Pagal
Tag: statybos

Statybinė mediena namo statyboms

Statybinė mediena namo statyboms

mediena

Aukščiausias medinis pastatas yra Mjostarnet daugiaaukštis Brumundalo miestelyje Norvegijoje. Jo aukštis – net 85 metrai. Tai 18 aukštų daugiaaukštis pastatas, pastatytas vien tik iš medžio, todėl nelabai gali būti vadinamas dangoraižiu, kuriems būdingos metalinės ir betoninės konstrukcijos. Šis faktas parodo, kad statybinė mediena yra labai patikima ir patvari statybinė medžiaga, skirta ne tik daržinėms ir kluonams statyti.

Statybose dažnai naudojama impregnuota mediena (Šiauliai). Ji skiriasi nuo paprastos tuo, kad yra dažyta arba mirkyta specialiuose impregnantuose arba dažuose. Tokiu būdu mediena (Radviliškis) nebijo drėgmės ir karščio. Obliuota mediena naudojama daugiau vidaus apdailai, statybose ji sutinkama gana retai, be to yra kur kas brangesne. Statybine mediena Šiauliai kaina tikrai lenkia konkurentus iš Vilniaus. Kai statomas didelis pastatas ir keletas centų už lentą ar tašą yra gana didelis skirtumas…

Lietuvoje populiariausia yra pušinė ir eglinė mediena. Kietmedis (ąžuolas, uosis) yra naudojamas baldų ir parketo gamyboje, taip pat iš jų daromas biokuras. Bet tai nereiškia, kad visą medienos poreikį galime patenkinti iš vietinių žaliavų. Viena paklausiausių – maumedžio mediena (Šiauliai). Ji dažniausiai atvežama iš Rusijos, kur šis medis auga šiaurinėje šalies dalyje. Maumedis turi unikalių savybių, kurios užtikrina ilgaamžiškumą ir atsparumą aplinkai. Ne veltui iš maumedžio lentelių gaminami skiedriniai stogai (gontai). Jie kur kas ilgaamžiškesni už eglę ar pušį, o taip pat ir šiaudus. Čia kalba eina apie senoviško pavyzdžio kaimo sodybų statybas.

Statybinės medienos rūšys yra trys:

 1. Sijos ir rastai;
 2. Tašai;
 3. Lentos.

Sijos ir rastai yra naudojami medinio namo sienoms, karkasui, stogo konstrukcijai. Tašai yra naudojami sutvirtinimui, taip pat stogui, vidinėms perdangoms. Lentos – tradicinė statybinė medžiaga sienoms. Karkasiniuose namuose galima apsieiti ir be lentų, tačiau jų patogumas statant lubas ir sienas akivaizdus.

Yra ir kitų rūšių medienos. Viena jų – mediena pirtims Šiauliuose. Tai speciali obliuota mediena, skirta suomiškos ir garinės pirties statybai. Lietuvoje (Rytinė jos dalyje) pirtys buvo statomos nuo senų senovės, jos dar vadinamos rusiškomis, todėl turime itin gilias šio statinio medienos paruošimo tradicijas.

Mediena dažnai naudojama ir paletėms gaminti, ant kurių vežamos įvairios statybinės medžiagos. Pasidomėkite Vigidas mediena – vienu iš didžiausių palečių gamintoju Lietuvoje. Beje, Šiauliuose medienos galite rasti ir kitur. Mediena siauliai vaidoto g yra parduodama jau nuo senų laikų.

Pirkdami medieną pasidomėkite jos atvežimo įkainiais, taip pat kiek kainuoja supjaustyti tašus norimo ilgio atkarpomis. Jei ši paslauga nemokama – sutaupysite nemažai laiko.

Keltuvų nuoma: susiraskite geriausią ir nepasiklyskite informacijos jūroje

Keltuvų nuoma: susiraskite geriausią ir nepasiklyskite informacijos jūroje

Keltuvu nuoma Lietuvoje yra populiarus pasirinkimas ne tik juridinių, tačiau ir fizinių asmenų tarpe. Daugelis žmonių džiaugiasi, kad norint atlikti tam tikrus sudėtingus darbus nebereikia pirkti įrangos arba skolintis iš pažįstamų, kurie gali pasigirti tokia technika. Nuostabu, kokios plačios ir atviros galimybės šiuo metu yra. Svarbiausia ne tik atidžiai rinktis įmonę, tačiau tuo pačiu palyginti ir pačius keltuvus, kad rastumėte labiausiai jums tinkamą.

