Pagal
Žyma: šildymas

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

šilumos siurbliai

Šilumos siubrlio montavimas priklauso nuo keletos dalykų. Visų pirma, viskas priklauso nuo to, kokį įrenginį pasirenka pirkėjas. Tai gali būti oras-oras arba oras-vanduo principu veikiantis šilumos siurblys. Šildymui galima naudoti mažesenio galingumo sistemą arba įrengti pilnavertę šildymo sistemą visam namui. Ką reikia žinoti?

Planuojant šildymo sistemą su išoriniu siurbliu, reikia apskaičiuoti namo šilumos, taip pat vėsinimo poreikį. Gaminio aprašyme yra parašyta kokio dydžio patalpoms yra skirtas šilumos siurblys. Nepamirškite į skaičiavimą įtraukti lubį aukštį, sienų šiluminę varžą, langų išdėstymą į pietų pusę ir kitų svarbių niuansų kurie sumažina šilumos poreikį.

Oras-oras montavimas

Paprasčiausias ir pigiausiai būdas – sumontuoti oras-oras sistemą. Jeigu namuose geras patekimas prie sienos iš lauko ir vidaus montavimas bus lengvas ir greitas. Visų pirma išgręžkite vieną didelę angą šiluminiams vamzdeliams ir elektros laidui pravesti iki siurblio. Per išgręžtą skylę bus nuvedamas ir kondensato vamzelis. Labai svarbu gerai užsandarinti šią angą iš lauko pusės, jei to nepadarysite, vėjuotomis dienomis oro gūsiai gali sukelti triukšmą šilumos siurblio įrenginyje kuris sumontuotas namo viduje. Išorinį šilumos siurblio įrenginį galima pastatyti ant metalinio suoliuko arba pakabinti ant sienos tvirtinant specialiais laikikliais. Šilumos siurblio korpusa galima nudažyti plastmasei skirtais dažais parenkant spalvos toną pagal namo plytų arba dekoratyvinio tinko spalvą. Šį darbą galite atlikti patys arba paprašyti pasirinktos įmonės kurios montavimo paslaugos jums bus patraukliausios. Ant žemės šilumos siurblių statyti negalima, nes žiemą gali užpustyti sniegas ir nuo pastovios drėgmės galų gale surūdys korpusas.

Oras-vanduo montavimas 

Montuojant oras-vanduo šildymos siurblius, skirtumas yra tik toks, kad prie įrenginio reikia prijungti papildomus vamzdelius į vandentiekio ir grindų šildymo sistemas. Sistema užpildoma freonu, kuris neša šilumą arba šaltį priklausomai nuo nustatymo. Sitemą galima valdyti automatiniu būdu, tereikia lauke ir namuose įrengti temperatūros daviklius, kurie reguliuos temperatūrą namuose pagal nustatytą valdymo pultelyje. Visiems šilumos siurbliams reikia padaryti kondensato nutekėjimą. Jei aplink namą yra įrengtos trinkelės, galime kondensato vamzdelį nuvesti į lauko kanalizacija. Paprasčiau, kai aplink namą auga žolę ir galima lašinti tiesiog ant žemės. Nepamirškite bent vieną kartą per metus išvalyti šilumos siurblio vidaus ir išorės bloko nuo dulkių, vabzdžių ir kitų smulkių šiukšlių.

Kiek kainuoja sumontuoti šildymo sistemą?

Kiek kainuoja sumontuoti šildymo sistemą?

šildymas

Šildymo sistemos pasirinkimas ir montavimas yra labai atsakingas ir svarbus momentas. Labai svarbu, dar projektuojant namą numatyti, kokia šildymo sistema bus jūsų name. Tam reikalinga suprojektuoti tinkamus kaminus bei juos įrengti.

Kaip žinia, šildymo sistema – tai ne tik katilo įrengimas, bet ir visos sistemos name įrengimas. Šildymo sistema gali būti įvairi: šildymas radiatoriais, paviršinis šildymas, kuris taip pat gali būti elektrinis arba šildomas vandeniu. Taip pat šildymo sistema gali būti oras-vanduo, oras-oras ar geoterminio šildymo sistema. Pavyzdžiui, grindinio šildymo sistemos elektra įrengimo kaštai yra mažesni, nei šildymo sistemos vandeniu.

