Pagal
Tag: šiluma

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

šilumos siurbliai

Šilumos siubrlio montavimas priklauso nuo keletos dalykų. Visų pirma, viskas priklauso nuo to, kokį įrenginį pasirenka pirkėjas. Tai gali būti oras-oras arba oras-vanduo principu veikiantis šilumos siurblys. Šildymui galima naudoti mažesenio galingumo sistemą arba įrengti pilnavertę šildymo sistemą visam namui. Ką reikia žinoti?

Planuojant šildymo sistemą su išoriniu siurbliu, reikia apskaičiuoti namo šilumos, taip pat vėsinimo poreikį. Gaminio aprašyme yra parašyta kokio dydžio patalpoms yra skirtas šilumos siurblys. Nepamirškite į skaičiavimą įtraukti lubį aukštį, sienų šiluminę varžą, langų išdėstymą į pietų pusę ir kitų svarbių niuansų kurie sumažina šilumos poreikį.

Oras-oras montavimas

Paprasčiausias ir pigiausiai būdas – sumontuoti oras-oras sistemą. Jeigu namuose geras patekimas prie sienos iš lauko ir vidaus montavimas bus lengvas ir greitas. Visų pirma išgręžkite vieną didelę angą šiluminiams vamzdeliams ir elektros laidui pravesti iki siurblio. Per išgręžtą skylę bus nuvedamas ir kondensato vamzelis. Labai svarbu gerai užsandarinti šią angą iš lauko pusės, jei to nepadarysite, vėjuotomis dienomis oro gūsiai gali sukelti triukšmą šilumos siurblio įrenginyje kuris sumontuotas namo viduje. Išorinį šilumos siurblio įrenginį galima pastatyti ant metalinio suoliuko arba pakabinti ant sienos tvirtinant specialiais laikikliais. Šilumos siurblio korpusa galima nudažyti plastmasei skirtais dažais parenkant spalvos toną pagal namo plytų arba dekoratyvinio tinko spalvą. Šį darbą galite atlikti patys arba paprašyti pasirinktos įmonės kurios montavimo paslaugos jums bus patraukliausios. Ant žemės šilumos siurblių statyti negalima, nes žiemą gali užpustyti sniegas ir nuo pastovios drėgmės galų gale surūdys korpusas.

Oras-vanduo montavimas 

Montuojant oras-vanduo šildymos siurblius, skirtumas yra tik toks, kad prie įrenginio reikia prijungti papildomus vamzdelius į vandentiekio ir grindų šildymo sistemas. Sistema užpildoma freonu, kuris neša šilumą arba šaltį priklausomai nuo nustatymo. Sitemą galima valdyti automatiniu būdu, tereikia lauke ir namuose įrengti temperatūros daviklius, kurie reguliuos temperatūrą namuose pagal nustatytą valdymo pultelyje. Visiems šilumos siurbliams reikia padaryti kondensato nutekėjimą. Jei aplink namą yra įrengtos trinkelės, galime kondensato vamzdelį nuvesti į lauko kanalizacija. Paprasčiau, kai aplink namą auga žolę ir galima lašinti tiesiog ant žemės. Nepamirškite bent vieną kartą per metus išvalyti šilumos siurblio vidaus ir išorės bloko nuo dulkių, vabzdžių ir kitų smulkių šiukšlių.