 • Keltuvu nuoma bus kur kas geresnis pasirinkimas tokiu atveju, jeigu detaliai įsiskaitysite į sąlygas, kuriomis suteikiamos nuomos galimybės. Dažniausiai tos sąlygos yra aprašomos internete, kad žmogus negaišdama daug laiko ir dar būdamas namuose galėtų kuo detaliau susipažinti su smulkmenomis. O tos smulkmenos yra labai svarbios ir reikalingos, kadangi gali nulemti pasiskolinimo galimybę.
 • Priekabos tipo keltuvu nuoma, bokštelio nuoma Kaune, alkuninis keltuvas nuoma, zirklinis keltuvas nuoma Kaunas, automobilinio keltuvo nuoma… Galimybių labai daug, tad ieškodami tinkamiausio ir labiausiai jums tinkamo keltuvo nepamirškite, kad nereikėtų skubėti. Rinkitės tą, kuris konkrečiai pritaikytas pagal jūsų poreikius. Tokiu atveju galite būti ramus ir tikras, kad pati įranga puikiai atliks jai paskirtus darbus.
 • Nepamirškite, kad keltuvu nuoma, nors ir paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje, tačiau orientuota į tam tikrus miestus, regionus.  Paprasčiausiai keltuvo nuoma Klaipeda nėra labai funkcionalus pasirinkimas žmogui, kuris gyvena Vilniuje. Taigi, ieškodami jums labiausiai tinkamo varianto – nepamirškite įvertinti ir lokalizacijos. Priekabos tipo keltuvas kaina nedidelis, tačiau vežimas per visą Lietuvą kainą gali labai išauginti.
 • Įvertinkite, kokias tiksliai funkcijas atlieka keltuvas. Nors atrodo akivaizdu, kad jis turėtų tik kelti, tačiau išties kai kurie keltuvai turi kur kas daugiau funkcijų, kurios gali padėti įprastus darbus atlikti kur kas greičiau, paprasčiau ir patogiau. Pasinaudokite tuo.

Keltuvu nuoma Panevezyje – visiems, kurie ieško paprastumo ir patogumo. Keltuvu nuoma – galimybė net ir labai sudėtingus darbus padaryti kur kas paprastesniais. Verta tai įvertinti ir pasinaudoti galimybėmis.

 

Kokius pamatus namui pasirinkti?

Kokius pamatus namui pasirinkti?

Pamatai namuiJeigu savo rankose jau turite nuosavo sklypo dokumentus ir namo idėją – laikas pradėti statytis pamatus, kurie yra pats pirmasis žingsnis savo svajonių namo link. Pamatai namui tarsi kojos žmogui. Jeigu jos nebus tvirtos ir funkcionalios – gyvenimas taps kur kas labiau komplikuotas.

Kadangi egzistuoja labai daug įvairiausių rūšių namų – galima pasirinkti ir iš labai skirtingų pamatų. Priklausomai nuo grunto, statomo namo ir kitų smulkmenų specialistai gali pasiūlyti atitinkamus sprendimus.

Pamatai namui gali būti trijų tipų:

 • Gręžtiniai.
 • Poliniai.
 • Juostiniai.

Šiuo metu dažniausiai pasirenkami gręžtiniai pamatai. Kodėl? Kadangi mūsų šalyje labai išpopuliarėjo karkasiniai namai (dėl mažos kainos ir tvirtumo). Šiems mediniams namams labiausiai tinka būtent gręžtiniai pamatai namui.

Gręžtiniai pamatai yra labai tvirti, tačiau taip pat gana greitai pastatomi. Į žemę yra išgręžiama skylė į kurią įleidžiamas karkasas ir galiausiai užpilama betonu. Pamatai liejami gana greitai, kaina nedidelė, o tarnaus ilgai, nereikalaus jokios priežiūros.

