Pagal
Žyma: šildymas

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

židinio kapsulės

Žmogaus prigimtyje slypi nepaaiškinama trauka ugniai ir ryšys su pastarąja: žiūrėdami į ugnį, atsipalaiduojame, pamirštame kasdienybės rūpesčius ir tiesiog „atsijungiame“. Židiniai – statiniai, suteikiantys ne tik minėtą galimybę „pabendrauti“ su ugnimi, bet ir  atliekantys praktinę pastato šildymo bei estetinę funkciją. Židiniai gali būti tiek tradiciniai (atvirieji), tiek ir šiuolaikiniai su ugniakuru, kuriuose montuojamos židinio kapsulės. Pasak specialistų, pastarasis variantas, lyginant su tradiciniu, turi kur kas daugiau privalumų ir yra rekomenduojamas norintiems šiuo statiniu papildyti savo namų interjerą ir naudoti jį kaip pagrindinį šilumos šaltinį.

Kuo židinio kapsulės pranašesnės už atvirą židinį?

  • Atviro židinio šiluma apima tik nedidelę erdvę, kurioje yra statinys, tuo tarpu židinio su kapsule skleidžiamą šilumą galima nukreipti ir į kitas patalpas.
  • Židinio su kapsule naudingumo koeficientas siekia net 89%, tuo tarpu tradiciniai židiniai parodo kur kas prastesnius rezultatus – mažiau nei 30%.
  • Šio tipo židiniuose galima kontroliuoti liepsną. Reguliuojant į ugniakurą patenkančio oro srautą, liepsna didinama arba mažinama.
  • Atvira ugnis visuomet susijusi su didesne gaisro tikimybe, tad šiuo atveju židinio kapsulės – kur kas saugesnis variantas. Nebūtina būdrauti prie degančio židinio – tokių židinių stiklas yra atsparus karščiui.
  • Židinio hermetiškumas užtikrina, jog net ir pablogėjus traukai, dūmai nepateks į patalpas.
  • Jei, turint atvirąjį židinį, reikėjo gerai pagalvoti, kokias malkas rinktis, tai kapsuliniai židiniai šiuo atžvilgiu yra kur mažiau įnoringi. Kūrenimui galima naudoti ir žemesnės kokybės malkas, kurios, degdamos, spragsi: nuo žiežirbų keliamo pavojaus efektyviai apsaugo stiklas.
  • Neteks baimintis, jog į patalpą pateks smalkės, galinčios ne tik pakenti sveikatai, bet ir sukelti realų pavojų gyvybei.
  • Židinio kapsulės – kur kas ekonomiškesnis variantas, kadangi šio tipo židinių kūrenimui reikia dvigubai mažiau malkų nei tradiciniam.
  • Židiniai su kapsulėmis – universalus sprendimas: šiuos galima kūrenti tiek atvirus, tiek uždarus.
  • Pastariesiems prireiks kur kas mažiau priežiūros. Prieš atveriant langą ir vėdinant patalpas, nereiks suskubti išsiurbti pelenų: stiklas apsaugo nuo pelenų „šokio“, kurį gali sukelti vėjas.

Nenuginčijamas faktas, jog židiniai su kapsulėmis turi kur kas daugiau privalumų nei tradiciniai atviri, tačiau tik nuo jūsų pačių priklauso, kurį variantą pasirinksite.

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

kieto kuro katilaiKad žiema nesukeltų rūpesčių, reikalinga gera šildymo sistema. Juk smagu, kai užkūrus krosnį neilgai trukus radiatorius užplūsta šiluma. Už lango speigas, o namie jauku. Jei turite radiatorius su reguliatoriais, tuomet galite nusistatyti tokią šilumą, kokios norite. Viskas taip paprasta ir sklandu. Bet tik tada, kai katilinės aprišimas ir kiti su šildymo sistema susiję darbai patikimi profesionalams.

Kas yra šildymo sistema? Tai iš vamzdžių, radiatorių, katilo ir kitų dalių sudaryta sistema, skirta pastatui apšildyti. Kadangi Lietuvoje būna ne tik vasaros, bet ir žiemos, katilų tema yra nepaprastai aktuali. Svarbu šaltajam metų laikui pasiruošti tinkamai. T. y. jei planuojate įsirengti naują šildymo sistemą, tuo rūpintis reikėtų dar vasarą. Kodėl? Tam, kad viską būtų galima atlikti atidžiai, be streso, o žiemai atėjus name pasklistų jauki šiluma. Vienas iš kylančių klausimų – kur ir kokią katilinę įrengti. Aktuali ne tik vieta, bet ir katilinės aprišimas, dėl kurio reikėtų kreiptis į specialistus.

