Pagal
Žyma: stalai

Kokia darbo stovint nauda?

Kokia darbo stovint nauda?

darbas stovint 

Tikriausiai daugumai žinoma, kad ilgai trunkantis sėdimas darbas neigiamai veikia sveikatą. Sėdimas darbas gali įtakoti nugaros skausmus ar net ligas, raumenų įtampą, kaklo skausmus ir kitus negalavimus. Tad vis dažiau, esant galimybei, pirmenybė teikiama ne sėdimam, o stovimam darbui. Apžvelkime, kokia stovimo darbo nauda ir privalumai.

  • Geresnė kraujotaka

Stovimoje padėtyje kraujo apytaka aktyvesnė nei sėdint. Esant aktyviai kraujotakai vidaus organai lengviau aprūpinami krauju, o tai teigiamai veikia smegenų, širdies, plaučių veiklą. Taip pat suaktyvinama kraujotaka galūnėse, kas ypač aktualu žmonėms, kenčiantiems nuo rankų ar kojų šalimo.

  • Daugiau erdvės

Darbas stovint suteikia daugiau laisvės ir platesnes judėjimo galimybes. Pavyzdžiui, įpratę dirbti sėdėdami, net ir šnekėdami telefonu dažniausiai neatsistoja nuo biuro kėdės. Tuo tarpu dirbantys stovint kalbėdami pramankština kojas, pasivaikšto po kabinetą ar pan.

  • Raumenų lavinimas

Stovint dirba kone visi kūno raumenys. Darbas stovint padeda išlaikyti gerą raumenų tonusą, stiprina kojų raumenis ir netgi gali padėti numesti svorio. Taip pat dirbant raumenims vyksta įvairių medžiagų gamybos procesai, kurie įtakoja cukraus skaidymą organizme. Tad stovimas darbas yra puiki cukrinio diabeto prevencijos priemonė.

  • Darbo produktyvumas

Aktyvi kraujotaka teigiamai veikia smegenų veiklą. Geresnė kraujotaka smegenyse stiprina atmintį, didina darbo produktyvumą, padeda lengviau įsisavinti informaciją, susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

Nepamirškite, kad dirbant stovint labai svarbu yra patogumas. Netinkamo aukščio stalas dirbant stovint gali sukelti ne tik nepatogumus, bet ir žalos. Sulenktos rankos ant stalo turi būti šiek tiek žemiau nei alkūnės. Norėdami, kad darbas stovint būtų ne tik patogus, bet ir naudingas, atsakingai pasirinkite tinkamą stalą. Rekomenduojame užsukti į internetinę svetainę admodum.lt, kurioje rasite platų reguliuojamo aukščio stalų pasirinkimą.

 

Stalai ir jų tipai

Stalai ir jų tipai

 stalai

Kad ir kaip jauku ir žavu būtų laiką leisti ant grindų, prisidėjus daug pagalvėlių ar pasitiesus minkštą, patogų kilimą, be stalo daugelis namuose esančių erdvių netektų prasmės. Tai vienas iš baldų, kurie pirmiausia yra naudojami funkcionaliai, o ne kaip namų puošmena ar papildoma detalė. Jų paskirtis pakankamai aiški – stalai skirti susidėti itin svarbius daiktus, prie jų sėdime, bendraujame, dirbame, valgome ir atliekame begalę kitų kasdienių veiklų. Nors daugelis stalų yra pakankamai panašių konstrukcijų, kiekvienas jų priklauso skirtingiems tipams ir kategorijoms. Šįkart norime išskirti pagrindinius du tipus, apie kuriuos daugiau papasakos www.baldusale.lt specialistai.

Valgomasis stalas

Valgomieji ir virtuviniai stalai yra labai panašūs ir iš esmės turi vienodą paskirtį – jie jungia šeimas ir svečius bendriems pusryčiams, pietums ar vakarienei. Jei norite turėti itin praktišką stalą ir nesibaiminti dėl kiekvieno įbrėžimo, vertėtų rinktis laminuotą paviršių, kuris pakankamai atsparus aplinkos poveikiui ir yra lengvai prižiūrimas. Valgojajam stalui taip pat svarbus jo dydis. Paprastai žmonės šį stalą renkasi pagal patalpas: kuo daugiau erdvės – tuo ilgesni ir įspūdingesni stalai pritaikomi interjere. Visgi kartais vertėtų jais ne tik užpildyti tuščius plotus, bet ir gerai pagalvoti, kaip dažnai ir kam stalai bus naudojami. Jei jūsų namuose nėra daug gyventojų ir neturite tradicijos kartu vakarieniauti, galbūt jums pakaktų kompaktiškesnio ir kuklesnio stalo. Na, o jeigu propaguojate kiek pompastiškesnį stilių ir dažnai rengiate pobūvius, jums tikrai pravers vidutinių ir didesnių matmenų stalas.