Pamatai namui statomi profesionalų, kurie įvertina įvairius veiksnius galinčius nulemti tvirtumą patogumą bei apskritai galimybę. Pamatai pasirenkami dažniausiai įvertinus žemiau paminėtus veiksnius:

 • Pirmiausia įvertinamas gruntas.
 • Žinant kokios yra namo apkrovos ieškomi ir tinkamiausi pamatai.
 • Jeigu norite, kad namuose būtų rūsys – reikia ir atitinkamų pamatų. Pavyzdžiui, pasirinkus gręžtinius teks išsiversti be rūsio namuose.
 • Pamatai skiriasi savo izoliacinėmis galimybėmis.

Pamatai – namo pagrindas. Taigi, jie yra bene vienas svarbiausių dalykų statybų metu. Turbūt ne kartą teko matyti suskilinėjusias namo sienas. Dažniausiai taip nutinka dėl nekokybiškų pamatų, kurie pradeda skilti. Dažniausiai skylimas vyksta dėl per didelės drėgmės. Taigi, būtina ne tik tirti gruntą, tačiau taip pat ir vandens lygį (ypač aktualu gyvenantiems Žemaitijoje arba greta ežerų).

Jeigu nusprendėte, kokie pamatai geriausi – rekomenduojame samdyti specialistus, kurie teisingai išlies pamatus. Savamoksliai dažniausiai palieka klaidų, kurios vėliau gali brangiai kainuoti. Juk nusprendus statytis namus geriau iškart skirti didesnę investiciją.

Kiekvienas iš mūsų nusipelnė įgyvendinti savo svajonių namų idėją. Geriausias laikas yra dabar!

 

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Daugelis mūsų svajoja apie nuosavus namus, tačiau ne visada galimybės leidžia svajonėms išsipildyti. Jeigu anksčiau daugelis norų taip ir išnykdavo, tai šiuo metu karkasiniai namai atvėrė galimybes net ir vidutines pajamas uždirbtiems asmenims susikurti savo svajonių būstą.

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas asmenims, kurie nori gyventi nuosavuose namuose. Vis daugiau profesionalų giria, kad tai vienas geriausių variantų. Kodėl? Bandysime atskleisti šiame tekste?

Karkasinių namų pliusai

 • Nedidelė kaina. Tiksliai žinodami kiek galite išleisti – kur kas greičiau atrasite jums labiausiai tinkamos kompanijos pasiūlą. Svarbiausia yra ieškoti, nes tie kurie ieško – nesunkiai atranda.
 • Namai pastatomi labai greitai. Nors statyba yra sudėtinga ir reikia žinoti technologijas bei turėti techniką, visgi, pati statyba gali užtrukti vos vieną mėnesį. Tai greičiausiai pastatomi namai. Reikia nepamiršti, kad kokybė taip pat labai gera.
 • Šie namai pasižymi ir tuo, kad visos įsigytos detalės yra panaudojamos. Taigi nelieka atliekų, kurios ne tik teršia aplinką, tačiau tuo pačiu ir primena paprasčiausiai išmestus pinigus.
 • Esant poreikiui namą galima išardyti ir paprasčiausiai perstatyti į visai kitą vietą. Karkasiniai namai dėlto yra labai giriami. Įsivaizduokite, kokia tai puiki galimybė.
 • Namas yra labai sandarus ir tuo pačiu pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Žiemos metu jame nebus šaltą, o vasaros metu – karštą. Tai puikiausias egzistuojantis pasirinkimas, kurį rekomenduojame ir mes jums.
 • Šiuos namus galima dekoruoti pagal savo poreikius. Galite pasisamdyti profesionalą arba galite darbus atlikti pats. Svarbiausia, jog namų dekoravimo sąlygos (tiek lauko, tiek išorės) turint karkasinius namus yra labai atviros ir patrauklios.

Kaip atrasti kompetentingą kompaniją?

