Pagal
Tag: stogas

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

saulės elektrinė 

Saulė šviečia veltui ir visi gali džiaugtis jos šviesa, tačiau saulės teikiama šiluma vis dar yra mažai išnaudojama. Vis tik įvairios technologijos, leidžiančios gaminti energiją iš saulės, tampa vis aktualesnės ir sparčiai populiarėja Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Šiuo metu dažniausiai naudojami saulės moduliai ir kolektoriai. Aptarsime, kuo jie skiriasi?

Saulės kolektoriai gamina šilumą, moduliai – elektrą

Kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu, tokios sistemos nauda yra mažesnė nei saulės elektrinėse montuojamų modulių. Šie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Kolektoriai dažniausiai naudojami vandens pašildymui, o moduliai gamina elektrą, kuria maitinami buitiniai prietaisai ar šildomas namas, vanduo.

Įrengimas

Saulės kolektoriai yra įrengiami ant šlaitinio ar plokščio namo stogo. Geriausiai, jei šlaitinis stogas nukreiptas į pietų pusę. Kolektorius bus efektyviausias, pasviręs 60 laipsnių kampu.

Saulės elektrinių modulius galima įrengti ant pastato šlaitinio ar plokščio stogo, ant žemės, taip pat elektrinių parkuose. Parke įsirengti elektrinę verta tada, kai neturima nuosavos žemės ar namo stogo. Jos gaminama elektra papuola į tinklus, o jėgainės savininkas atsiima ją iš tinklų ir naudoja savo ir šeimos poreikiams.

Apie kolektorius geriausiai pagalvoti statant namą, tada jų įrengimas bus pigesnis. Kolektoriams reikalingi vamzdžiai, kuriuos montuojant į pastatytą namą reikės gręžti perdangas, ardyti sienas.

Saulės moduliams įrengti nėra taip svarbu ar namas jau pastatytas, ar dar ne. Jiems tereikės išvedžioti laidus. Idealus modulių pasvirimo kampas – 36-39 laipsniai. Siūloma pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų kryptimi ir modulius guldyti ant aliuminio profilių. Tokiu būdu, jie bus ilgaamžiai.

Ar užtenka saulės moduliams ir kolektoriams?

Saulės kolektoriai įkaista vos pasirodžius pirmiems spinduliams. Jais šildomo karšto vandens šeimos poreikiams turėtų pakakti nuo kovo iki spalio mėnesio. Žiemą, gruodį ir sausį vanduo įšils mažiau, tačiau kolektorių gaminamos šilumos vandeniui turėtų užtekti 9 mėnesius per metus.

Kreipkitės į www.saulesgraza.lt, pirmaujančią saulės energetikos įmonę Lietuvoje, kurios patyrę specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, dėl saulės energijos panaudojimo namo ar buto reikmėms.

 

Stogo šiltinimo svarba

Stogo šiltinimo svarba

stogas

Žiemos sezono metu, daugelis nuosavų namų gyventojų pastebi, jog jų išlaidos šildymui yra tiesiog milžiniškos. Žinoma, jei gyvenate naujos statybos name, tai greičiausiai nėra problema, tačiau tie namai, kurie skaičiuoja jau ne pirmą savo gyvenimo dešimtį kelia dideles problemas. Viena iš priežasčių, kodėl žmonės trokšta gyventi name yra tai, jog šildymą gali reguliuoti patys ir sutaupyti jam išleidžiamus pinigus. Visgi, neretai pasitaiko atvejų, kai senų namų šildymas muša visus rekordus ir tuština gyventojų kišenes. Atėjus žiemai, nėra tinkamas laikas imtis veiksmų. Pavasarį turėtumėte pradėti darbus, kurių metu būtų atliktas stogo šiltinimas. Tai natūrali procedūra, kurios anksčiau ar vėliau prireikia kiekvienam namui. Taigi, jei jūsų išleidžiamos sumos šildymui nuolatos auga, o namuose nėra taip šilta, kaip turėtų būti – jums reikia imtis atitinkamų veiksmų.

Tai, jog šildote savo namus, tačiau juose šalta, reiškia tik viena – namas yra nesandarus. Jūsų name sukuriame tiesiog išeina per plyšius bei tarpus, tad nenuostabu, jog kas mėnesį išleidžiate daug pinigų. Namo stogas yra pagrindinė vieta, kuri dažniausiai išleidžia namų šilumą. Jis susiduria su įvairiais aplinkos veiksniais, kurie per daugelį metų panaikina naudotų medžiagų savybes ir atsiranda nenumatyti tarpai, laisvos erdvės. Tai visiškai natūralu, nes nėra tokių medžiagų, kurios išlaikytų savo kokybę visą amžinybę. Stogo šiltinimas yra puikus būdas nedidelėmis investicijomis padidinti sandarumą, kuris užtikrins mažesnes šildymo sąskaitas. Taigi, jei jums pabodo visus savo uždirbtus pinigus skirti šildymui, turėtumėte apsvarstyti šį pasiūlymą.