Kokie katilinės variantai galimi? Ji statoma šalia pastato arba įrengiama pačiame pastate. Kokį variantą rinktis? Vėlgi turėtumėte susirasti profesionalo telefono numerį.

Jei netyčia sumąstėte katilinę įsirengti patys, turbūt manote, kad toks sprendimas bus finansiškai naudingesnis. Tačiau šioje vietoje reikėtų pasakyti NE. Kodėl? Juk žinote posakį apie pirmą prisvilusį blyną. Na, nieko tokio, jei iš pirmo karto nepavyksta išspręsti matematikos uždavinio. Nieko tokio, jeigu įsigyjate marškinėlius, kurie, kaip vėliau paaiškėja, yra kiek per dideli. Vienu atveju pasimokoma daugiau ir išsprendžiama, kitu atveju drabužis grąžinamas ar pasiūlymas kokiam bičiuliui. O štai katilinės įrengimas name ar šalia jo, taip pat katilinės aprišimas ir bet koks kitas į šildymo sistemos sąvoką įeinantis darbas – itin atsakingas. Juk katilo funkcionavimas turi būti saugus. Šaltuoju metų laiku pasirodo žinių apie gaisrus. Kad nekiltų pavojus nei gyvybei nei turtui ir kad tokių nemalonių naujienų būtų kuo mažiau (o geriausia, kad apskritai visų namuose funkcionuotų tvarkingos šildymo sistemos), reikia suprasti, kad ne katilinės įrengimo kaina, o kokybė turi būti prioritetas.

Vietoj išvados reikėtų pasakyti paprastą, bet naudingą mintį – šildymo sistemos įrengimo darbai neapsunksta tuomet, kai jie patikimi specialistams. Labai svarbu paminėti, jog kokybiškas montavimas yra investicija į saugumą ir į sklandų šilumos gavimą.

Apie krosneles iš Klaipėdos

Apie krosneles iš Klaipėdos

Prireikus krosnelės Klaipėda tampa kryptimi Nr. 1. Kodėl? Nes čia ne tik jūra. Čia randama gausi nepaprastai dailių krosnelių pasiūla.

Krosneles galima skirstyti į keletą rūšių. Tai būtų klasikinės, modernaus dizaino, tradicinės norvegiškos ir vintažinės. Nepasakysime, kurios verčiausios dėmesio. Nepasakysime, kurios geriausiai tiktų jūsų namuose. Neversime įsigyti vienokio ar kitokio gaminio. Tiesiog pasidalysime keliomis įžvalgomis, kurios galbūt pravers, kai ieškosite, kokias krosneles Klaipėda atplukdo vartotojams.

Prireikus krosnelės Klaipėda jau tapo kelionės tikslu? Tuomet aktualus galingumas. Ne, ne transporto priemonės, su kuria keliausite į uostamiestį, o šildymo įrenginio. Taip romantiškai pradėjome ir pereisime prie nežinia kokių galingumų… Palaukite! Tai nepaprastai aktualu. Geriausi rezultatai – tai, kas įgyvendinama apskaičiavus reikiamą šildymo įrenginio galingumą. Sakote, įsigysite galingesnį, nei reikėtų, ir taip turėsite „rezervo“? Abejotinas sprendimas. Ir, aišku, norite sužinoti, kodėl jis abejotinas. Ogi todėl, kad kūrenant per mažu galingumu degimas yra nepakankamas. Be to, galingesnis produktas = brangesnis. Kam leisti pinigus tam, kuo nesinaudojama?

Nepakankamas degimas – „spjūvis“ kaminui. Kaupiasi suodžiai, o dėl to padidėja kamino užsidegimo rizika. Todėl krosnelę rinkitės tokią, kokios reikia, o ne tokią, kuri skirta tris kartus didesniam namui. Šiam reikalui kreipkitės į specialistus. Į žmones, kuriems šildymo sistema nėra naujovė. Į tokius žmones, kurie geba apskaičiuoti, koks pajėgumas reikalingas. Norint krosnelės Klaipėda gali tapti vieta, kur ne tik įsigyjamas išsvajotas daiktas, bet ir gaunama profesionali konsultacija.