Akivaizdu, kad karkasiniai namai verti pasinaudojimo jais, tačiau kadangi tiek daug kompanijų teikia paslaugas – reikia įvertinti kuo daugiau skirtingų aspektų galinčių padėti pasirinkti patį geriausią variantą. Paieškas siūlome įgyvendinti pagal šiuos kriterijus.

 1. Daugelis žmonių gavę konkrečias paslaugas atsiliepimus labai mėgsta palikti internete. Kai kuriais atvejais džiaugiasi arba išlieja pykti, o kai kuriais paprasčiausiai nori nuoširdžiai patarti kitiems asmenims naudotis arba vengti paslaugų.
 2. Nors karkasiniai namai daugmaž kainuoja panašiai, tačiau skiriasi jų montavimo kaina. Taigi, vienas iš veiksnių, kuris gali lemti pasirinkimą, yra kaina, kurią skirsite statyboms. Pasidomėkite kiek kainuoja ir sužinokite, kurios kompanijos paslaugos jums tinka labiausiai.
 3. Skiriasi laiko tarpas per kurį planuojama įgyvendinti paslaugas. Dažniausiai statybos trunka nuo mėnesio iki dviejų ir per šį laiko tarpą suteikiamas kokybiškas rezultatas. Jeigu norite, kad viskas būtų atlikta greičiau – konkrečios įmonės ieškoti mes jums ir siūlome.
 4. Galite pasižiūrėti kokius darbus konkreti kompanija jau yra atlikusi. Tokiu atveju pasirinkite tai, kas jums atrodo labiausiai tinkama ir labiausiai tenkina poreikius,

Karkasiniai namai – labai puikus pasirinkimas suskurti svajonių oazę, kurioje norėsis leisti dienas. Kadangi profesionalai darbus atlieka labai greitai ir gana pigiai – siūlome atidžiai ieškoti asmenų, kurių paslaugos jums tiktų. Tokiu atveju būsite tikras, kad galutinis rezultatas jus tikrai patenkins.

Grindų betonavimas: nuo A iki Ž

Grindų betonavimas: nuo A iki Ž

Namų statybos kaina kartais būna ne tokia maža, kokios mes tikimės. Tokiu atveju pradedame kai kuriuos darbus atlikti patys, kad nebetektų samdytis profesionalų. Vienas iš tokių kiek paprastesnių darbų yra grindų betonavimas. Pateiksime labai susistemintą medžiagą, kuri jums padės suvokti visus žingsnelius link norimo rezultato.

 • Pirmiausia reikia pasirūpinti, kad pagrindas būtų švarus. Iššluokite, nuvalykite dulkes. Pasižiūrėkite, kad nebūtų jokių svetimkūnių.
 • Sekančio žingsnio metu reikia patiesti plėvelę, kuri apsaugos nuo drėgmės. Ji labai svarbi, tad ieškodami tinkamiausio varianto – netaupykite. Kitu atveju išliks drėgmės problemos.
 • Toliau dedama armatūra. Kai kuriais atvejais gali užtekti vieno sluoksnio. Kitu atveju rekomenduojama dėti du. Žiūrėkite pagal situaciją ir kad viskas būtų lygu.
 • Pasirūpinkite betono pagrindais. Pasižiūrėkite, kas yra siūloma rinkoje ir tuo pačiu pasikonsultuokite su profesionalais, kurie gebės pasiūlyti konkrečiai Jums labiausiai tinkamą variantą.
 • Grindų betonavimas neapsieis be kompensacinių siūlių. Jos užtikrins, kad viskas būtų lygu. Juk tai labai svarbu. Kitu atveju, be jų – grindys gali būti nelygios ir atrodyti neestetiškai.
 • Galiausiai atėjo ir pats betonavimo procesas. Viską reikia daryti labai kruopščiai. Jeigu nesiseka – nebandykite savęs pranokti. Paprasčiausiai pailsėkite. Galima sakyti, kad tai meniškas darbas.
 • Palaukite, kol viskas po truputį išdžius. Kai kurie asmenys naudoja specialias priemones, kurios gali paspartinti džiuvimą. Visgi, geriau pasiruoškite laukti. Kantrumas visada padeda pasiekti patį geriausią rezultatą.