Šiltinimo procesas turėtų būti atliktas iki žiemos, mat tik tokiu atveju galėsite įvertinti rezultatus. Jam bus reikalingos specialios medžiagos, kurios užtikrins izoliaciją, tačiau neužkirs kelio reikiamam ventiliacijos kiekiui. Hidro izoliacinė vata stogui yra pagrindinė medžiaga, kurios jums prireiks. Pastarąją naudoja patys geriausi specialistai, kurie pasižymi kokybiškomis paslaugomis bei gerais darbų rezultatais. Tai pats geriausias pasirinkimas, kuris yra ekonomiškas ir neatsieina daug išlaidų. Šį pasirinkimą gali rinktis visi gyventojai, mat vata gali būti naudojama nepaisant to, kokios medžiagos buvo naudojamos stogui. Žinoma, esama atvejų, kai ne tik stogui reikalingas šiltinimas, tačiau ir sienoms. Taip nutinka išties senos statybos namams. Visgi, viso namo apšiltinimui gali prireikti nemažai investicijų, tad jei norite pradėti po truputį, stogas yra geriausias pasirinkimas. Tokiu būdu labai greitai pajusite pokyčius ir galbūt net nuspręsite, jog sienų šildyti nereikia. Taigi, pasidomėkite įmonių siūlomomis prekėmis bei paslaugomis ir išsirinkite patį geriausią pasiūlymą.

 

Dažniausiai pasitaikančios stogo apšiltinimo klaidos

Dažniausiai pasitaikančios stogo apšiltinimo klaidos

stogaiDaugeliui atrodo, kad stogo šiltinimas yra labai paprastas namų kokybės gerinimo etapas ir lyginant su fasadų arba grindų šiltinimu – stogo tvarkymas yra lengviausias ir paprasčiausias būdas. Dalinai tai yra tiesa, tačiau tuo pačiu dalinai tai yra ir melas, kadangi kiekvienas žmogus skirtingai supranta nesklandumus ir tuo pačiu kiekvienas individualiai nusprendžia, ar planuoja pats tvarkytis stogą, ar kreiptis į geriausius savo srities profesionalus.

Žinoma, stogo šiltinimas su profesionalais visada yra kur kas paprastesnis, patogesnis ir lengvesnis žingsnis link tvarkingai sutvarkyti stogo. Tačiau lietuviai yra labai nagingi ir dažniausiai visus darbus stengiasi atlikti patys. Tokiu atveju pateikiame dažniausiai iškylančias klaidas, kurios gali sutrukdyti džiaugtis tinkamai sutvarkytų stogu.

1 klaida. Bet kur ir bet kaip

Stogo šiltinimas dažniausiai atliekamas pasirenkant vatą, kadangi atrodo, kad su ja šiltinimo darbai bus paprasčiausi ir greičiausiai atliekami. Problema, kad žmonės paprasčiausiai nepasidomi, kuriose vietose yra tarpai, kuriuos būtina apšildyti vatą, kad šiltas oras nesieitų iš namų. Tokiu atveju paprasčiausiai ima vatos plaušus į kiša juos bet kur net neįvertinę, yra pasirinkta strategija yra gera ir ar užtektinai įsigijo vatos, kad tam tikri tarpai būtų uždengti maksimaliai. Juk turite savo stogo brėžinius. Naudinga įvertinti net ir juos, kad būtų galima paprasčiau apsispręsti, kokia šiltinimo strategija geriausiai tinka konkrečiai jūsų atveju.

2 klaida. Per didelis vatos suspaudimas

Atrodo, kad vata geriausiai izoliuoja tuščius oro tarpus tuomet, kai ji yra labai stipriai suspaudžiama. Tačiau ir šiuo atveju tai nėra visiškai tiesa, kadangi norint kokybiško apšiltinimo būtina atrasti tą “aukso viduriuką”. Vata negali būti nei labai stipriai suspausta, nei tuo pačiu per daug “palaida”, kad pro ją ir toliau sėkmingai praeitų oras.