Koks būdas geriausias apšiltinti sienų tarpus

Koks būdas geriausias apšiltinti sienų tarpus

namo šiltinimo procesasŠiais laikais vos ne kas antras namas yra blogai izoliuotas tiek, kai yra kalbama apie triukšmą, tiek ir tada, kai yra kalbama apie šilumą namuose. Tai gali labai stipriai sutrukdyti normaliam žmogaus gyvenimui. Todėl šiais laikais vis labiau populiarėja toks namų šiltinimo būdas kaip oro tarpų užpildymas namo sienose, kadangi per tokius tarpus dažniausiai yra prarandama apie 30 procentų šilumos. Todėl labai svarbu, kad būtų pasirinktos tinkamos ir kokybiškos šilumą izoliuojančios medžiagos, kurios padės patikimai užpildyti oro tarpus. Tokiu būdu naudojamos medžiagos turi būti elastingos. Tai padaryti yra kur kas paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, kadangi šiuolaikiški šilumos izoliacijos būdai gali užtikrinti tinkamą šilumos lygį jūsų namuose. Koks būdas geriausias apšiltinti sienų tarpus? Ir tikrai visi patyrę specialistai tvirtina, kad namai su oro tarpais turėtų būti apšildomi naudojant tokias technologijas, kai į oro tarpus yra įpurškiamos lengvos medžiagos, kurios prisitaikyto pagal tarpų formą. Ir tokiu būdu šiluma yra kur kas geriau izoliuojama ir taip pat yra izoliuojami garsai. Juk kartais tiesiog absurdiška, kai namuose yra labai drėgna, bei šalta. O tai jau yra tam tikras nepatogumas jūsų namuose, kurio jūs neturėtumėte jausti. Todėl kiekvienas namų savininkas turėtų atkreipti dėmesį į tarpus, kurie yra sienose ir turėtų pasirūpinti, kad jie būtų tinkamai apšildyti. Reikia atkreipti daugiau dėmesio į tai kokio dydžio yra oro tarpai jūsų sienoje ir kokias medžiagas geriau naudoti, kai yra apšildomi tarpai.

Jei jūsų namo sienos turi tokią problemą, kad jos nėra patikimos ir leidžia į jūsų namus patekti šalčiui tokiu atveju jums būtina apgalvoti kaip galima geriau išspręsti šią problemą, kadangi gyventi šaltuose namuose nebus patogu ne tik jums, tačiau ir jūsų šeimos nariams. O ką jau kalbėti apie vaikus, kurie gali susirgti įvairiausiomis peršalimo ligomis. Net jei sienos turi net pačius menkiausius oro tarpus į jūsų namus be jokių abejonių gali patekti šaltis, kurio niekas nenori. Šiuo atveju jums yra būti pasirūpinti, kad būtų atliktas oro tarpų šiltinimas. Koks būdas geriausias apšiltinti sienų tarpus tai yra tas klausimas, kuris jaudina daugelį namų savininkų. Daugelis specialistų, kurie darbuojasi šioje srityje gali patarti, kad turi būti naudojamos tokios medžiagos, kurios prisitaikys pagal tarpus. Norint pasiekti šį tikslą yra naudojamos tokios medžiagos kaip poliuretanas. Tai yra ta medžiaga, kuri užpildys net ir sunkiai pasiekiamus, menkiausius tarpus.

Žinoma, dažniausiai oro tarpų užpildymas sienose jums padės išspręsti šalčio ir drėgmės klausimą namuose, tačiau labai svarbu, kad būtų tinkamai apšildytos ir kitos namo dalis, pavyzdžiui,stogas. Juk nuo jo taip pat priklauso šiluma jūsų namuose. Kai yra užpildomi oro tarpai sienose tai reiškia, kad gali būti išsprendžiamos net kelios problemos vienu metu, tai šiltinimas ir garso izoliacijas. Todėl yra būtina labai aiškiai suprasti, kad viskas turi būti daroma taip, kad būtų užtikrintas patikimas oro tarpų šiltinimas. Svarbiausia yra tai, kad būtų pasirinkta tinkama medžiaga, kuri padės užpildyti šilumą izoliuojančias medžiagas. Todėl namo šiltinimo procesas turi būti atliekamas taip, kad jūsų namams būtų užtikrinta šiluma. Šiltinimo metu gali būti naudojamas net kelių medžiagų tandemas. Kad ir kiek naujų izoliuojančių medžiagų pasirodytų rinkoje, tačiau reikia pasirinkti tokias, kurios yra patikimiausios šiuo metu. Koks būdas geriausias apšiltinti sienų tarpus tai taip pat labai priklauso nuo jūsų.