Jeigu norite, kad jūsų grindys būtų tvirtos ir gražios – viską darykite kuo lėčiau. Jeigu kyla klausimų – būtinai pasikonsultuokite su profesionalais, kurie pasistengs patarti. Juk grindys dažniausiai betonuojamos vos vieną kartą vos pasistačius namus. Jeigu pavyks viską padaryti iš pirmo karto. Paprasčiausiai nebeteks kartoti ne tokio ir lengvo proceso dar kartą.

Grindų betonavimas užtikrins, kad jūsų namų grindys bus labai tvirtos ir gražios. Kuo vėliau jas dengsite – Jūsų pasirinkimas.

Kokybiškos metalo konstrukcijos pramonės vystymui

Kokybiškos metalo konstrukcijos pramonės vystymui

Bet kuri pramonės šaka reikalauja tinkamos įrangos – tam tikrų konstrukcijų, leidžiančių efektyviai sandėliuoti pagamintą produkciją. Tai ypač aktualu maisto ir chemijos pramonei, žemės ūkiui, logistikai. Kokybiškos metalo konstrukcijos gaminamos iš plieno, tad tvirtas jų junginys gali puikiai pasitarnauti kaip lentynos, stelažai, konteineriai ir kiti pagalbiniai sutvirtinimai įvairiems tikslams.

Nerūdijančio plieno konstrukcijos įvairiose pramonės srityse leidžia realizuoti net ir pačius sudėtingiausius sprendimus. Profesionalūs tokių konstrukcijų gamintojai geba lengvai suvirinti ir mechaniškai apdoroti nerūdijantį plieną, iš jo gaminti individualios paskirties konteinerius, stelažus, padėklus, paprastas ir sudėtingas lentynas, maišykles ir kitus konstrukcinius elementus ar detales. Tokia tvirta medžiaga ir lankstus gaminių panaudojimas atveria puikias sąlygas tiek maisto, tiek chemijos pramonei. Galima pasirinkti individualaus pobūdžio sprendimą, kurio pagaminimas nebus sudėtingas, montavimas paprastas, o pristatymas itin greitas.

Konstrukcinio plieno elementai gali būti lengvai suvirinami, jie mechaniško apdirbimo dėka gali būti paversti į įvairias konstrukcijas. Tokios metalo konstrukcijos yra cinkuojamos arba dažomos milteliniu būdu. Galutinis rezultatas nenuvilia nei vieno, kadangi produktas yra tvirtas, funkcionalus ir naudingas. Tokio pobūdžio plieno konstrukcijas galima pritaikyti tiek lentynų gamybai, tiek įvairių stelažų ir konteinerių montavimams. Chemijos ir maisto pramonėje šie plieno elementai yra nepamainomi, kadangi pagaminamą produkciją reikia tinkamai sandėliuoti.

Individualiems poreikiams patenkinti yra rekomenduojama asmeninė konsultacija su tokių konstrukcijų gamintojais. Jie padės parinkti tinkamas konstrukcijas, jų montavimo sprendimą ir atsakys į visus iškilusius klausimus. Svarbu išsirinkti specialistus, kurie išmano savo darbą, nes net ir vienas nesklandumas gali įtakoti visą konstrukcijų gamybos rezultatą. Jei specialistai gerai išmanys savo darbą, galės pasiūlyti aukščiausios kokybės gaminius, kurie nenuvils, tarnaus patikimai ir ilgai.

Taigi, metalo konstrukcijos yra svarbus ir nepamainomas elementas įvairių pramonių srityse. Jos padeda tinkamai sandėliuoti pagamintus produktus, juos eksportuoti bei pasirūpinti jų saugumu. Įvairios konstrukcijos gali būti naudojamos ir įvairiuose įrenginiuose, kurie pagerina jų darbą ir užtikrina kokybiškus rezultatus. Svarbu išsirinkti gerus gamintojus, kurių gaminamos konstrukcijos nenuvils klientų, o tarnaus ilgai, patikimai ir saugiai.

Statybų teisė – kada ji reikalingiausia?