3 klaida. Pigios priemonės

Stogo šiltinimas gali būti atliekamas įvairiausiais būdais. Dažniausiai pasirenkama ekologiška vata, tačiau tuo pačiu iš vidaus galima apkalti plokštėmis. Tuo pačiu puikiai tinka ir jūros puta, kuri taip pat užpildo net ir pačius mažiausius tarpelius. Dažniausiai pati stogo konstrukcija “padiktuoja”, kokio tipo priemonė geriausiai tinka konkrečiam namui. Visgi, žmonės bandydami sutaupyti nesinaudoja patarimais ir ieško kuo pigesnių alternatyvų, kurios gali padėti apšildyti stogą. Turbūt puikiai žinote posakį, kad skūpas moka du kartus. Taigi, pigiai sumokėdami už priemones galite negauti to, ko tikitės.

4 klaida. Greitas darbas

Jeigu jau esate pasiruošęs pats atlikti stogo šiltinimo darbus ir galvojate, kad neverta investuoti į specialistų paslaugas, tokiu atveju bent jau kuo detaliau susipažinkite su visomis stogo šiltinimo konstrukcijų detalėmis ir neskubėkite, kuo lėčiau, detaliau ir labiau apgalvotai atlikite visus darbus. Dažnai per skubėjimą paprasčiausiai padaromos smulkmeniškos klaidos vėliau gali sukelti kur kas rimtesnes ir sunkiau įveikiamas problemas.

Stogo šiltinimas – didelis žingsnis link kur kas kokybiškesnių namų, kurių išlaikymas Jums kainuos kur kas pigiau. Lietuvoje beveik 8 mėnesius reikia rūpintis kūrenimu. Sumažinti išlaidas galite paprasčiausiai tinkamai apšildę savo namus. Daugiau informacijos apie namo statybas ir įrengimą rasite puslapyje https://gerasbustas.lt/.

 

 

Stoglangių privalumai

Stoglangių privalumai

stoglangiai

Stoglangiai nuo senų laikų naudojami palėpių apšvietimui, tačiau tik nuo 17-ojo amžiaus šios namų erdvės pradėtos naudoti kaip gyvenamosios erdvės. Šiuolaikiniuose namuose palėpės yra naudojamos gerokai plačiau ir žmonės jas išnaudoja tiek gyvenamųjų, tiek ir pramoginių patalpų įrengimui. Žmonės praleidžia čia ganėtinai daug laiko, dėl ko šių patalpų įrengimas tapo gerokai modernesnis, leidžiantis gyventojams jaustis maksimaliai patogiai. Vienas iš sprendimų, leidžiančių pritaikyti palėpes kasdieniam gyvenimui yra stoglangiai, kurie ne tik leidžia paįvairinti stogo konstrukciją bet atlieka ir daug kitų naudingų funkcijų. Kam gi dar reikalingi stoglangiai ir kokią naudą jie suteikia namams?

Pagrindinė funkcija, kurią atlieka įrengti stoglangiai yra patalpų apšvietimas. Sienų funkciją palėpėse atlieka namo stogas, kuriame įrengti įprastus langus nėra įmanoma, dėl skirtingų apkrovų ir padėties. Žinoma galima įrenginėti “Dormer” sistemą, į kurią statomas įprastas vertikalus langas, tačiau tai padidina išlaidas ir nebūna taip efektyvu, nes sumažina į patalpas patenkamos natūralios šviesos kiekį. Stoglangis leidžia džiaugtis saulės šviesa gerokai ilgiau, ypač kai būna įrengtas iš pietinės pastato pusės. Šis faktas leidžia sutaupyti nemažai lėšų, nes atkrenta poreikis pastoviai jungti dirbtinius šviesos šaltinius.

Taip pat stoglangiai atlieka ir vėdinimo funkciją, kas ypač praverčia karštesnėmis dienomis. Gaivesnis ir šviežesnis oras yra būtinas, norint jaustis komfortiškai. Stoglangis taip pat gali būti naudojamas kaip ir įprastas langas, norint apsidairyti aplinkui, ar įkvėpti gryno oro. Tačiau tam reikia, kad jį įrenginėjant būtų atsižvelgta į tokį poreikį.

Stoglangių privalumas yra ir tai, kad juos galima įrengti, net ir jau pastatytame name, nustačius, kad jo atsiradimas, galėtų duoti naudos. Daugiau apie stoglangių teikiamus privalumus ir įrengimo ypatumus galima sužinoti svetainėje stogulinija.lt.

Stoglangiai – ne tik labai gražu, tačiau ir praktiška

Stoglangiai – ne tik labai gražu, tačiau ir praktiška

stoglangiai

Lietuvoje stoglangiai nėra labai dažnas pasirinkimas, kadangi dažnas vis dar bijo, kad jie gali praleisti orą, kad jie gali praleisti net ir lietaus vandenį. Žinoma, tvarkingai integravus stoglangį toks požiūris yra visiškai klaidingas, kadangi šiais laikais stoglangių montavimui naudojamos labai kokybiškos medžiagos, juolab, darbus atlieka kvalifikuoti meistrai.