Kiekvienu atveju tai yra labai skirtingos šildymo sistemos, kurių įrengimo specifika taip pat labai skiriasi. Todėl ir kiekvienos šios šildymo sistemos montavimo kaina yra absoliučiai skirtinga. Šildymo sistemos kaina priklauso nuo namo ploto, sanitarinių mazgų skaičiaus, katilo pasirinkimo ir kitų techninių parametrų. Kuo didesnis namo plotas, tuo šildymo sistema kainuos brangiau, nepriklausomai bus įrengiama grindinio šildymo ar radiatorinio šildymo sistema. Taip pat, jeigu norėsite pasirinkti katilą su išmaniuoju valdymu, toks katilas taip pat pareikalaus daugiau investicijų. Taigi, kaip supratote, pačios šildymo sistemos įrengimo kaina yra labai individuali.

Tačiau jeigu kalbama tik apie kietojo kuro ar dujinio katilo montavimo kainą, tai priklausomai nuo situacijos, kaina abiem atvejais gali būti panaši. Šilumos siurblių įrengimo kaina yra skaičiuojama keliais šimtais eurų didesnė ir taip pat priklauso nuo to, kiek papildomai darbų reikia atlikti.

Brangiausiai kainuoja geoterminio šildymo sistemos įrengimas, nes ši sistema papildomai reikalauja žemės darbų. Reikalinga įrengti vandens gręžinį bei sumontuoti įrengimus lauke ir namo viduje. Tai labai nemažos investicijos, tačiau šildymo kaštai labai nedideli, todėl ypatingai pasiteisina didelės kvadratūros namams šildyti.

 

 

Kamino įrengimas, nuo ko pradėti?

Kamino įrengimas, nuo ko pradėti?

kaminas

Įrenginėjant namuose šildymo sistemą, kuriai reikalingas kaminas, reikia tinkamai pasiruošti ir daug ką apgalvoti. Tokie dalykai kaip vieta, šildymo katilo tipas, namo stogo konstrukcija, bei kiti dalykai, gali įtakoti pasirinkimą. Būtent todėl, norint išvengti bet kokų neatitikimų, reikia iš anksto apsispręsti dėl tinkamo sprendimo. Tiek nerūdijančio plieno, tiek keramikiniai kaminai yra pakankamai universalūs sprendimai, tačiau tiek vieni, tiek kiti turi savo pliusų ir minusų. Visgi, jei kaina nėra esminis faktorius priimant sprendimus ir labiau vertinami ilgaamžiškumas ir saugumas, tai daugelis specialistų rekomenduoja keramikinius kaminus.

Tokie dūmtraukiai patogūs tuo, kad juos įrengti galima tiek namo viduje, tiek ir išorėje. Tai leidžia pritaikyti šį sprendimą naujai statomuose namuose ir jau pastatytuose, norint atnaujinti šildymo sistemą. Taip pat jis tinka bet kokio tipo katilams ir kurui, kas leidžia juos, reikalui esant keisti. Deginto molio ypatumai suteikia tokiems kaminams didelį atsparumą, o lygios sienelės, neleidžia kauptis ant jų kondensatui ir nuosėdoms. Tuo pačiu metu jis labai greitai įšyla ir gerai laiko šilumą.

Tačiau reikia suprasti, jog dėl papildomų apsauginių sluoksnių, iš kurių susideda visas keramikinis kaminas, konstrukcija gali būti ganėtinai sunki ir kai kuriais atvejais reikalaus papildomo pamato įrengimą. Tačiau būtent dėl savo trisluoksnės konstrukcijos, tokie kaminai pasižymi didesniu saugumu. Taip pat ši sistema tinka tik tais atvejais, kai kaminas yra tiesus ir vertikalus, be jokių išlenkimų. Tokio dūmtraukio įrengimas gali būti ganėtinai sudėtingu, todėl rekomenduojama, kad darbus atliktų specialistai. Daugiau apie kaminus ir jų montavimą galima sužinoti svetainėje zidiniaipigiau.lt, kur taip pat galima gauti rekomendacijas ir patarimus ruošiantis kamino įrengimui.

Ką daro rekuperatorius?

Ką daro rekuperatorius?

rekuperatoriusApie oro kokybę susimastyti priverčia pablogėjusi savijauta, besikartojantys kvėpavimo takų susirgimai, ir nuolatinis blogas oras patalpoje galų gale priverčia pradėti ieškoti atsakymo kodėl taip yra. Informaciją rasti paprasta ir greitai sužinome, kad šią problemą gali išspręsti rekuperatorius? Kokį stebuklą jis padaro kad patalpose esantiems žmonės taip ženkliai pagerėja savijauta? Ką daro rekuperatorius?