Ketus. Ką jums sako šis žodis? Tai medžiaga, naudojama krosnelių gamyboje. Jei šildymo prietaisas pagamintas būtent iš ketaus, tuomet galite džiaugtis, nes krosnelė yra labai gera šilumos laidumo požiūriu. Be to, ketus pasižymi tvirtumu. O tai itin svarbu, nes norite, kad už krosnelę sumokėti pinigai būtų ilgalaikė investicija. Minėtina ir tai, kad ketus atsparus aukštoms temperatūroms. Ir net pasibaigus kūrenimosi procesui dar spinduliuojama sukaupta šiluma. Žodžiu, čia aptarta medžiaga yra teigiamų ypatybių mišinys.

Kodėl dairantis naujos krosnelės Klaipėda yra geras variantas? Ji yra arčiau Norvegijos nei Kaunas ar Vilnius. Kuo čia dėta Norvegija? Šioje šalyje gaminamos ilgaamžės, puikiai vertinamos krosnelės. Atgabenti jas į Klaipėda atrodo tikslingiau nei į kitą Lietuvos miestą. Štai ir išspręstas rebusas.

 

 

 

 

 

 

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

kieto kuro katilaiKas yra katilas? Žodyne rastumėte apibrėžimą, jog tai didelis metalinis indas. Tačiau daugeliu atvejų minėtas žodis skatina prisiminti šildymo sistemą. Ypač daug dėmesio sulaukiantys kieto kuro katilai www.e-aquajazz.lt svetainėje pristatomi pasitelkiant tokias frazes kaip „aukštas naudingumo koeficientas“ ar „patogus pelenų surinkimas“.

Ieškančius naujo šildymo sistemos įrenginio domina ne tik techniniai katilų parametrai, bet ir naujienos, išpardavimai, akcijos. Tai ir gerai, ir blogai. Gerai dėl to, kad asmeninis biudžetas turi dugną, o akcijos suteikia galimybę įsigyti reikiamą daiktą pigiau. Vienais atvejais kaina mažesnė keliais procentais, o kitais atvejais skirtumas gana įspūdingas. Bet kodėl išskirtas ir neigiamas niuansas? Todėl, kad vien tik akcijų vaikymasis neleis turėti nepriekaištingos šildymo sistemos.

Reikšmė2

Ką nors kelti kvadratu – ne tik matematinis veiksmas. Viršuje parašytas dvejetukas gali reikšti ir sureikšminimą, akcentavimą. Tad ir paantraštė, kurią reikėtų suprasti kaip „reikšmė kvadratu“, sufleruoja, jog www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai vertinami kaip itin svarbūs. Smalsūs skaitytojai, žinoma, klausia, KAIP svarbūs. Kaip būsto puošmena? Ar kaip simbolinis jaukumo šaltinis? Na, pavyzdžiui, ryškiai mėlynas korpusas tikrai atrodo tarsi puošmena. O jaukumą katilas generuoja, ir net ne simbolinį. Bet svarba pirmiausia pasireiškia efektyviu būsto šildymu.

Galima teigti, jog kieto kuro katilai savo funkciją įrodo dvejopai. Šildymo sistema leidžia gyventi šiltai net tada, kai už lango piktas speigas. Jei ne kūrenimas, sustreikuotų sveikata. Ne tik žmonėms, bet ir namui sąlygos taptų nepalankios – kambarin pradėtų skverbtis drėgmė, atsirastų pelėsio tikimybė. Tad praktinė katilų funkcija neginčijamai svarbi (kaip ir buvo užsiminta, „kvadratu“).

Koks gi antrasis veiksnys? Tai jaukumas. Jei už lango kabo varvekliai, o namie džiaugiamasi šiluma, tuomet atmosferą išties galima pavadinti jaukia.

Dalys ir visuma

Yra šildymo sistema ir yra atskiros jos dalys. Katilas – masyvi dalis, vertinama kaip pagrindas. Be jo dar yra daug mažesnių daiktų, reikalingų, kad būstas būtų apšildomas sklandžiai. Tuo galime įsitikinti užsukę į jau minėtą interneto puslapį www.e-aquajazz.lt, kur pateikiama kieto kuro katilų priedų.

