Pagal
Žyma: spintos

Laikas keisti spintą? Intriguojantis variantas – slenkančios sistemos

Laikas keisti spintą? Intriguojantis variantas – slenkančios sistemos

slider.lt slenkančios sistemosPermainų metas – frazė, kurios galia didelė, bet tik tada, kai noras ką nors pakeisti iš teorinio lygmens persikelia į praktinį. Jei pajutote, kad laikas interjero permainoms, dėmesį turėtų patraukti slider.lt slenkančios sistemos, tiksliau, spintos su stumdomomis durimis.

Kas tai?

Spintos, kurių durys ne varstomos, o slankiojančios, yra modernus ir praktiškas sprendimas naujo baldo ieškantiems žmonėms. Jei vietoj senos spintos vėl rinktumėtės tradicinę, sąvoka „permainų metas“ neatrodytų tokia tvirta. O štai stumdoma spinta – variantas, vertas gaivios naujovės vardo.

Metant žvilgsnį į baldų rinką, stumdomosios durys nėra kažkas iš ateities, nes tai jau ne vienus metus taikomas sprendimas. Tad vis didesnio vartotojų būrio atrandamos slider.lt slenkančios sistemos vertinamos su pasitikėjimu. Lūkesčiai pateisinami, namie karaliauja dailumo ir praktiškumo harmonija.

Kodėl verta?

Kodėl slenkančios sistemos pristatomos kaip intriguojantis variantas? Kodėl toks sprendimas vartotojų palydimas pritarimo šūksniais? Pirmiausia tai yra šis tas įdomaus dizaino prasme. Sakykit ką norit, bet įprasta poros dešimtmečių senumo spinta stumdomų sistemų padiktuotam dizainui vargiai prilygsta.

Tai dėmesio vertas pasirinkimas ir dėl maksimalaus erdvės išnaudojimo, kas savo ruožtu lemia ne tik talpumą, bet ir paprastesnį tvarkymąsi.

Nuo ko pradėti?

Jei slider.lt slenkančios sistemos išties suintrigavo, pirmiausia pagalvokite, ko tiksliai jums reikia. Norėtumėte įmantrios dizaino kalbos? O gal visos pastangos dėl praktiškumo? Kokio dydžio baldas jums reikalingas? Ką planuojate jame laikyti? Koks jūsų biudžetas? Kiekvienas iš šių klausimų tiesiogiai susijęs su taiklesnio sprendimo priėmimu.

Sakoma, gera pradžia yra pusė darbo. Šiuo atveju apgalvojimas ir planavimas ir yra toji pradžia – efektyvi ir padedanti pasiekti geriausią rezultatą.

 

 

 

Spintos ir jų pasirinkimas: kaip išsirinkti tinkamą?

Spintos ir jų pasirinkimas: kaip išsirinkti tinkamą?

spintosEkspertai sutinka – vienas svarbiausių gyvenamosios erdvės baldų yra tvirtos ir kokybiškos spintos. Šių pasirinkimas toks didelis, kad neretai esame priversti spręsti gana rimtą dilemą, ieškodami visus mūsų lūkesčius ir planuojamo interjero viziją atitinkančių variantų. Siekiant priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionaliais ir ilgametę darbo patirtį turinčiais baldininkais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.

Kokybiška spinta turi būti ne tik talpi, estetiškai daili ir stilinga, bet ir išsiskirti ilgaamžiu bei patikimu naudojimu. Baldininkai teigia, kad užsakant spintas didžiausias dėmesys skiriamas individualiems kliento poreikiams. Nors daugelis baldų išsiskiria universaliu pritaikymu, spintos reikalauja individualumo. Labai svarbu nuspręsti, kurioje gyvenamojoje erdvėje baldas bus statomas, nes vienos konstrukcijos tiks miegamajam, kitos – koridoriui ir pan. Be to, būtina pagalvoti apie tai, kokie daiktai joje bus laikomi. Nuo to priklauso lentynėlių išdėstymas ir jų skaičius.

Projektuojant spintą ir ieškant geriausių dizaino sprendimų, būtina pagalvoti apie esantį arba naujai kuriamą interjerą. Atskiro dėmesio reikalauja stumdomų durų konstrukcijos. Ekspertai teigia, kad šiuo metu rinkoje yra gana didelis ekonominės klasės sistemų pasirinkimas. Deja, minėtosios konstrukcijos paprastai nepateisina pirkėjų lūkesčių ir negali užtikrinti ilgaamžio naudojimo. Rinkitės tik aukštos kokybės sistemas, kurioms gamintojas suteikia ilgalaikes garantijas.