Tuo tarpu stoglangiai Lenkijoje yra kur kas populiaresni ir daugelis žmonių toje šalyje jau džiaugiasi, kad gali matyti ne tik  žvaigždėta dangų, tačiau ir krentančius lietaus lašus. Nuostabu? Tikrai taip ir labai romantiška, tad kokybiški plastikiniai stoglangiai yra labai geras pasirinkimas,

Vertinama ir tai, kad balio stoglangiai yra labai įvairių stilių, tad kiekvienas ras tai, kas jam labiausiai tinka ir kas geriausiai dera jo namuose. Nuo tokių, kurie gražiai atrodo klasikinio stiliaus namuose iki tokių, kurie puikiai dera moderniuose namuose. Juk stoglangiai yra tas  daiktas, kuris turi puikiai derėti tiek prie namų išorės, tiek prie vidaus.

Stoglangiai Panevėžys prieinami tikrai ne tik šiame mieste, tačiau ir kituose, kadangi užsisakius internetu prekė greitai pasiek Jūsų nurodytą adresą ir galėsite ją išbandyti. Juolab, siūlome papildomai įvertinti ir tai, kad stoglangis pigiai sumažins kainą tokiu atveju, jeigu palauksite akcijos. O jos siūlomos labai dažnai. Fakro stoglangiai kaina ypač džiugina, tačiau kur kas daugiau gamintojų siūlo savo gaminius, tad siūlome plačiau skaityti ir džiaugtis radus tobulą kainos bei kokybės santykį.

Stoglangiai montavimas taip pat nėra toks sudėtingas kaip daugelis galvoje. Nors geriausia yra samdytis specialistus, tačiau jeigu turite laiko ir nori – tokiu atveju sėkmingai lango montavimo darbus galite atlikti ir pats. Tik tokiu atveju siūlome sekti montavimo darbų instrukciją ir tuo pačiu naudoti kuo kokybiškesnes priemones, kurios garantuos, kad stoglangiai ne tik atitiks, tačiau net ir pranoks Jūsų poreikius.

Fakro stoglangiai atsiliepimai – patys geriausi ir dar vienu patenkinti jų klientu galite būti Jūs. Paprasčiausiai leskite sau gyventi gražiuose namuose!

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stogą?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stogą?

stogo montavimas

Nemiegate naktimis ir vis svarstote, kokia stogo danga: plieninė ar čerpių yra geresnė?  Kuri stogo danga yra ilgaamžiškesnė ir patvaresnė? Svarstote, kokią ir kodėl pasirinko jūsų kaimynas?

Priimti teisingą pasirinkimą bus žymiai lengviau, jei paspausite www.manostogas.lt  ir  surasite visus atsakymų į jums rūpimus su stogo dengimu susijusius klausimus. Pasitelkdami aktualiausią ir naujausią informaciją, galėsite susidaryti tokį veiksmų planą, kuris užtikrins sklandų jūsų namo statybų procesą.

Žinoma, bet kokia statybų užduotis tampa lengviau įveikiama pasitelkus į pagalbą visagalį internetą. Sužinoti daugiau apie stogo dengimo darbus ir tinkamiausias tam medžiagas galima išsiaiškinti specialistų tinklalapiuose, kurių šiandien tikrai gausu.

Tokie puslapiai pateikia labai daug naudingos informacijos, kuri palengvinti gali palengvinti stogo darbus.  gali palengvinti jūsų namo statybos veiksmų planą bei leisti planuoti užduotis į ateitį.

Dalykai, į kuriuos svarbu atkreipti dengiant stogą:

Turbūt vienas svarbiausių aspektų dengiant stogą, kaip ir atliekant bet kuriuos statybos darbus – tai kuo kokybiškesnės  medžiagos. Žinoma, neretai namo statybos pareikalauja ir taip milžiniškų išlaidų, todėl siekiama sutaupyti stogo dangos sąskaita. Taip siekiant išvengti papildomų išlaidų, perkamos prastesnės kokybės medžiagos.

Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į tiesioginį ryšį tarp medžiagų pasirinkimo ir stogo ilgaamžiškumo bei patvarumo. Pirkdami pigesnes medžiagas žmonės aukoja savo stogo, kurio paskirtis apsaugoti visą namą, kokybę. Ir nors statybų metu sutaupoma, tačiau vėliau tenka mokėti už broko ar padarytų klaidų ištaisymą, o taip gali susidaryti dar didesnės išlaidos, kurių būtų buvę galima išvengti.

