Pagal
Žyma: šiukšlės

Nerūšiuotų šiukšlių išvežimas: kam reikalinga ši paslauga?

Nerūšiuotų šiukšlių išvežimas: kam reikalinga ši paslauga?

šiukšlės

Nepaisant to, kad Lietuvoje vis daugiau kalbama apie būtinybę rūšiuoti šiukšles, vis dar atliekų nerūšiuoja nemaža dalis gyventojų. Aplinkos ministerijos iniciatyva atliekami tyrimai apie gyventojų rūšiavimo tendencijas parodo, kad visiškai ar tik dalinai rūšiuojančių gyventojų skaičiai išlieka dideli. Natūraliai kyla klausimas, kodėl Lietuvoje vis dar neprigyja šiukšlių rūšiavimo kultūra bei kaip šią problemą spręsti. Žinoma, priežasčių egzistuoja tikrai ne viena ir nors jos gali pasirodyti, kaip nereikšmingos, tačiau gyventojams kelia diskomfortą bei lemia ir tą faktą, kad atliekų rūšiavimas vis dar tebėra tabu.

Viena iš didesnių problemų – reikiamų konteinerių nebuvimas ar jų buvimas gyventojams nepatogioje vietoje. Kaip žinia, užmiesčio vietovėse rūšiuoti šiukšles kur kas patogiau, o ir šį ritualą atlieka didesnė dalis gyventojų, lyginant su miestu. Turintieji individualius namus rūšiuoja bent pusę ar didesniąją dalį savo atliekų. Namuose jie rūšiuoja tarą, popierių bei kartoną. Užsiimantys sodininkyste, turi net ir savo kompostinę, kurioje išmetamos maistinės atliekos. Tačiau kaimo vietovėse gyvenantiems ar turintiems individualius namus miestuose, iškyla problema, kada reikia rūšiuoti stiklą bei plastiką. Tam skirti konteineriai kartais išsidėstę labai nepatogioje vietoje, todėl tai tampa viena šiukšlių nerūšiavimo priežastimi.

Žinoma, kai kurie mano, kad kas tikrai rūšiuoja atliekas, jiems tikrai nesunku tai padaryti, jeigu ir specialūs konteineriai yra nutolę nuo jų gyvenamosios vietos – vienas iš faktorių gyventojų mentalitetas ir skiriamas dėmesys savo gyvenamajai aplinkai. Kartais tereikia tik didžiulio noro ir sąmoningumo tai daryti, o kartais to gali ir neužtekti.

Studentų bendrabučiuose, kai kuriuose daugiabučiuose namuose, tėra įrengtą vienos talpos atliekų metimo vieta. Tokiu atveju patogiau ir greičiau išmesti savo šiukšles buto laiptinėje esančiame konteineryje nei nešti į kiemą į atskirų paskirčių rūšiavimo konteinerius. Šiukšlių rūšiavimo problema, rodos, visuomet išliks sąmoningumo ir patogumo klausimu.

Todėl nerūšiuotų šiukšlių išvežimas – paslauga, kuri kol kas išlieka gyvybiškai būtina. Nerūšiuotų šiukšlių išvežimo paslaugas Klaipėdos regione teikia įmonė Econova. Internetinėje svetainėje www.ekonova.lt rasite visą reikiamą informaciją apie paslaugas bei įmonės kontaktus.

Įmonės tikslas, palaikyti tvarkingą ir švarią aplinką. Viena didžiausių įmonių Vakarų Lietuvoje, užtikrina, kad šiukšlių išvežimas nebebūtų problema. Prireikus konsultacijos ar iškilus klausimams, kreipkitės į įmonės internetinėje svetainėje nurodytą vadybininką. Įmonėje Econova dirbanti profesionali ir kvalifikuota komanda užtikins, kad būtų atsižvelgta į kiekvieno kliento poreikius.

Statybinis konteineris – ne tik šiukšlėms

Statybinis konteineris – ne tik šiukšlėms

Statybiniai konteineriai dažniausiai įsivaizduojami kaip nešvarūs ir apdaužyti šiukšlių konteineriai, kuriuose pastoviai metamos įvairios gipso kartono, akmens vatos, plytų atliekos ir viskas, kas lieka nuo statybų ar remonto. Vėliau atvažiuoja specialus sunkvežimis ir tokį statybinį konteinerį išsiveža nežinoma kryptimi… Tai paviršutiniškas požiūris.Statybinis konteineris – kur kas platesnė sąvoka…

Statybinis konteineris parduoda specialios įmonės, kurios juos gamina arba krovinių kompanijos. Statybinis konteineris skelbimai – visame internete. Tiesiog įveskite į paiešką šiuos raktinius žodžius ir netrukus rasite, kas jais prekiauja. Kaina? Statybinis konteineris kaina tikrai nenustebins. Nedidelis 20 pėdų konteineris kainuoja kelis šimtus eurų. Bet viskas priklauso nuo jų rūšie, ilgio ir paskirties. Dažnai sakydami „statybinis konteineris“ turime omenyje ir jūrinį konteinerį.

Čia jau atskira tema, tačiau reikia suokti, kas tai yra. Jurinis konteineris angliškai – sea container arba dry cargo container arba tiesiog universal container. Jei išgirsite tokį teiginį žinokite, kad tai populiariausia jūrinių konteinerių rūšis. Jurinis konteineris matmenys priklauso nuo jo ilgio. Paprastai jie būna kelių rūšių:

20 pėdų – 6 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Yra ir paaukštintų iki 2,9 metro, jie žymimi 20‘HC

40 pėdų – 12 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Taip pat yra paaukštintų iki 289 cm.

45 pėdų – 13,7 metro ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai.

Kodėl būtent tokie yra jurinis konteineris ismatavimai? Viskas yra pritaikyta europaletėms pakrauti. Pavyzdžiui, 20‘ telpa 11, 40‘ – 25, o 45 – 33 europaletės. Labai patogu jas įvežti paprasčiausiu krautuvu. Jurinis konteineri parduodamas tiek naujas, tiek padėvėtas, todėl kaina skiriasi. Jurinis konteineris kaina yra nuo 900 eurų.

Neseniai teko matyti skelbimą „jurinis konteineris parduodu“. Taip jie parduodami ir privatiems asmenims. Kam? Turbūt ne kartą matėte, kaip iš jūrinio konteinerio nagingi meistrai pasidaro puikiausią vasarnamį ar net gyvenamąjį namą (tada sukrauna juos vieną ant kito. Būtent tam ir perkami jūriniai konteineriai. Juk vasarnamio už 1000 su viršum eurų nepasistatysite nei iš medžio, nei iš plytų… Tiesa, reikės papildomai investuoti į apšiltinimą ir išorinę apdailą, tačiau tai tikrai nedidelės investicijos.

Jūriniai konteineriai nieko bendro su šiukšlių išvežimu neturi. Nebent reikia išvežti į kitą žemyną labai ypatingas šiukšles…