Praktika rodo, kad spintos yra vienas esminių interjero akcentų, traukiantis didžiausią svečių dėmesį. Dėl šios priežasties savarankiškas spintų projektų rengimas gali tapti brangiai kainuojančių klaidų priežastimi. Atsisakant specialistų pagalbos, paprastai suprojektuojami neergonomiški ir nepatogūs baldai. Be to, siekiant ilgaamžiškumo, būtina specialistų pagalba renkantis gamybines medžiagas ir priimant spalvinius sprendimus. Galiausiai, meistrų paslaugos reikalingos ir atliekant spintos montavimo darbus, kadangi paprastai gyventojai neturi šiam tikslui reikalingų įrankių, todėl sumontuota spinta yra nestabili ir netvirta, neretai pakeičiamas ir estetinis jos vaizdas.

Ieškodami tinkamo sprendimo spintos projektui, įvertinkite pageidaujamo baldo matmenis. Siekdami optimaliai išnaudoti erdvę, pagalvokite apie aukštas, t. y. lubas siekiančias, spintas. Vienas optimaliausių sprendimų – sieninė spinta stumdomomis durimis. Šiuo atveju būtina pagalvoti, kokio dizaino durys atitiks jūsų interjero viziją. Dažnas pasirinkimas – veidrodinės durys, rekomenduojamos mažesnėms patalpoms (minėtasis sprendimas optiškai didina erdvę). Apibrėžę baldo dydį, pagalvokite apie vidinę spintų konstrukciją – lentynas, stalčius, atviras ir uždaras erdves. Šiuo atveju būtina įvertinti ir tai, kiek žmonių minėtuoju baldu naudosis. Natūralu, kad kiekvienas šeimos narys pageidaus atskirų lentynų daiktams laikyti.

Spintos ir jų įvairovė

Spintos ir jų įvairovė

spintosSpintos  plačiausiai naudoti pradėtos viduramžiais, o jų daugiausiai rasti buvo galima pilyse, vienuolynuose, bažnyčiose ir kituose didžiausiuose tų laikų pastatuose. Šiai dienai, bent po vieną spintą galima rasti kiekviename gyvenamajame name arba kitos paskirties pastate. Spintos gali būti įvairiausių dydžių, spalvų, dizaino, paskirčių ir  pagamintos iš skirtingų medžiagų. Jas net galima suskirstyti pagal tipus: spintos su standartiškai atsiveriančiomis durimis, spintos su stumdomomis durimis, modernaus arba originalaus stiliaus spintos, pakabinamos spintos, spintos įmontuotos tarp kitų būsto objektų, medinės, plastikinės, metalinės arba stiklinės spintos.

Visais laikais labiausiai paplitusios spintos buvo su tradiciškai atsiveriančiomis durimis. Šiandien šios spintos taip pat populiarios ir naudojamos visur, kur joms tinkamai funkcionuoti užtenka vietos ir kur toks durų atidarymo sprendimas nesukelia papildomų problemų. Šios spintos dažniausiai būna stačiakampio formos, o jų durys darinėjasi metalinių vyrių pagalba.

Kitas spintų tipas – spintos su stumdomomis durimis. Šios spintos išpopuliarėjo pastaraisiais dešimtmečiais, kai buvo sugalvotos nestringančios ir ilgaamžiškos slankiojančios sistemos. Slankiojančios sistemos veikia bėgių ir jais riedančių ratukų principu. Dėl to, jog stumiamos durys rieda specialiai tam pritaikytais bėgiais, jos nesukelia jokio nemalonaus cypimo, kuris dėl metalo trinties atsiranda įprastų durų vyriuose. Slankiojančios spintos gali būti montuojamos tarp dviejų patalpų sienų, todėl joms sumontuoti užtenka prie kambario lubų ir grindų pritaisyti specialius bėgius ir į juos įmontuoti slankiojančias duris. Tokio tipo spintai pagaminti sunaudojama itin mažai medžiagų, todėl jų konstrukcijos lengvos ir nebrangios.

Spintos taip pat gali būti skirstomos pagal jų originalumą. Kai kuriuos iš jų gali būti prikabinamos prie lubų ir nesiekti patalpų grindų, arba atvirkščiai, spinta gali būti sumontuota po patalpų laiptais, tokiu būdu efektyviai panaudojant tuščią namų erdvę.

Kaip ir kiekvienas namuose esantis baldas, spintos paklūsta mados tendencijoms, tad, šiai dienai spintų ir kitų baldų gamintojai, gali pagaminti spintą pagal kiekvieno kliento poreikius ir fantazijas, tokią, kuri net neatrodys kaip spinta, o puikiaisiai atliks savo funcijas.