Rekuperatorius tai didelė metalinė dėžė, ventiliacijos sistemos dalis kurioje susitinka šiltas iš šaltas oras. Tai mechaninis prietaisas kurio kanaluose esantis įeinantis ir išeinantis oras sąveikauja tarpusavyje – šiltas patalpų oras šalinamas į lauko sušildo įeinantį orą tam kad patalpose būtų palaikoma vienoda temperatūra ir šilumos nuostolis būtų minimalus. Rekuperatoriaus negalima maišyti su kondicionieriumi nes tai yra visiškai skirtingi įrenginiai. Daugelis nenusimanančių žmonių nežino kad tai skirtingas funkcijas atliekantys įrenginiai kai viens iš jų tik vėsina orą o kitas tiekia šviežią orą.

Bloga ventiliacija patalpose pasirešikia kondensato kaupimusi ant langų ir patalpų kampuose. Drėgmė akumuliuojasi ne tik ruošiant maistą, prausiantis po dušu bet ir žmogui kvėpuojant. Kondensato palydovas – pelėsis yra kur kas pavojingesnis žmogaus sveikatai. Vėdinimas praveriant langus po valandą per dieną nėra veiksmingas nes šis procesas turi būti nuolatinis, žmogui šviežio oro reikia ir dieną ir naktį. Kaip tik dėl to rekuperatorius gali montuoti kartu su CO2 jutikliais, pagal kurių teikiamą informaciją rekuperatorius ištraukia užterštą orą. Rekuperatoriai yra kelių tipų, galima suskirstyti į plokštelinis, rotacinis arba dvigubo srauto. Tai nusako kokiu principu sąveikauja išeinantis ir įeinantis oro srautas. Šiltas patalpos oras panaudojamas sušildyti įeinantį orą, tai sumažina energijos sąnaudas kurios reikia šilumokaičiui sušildyti šaltą lauko orą iki norimos temperatūros. Visi rekuperatoriais turi filtrus, anglies filtras didelėms dalelėms ir hepa filtras smulkioms. Rekuperatorius veikia efektyviai tik kai teisingai sumontuojama kitos vėdinimo sistemos dalys. Tinkamo ilgo ir diametro apšiltinti vamzdžiai, reikiamo galingumo ventiliatoriai, sureguliuotas automatinis valdymas pagal pasirinktus parametrus. Montavimas gali būti vertikalus arba horizontalus todėl planuojant statybas reikia iš anksto numatyti vietą rekuperatoriui.

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

Židiniai su kapsulėmis ar tradiciniai, atvirojo tipo: kas laimi kovą?

židinio kapsulės

Žmogaus prigimtyje slypi nepaaiškinama trauka ugniai ir ryšys su pastarąja: žiūrėdami į ugnį, atsipalaiduojame, pamirštame kasdienybės rūpesčius ir tiesiog „atsijungiame“. Židiniai – statiniai, suteikiantys ne tik minėtą galimybę „pabendrauti“ su ugnimi, bet ir  atliekantys praktinę pastato šildymo bei estetinę funkciją. Židiniai gali būti tiek tradiciniai (atvirieji), tiek ir šiuolaikiniai su ugniakuru, kuriuose montuojamos židinio kapsulės. Pasak specialistų, pastarasis variantas, lyginant su tradiciniu, turi kur kas daugiau privalumų ir yra rekomenduojamas norintiems šiuo statiniu papildyti savo namų interjerą ir naudoti jį kaip pagrindinį šilumos šaltinį.

Kuo židinio kapsulės pranašesnės už atvirą židinį?

  • Atviro židinio šiluma apima tik nedidelę erdvę, kurioje yra statinys, tuo tarpu židinio su kapsule skleidžiamą šilumą galima nukreipti ir į kitas patalpas.
  • Židinio su kapsule naudingumo koeficientas siekia net 89%, tuo tarpu tradiciniai židiniai parodo kur kas prastesnius rezultatus – mažiau nei 30%.
  • Šio tipo židiniuose galima kontroliuoti liepsną. Reguliuojant į ugniakurą patenkančio oro srautą, liepsna didinama arba mažinama.
  • Atvira ugnis visuomet susijusi su didesne gaisro tikimybe, tad šiuo atveju židinio kapsulės – kur kas saugesnis variantas. Nebūtina būdrauti prie degančio židinio – tokių židinių stiklas yra atsparus karščiui.
  • Židinio hermetiškumas užtikrina, jog net ir pablogėjus traukai, dūmai nepateks į patalpas.
  • Jei, turint atvirąjį židinį, reikėjo gerai pagalvoti, kokias malkas rinktis, tai kapsuliniai židiniai šiuo atžvilgiu yra kur mažiau įnoringi. Kūrenimui galima naudoti ir žemesnės kokybės malkas, kurios, degdamos, spragsi: nuo žiežirbų keliamo pavojaus efektyviai apsaugo stiklas.
  • Neteks baimintis, jog į patalpą pateks smalkės, galinčios ne tik pakenti sveikatai, bet ir sukelti realų pavojų gyvybei.
  • Židinio kapsulės – kur kas ekonomiškesnis variantas, kadangi šio tipo židinių kūrenimui reikia dvigubai mažiau malkų nei tradiciniam.
  • Židiniai su kapsulėmis – universalus sprendimas: šiuos galima kūrenti tiek atvirus, tiek uždarus.
  • Pastariesiems prireiks kur kas mažiau priežiūros. Prieš atveriant langą ir vėdinant patalpas, nereiks suskubti išsiurbti pelenų: stiklas apsaugo nuo pelenų „šokio“, kurį gali sukelti vėjas.

