarą ar gruntą. Taip pat gali būti naudojami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai, kurie valo dušų, vonios, skalbimo mašinų, indų plovimo mašinų ir kitų buitinių prietaisų vandenį.

Tai pagrindinė įranga, kuri reikalinga nepriekaištingam šulinio veikimui. Jei planuojate kasti ir įsirengti naują šulinį, rekomenduojame kreiptis į šiuos darbus atliekančias įmones. Turintys patirtį meistrai patars dėl tinkamiausios vietos šuliniui, o darbai bus atlikti kokybiškai. Šulinių kasimo srityje yra rodiklių, tokių kaip šulinio gylis, ritinių skaičius ir pan., nuo kurių priklauso tolimesnis sėkmingas naudojimasis.

 

 

Patarimai renkantis vandens filtrą nugeležinimui

Patarimai renkantis vandens filtrą nugeležinimui

filtrasJeigu jūsų krano vanduo turi pakitusią spalvą, keistą kvapą ar skonį, greičiausiai, jūsų vanduo turi per didelį kiekį geležies. Laimei, kokybiškų nugeležinimo filtrų pagalba, šias problemas galima visiškai išspręsti.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kuriuos reikia žinoti, renkantis kokybišką vandens filtrą savo aplinkai.

Kriterijai nugeležinimo filtrui pasirinkti

  • Paskirtis – kadangi jus domina vandens nugeležinimas, filtro paskirtį jau iš dalies galite numatyti. Tai – geležies šalinimas. Iš tiesų skirtingi vandens filtrai, gali šalinti ne tik geležį, tačiau kartu ir kalkes, mechanines nuosėdas bei jį suminkštinti. Šiam procesui įgyvendinti yra taikomas cheminis procesas vadinamas oksidacija. Jo metu, yra išnaudojama natūrali dvivalentės geležies savybė oksiduotis tuo metu kai medžiaga sudaro kontaktą su oru. Geležis virsta kietomis nuosėdomis ir jos yra nutekinamos į kanalizaciją.

Paprastai vandens filtrai yra skirstomi į dvi stambias kategorijas pagal savo paskirtį:

  1. Nugeležinimo filtrai namams – filtrai namų vandens sistemoms dažniausiai yra silpnesni nei komercinės paskirties. Visų pirma naudojamo vandens kiekis cirkuliacijoje yra kur kas mažesnis, taigi užtenka ir nedidelio galingumo filtro. Norėdami išsiskirti iš savo konkurentų, gamintojai savo vartotojams gali pasiūlyti ne tik pilnos komplektacijos filtravimo sistemą, tačiau ir sistemas su papildomais priedais patogumui padidinti. Vienas iš tokių – išmanus sistemos valdymas naudojant “Wi-Fi” ryšį. Ji pilnai supaprastina nugeležinimo procesą ir suteikia daugiau kontrolės pačiam vartotojui.
  2. Nugeležinimo filtrai pramonei – pilna pramoninė vandens filtravimo sistema bus galingesnė ir reikalaus didesnių naudojimo kaštų. Žinoma, kartu derėtų atsižvelgti ir kokioje rinkoje bus sistema diegiama. Skirtingoms rinkoms – skirtingi reikalavimai. Dėl šios priežasties, nemažai vandens filtrais prekiaujančių įmonių savo pramoninių vandens filtrų katalogą padalija ir pagal rinkos paskirtį. Tokiu būdu yra užtikrinama, jog klientas įsigys būtent tai ko jam reikia.

 

  • Dydis – Paprastai gamintojai leidžia rinktis iš vienos, dviejų, keturių ar dar daugiau vandens filtro kolonų. Jeigu kalbame apie didesnio galingumo ir cirkuliacijos filtrą, jis bus savaime didesnis ir pareikalaus daugiau vietos. Naminiai filtrai gali būti nesunkiai integruoti į atskirą vietą šalia vandentiekio, na o komercinės paskirties filtrams gali prireikti net ir atskirų patalpų. Prieš įsigydami prekę gerai pagalvokite kaip integruosite savo vandens filtrą. Prireikus, pasikonsultuokite su įmone atliekančia įrengimo darbus.
  • Kaina – kadangi šie prietaisai kainuoja nemažai ir gali siekti apie tūkstantį eurų, kaina yra lemiamas kriterijus. Tačiau nereikia pirkti pačio pigiausio, svarbu įvertinti rinkos kainas ir pirkti jį iš patikimų rankų. Juk niekam nesinori remontuoti filtro jau po metų, įsigijjus prastos kokybės prekę. Taigi įvertinkite visas sąlygas, pasidomėkite garantijos galimybėmis ir sužinokite kuo daugiau informacijos produktą kurį planuojate įsigyti.