Kai kurie techniniai mazgai neprofesionalui visiškai neiškalbingi. Tačiau jų reikšme abejoti neverta. Pavyzdžiui, avarinio aušinimo vožtuvas. Jo funkcija – užtikrinti, kad katilas neperkaistų. Taigi, sumokėjus šimtą eurų gaunama apsauga. Konkrečiai šiuo atveju aptariama prekė pavadinta DVB 1 ir yra skirta katilams, kuriose nėra įmontuoto avarinio aušinimo gyvatuko.

Termostatas, sandarinimo pasta, vožtuvai – tai frazės, kuriomis pakrikštijamas šildymo sistemos saugumas ir efektyvumas. Kieto kuro katilai kaip tik šiomis ypatybėmis ir turi pasižymėti. Profesionalai pasirūpina kiekvienu fragmentu. O iš tų fragmentų susideda visuma.

Naudojimas kasdien

Lietuvoje kelis mėnesius namai šildomi gana intensyviai. Todėl natūralu, kad žmonės ieško ne tik veiksmingų, bet ir patogių sprendimų. Www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai pristatomi akcentuojant ne tik tokias ypatybes kaip minimalūs šilumos nuostoliai, bet ir patogų kuro įkrovimą.

Lietuvos klimatas kartais leidžia pasijusti lyg nuvykus į užsienį. Štai apšerkšnijusi žiema – tai aliuzija į Skandinaviją, o svilinantis liepos vidurdienis – lyg Italija savame kieme. Vasaros metu katilas nenaudojamas, tačiau dalį rudens, žiemą ir dalį pavasario jis būtinas. Tad patogus kuro įkrovimas – itin svarbus kriterijus.

Pirkdami šildymo katilą investuojate į būsto šilumą ir jaukumą. O pasamdę gerą specialistą, kuris pasirūpins visomis sistemos grandimis, investuojate ir į saugumą.

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Aiškinti apie tai, kad sienų šiltinimas, ar kitos, itin panašios paslaugos, esą naudingos mūsų krašto žmonėms, turintiems individualius namus, esą tikrai neįtikėtinai lengva, kadangi visiems piliečiams aktualu, jog šaltuoju metų laiku ne tik, kad nekiltų nei menkiausių trikdžių gyvenant, tačiau be viso to, jog būtų ir tinkama garso bei šilumos izoliacija. Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, kad apie statybų pramonę ne itin daug piliečiai nusimano, o viena iš nedaugelio priežasčių, kodėl taip yra – žmonės yra linkę naudotis specialistų paslaugomis dažniau, nei individualiai, savarankiškai tvarkyti atsiradusias spragas, jeigu būtų galima taip pabrėžti.

Kad ir kaip ten bebūtų, tiems asmenims, kuriems trūksta informacijos, kad ir apie pačias paprasčiausias paslaugas, būtų galima pastebėti, jog neretai kyla įvairiausių klausimų, o be viso to ir neplanuotų rūpesčių, kurie, laikui bėgant, pastebima, jog esą visiškai nepagrįsti. Omenyje turime tai, kad, tarkime, tokio proceso, kaip sienų šiltinimas atžvilgiu, žmonės neretai galvoja apie tai, jog siekdami padidinti namo vertę ir susikurti kur kas šaunesnę garso bei šilumos izoliaciją, privalės keisti namų fasadą, o jeigu ne išimtinai, tai bent jau koreguoti jį ir papildomai investuoti pinigėlių, jog būtų galima sugrąžinti pradinę vizualinę išvaizdą.

Tiesą sakant, būtų galima pastebėti, kad šiuolaikinių technologijų dėka, kurios esą beprotiškai universalios ir galinčios suteikti žmonėms neišpasakytą naudą, šiais laikais sienų šiltinimas procesą leidžia įgyvendinti ir nei kiek nepakeitus fasado išvaizdos – tiesą sakant, net ir tuo atveju, jeigu turime omenyje mūrines sienas. Viskas, ką reikia padaryti, tai paprasčiausiai išgręžti papildomą, itin minimalistinę skylutę ir per ją įleisti termoputą – tokių situacijų dėka galėsite ne vien tik beprotiškai pigiai apšildyti individualius namus, tačiau taip pat ir nepažeisite pastato fasado, kaip dauguma piliečių galvojo, jog tai esą įmanoma.