Statybų teisė – kada ji reikalingiausia?

Jeigu artimiausiu metu planuojate statyti naują namą, tuomet statybų įteisinimas gali būti vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuo jums reikės pasirūpinti. Statybų teisė yra gana sudėtingas dalykas, jeigu gerai neišmanote įstatymų. Būtent todėl yra profesionalų komanda, kuri jums gali padėti išsiaiškinti šį dalyką – statybų teisės specialistai siūlo visas paslaugas, susijusias su teisiniais aktais, kurie yra aktualūs statybos darbams.

Pavyzdžiui, jeigu jūs dar neturite namo projekto, tuomet statybų teisės specialistai gali dalyvauti kaip trečioji, objektyvi šalis, kuri padės sudaryti tinkamą rangos, subrangos bei projektavimo sutartį, pagal kurią ir bus vykdomi visi statybos darbai. Taip pat, galima kreiptis ir dėl bet kurios kitos bendrosios jungtinės veiklos sutarties, kuri jums padėtų greičiau vykdyti savo norimus statybų darbus.

Jeigu norite tiksliai žinoti, kaip ir kada vyks jūsų statybų darbai, tuomet tikrai naudinga su statybų bendrove suderinti ir statybų valdymo bei priežiūros sutartį – tai padės išvengti įvairių nesklandumų ir konkrečiai įpareigos abi šalis vykdyti savo sutarties sąlygas.

Esant ginčams – vienintelis patikimas sprendimo būdas

Jeigu statybos legalizavimas arba statybų įteisinimas sukelia daug problemų ir labai sunku gauti tinkamą sutartį arba iš viso nepavyksta gauti leidimo statyboms, tuomet geriausias atvejis būtų kreiptis į statybų teisės profesionalus, kurie galėtų padėti išspręsti visus iškilusius ginčus ir padėti suderinti statybos legalizavimo aktą.

Statybų teisės klausimais neretai reikia pasikonsultuoti ne tik privatiems asmenims, tačiau taip pat ir bendrovėms, kurios užsiima statybų verslu – tai yra visiškai suprantama, kadangi įstatymai nėra žinomi kiekvienam statybų verslo atstovui, todėl kreiptis į teisininkus verta, nes gali paaiškėti, kaip optimaliausiai spręsti ginčą arba kaip parengti sutartį patogiausia. Dabar statybų teisės konsultacijos brangiai nekainuoja, o jeigu neturite labai daug laiko, tai galite paprasčiausiai išsiųsti užklausą internetu ir greitu metu gausite atsakymą, kuriame konsultantai jums patars, kaip elgtis.

Statybų teisininkai ne tik padės išspręsti ginčus bei su teisiniais statybų reikalais iškilusias problemas, tačiau taip pat padės įvertinti sutartis, objektus, valdymo ir priežiūros paslaugų teikimo kokybę.

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Kurti, projektuoti ir statyti namą reikia ne nuo žemės sklypo ar pamatų. Pradžioje turėtų „gimti“ teisingas požiūris į būstą, jo paskirtį ir pačią statybą. Daugiausiai problemų kyla ateityje būtent dėl neteisingo požiūrio. Kokie jūsų poreikiai? Kokio būsto jums reikia? Buto kotedže, ar nuosavo namo? Kokio ploto, kelių aukštų, ekonominio ar prabangaus, kas jame gyvens? Visus šiuos pasirinkimus lems Jūsų požiūris. Pakeitę požiūrį į savo namus, suprasite, kas iš tiesų yra svarbu.