Nenuginčijamas faktas, jog židiniai su kapsulėmis turi kur kas daugiau privalumų nei tradiciniai atviri, tačiau tik nuo jūsų pačių priklauso, kurį variantą pasirinksite.

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

kieto kuro katilaiKad žiema nesukeltų rūpesčių, reikalinga gera šildymo sistema. Juk smagu, kai užkūrus krosnį neilgai trukus radiatorius užplūsta šiluma. Už lango speigas, o namie jauku. Jei turite radiatorius su reguliatoriais, tuomet galite nusistatyti tokią šilumą, kokios norite. Viskas taip paprasta ir sklandu. Bet tik tada, kai katilinės aprišimas ir kiti su šildymo sistema susiję darbai patikimi profesionalams.

Kas yra šildymo sistema? Tai iš vamzdžių, radiatorių, katilo ir kitų dalių sudaryta sistema, skirta pastatui apšildyti. Kadangi Lietuvoje būna ne tik vasaros, bet ir žiemos, katilų tema yra nepaprastai aktuali. Svarbu šaltajam metų laikui pasiruošti tinkamai. T. y. jei planuojate įsirengti naują šildymo sistemą, tuo rūpintis reikėtų dar vasarą. Kodėl? Tam, kad viską būtų galima atlikti atidžiai, be streso, o žiemai atėjus name pasklistų jauki šiluma. Vienas iš kylančių klausimų – kur ir kokią katilinę įrengti. Aktuali ne tik vieta, bet ir katilinės aprišimas, dėl kurio reikėtų kreiptis į specialistus.

Kokie katilinės variantai galimi? Ji statoma šalia pastato arba įrengiama pačiame pastate. Kokį variantą rinktis? Vėlgi turėtumėte susirasti profesionalo telefono numerį.

Jei netyčia sumąstėte katilinę įsirengti patys, turbūt manote, kad toks sprendimas bus finansiškai naudingesnis. Tačiau šioje vietoje reikėtų pasakyti NE. Kodėl? Juk žinote posakį apie pirmą prisvilusį blyną. Na, nieko tokio, jei iš pirmo karto nepavyksta išspręsti matematikos uždavinio. Nieko tokio, jeigu įsigyjate marškinėlius, kurie, kaip vėliau paaiškėja, yra kiek per dideli. Vienu atveju pasimokoma daugiau ir išsprendžiama, kitu atveju drabužis grąžinamas ar pasiūlymas kokiam bičiuliui. O štai katilinės įrengimas name ar šalia jo, taip pat katilinės aprišimas ir bet koks kitas į šildymo sistemos sąvoką įeinantis darbas – itin atsakingas. Juk katilo funkcionavimas turi būti saugus. Šaltuoju metų laiku pasirodo žinių apie gaisrus. Kad nekiltų pavojus nei gyvybei nei turtui ir kad tokių nemalonių naujienų būtų kuo mažiau (o geriausia, kad apskritai visų namuose funkcionuotų tvarkingos šildymo sistemos), reikia suprasti, kad ne katilinės įrengimo kaina, o kokybė turi būti prioritetas.

Vietoj išvados reikėtų pasakyti paprastą, bet naudingą mintį – šildymo sistemos įrengimo darbai neapsunksta tuomet, kai jie patikimi specialistams. Labai svarbu paminėti, jog kokybiškas montavimas yra investicija į saugumą ir į sklandų šilumos gavimą.

Apie krosneles iš Klaipėdos

Apie krosneles iš Klaipėdos

Prireikus krosnelės Klaipėda tampa kryptimi Nr. 1. Kodėl? Nes čia ne tik jūra. Čia randama gausi nepaprastai dailių krosnelių pasiūla.