Kodėl apskritai turėčiau rinktis nugeležinimo filtrą?

Priežastis labai akivaizdi – didelis kiekis geležies geriamąjame vandenyje gali turėti itin neigiamų pasekmių jūsų sveikatai.  Padidėja infarkto bei kepenų ligų rizika, o kartais gali pablogeti reprodukcinės funkcijos. Kenksmingos žmogaus organizmui medžiagos, tokios kaip  manganas, sulfidai, siera, vandens nugeležinimo filtrų pagalba yra atskiriamos nuo vandens ir visiškai pašalinamos iš jo sudėties.

Apibendrinant

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vandens filtrą. Nors šie patarimai elementarūs, manome, jog jie gali padėti jums apsispręsti.

Norite sveiko ir kokybiško vandens savo aplinkoje? Tuomet apsilankykite www.pribus.lt.

Kaip tikslingai panaudoti virtuvės nuotekas: augalų laistymas

Kaip tikslingai panaudoti virtuvės nuotekas: augalų laistymas

Kasdien iš mūsų indaplovių, kriauklių, vonių bei skalbyklių išbėga gausybė litrų panaudoto vandens – nuotekų. Dažnai net nesusimąstydami šias buitines nuotekas laikome nebereikalingomis. Tie, kurie nelinkę manyti, jog po manęs – nors ir tvanas (tegu ir nuotekų), naudodamiesi civilizacijos patogumais, civilizuotai tvarkosi ir su panaudotu vandeniu: jam kaupti namuose yra įrengiami vandens valymo įrenginiai, sukonstruojami specialūs rezervuarai ar talpyklos, pasitelkiami net virtuvės baldai.

Tokie įrenginiai yra neabejotinai puikus būdas išvengti nusikalstamo nuotekų atsikratymo būdo, t.y. – vis dar pasitaikančių išbetonuotų duobių be dugno, kurios yra neįtikėtinai brutali žala gamtai bei kaimynams. Tačiau net ir kaupdami savo panaudotą vandenį specialiose, gamtai draugiškose talpyklose, anksčiau ar vėliau (priklausomai nuo nuotekų kiekio) pasiekiame rezultato, kuris neturi nieko bendro su paslauga gamtai: panaudotą vandenį už tai atsakingos įmonės surenka ir išveža į specialias nuotekų utilizavimo vietas. Tokiu būdu šimtai litrų vandens, kurį dar būtų galima tikslingai panaudoti, kasdien yra tiesiog išvaistoma drauge švaistant ir už vandenį mokamus pinigus. Tokia buitinių nuotekų atsikratymo praktika jau ilgą laiką yra paprasčiausiai neegzistuojanti Indijoje ar kitose trečiojo pasaulio šalyse, kuriose vanduo dėl jo trūkumo yra laikomas didžiule vertybe. Nors Lietuvoje vandens trūkumo kol kas nejaučiame (švarų vandenį naudojame net tualeto nuleidimui), visgi, būdami sąmoningi ir suvokdami globalios atsakomybės svarbą, turėtume bent jau hipotetiškai pasvarstyti apie tai, kaip savo buityje kasdien galime sutaupyti didžiulį kiekį vandens bei kaip šiam tikslui gali pasitarnauti mūsų virtuvės baldai.

Buitinių nuotekų rūšys

Kalbėdami apie buitines nuotekas, spcialistai paprastai išskiria du jų tipus: vadinamąjį juodą ir pilką vandenį. Juoduoju vandeniu yra vadinamos nuotekos iš tualeto – be specialių valymo įrenginių įsikišimo ir intenstyvaus technologinio perdirbimo toks vanduo pakartotinai negali būti naudojamas. Visiškai kitaip yra su pilkuoju vandeniu, t.y. nuotekomis, atsirandančiomis iš kriauklių, vonių, skalbyklių bei indaplovių. Specialistų teigimu, šias nuotekas savo buityje galima drąsiai pakartotinai naudoti beveik ar netgi visiškai jų neperdirbant. Bene geriausias ir tikslingiausias tokio vandens panaudojimo būdas yra augalų – tiek kambarinių, tiek lauko – laistymas (be to, jomis gali būti valomi ir rečiau liečiami virtuvės baldai, kaip antai garų nuosėdas itin linkęs kaupti aukštų spintelių viršus). Tačiau prieš imantis šios praktikos, vertėtų žinoti keletą itin svarbių dalykų.

Atsargumo priemonės

Pilkojo vandens, kaip minėta, dažniausiai nereikia per daug apdoroti norint jį naudoti augalų laistymui. Tačiau siekiant išlaikyti savo sodą ir jo gėrybes visiškai saugiomis, kai kurių atsargumo priemonių vistik derėtų imtis.