Kitas svarbus aspektas  – tai svarbus stogų dengimo darbus patikėtumėte tikriems savo sritį išmanantiems specialistams. Tinkamų specialistų, kaip ir kokybiškų statybos medžiagų pasirinkimas, nulems jūsų namo stogo ilgaamžiškumą.

Tik patikėję visus darbus nuo pamatų liejimo iki stogo dengimo bei apdailos savo srities žinovams, jūs galėsite ramiau atsikvėpti ir būti tikri, kad darbai bus atlikti kokybiškai.

Apibendrinant

Atliekant bet kokius statybos ar renovavimo darbus labai svarbu nebijoti išlaidų.  Net jeigu ir kokybiškos medžiagos bei daugiametę patirtį turintys statybų srities specialistų kaina jums pasirodys pakankamai aukštos, nepabijokite  investicijų, kad galėtumėte būti tikri, jog visas statybų procesas vyks itin sklandžiai.

Stogo danga kainos

Stogo danga kainos

stogo danga kainosNamai turi būti patikimi ir saugūs, o vienas iš geriausių patikimumo garantų yra stogas, kuris galima teigti, kad yra viena iš pagrindinių pastato dalių. Stogo dėka galime apsisaugoti  nuo lietaus, sniego, saulės ar vėjo, turbūt bųtent dėl šios priežasties stogas yra viena iš brangiausių dalių visame name. Stogo danga kainos yra tikrai aukštos, todėl verta taupyti pinigus iš anksto.

Šiomis dienomis statybinių medžiagų parduotuvės savo klientams gali pasiūlyti itin didelį stogo dangos pasirinkimą. Tai suteikia dideles galimybes, tačiau tuo pačiu ir apsunkina pasirinkimą konkrečiam stogui. Pasirinkimas didelis, o informacijos palyginti nedaug daugeliu atveju. Ypač stinga informacijos internete apie stogo danga kainos. Prekybos vietose yra pateikimos stogo dangos kainos, tačiau internete daugelis gamintojų, kurie neturi elektroninių paduotuvių nenurodo kainų.

Prieš renkantis stogo dangą reikėtų įvertinti nemažai faktorių, kurie daro didelę įtaką. Stogo danga kaina ir estetinis vaizdas daugumai atrodo patys svarbiausi aspektai, tačiau tai ne tiesa yra daugiau nemažiau svarbių dalykų. Pirmiausia turite apsispręsti ar stogo danga, kurią Jūs norite pasirinkti yra atspari įvairioms gamtos išdaigoms. Nepamirškite ir, kad kuo natūralesnė ir ekologiškesnė stogo danga, tuo yra geriau Jums patiems. Juk norisi gyventi, kuo švaresnėje aplinkoje. Negalima paneigti, kad norimasi visus kriterijus tarpusavyje suderinti, todėl nesinori, kad stogo danga kaina būtų labai didelė. Suderinti visus norus ir reikalavimus yra tikrai nelengva, pavyzdžiui: stogo danga labai graži, tačiau ji neatspari degimui arba yra neilgai tarnaujanti, tuomet ieškoma kitos dangos, kuri būtų kokybiškesnė arba liekama prie pirminio varianto.

Trumpai apie populiariausią stogo dangą. Plieninė stogo danga arba kitaip stogo danga skarda. Šio tipo stogo danga kainos yra palyginti nebrangi. Svoris yra nedidelis, o spalvų pasirinkimas net ir ypač įnoringam klientui bus tinkamas. Verta paminėti ir tai, kad stogo dengimas šia skarda yra pats greičiausias, o vėliau reikalauja itin minimalios priežiūros. Plieninė stogo danga padeda apsisaugoti nuo gamtoje vykstančios korozijos. Stogų degimas plienine danga yra daromas tik minimalaus stogo nuolydžiams, kuris yra bent 7 laipsniai.

Stogo dangų pasiūla: kaip nesuklysti?

Stogo dangų pasiūla: kaip nesuklysti?

Kurdami svajonių namo projektą, privalote įvertinti daugybę išorinių faktorių, t. y. statinio aplinką ir šiai aplinkai būdingas klimato sąlygas: vėjo kryptį, saulės padėtį, kritulių dažnumą ir t. t. Be to, statinio projektavimas paremtas individualia grožio pajauta, estetikos suvokimu. Jei renkatės iš kelių namo projektų, racionaliai įvertinkite ne tik statinio išplanavimą, bet ir stogo formą, jo dangą ir šios tipą.