Keletas kertinių akmenų Jūsų požiūriui į savo namus nustatyti:

 1. Namo paskirtis. Svarbu žinoti ir šventai tikėti, kad šiuose namuose gyvensite, kartais linksminsitės, dažnai miegosite. O gal gyvensite tik vasarą ar savaitgaliais? Gal tai bus vieta, kur atvažiuosite tik su svečiais, kuriuos kartais paliksite ir vienus? Nuspręskite, kokiam tikslui turės tarnauti ši vieta.
 2. Laikas. Kiek laiko planuojate čia gyventi? Atrodo, kvailas klausimas, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai namo savininkas statybininkams tiesiai šviesiai pasako – laikinai pagyvensiu, paskui parduosiu… Nesigilinkime į tokio požiūrio priežastis ir niuansus. Esmė ta, kad ne visi planuoja amžinus namus.
 3. Kokybė. Namui remonto nereikės tiek laiko, kiek investuosite į kokybę. Nebūtinai pinigais – darbu, kantrybe, priežiūra. Svarbu, kad palaikytumėte tam tikrą kokybės lygį ne tik statybų metu, bet ir namui jau stovint ar skaičiuojant 10-sius ar 20-sius savo gyvenimo metus.
 4. Prabanga. Ar jūsų namas bus prabangus? Ar norėsite pasigirti ir pasididžiuoti savo turtu, tam tikrom brangiom jo detalėm? Kartais prabanga asocijuojasi su kokybe, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai. Prabangu gali būti ir labai nekokybiška, nesvarbu, kad žiba auksu ir deimantais ar išreklamuotais brendais…

Vadovaudamiesi šiais kertiniais principais galėsite išsirinkti visas statybos medžiagas ir detales, kurios ateityje neprivers jūsų gailėtis… Žinoma, paprastas duris ar pigius plastikinius langus bus galima pakeisti aukštesnės kokybės mediniais, tačiau kai kurių dalykų taip lengvai nepakeisite. Viena tokių namo konstrukcijų yra kaminas – namo ašis.

Kodėl kaminai yra laikomi namo ašimis? Juk šiuolaikinės technologijos juos leidžia statyti bet kur, net už lauko sienos. Pirmykštis žmogus savo jurtoje iš kuolų ir kailių laužą darydavo visada centre, kad šiluma pasklistų po visus namus vienodai greitai ir efektyviai. Vidury aslos sukurta ugnis šildė žmones, juos maitino, gydė, bet deja, ne vieną ir pražudė. Dėl to mūsų sąmonėje židinys ir kaminas yra ašinės namų figūros. Šiuolaikinės technologijos pakoregavo tokį suvokimą, nes dabar nėra didelio skirtumo kur statyti kaminą. Žinoma, dėl patogumo naudoti atitinkamus šildymo įrenginius, kamino vietą reiktų numatyti kuo arčiau tokių įrenginių.

Teisingas požiūris į statybą leidžia išsirinkti kokybiškus kaminus. Atrodo, tai nėra svarbu, tačiau ugnis buvo namų draugu ir priešu visuomet, nesvarbu, ar rankoje laikėme lazdą su aštriabriauniu akmeniu, ar dabar planšetinį kompiuterį. Jei negalėsime jos tinkamai kontroliuoti, kils didžiulė grėsmė mūsų saugumui. Šildymo įrangos gamintojai jau pasistengė dėl saugumo, lygiagrečiai turi stengtis ir kaminų gamintojai. Itin aukšto lygio yra vokiški keramikiniai kaminai – užtikrina ne tik saugų degimo produktų pašalinimą, bet yra patikimi ir ilgaamžiški. Pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai be kitų ypatybių atlaiko itin aukštas darbines temperatūras ir suodžių gaisrą. Dėl to galite būti ramūs – jūsų namai saugūs tik dėl kokybiškų medžiagų ir technologijų.

Kokybiškas daiktas kainuoja nemažai. Kartais labai daug, nes svarbu ne tik saugi ir sertifikuota produkcija, bet ir vardas, kurio garsinimas kainuoja tikrai daug. Kartais dėl kainos ir kokybės santykio reikia ieškoti labai rimto kompromiso. NIKO kaip tik ir yra toks kompromisas, nes vokiška aukščiausio lygio kokybė yra parduodama itin palankia kaina. Keramikiniai kaminai kainuoja keliais šimtais litų mažiau, nei kiti tokios pat kokybės vokiški kaminai. Tik nuo jūsų požiūrio priklauso, ar norėsite kažkam pasigirti brangiausiu „ekskliuzyviniu“ kaminu, ar tiesiog žinoti, jog 30 ir daugiau metų galite būti ramūs – pas jus veikia saugus, patikimas ir ilgaamžis vokiškas kaminas.

