Pagal
Žyma: valgomojo baldai

Stalai ir jų tipai

Stalai ir jų tipai

 stalai

Kad ir kaip jauku ir žavu būtų laiką leisti ant grindų, prisidėjus daug pagalvėlių ar pasitiesus minkštą, patogų kilimą, be stalo daugelis namuose esančių erdvių netektų prasmės. Tai vienas iš baldų, kurie pirmiausia yra naudojami funkcionaliai, o ne kaip namų puošmena ar papildoma detalė. Jų paskirtis pakankamai aiški – stalai skirti susidėti itin svarbius daiktus, prie jų sėdime, bendraujame, dirbame, valgome ir atliekame begalę kitų kasdienių veiklų. Nors daugelis stalų yra pakankamai panašių konstrukcijų, kiekvienas jų priklauso skirtingiems tipams ir kategorijoms. Šįkart norime išskirti pagrindinius du tipus, apie kuriuos daugiau papasakos www.baldusale.lt specialistai.

Valgomasis stalas

Valgomieji ir virtuviniai stalai yra labai panašūs ir iš esmės turi vienodą paskirtį – jie jungia šeimas ir svečius bendriems pusryčiams, pietums ar vakarienei. Jei norite turėti itin praktišką stalą ir nesibaiminti dėl kiekvieno įbrėžimo, vertėtų rinktis laminuotą paviršių, kuris pakankamai atsparus aplinkos poveikiui ir yra lengvai prižiūrimas. Valgojajam stalui taip pat svarbus jo dydis. Paprastai žmonės šį stalą renkasi pagal patalpas: kuo daugiau erdvės – tuo ilgesni ir įspūdingesni stalai pritaikomi interjere. Visgi kartais vertėtų jais ne tik užpildyti tuščius plotus, bet ir gerai pagalvoti, kaip dažnai ir kam stalai bus naudojami. Jei jūsų namuose nėra daug gyventojų ir neturite tradicijos kartu vakarieniauti, galbūt jums pakaktų kompaktiškesnio ir kuklesnio stalo. Na, o jeigu propaguojate kiek pompastiškesnį stilių ir dažnai rengiate pobūvius, jums tikrai pravers vidutinių ir didesnių matmenų stalas.

Rašomasis stalas

Šis stalų tipas skirtas biurui ar darbo kambariui. Daugiau mažiau visi rašomieji stalai yra panašaus dydžio, išskyrus atvejus, kuomet jie skirti keletui žmonių. Renkantis tokį stalą, svarbiausia pritaikyti tinkamo aukščio ir pločio gaminį, šalia kurio būtų patogu sėdėti, susidėti būtinus daiktus ir atlikti reikiamas užduotis. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į papildomas detales, tokias kaip stalčiukai, stalviršio medžiaga ar erdvės, skirtos tvarkingai susidėti kompiuterio laidams. Tai leis įsigyti funkcionalesnį ir visus jūsų poreikius atitinkantį stalą.

 

Jaukus kampelis jūsų kieme

Jaukus kampelis jūsų kieme

Niekada nėra netinkamo metopagalvoti apie šiltesnį orą, todėl turime planuoti savo pasibuvimus lauke nepriklausomai nuo to, ką rodo termometro stulpelis. Nesvarbu, ar jūs planuojate savo kiemo erdvę naudoti šilto oro pasimėgavimams ar rytinei kavai gerti, deramai pastatyti baldai jūsų kieme, terasoje ar balkone yra tinkamas raktas išreikšti savo stilių ir gautireikiamaslauko erdvės funkcijas.

Ikea baldai padės jūsų kiemą paversti tikra malonumo oaze. Belieka tik nuspręsti kokio interjero lauke norėsite, atsižvelgiant į savo poreikius, aktyvumo lygį, skonį ir charakterį.

Lauke galima rengti vaikams gimtadienio puotas, naudojant vaikiškus baldus ir įdomias dekoracijas. Svarbiausia tik pasitelkti savo vaizduotę. Galite rengti ir savo naktinius vakarėlius, tiesiog reikia pridėti apšvietimą, nepamiršti stalo dekoracijų ir nuostabi šventė bus sukurta. Esant vėsesniam orui, vakare šilumos ir jaukumo suteiks specialiai nusipirkta izoliuota laužavietė.

Platus įvairių dydžių, stilių, įskaitant ir specialius stalų ir kėdžių komplektus, valgomojo baldų pasirinkimas leis mėgautis nuostabiais valgiais gražioje aplinkoje, niekur toli neišeinant iš namų. Po pietų norint pailsėti ar pasilepinti saule, jums labai pravers poilsio baldai. Galima rinktis iš daug tipų ir stilių, nuo ilgų sulankstomų krėslų iki fotelių ir lauko sofų. Yra galimybė patiems susikurti norimus derinius.Taip pat turime ne tik paprastų, bet ir supamųjų kėdžių.

Bene didžiausias nuosavo kiemo privalumas yra tas, jog bet kada galime tiesiog lauke ruošti maistą grilyje. Tam tereikia įsigyti patogius grilių aparatus su ratukais.

Reikia nepamiršti, kad jūsų kiemą, terasą arba balkoną gali labai papuošti įvairūs augalai. Jiems laikyti rasite gausų, pačių įvairiausių stilių, vazonų, pasirinkimą.Tam tikrų stovų dėka, galite susistatyti vazonus, susidėlioti savo mėgstamus daiktus į stovų lentynėles. Savo sodo įrankius ir kitus reikalingus daiktus galite laikyti specialiuose uždaruose daiktų sandėliavimo suoliukuose, ant kurių galima ir prisėsti. Galite pasistatyti sienines plokštes, ant kurių galima kažką pasikabinti, o jei plokštė turi primontuotus stovelius, galima ant jų susidėlioti gėlių vazonus. Taip pat labai praktiškas pasirinkimas – sandėliavimo suoliukas sujungtas kartu su sienine plokšte.

Norint daugiau komforto, praverstų įsirengti lengvai ištiesiamas lauko grindis. Tai paprastas būdas atnaujinti lauko erdvę, sukurti jaukią valgomosios aplinkos atmosferą. Kai prastas oras jus gina į vidų ir yra ne sezono metas būti lauke, tokias grindis labai paprasta nuimti.

Su ikea baldų pagalba susikursite geriausią ir unikaliausią savo lauko erdvės dizainą.