Statinio projektavimas atliekamas objektyviai įvertinus žemės sklypo dydį, statyboms skiriamą biudžetą ir šeimininko poreikius. Tai reiškia, kad rinkdamiesi arba kurdami būsimo namo projektą, privalote išlikti racionalūs. Tiesa, daugelis naujakurių didžiausią dėmesį skiria kambarių išdėstymui, rūsio dydžiui ar vonios patalpų kiekiui, o statinio išorę palieka statybininkų išmonei, tačiau, jei norite džiaugtis ilgaamžiu, patvariu ir patikimu namu, privalote pagalvoti apie statinio eksterjerą, stogo formą ir dangos rūšį.

Stogo dangų pasiūla išties didelė – ilgą laiką konkurentų neturėjusi plieninė danga nebegali patenkinti besikeičiančių gyventojų poreikių. Bituminė stogo danga vertinama dėl savo universalumo, čerpių danga – dėl estetinės išvaizdos, skarda – dėl savo patvarumo. Ieškodami visus jūsų poreikius atitinkančios stogo dangos, negalite pamiršti ir tokių aspektų kaip temperatūros pokyčiai, termoizoliacija ar triukšmo lygis palėpėje. Jei norite išvengti erzinančių remonto darbų, rinkitės ilgaamžes medžiagas, atsparias šalčiui ir besikeičiančioms oro sąlygoms. Apsisprendę dėl stogo dangos iš naujo peržiūrėkite projektą. Daugelis jų iš anksto numato, kokia danga bus naudojama statybų metu – minėtasis pasirinkimas turi didelę įtaką daugeliui techninių sprendimų. Be to, kai kurie stogų tipai riboja dangos pasirinkimą. Ieškodami patikimos ir ilgaamžės dangos, objektyviai įvertinkite konkrečios teritorijos klimato sąlygas. Jei namas statomas atviroje erdvėje, susidursite su stipriais oro gūsiais, dideliu sniego bei kritulių kiekiu. Šiuo atveju rekomenduojama pagalvoti apie statų stogą. Jei namas bus statomas netoli miško, stogas apaugs samanomis, todėl jums bus reikalinga glazūruota stogo danga slidžiu paviršiumi.

Populiariausias pasirinkimas Amerikoje, vis sparčiau įsitvirtinantis ir Lietuvoje, yra bituminė stogo danga. Bituminių čerpių danga išsiskiria spalvų įvairove, unikalia forma ir ilgaamžiu estetiniu vaizdu. Nors minėtoji danga yra gana brangus sprendimas tradiciniam namui, tačiau tai praktiškiausia išeitis netaisyklingos formos statiniui, pvz., kupolo ar arkos formos stogui. Tiesa, bituminė stogo danga samanoja, todėl jums bus reikalingos specialios apsauginės priemonės.

Lietuvoje ypatingai vertinama plieninė stogo danga. Ši danga giriama dėl savo lengvumo ir nesudėtingo montavimo. Tinkamai prižiūrimas plieninis stogas gali tarnauti daugiau nei 80 metų. Be to, klientas gali rinktis iš itin plačios formų ir spalvų pasiūlos. Populiariausia plieninė danga – čerpių imitacija. Didžiausias šios dangos trūkumas yra jos barškėjimas, t. y. montuojant minėtąją dangą, yra būtinas papildomas garso izoliacijos sluoksnis. Be to, nekokybiškai įrengta danga gali pradėti rūdyti.

Vieną prabangiausių ir estetiškai patraukliausių stogo dangų yra čerpės. Jos būna dviejų tipų – betoninės ir keraminės. Tarpusavyje šios dangos skiriasi atspalviais ir gamybos technologijomis, tačiau jų tarnavimo laikas yra panašus. Vienas didžiausių minėtosios dangos trūkumų yra itin brangios komplektavimo detalės. Be to, čerpėms reikalinga speciali statinio konstrukcija. Itin varginantis klausimas – čerpių dangos samanojimas.

Ūkiniams statiniams įprasta naudoti ilgaamžį ir patikimą šiferį. Naujosios gamybos technologijos siūlo nedegų, ekologišką ir lengvai prižiūrimą šiferį, maksimaliai pagerinantį stogo ventiliaciją. Vienas iš svarbiausių šios dangos privalumų yra puiki garso izoliacija ir patraukli kaina. Be to, šiferis yra lengvai montuojamas. Jei nusprendėte rinktis minėtąją stogo dangą, nepamirškite, kad šiferio raštų ir formų pasiūla yra maža, be to, stogą reikės atnaujinti kasmet, kadangi jo spalva greitai nubluks.

