Pagal
Žyma: stumdomi vartai

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Kokia yra tikroji metalinių vartų paskirtis? Pagalvokime logiškai, prisiminkime filmus apie senovę ir viduramžius. Juose dažnai rodoma, kaip puolamos pilys su taranu. Kadangi pilies vartai dažniausiai mediniai, tai po purio laiko jie būtinai lūžta ir priešas įsiveržia į vidų. Kai susiduriama su pakeliamais vartais, tenka griebtis klastos ir kažkaip juos pakalti ir įleisti priešišką armiją į pilies vidų. Tai akivaizdu – metaliniai vartai buvo laikomi sunkiai įveikiami, o mediniams prireikdavo gero tarano. Atsiradus patrankoms, mediniai vartai tapo lengvai įveikiama kliūtimi, todėl jie buvo apkaustomi geležinėmis plokštėmis arba daromi iš viso iš geležies.

Metaliniai vartai asocijuojami su saugumu ir apsauga nuo išorės ir įsiveržimo. Šiuolaikiniame pasaulyje jie atlieka lygiai tą pačią funkciją – saugo kiemą nuo pašalinių, neleidžia jiems užeiti be leidimo, arba atvažiuoti su automobiliu.

Metalinių vartų taip lengvai neišlauši – reikalinga gana triukšmingai dirbanti technika, kad būtų brutualiai nupjaunami vartus laikantys stulpai arba vyriai, sugadinama vartų automatika, kuri ne tik vartus atidaro, bet ir saugo, kad jie nebūtų atidaromi rankiniu būdu. Bet koks ilgesnis „krapštymasis“ prie vartų sukelia šeimininkų ir aplinkinių susidomėjimą, tad yra plėšikų nepageidaujamas. Mediniai vartai įveikiami paprasčiau, nes juos gali pakelti 2 stiprūs vyrai. 600 kilogramų sveriančius metalinius vartus nepakels net 4 vyrai, teks atsivežti krautuvą, tad vartai atlieka prevencinę apsaugą.

Tiesa, vartus valdanti elektronika gali būti silpnoji grandis, nes užpuolikai gali pritaikyti elektronines priemones ir taip atidaryti vartus. Tik nuo vartų automatikos apsaugos lygio priklauso, kaip sudėtingai parenkami tie radijo dažniai, kuriais vartai valdomi. Tam reikia turėti specifinių žinių ir prietaisų, todėl bet kokie vagys įsilaužti į kiemą negali. Sudėjus automatikos kokybę ir metalo tvirtumą gauname beveik neįveikiamą apsaugą į kiemą.

Tiesa, tam tikrais atvejais metaliniai vartai yra ir neperšaunami lengvųjų šaunamųjų ginklų. Deja, per medį kulka gali pereiti gana lengvai ir sužeisti viduje esančius žmones ir gyvūnus, sugadinti turtą. Jei reikalingas ypatingas saugumas, rekomenduojama rinktis tik kokybiškus metalinius vartus su kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui „Roger Technology“). Prieš įsirengdami savo tvirtovę pasikonsultuokite ne tik su apsaugos sprendimų įmone, bet ir vartų gamintojais, kurie gali duoti nemažai naudingų patarimų, kaip užtikrinti jūsų namų saugumą.

Kiemo vartai ir automatika

Kiemo vartai ir automatika

Kiemo puošmena pirmiausiai yra ne nupjauta žolytė ar pridėliota keramikinių nykštukų po medžiais. Pirmoje vietoje aplinkiniai dėmesį į vartus. Tvirti ir patikimi vartai parodo šeimininkų požiūrį į prašalaičius. Jei vartai aukšti ir masyvūs – šeimininkai greičiausiai turi ką paslėpt nuo aplinkinių akių. Jei vartai kuklūs ir permatomi kiaurai – savininkai greičiausiai yra socialūs ir atviri visiems geriems žmonėms. Tiesa, vartai nėra tik puošmena. Jų pirminė paskirtis – saugoti vartus nuo nekviestų svečių. Paprastus varstomus vartus piktadariai gali nesunkiai atidaryti. Kik kitokia situacija su stumdomais kiemo vartais, kurie dažniausiai yra valdomi specialaus mechanizmo. Tai vadinamoji vartų automatika – varikliukas, sukantis lyną arba trosą, kuris traukia vartus į šoną. Toks mechanizmas yra būdingas slenkamiems vartams. Slenkantys vartai statomi tose vietose, kur šonuose yra pakankamai erdvės vartams sustumti. Juk jie ne sulankstomos japoniškos pertvaros, tai sunki metalinė konstrukcija, kurios stumdyti net žmogus savo jėgomis ne visada sugebėtų.

Vartų automatika galima ne tik stumdomuose, bet ir varstomuose vartuose. Mechanizmas čia šiek tiek kitoks, nes čia galima pasinaudoti ir dideliu smagračio, kurį suka varikliukas į vieną ar kitą pusę. Varikliukas vartus suka tam tikru greičiu. Iš abiejų pusių yra statomi po vieną mechanizmą, kurie yra valdomi centralizuotai.

Vartų automatika taip vadinama ne tik dėl sinchroninio dviejų variklių darbo, bet ir dėl to, kad vartai atidaromi ir uždaromi per atstumą naudojantis elektriniais jungikliais arba nešiojamais nedideliais pulteliais, primenančiais automobilio signalizacijos pultelį. Tam reikalinga iki vartų atvesta elektra ir patikimas radijo bangomis valdomas jungiklis pačiuose vartuose. Tokius pultelius turi turėti visi šeimos nariai, priešingu atveju jiems įeiti pro vartus gali ir nepavykti.

Šalia pultelių vartų automatika yra dar prijungiama prie telefonspynės. Priėjęs svečias gali paskambinti ir pasiprašyti įleidžiamas. Namų šeimininkai tiesiog iš telefonspynės nuspaudžia mygtuką ir atveria vartus. Iš išorės gali būti ir suvedamas kodas. Tai atsarginis būdas įeiti, net ir praradus pultelį. Aišku, kodai gali būti panaudojami ir keliems žmonėms. Tai pritaikoma, kai teritorijoje yra įsikūrę kelios įmonės ar gyvena daugiau gyventojų, kurie tarpusavyje jokiais šeimyniniais ryšiais nėra susiję.

Kiemo vartai yra aprūpinami pačiomis naujausiomis technologijomis, taip jie kiekvienais metais tampa vis tobulesni ir patikimesni.