Tikimės, kad šiandienos turiniu sugebėjome žmones nuraminti, paaiškindami tai, jog dabartinių technologijų pajėgumas gali ir nemenkai nustebinti mūsų krašto piliečius – esą ir daugiau įmantrių prietaisų, galinčių pasiekti puikius rezultatus, tiesiog pasidomėkite.

Pasyvus namas: trys didžiausi mitai

Pasyvus namas: trys didžiausi mitai

Atšiaurios baltiškos žiemos kelis pastaruosius metus tikrai nesikandžiojo. Deja, to negalima pasakyti apie šildymo kainas, kurios į neviltį varo ne vieną. Tad vis dažniau pasigirsta kalbos, kad pasyviems namams priklauso ateitis ir tokios prognozės tikrai nėra iš piršto laužtos. Pasyvus namas reikalauja gerokai mažesnių šilumos sąnaudų nei įprastas namas, todėl sąskaitos už šildymą gali būti vos ne 10 kartų mažesnės. O tai ypač aktualu, jei norite sutaupyti.

Prisiminkime, kad pasyvus namas – tai pastatas, kuris reikalauja labai mažo šilumos energijos kiekio, pavyzdžiui, per metus vienam kvadratiniam metrui vidutiniškai tenka maždaug 10kWh. Tuo tarpu, sovietmečio statybos namas per tą patį laiką sunaudoja beveik 20 kartų daugiau energijos, lyginant su pasyviu namu. Tiesa, siekiant užtikrinti mažesnį energijos suvartojimo kiekį, reikia atminti, kad statant pasyvų namą, į jį teks investuoti daugiau, tačiau mažesnės sąskaitos bei komfortas šias išlaidas greitai atperka.

Pasyvus namas – Lietuvoje kol kas nauja statybos koncepcija, todėl nieko nuostabaus, kad apie jį sklando pačių įvairiausių gandų. Tad šį kartą pasistengsime paneigti tris pagrindinius ir dažniausiai pasitaikančius mitus, kurie yra apipynę pasyvų namą.

Mitas Nr. 1: pasyviame name negalima atidarinėti langų. Netiesa! Langus galite atidaryti kada panorėję, tačiau to daryti nebūtina, kadangi pasyvaus namo automatinė ventiliacijos sistema  aprūpina patalpas reikalingu šviežio oro kiekiu. Tokia vėdinimo sistema ypač patogi šaltuoju metų laiku, kai namai būna vėdinami pakankamai retai.

Mitas Nr. 2: pasyviam namui nereikia šildymo. Netiesa! Pasyvus namas turi būti šildomas, tačiau jam reikia gerokai mažiau šilimos energijos. Dažniausiai šildymo bei karšto vandens paruošimo sistemos yra kombinuojamos su vėdinimo sistema, todėl šiluma idealiai pasiskirto po visas namo erdves. Be to, svarbu paminėti, kad puiki pasyvaus namo izoliacija užtikrina komfortinę vidaus temperatūrą, o sienų paviršius visada būna šiltas.

Mitas Nr. 3: pasyvus namas primena degtukų dėžutę. Netiesa! Pasyvaus namo architektūra yra pritaikyta taupymui: didelis langas pietų pusėje saulėtomis dienomis įleidžia daugiau šilumos, plokščias namo stogas mažina šilumos tūrį ir t.t.. Tačiau kaip atrodys jūsų namai – tai tik jūsų pačių apsisprendimas ir skonio reikalas.

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energija – tai natūralus gamtos energijos šaltinis, kuris gali nemažai padėti jūsų namuose. Jeigu turite nuosavą namą ir norėtumėte turėti baseiną, tuomet galimas daiktas, kad įsirengti saulės kolektorių jums bus tiesiog būtina – jis padės jūsų baseinui išlikti šiltam, o daug pinigų tam išleisti nereikės.

Taip pat, saulės kolektoriai itin naudingi šeimoms, kurios nemažai pinigų išleidžia vandeniui ir šildymui. Jeigu suvartojate per mėnesį didesnį nei vidutinį kiekį vandens, tuomet tinkamas saulės kolektorius jums gali padėti net dviem trečdaliais sumažinti visą sumokėtą sumą už vandenį.