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energija – tai natūralus gamtos energijos šaltinis, kuris gali nemažai padėti jūsų namuose. Jeigu turite nuosavą namą ir norėtumėte turėti baseiną, tuomet galimas daiktas, kad įsirengti saulės kolektorių jums bus tiesiog būtina – jis padės jūsų baseinui išlikti šiltam, o daug pinigų tam išleisti nereikės.

Taip pat, saulės kolektoriai itin naudingi šeimoms, kurios nemažai pinigų išleidžia vandeniui ir šildymui. Jeigu suvartojate per mėnesį didesnį nei vidutinį kiekį vandens, tuomet tinkamas saulės kolektorius jums gali padėti net dviem trečdaliais sumažinti visą sumokėtą sumą už vandenį.

Saulės energijos naudą galima tiksliai apskaičiuoti

Projektuoti ir montuoti saulės kolektorius reikia individualiai – pagal tam tikrus apskaičiavimus. Prie kiekvieno saulės kolektorių komplekto jūs rasite ir inverterį, kuris padeda saulės energiją pritaikyti jūsų namų buičiai – jeigu norite mažiau mokėti už elektrą, tuomet jūs turite pasikviesti specialistą, kuris galėtų įvertinti jūsų namo kampą saulės atžvilgiu, stogo padėtį, taip pat ir elektros instaliaciją. Jeigu jūsų namas yra tinkamas saulės kolektoriaus diegimui, tuomet iš to nemažai išlošite – turėsite galimybę instaliuoti pažangią saulės energijos sistemą, kuri jums sutaupys nemažai pinigėlių – nebereikės skųstis dėl didelių elektros sąskaitų.

Kalbant apie vandenį, labai svarbu pasirinkti, ar vakuuminiai, ar visgi plokštieji saulės kolektoriai yra tinkamesni jūsų gyvenamajai vietai. Tai geriausiai gali nustatyti specialistai, tačiau pabrėžiama, kad vakuuminiai saulės kolektoriai yra labiau patvarūs, jie yra gerokai universalesni, todėl puikiai tinka ir sudėtingesnėmis sąlygomis. Kalbant apie plokščiuosius saulės kolektorius, pažymima, kad jie gali būti kur kas efektyvesni kai kuriais atvejais, tačiau daugeliu atvejų jų įrengimas yra gana brangus.
Įrengti saulės kolektorius reikia pagal specialius gamintojų nurodytumus ir instrukcijas, tačiau tai, kokiu kampu bus pasvirę saulės kolektoriai, tiesiogiai priklauso nuo priežasties, kodėl jūs juos įrengiate. Pavyzdžiui, jeigu jums reikia saulės kolektorių, kad galėtumėte apšildyti patalpas, tai kolektorius bus statomas jau šiek tiek kitokiu kampu, negu kad tuo atveju, jeigu jis būtų naudojamas tik karštam vandeniui arba baseino šildymui.

Saulės kolektorių technologija yra moderni ir pažangi, todėl daugelis gyventojų jau renkasi saulės kolektorius, norėdami sutaupyti karšto vandens ir elektros sąskaitas. Taip pat tai idealus būdas apšildyti savo baseino vandenį. Jeigu naudojate daug vandens namuose, tuomet pasidomėti saulės kolektorių sistema ir įsigyti ją yra tikrai pravartu ir naudinga.

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Kurti, projektuoti ir statyti namą reikia ne nuo žemės sklypo ar pamatų. Pradžioje turėtų „gimti“ teisingas požiūris į būstą, jo paskirtį ir pačią statybą. Daugiausiai problemų kyla ateityje būtent dėl neteisingo požiūrio. Kokie jūsų poreikiai? Kokio būsto jums reikia? Buto kotedže, ar nuosavo namo? Kokio ploto, kelių aukštų, ekonominio ar prabangaus, kas jame gyvens? Visus šiuos pasirinkimus lems Jūsų požiūris. Pakeitę požiūrį į savo namus, suprasite, kas iš tiesų yra svarbu.