Rašomasis stalas

Šis stalų tipas skirtas biurui ar darbo kambariui. Daugiau mažiau visi rašomieji stalai yra panašaus dydžio, išskyrus atvejus, kuomet jie skirti keletui žmonių. Renkantis tokį stalą, svarbiausia pritaikyti tinkamo aukščio ir pločio gaminį, šalia kurio būtų patogu sėdėti, susidėti būtinus daiktus ir atlikti reikiamas užduotis. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į papildomas detales, tokias kaip stalčiukai, stalviršio medžiaga ar erdvės, skirtos tvarkingai susidėti kompiuterio laidams. Tai leis įsigyti funkcionalesnį ir visus jūsų poreikius atitinkantį stalą.

 

Stalo pertvaros ir kiti būtini biuro baldai

Stalo pertvaros ir kiti būtini biuro baldai

pertvarosYra nemažai manančių, kad biuras – tai sandėliukas, kur sutalpinti bet kokie baldai ir prie jų susodinti žmonės. Galvojate, kad darbo vietų paskirstymas biure yra visiškai atsitiktinis? Nežinote, kad reikalingi biuro stalai, stalo pertvaros, biuro kėdės, stalčių spintelės, stendai ir kiti biuro baldai? Jie visi turi savo paskirtį, vietą ir funkciją. Biuras, kuriame darbas vyksta sklandžiai, greitai ir produktyviai, dažniausiai būna įrengtas labai gerai apgalvojus kiekvieną baldą ir erdvę.

Lietuvoje yra nemažai biuro baldų gamintojų. Vieni iš tokių – reikejovakar.lt. Ši įmonė pasižymi ne tik kokybiškais baldais, patvariomis medžiagomis, bet ir neįtikėtinai greitu užsakymų įvykdymo laiku. Jei kitos įmonės gali pasiūlyti Jūsų užsakytų baldų laukti kelias savaites, tai šie gamintojai paprašys tik kelių dienų. Taip, jau po kelių dienų Jūsų biure stovės nauji kokybiški baldai. Kaip taip gali būti? Ši įmonė baldus gamina pagal puikią sistemą – sandėliuose laikomi jau paruošti baldų ruošiniai, iš kurių gaminamos spintelės, stalo pertvaros, kėdės ir kiti biurui reikalingi baldai. Gavus užsakymą iš ruošinių greitai pagaminami nauji baldai ir pristatomi į Jūsų biurą. Manote, kad tokia galimybė didelė prabanga? Klystate. Internetiniame puslapyje reikejovakar.lt Jūs galite rasti ne tik platų baldų pasirinkimą, bet ir visas kainas. Įsitikinsite, kad tokia paslauga iš tiesų nekainuoja tiek daug, kiek manėte. Ji ypač naudinga tuomet, kai užsakomi nedideli užsakymai, kuriuos pagaminti užtrunka mažai laiko, o klientas nori baldus gauti kuo greičiau. Šie baldų gamintojai gamina visus baldus, kurie turi būti biure:

  • Dideli biuro stalai reikalingi kiekviename biure. Gali užtekti ir vieno tokio stalo. Prie jo susirenka visi komandos nariai kai reikia kažką svarbaus aptarti ar nuspręsti.
  • Patogios biuro kėdės reikalingos tam, kad darbuotojai visada jaustųsi patogiai. Sėdimas darbas yra didelis iššūkis sveikatai, tad patogios kėdės yra labai svarbu, norint išlaikyti gerą savijautą ir siekiant išlikti darbingam.
  • Stalų pertvaros yra reikalingos dideliuose biuruose. Tam, kad sutaupyti vietos dažniausiai keliems darbuotojams statomi didesni stalai, o jų darbo vietas atskiria stalo pertvaros.
  • Minkšti baldai yra ne kiekviename biure, tačiau dizaineriai ir net psichologai teigia, kad jie iš tiesų reikalingi biure. Visą dieną buvimas vienoje vietoje labai vargina darbuotojus ir jiems norisi bent kiek pakeisti aplinką, Minkšti baldai padeda atsipalaiduoti ir šiek tiek atsipūsti nuo darbo bent pertraukos metu. Tai taip pat labai svarbi vieta pokalbiams ne apie darbą.