Saulės energijos naudą galima tiksliai apskaičiuoti

Projektuoti ir montuoti saulės kolektorius reikia individualiai – pagal tam tikrus apskaičiavimus. Prie kiekvieno saulės kolektorių komplekto jūs rasite ir inverterį, kuris padeda saulės energiją pritaikyti jūsų namų buičiai – jeigu norite mažiau mokėti už elektrą, tuomet jūs turite pasikviesti specialistą, kuris galėtų įvertinti jūsų namo kampą saulės atžvilgiu, stogo padėtį, taip pat ir elektros instaliaciją. Jeigu jūsų namas yra tinkamas saulės kolektoriaus diegimui, tuomet iš to nemažai išlošite – turėsite galimybę instaliuoti pažangią saulės energijos sistemą, kuri jums sutaupys nemažai pinigėlių – nebereikės skųstis dėl didelių elektros sąskaitų.

Kalbant apie vandenį, labai svarbu pasirinkti, ar vakuuminiai, ar visgi plokštieji saulės kolektoriai yra tinkamesni jūsų gyvenamajai vietai. Tai geriausiai gali nustatyti specialistai, tačiau pabrėžiama, kad vakuuminiai saulės kolektoriai yra labiau patvarūs, jie yra gerokai universalesni, todėl puikiai tinka ir sudėtingesnėmis sąlygomis. Kalbant apie plokščiuosius saulės kolektorius, pažymima, kad jie gali būti kur kas efektyvesni kai kuriais atvejais, tačiau daugeliu atvejų jų įrengimas yra gana brangus.
Įrengti saulės kolektorius reikia pagal specialius gamintojų nurodytumus ir instrukcijas, tačiau tai, kokiu kampu bus pasvirę saulės kolektoriai, tiesiogiai priklauso nuo priežasties, kodėl jūs juos įrengiate. Pavyzdžiui, jeigu jums reikia saulės kolektorių, kad galėtumėte apšildyti patalpas, tai kolektorius bus statomas jau šiek tiek kitokiu kampu, negu kad tuo atveju, jeigu jis būtų naudojamas tik karštam vandeniui arba baseino šildymui.

Saulės kolektorių technologija yra moderni ir pažangi, todėl daugelis gyventojų jau renkasi saulės kolektorius, norėdami sutaupyti karšto vandens ir elektros sąskaitas. Taip pat tai idealus būdas apšildyti savo baseino vandenį. Jeigu naudojate daug vandens namuose, tuomet pasidomėti saulės kolektorių sistema ir įsigyti ją yra tikrai pravartu ir naudinga.

Elektriniai židiniai – pigus ir praktiškas sprendimas ne tik miestiečiams

Elektriniai židiniai – pigus ir praktiškas sprendimas ne tik miestiečiams

Jau kuris laikas rinkoje pasirodę elektriniai zidiniai, tačiau daugelis į juos vis dar žvelgia skeptiškai. Kuo tokio tipo židiniai pranašesni už įprastus? Visus pliusus ir minusus bei taškelius ant „i“ bandysime sudėlioti šiame straipsnyje.

Pasidairius statybinių medžiagų ir namų dekoro parduotuvėse matome tendenciją, kad įprastas židinys yra brangesnis už elektrinį.

Paprastam židiniui būtinas kaminas, o jį įrengti tam tikrais atvejais gali būti sudėtinga arba neįmanoma. Pavyzdžiui, įprastų senos statybos butų savininkai negali nė pasvajoti apie kitokius, ne elektrinius židinius. Elektrinis zidinys daugeliu atveju tampa kompaktiška ir pigia alternatyva malkomis kūrenamam židiniui.

Įprastam židiniui reikia rasti tinkamą vietą: dažniausiai jie statomi svetainėse, erdviuose prieškambariuose, o jei kambarėliai maži, židinys nė viename iš jų taip ir nepritampa prie bendro interjero.

Įprasto židinio statymas lydimas papildomų išlaidų, neskaitant jau minėtojo kamino įrengimo. Įrengus kaitrųjį tradicinį židinį, neretai prireikia remonto sienoms, papildomos apdailos.

Turintieji įprastus židinius juos pakurti kartais tiesiog tingi: reikia eiti į malkinę parsinešti malkų, namuose turėti dėtuvę ar krepšį joms laikyti ir taip toliau. Daugelis namų šeimininkių negali pakęsti netvarkos, kurią sukelia besimėtančios malkos, galų gale, anglys ir pelenai, kurių turint malkomis kūrenamą židinį išvengti nepavykta. O ką jau kalbėti apie malkų paruošimą: jas reikia įsigyti, susikapoti, turėti kur sandėliuoti, kad malkos nesudrėktų. Taigi elektriniai židiniai padeda išvengti visų minėtųjų nepatogumų, mėgautis jaukia šiluma ir plevenančia židinio liepsna.