Pirmoji iš jų – apsauginis filtras. Kietosios maisto ar kitų medžiagų dalelės (plaukai, stiklo šukės, kaulai), neretai atsirandančios buitinėse nuotekose, ne tik gadins Jūsų sodo ar vazono žemės estetinį vaizdą, bet ir galimai skatins pelėsių, puvinių ar netgi nepageidaujamų vabzdžių atsiradimą. Tam, kad šių pasekmių būtų išvengta, kaupdami nuotekas, savo kriauklėse ir voniose naudokite apsauginius filtrus, liaudiškai dar žinomus kaip sieteliai.

Antroji priemonė, padėsianti išvengti nepageidaujamų pasekmių laistant augalus butinėmis nuotekomis – aplinką tausojantys plovikliai. Dauguma virtuvės ruošai bei asmeninei higienai mūsų naudojamų priemonių savo sudėtyje turi medžiagų, nuo kurių ilgainiui stipriai pakistų dirvožemio struktūra, augalai pagelstų, o daržovės galimai taptų nuodingomis. Šito, ko gero, nereikia nė sakyti – turbūt retam iš mūsų kiltų mintis palaistyti savo augalus šampūnu ar parfumuoto muilo skeidiniu. Tačiau itin kontraversiškas faktas yra tai, jog šiais kvepiančiais chemikalais yra valomi dažnai liečiami virtuvės baldai, nė nedvejodami tokiomis priemonėmis mes kasdien plauname ir savo indus, iš kurių valgome, skalbiame drabužius, kuriais vilkime, bei svarbiausia – prausiamės patys. Manytina, jog į savo buitį įsileidę nors ir brangesnes, bet mažiau kenksmingas valymo priemones, mes ne tik turėtume absoliučiai saugias nuotekas, tačiau ir sumažintume pavojų savo sveikatai.

Tačiau jeigu savo įpročių dėl valymo ir kosmetikos priemonių keisti visgi neketinate, tačiau vis tiek esate linkę nuotekomis laistyti savo augalus, vertėtų žinoti bent jau tai, kad tokiomis nuotekomis nerekomenduojama laistyti daržovių, kurios bus valgomos nevirtos (pvz. morkų, salierų ar porų). O jeigu cheminių priemonių koncentracija nuotekose itin didelė, tuomet jomis daržovių laistyti apskritai nepatartina, verčiau palikite šias nuotekas savo sodo krūmams bei medeliams, arba tegu jomis bus nuvalyti Jūsų virtuvės baldai – muiluotas bei fosfatų gausus vanduo puikiai pašalins riebaluotų garų sankaupas nuo aukštų spintelių paviršiaus. O štai nuotekas, kuriose esama baliklio, naudoti yra tiesiog griežtai draudžiama bet kokiu atveju, kadangi net ir mažas šio preparato kiekis gali negrįžtamai pakenkti Jūsų augalams. Ypač augalams kenkia ir boro bei natrio druskų turintys peparatai – šių medžiagų turinčiomis nuotekomis augalus laistyti galima, tačiau nederėtų to daryti per dažnai ir itin dideliais kiekiais.

Kur ir kaip surinkti nuotekas iš virtuvės?

Spartus naujųjų technologijų vystymasis lėmė, jog šiandien skirtingi gamintojai gali pasiūlyti galybę įvairių nuotekų valymo bei kaupimo prietaisų: nuo pačių paprasčiausių, nešiojamų talpyklų, iki sudėtingų jų sistemų. Apie sudėtingas vandens valymo ir kaupimo įrenginių sistemas dažniausiai svarstoma tuomet, kai projektuojamas naujas namas, keičiami virtuvės baldai ar iš esmės renovuojamas vamzdynas. Tokios sistemos turi neabejotinų privalumų, tačiau jų įrengimo bei eksploatavimo kainos neretai atbaido vartotojus. Todėl kol kas – nesiūlydami Jums kardinalių pokyčių bei kalbėdami tik apie buitinių, dažniausiai virtuvėje atsirandančių nuotekų pakartotinį naudojimą – informuosime, kaip šias nuotekas kaupti ir vėliau panaudoti itin paprastomis sąlygomis siūlo specialistai.