Visas namo konstrukcijas ir detales kurias bepasirinksite, priklausys tik nuo jūsų požiūrio. Nereikia namo mistifikuoti, nereikia iš namo daryti gyvo organizmo, tiesiog pakanka į jį žiūrėti logiškai. Tai jūsų nuolankiausias tarnas, draugas, partneris, nuodėmklausys ir paguoda tol, kol jūs ten būsite ir gyvensite. Didžiausia pagarba – kokybiškoms statybos medžiagoms ir profesionaliems statybininkams.

Kaip surasti statybinkus ir remontininkus

Kaip surasti statybinkus ir remontininkus

Turite draugų, kurie daro remontą, atlieka statybos darbus, tvarko santechniką? Puiku! Jūs esate vienas iš tų 10% laimingųjų, kurie per pažintis gali pasidaryti viską. Deja, yra likęs 90% žmonių, kurie tokių pažįstamų neturi. Jie susiduria su viena paprasta problema – kur rasti elektriką, santechniką, plytelių klojėją gipso kartono meistrą, mūrininką, apdailininką, stalių, baldininką ir dar 10 skirtingų specialybių žmonių, kurie už pinigus padėtų kuo greičiau ir profesionaliau susitvarkyti namus. Kur tie žmonės?

O jie turi kitą problemą – dabar gal ir turi užsakymą, bet ką veiks po savaitės – nežinia, nes telefonas tyli, niekam jų paslaugų lyg ir nereikia…

Abi problemas išsprendžia vienas interneto puslapis – Paslaugos.lt. Jo tikslas – reklamuoti verslą ir pavienius specialistus tam tikrų paslaugų ieškantiems žmonėms.

Viskas vyksta paprastai, aiškiai ir suprantamai kiekvienam. Registruojama specialisto anketa, kurioje jis pristato save, savo darbus, sugebėjimus, pateikia nuotraukų, vaizdo įrašų. Aišku, esminė informacija yra kontaktiniai duomenys – telefono numeris ir el. pašto adresas. Galima parašyti ir per Versliukai.lt puslapį. Taip specialistas iš karto gaus SMS žinutę apie atėjusį paklausimą.

Specialisto darbą galima įvertinti ir taip rekomenduoti jį kitiems lankytojams. Tai labai svarbu versle, nes šiuo metu reputacija tiesiogiai susijusi su verslo sėkme.

Statybininkai ir įvairūs remontininkai – vieni paklausiausių darbuotojų, nes NT sektorius po truputį atsigauna, namų statoma vis daugiau, didėja ir butų skaičius, ypač didmiesčiuose. Internetas pilnas skelbimų, tačiau jie pasimeta skelbimų puslapiuose jau po pirmųjų dienų. Versliukai.lt išsprendė ir šią problemą, nes ieškoti galima paprastai įvedus norimas paslaugas. Pavyzdžiui „Vidaus apdailos darbai“. Parodomi rezultatai, tad lieka tik pasirinkti miestą ir peržiūrėti profilius. Tada tiesiog skambinate arba rašote el. paštu. Statybininkai paprastai el. paštu naudojasi retokai, tad geresnis susisiekimo būdas yra telefono skambutis.

Svarbiausia, tokia reklama nieko nekainuoja, o ją paruošti sugaištama 15 minučių. Tiek laiko sau leisti gali bet kuris statybų sektoriuje dirbantis specialistas.

Gali iš pirmo žvilgsnio pasirodyti, kad Versliukai.lt yra skirtas tik pavieniams darbuotojams. Registruotis gali ir verslas, tik paslaugas tada teikia vienas žmogus, kuris yra kontaktinis asmuo. Kai kurios įmonės gali registruoti beveik visus savo darbuotojus, kad radimas būtų geresnis. Viena sąlyga, darbuotojai turi būti informuoti, kad jiems skambins klientai. Tokiu būdu vienoje statybos bendrovėje dirbantis tinkuotojas ir gipso kartono meistras bei plytelių klojikas gali ieškoti darbų tik iš savos srities.