Elektrinius židinius paprasta naudoti ir įrengti. Kitaip tariant, tai elektriniai šildytuvai, turintys liepsnos imitaciją ir suteikiantys namams jaukumo. Jei netenkina įprastas el. židinio variantas, galimas pasirinkimas – kampinis židinys, kuris užima dar mažiau vietos ir yra kompaktiškesnis už įprasto modelio židinius.

Elektriniai židiniai – variantas be atviros ugnies, jie yra mažiau kaitrūs nei įprasti, todėl tinka namuose, kuriuose auginami vaikai, kur yra gyvūnų. Beje, naujausių modelių elektrinis židinys gali būti įjungiamas su nuotolinio valdymo pulteliu – tai tikra tingių ir mėgstančių patogiai ilsėtis ant sofutės žmonių svajonė.

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Nusprendėte namuose įsirengti krosnelę, kuri šildytų namus, sukurtų jaukumą ir taptų puikia namų stiliaus detalę? Pasirinkimas vertas pagyrų, nes šis prietaisas ne tik džiugins akį, bet ir puikiai atliks pagrindinę, šildymo, funkciją. Tad keletas patarimų, kaip ir kokią išsirinkti, kokios būna krosnelės ir kuo jas kūrenti, kaip prižiūrėti?

Žinoma, kad krosnelės  teiktų malonią šilumą namams, jas reikia prižiūrėti, kūrenti, o kūrenamos jos dažniausiai malkomis, bet taip pat kurui tinka granulės, anglys, dujos ar biokuras.

Visų pirma, prieš įsirengiant būste krosnelę, privalu turėti susirinkus šiek tiek informacijos apie būstą, kuris bus šildomas krosnelės pagalba. Suskaičiuokite, kokį plotą planuojate šildyti. Idealiausias variantas, jei turėsite apskaičiuotą ploto kubatūrą, bet taip pat tiks ir kvadratiniais metrais išreikštas plotas. Pravartu pasidomėti, kaip gerai apšiltintas Jūsų pastatas. Turėkite su savimi susiradę būsto išplanavimo brėžinius arba paprasčiausiai nusipieškite kambarių išplanavimą ranka ar kompiuterine programa. Išsiaiškinkite ar turite dūmtraukį ir, jei toks yra, plane būtinai jį pažymėkite, kur  jis yra. Turint šią sukauptą informaciją patogiausia pateikti specialistams, kad jie profesionaliai išrinktų Jūsų patalpoms tinkamiausią krosnelės variantą. Labai platų pasirinkimą siūlo www.zidiniaikrosneleskaminai.lt svetainė, o jų meistrai teikia naudingus patarimus. Tad siūlau pasižiūrėti, pasiklausinėti ir įvertinti.

Tačiau jeigu nusprendžiate projektuotis viską pats, turite nepamiršti numatyti krosnelei vietą kaip galima arčiau esamo dūmtraukio. Jeigu dūmtraukio nėra ar krosnelę norėtumėte statyti į kitą vietą – tai nėra bėda. Dūmtraukį visada galima nesunkiai įrengti.

Atminkite, kad krosnelę reikia prižiūrėti. Nors šiuolaikinės pažangios krosnelės reikalaujami tik minimalios priežiūros. Yra krosnelių, kurių jums gali nereikėti net kurti ar rūpintis patalpos temperatūra, nes šias funkcijas krosnelė nusistato pati, automatiškai pagal Jūsų nustatytus rėžimus. Galite nustatyti dienos ar savaitės atitinkamą rėžimą ir nereikės dažnai pergyventi ir keisti nustatymus. Dažnai krosnelės turi nuotolinio valdymo pultelius, todėl jais galite valdyti net per atstumą.

Krosnelė neabejotinai taps Jūsų namų interjero akcentu, tad www.zidiniaikrosneleskaminai.lt specialistai taip pat padės išsirinkti geriausiai Jūsų patalpai tinkamą krosnelės dizainą. Krosnelė yra ne tik techninis įrenginys, bet ir puikus patalpos dekoro elementas.