Paprasčiausias ir kone pigiausias būdas kaupti nuotekas augalų laistymui yra po kriaukle įsirengti norimo dydžio talpyklą, kuri specialia žarna (ar vamzdeliu) su kraneliu būtų prijungta prie kriauklės nuotekų vamzdžio. Tokiu būdu, atsukdami ir užsukdami šį žarnos kranelį, nuotekas galėsite naudoti tik tuomet, kai bus poreikis, t.y. tik tuomet, kai turėsite ką laistyti. Tokiam nuotekų kaupimo būdui puikiai pasitarnaus Jūsų virtuvės baldai, mat tokia talpykla lengvai gali būti įmontuojama ne tik po kriaukle, bet ir laisvoje spintelėje. Į šią talpyklą vienu metu gali būti nutiesta ir keletas žarnų, pvz. iš kriauklės ir iš indaplovės. Tačiau kaupiant nuotekas iš indaplovės vėlgi reiktų prisiminti, jog jomis laistyti daržovių bei itin lepių gėlių nederėtų, kadangi indaplovėms skirtose plovimo priemonėse yra gausu fosfatų, galinčių pakenkti augalams. Galiausiai, jeigu Jūsų kriauklė įrengta šalia virtuvės lango, ant kurio palangės žydi augalai, minėta žarna ar vamzdelis gali būti nukreiptas tiesiai į vazoną, tokiu būdu sutaupant ne tik vandens, bet ir laiko sąnaudas.

Taigi akivaizdu, jog net ir per daug nesistengdami, beveik visiškai buitinėmis sąlygomis savo virtuvėje galite įsirengti paprastą nuotekų kaupimo sistemą. Nors tokiu būdu sutaupyto vandens kiekis ir nebus itin didelis, greičiausiai jis neišgelbės senkančių trečiojo pasaulio šalių vandens rezervų, tačiau net ir tokios minimalios pastangos yra neabejotinas prisidėjimas prie globalios problemos sprendimo. Be to, įpratę savo augalus laistyti virtuvės nuotekų vandeniu, ilgainiui tikrai nustebsite pastebėję, kiek pinigų Jums pavyko sutaupyti – nauji virtuvės baldai tokiu atveju gali tapti tiesiog puikia paskata taupyti!

Vandens pramogos galiniame kieme

Vandens pramogos galiniame kieme

Vanduo – žmogaus draugas nuo seniausių laikų. Jis sudaro didžiają dalį mūsų planetos ir mūsų kūnų. Vandenį mes geriame, kad išgyventume, naudojame buityje ir kasdieninėje veikloje. Faktas paprastas – be vandens nebūtų gyvybės. Bet jei dingtų vanduo, prarastume ir nemažą dalį linksmybių. Nuo šokinėjimų per bangas iki pliuškenimosi vandens atrakcionų parke – visa tai sukelia neišdildomus įspūdžius. Tačiau kaip persikelti vandens pramogas į savo kiemą?

Kasti didelį baseiną žemėje yra ir brangu, ir neekonomiška. Jam reikia daug priežiūros: valyti, keisti filtrus, pilti chemikalus ir t.t. Įprastam baseinui šiais laikais yra daug geresnė alternatyva – mažesni, ekonomiškesni ir patrauklesni mini baseinai, kurie primena didelę vonią, tačiau suteikia daug daugiau nei tai. Mažieji baseinai dažniausiai turi medinę ar plastmasinę apdailą ir nuo 3 iki 5 vietų (ne tokie jau ir „maži“). Jie būna dviejų tipų: įprastiniai ir „softub“. Įprastiniai baseinų forma kvadratinė su užapvalintais kampais, juose dagiau purkštukų technologijų ir netgi yra gulimų vietų. „Softub“ tipo baseinai paprastesni ir solidžiau atrodantys. Jų išorė aptraukta švelnia, tačiau vandeniui atsparia medžiaga, kuri suteikia solidumo ir prabangos jausmą. Abiejų tipų baseinus lengva ir patogu įrengti bet kurioje kiemo vietoje ir netgi namo viduje, jei turite pakankamai laisvo ploto. Įprastiniai baseinai, kaip minėta, turi purkštukų sistemą, kuri suteiks pasakišką masažą po ilgų dienos darbų, kai norisi ramybės. Tačiau galima suburti visą šeimą ar linksmą draugų būrį į „softub“ tipo baseiną ir kaip reikiant pašėlioti visiems kartu.

Kita alternatyva –lietuvių pripažinti ir pamėgti kubilai. Jie paprastesni ir skirti didesnėms žmonių grupėms. Kadangi jie neturi įmantrių technologijų, išlinkimų ir purkštukų, o jų forma tėra elementariausias apskritimas, žmonių gali sutilpti iki 8 (statistiškai). Dažniausiai naudojami kaimo poilsiavietėse ir soduose bei šildomi krosnelėmis, kubilai tinka vakarėliams, iškyloms ar tiesiog linksmam savaitgaliui gamtoje.

Taigi, jei pabodo nuolatinės kelionės į vandens parką ar Palangą ir tiesiog norisi turėti nedidelį pramogų centrą savo kieme, apsvarstykite galimybę įsigyti mini baseiną arba kubilą – linksmybės garantuotos!