Keletas kertinių akmenų Jūsų požiūriui į savo namus nustatyti:

  1. Namo paskirtis. Svarbu žinoti ir šventai tikėti, kad šiuose namuose gyvensite, kartais linksminsitės, dažnai miegosite. O gal gyvensite tik vasarą ar savaitgaliais? Gal tai bus vieta, kur atvažiuosite tik su svečiais, kuriuos kartais paliksite ir vienus? Nuspręskite, kokiam tikslui turės tarnauti ši vieta.
  2. Laikas. Kiek laiko planuojate čia gyventi? Atrodo, kvailas klausimas, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai namo savininkas statybininkams tiesiai šviesiai pasako – laikinai pagyvensiu, paskui parduosiu… Nesigilinkime į tokio požiūrio priežastis ir niuansus. Esmė ta, kad ne visi planuoja amžinus namus.
  3. Kokybė. Namui remonto nereikės tiek laiko, kiek investuosite į kokybę. Nebūtinai pinigais – darbu, kantrybe, priežiūra. Svarbu, kad palaikytumėte tam tikrą kokybės lygį ne tik statybų metu, bet ir namui jau stovint ar skaičiuojant 10-sius ar 20-sius savo gyvenimo metus.
  4. Prabanga. Ar jūsų namas bus prabangus? Ar norėsite pasigirti ir pasididžiuoti savo turtu, tam tikrom brangiom jo detalėm? Kartais prabanga asocijuojasi su kokybe, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai. Prabangu gali būti ir labai nekokybiška, nesvarbu, kad žiba auksu ir deimantais ar išreklamuotais brendais…

Vadovaudamiesi šiais kertiniais principais galėsite išsirinkti visas statybos medžiagas ir detales, kurios ateityje neprivers jūsų gailėtis… Žinoma, paprastas duris ar pigius plastikinius langus bus galima pakeisti aukštesnės kokybės mediniais, tačiau kai kurių dalykų taip lengvai nepakeisite. Viena tokių namo konstrukcijų yra kaminas – namo ašis.

Kodėl kaminai yra laikomi namo ašimis? Juk šiuolaikinės technologijos juos leidžia statyti bet kur, net už lauko sienos. Pirmykštis žmogus savo jurtoje iš kuolų ir kailių laužą darydavo visada centre, kad šiluma pasklistų po visus namus vienodai greitai ir efektyviai. Vidury aslos sukurta ugnis šildė žmones, juos maitino, gydė, bet deja, ne vieną ir pražudė. Dėl to mūsų sąmonėje židinys ir kaminas yra ašinės namų figūros. Šiuolaikinės technologijos pakoregavo tokį suvokimą, nes dabar nėra didelio skirtumo kur statyti kaminą. Žinoma, dėl patogumo naudoti atitinkamus šildymo įrenginius, kamino vietą reiktų numatyti kuo arčiau tokių įrenginių.

Teisingas požiūris į statybą leidžia išsirinkti kokybiškus kaminus. Atrodo, tai nėra svarbu, tačiau ugnis buvo namų draugu ir priešu visuomet, nesvarbu, ar rankoje laikėme lazdą su aštriabriauniu akmeniu, ar dabar planšetinį kompiuterį. Jei negalėsime jos tinkamai kontroliuoti, kils didžiulė grėsmė mūsų saugumui. Šildymo įrangos gamintojai jau pasistengė dėl saugumo, lygiagrečiai turi stengtis ir kaminų gamintojai. Itin aukšto lygio yra vokiški keramikiniai kaminai – užtikrina ne tik saugų degimo produktų pašalinimą, bet yra patikimi ir ilgaamžiški. Pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai be kitų ypatybių atlaiko itin aukštas darbines temperatūras ir suodžių gaisrą. Dėl to galite būti ramūs – jūsų namai saugūs tik dėl kokybiškų medžiagų ir technologijų.

Kokybiškas daiktas kainuoja nemažai. Kartais labai daug, nes svarbu ne tik saugi ir sertifikuota produkcija, bet ir vardas, kurio garsinimas kainuoja tikrai daug. Kartais dėl kainos ir kokybės santykio reikia ieškoti labai rimto kompromiso. NIKO kaip tik ir yra toks kompromisas, nes vokiška aukščiausio lygio kokybė yra parduodama itin palankia kaina. Keramikiniai kaminai kainuoja keliais šimtais litų mažiau, nei kiti tokios pat kokybės vokiški kaminai. Tik nuo jūsų požiūrio priklauso, ar norėsite kažkam pasigirti brangiausiu „ekskliuzyviniu“ kaminu, ar tiesiog žinoti, jog 30 ir daugiau metų galite būti ramūs – pas jus veikia saugus, patikimas ir ilgaamžis vokiškas kaminas.

Visas namo konstrukcijas ir detales kurias bepasirinksite, priklausys tik nuo jūsų požiūrio. Nereikia namo mistifikuoti, nereikia iš namo daryti gyvo organizmo, tiesiog pakanka į jį žiūrėti logiškai. Tai jūsų nuolankiausias tarnas, draugas, partneris, nuodėmklausys ir paguoda tol, kol jūs ten būsite ir gyvensite. Didžiausia pagarba – kokybiškoms statybos medžiagoms ir profesionaliems statybininkams.