Krosneles galima skirstyti į keletą rūšių. Tai būtų klasikinės, modernaus dizaino, tradicinės norvegiškos ir vintažinės. Nepasakysime, kurios verčiausios dėmesio. Nepasakysime, kurios geriausiai tiktų jūsų namuose. Neversime įsigyti vienokio ar kitokio gaminio. Tiesiog pasidalysime keliomis įžvalgomis, kurios galbūt pravers, kai ieškosite, kokias krosneles Klaipėda atplukdo vartotojams.

Prireikus krosnelės Klaipėda jau tapo kelionės tikslu? Tuomet aktualus galingumas. Ne, ne transporto priemonės, su kuria keliausite į uostamiestį, o šildymo įrenginio. Taip romantiškai pradėjome ir pereisime prie nežinia kokių galingumų… Palaukite! Tai nepaprastai aktualu. Geriausi rezultatai – tai, kas įgyvendinama apskaičiavus reikiamą šildymo įrenginio galingumą. Sakote, įsigysite galingesnį, nei reikėtų, ir taip turėsite „rezervo“? Abejotinas sprendimas. Ir, aišku, norite sužinoti, kodėl jis abejotinas. Ogi todėl, kad kūrenant per mažu galingumu degimas yra nepakankamas. Be to, galingesnis produktas = brangesnis. Kam leisti pinigus tam, kuo nesinaudojama?

Nepakankamas degimas – „spjūvis“ kaminui. Kaupiasi suodžiai, o dėl to padidėja kamino užsidegimo rizika. Todėl krosnelę rinkitės tokią, kokios reikia, o ne tokią, kuri skirta tris kartus didesniam namui. Šiam reikalui kreipkitės į specialistus. Į žmones, kuriems šildymo sistema nėra naujovė. Į tokius žmones, kurie geba apskaičiuoti, koks pajėgumas reikalingas. Norint krosnelės Klaipėda gali tapti vieta, kur ne tik įsigyjamas išsvajotas daiktas, bet ir gaunama profesionali konsultacija.

Ketus. Ką jums sako šis žodis? Tai medžiaga, naudojama krosnelių gamyboje. Jei šildymo prietaisas pagamintas būtent iš ketaus, tuomet galite džiaugtis, nes krosnelė yra labai gera šilumos laidumo požiūriu. Be to, ketus pasižymi tvirtumu. O tai itin svarbu, nes norite, kad už krosnelę sumokėti pinigai būtų ilgalaikė investicija. Minėtina ir tai, kad ketus atsparus aukštoms temperatūroms. Ir net pasibaigus kūrenimosi procesui dar spinduliuojama sukaupta šiluma. Žodžiu, čia aptarta medžiaga yra teigiamų ypatybių mišinys.

Kodėl dairantis naujos krosnelės Klaipėda yra geras variantas? Ji yra arčiau Norvegijos nei Kaunas ar Vilnius. Kuo čia dėta Norvegija? Šioje šalyje gaminamos ilgaamžės, puikiai vertinamos krosnelės. Atgabenti jas į Klaipėda atrodo tikslingiau nei į kitą Lietuvos miestą. Štai ir išspręstas rebusas.

 

 

 

 

 

 

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

kieto kuro katilaiKas yra katilas? Žodyne rastumėte apibrėžimą, jog tai didelis metalinis indas. Tačiau daugeliu atvejų minėtas žodis skatina prisiminti šildymo sistemą. Ypač daug dėmesio sulaukiantys kieto kuro katilai www.e-aquajazz.lt svetainėje pristatomi pasitelkiant tokias frazes kaip „aukštas naudingumo koeficientas“ ar „patogus pelenų surinkimas“.

Ieškančius naujo šildymo sistemos įrenginio domina ne tik techniniai katilų parametrai, bet ir naujienos, išpardavimai, akcijos. Tai ir gerai, ir blogai. Gerai dėl to, kad asmeninis biudžetas turi dugną, o akcijos suteikia galimybę įsigyti reikiamą daiktą pigiau. Vienais atvejais kaina mažesnė keliais procentais, o kitais atvejais skirtumas gana įspūdingas. Bet kodėl išskirtas ir neigiamas niuansas? Todėl, kad vien tik akcijų vaikymasis neleis turėti nepriekaištingos šildymo sistemos.

Reikšmė2

Ką nors kelti kvadratu – ne tik matematinis veiksmas. Viršuje parašytas dvejetukas gali reikšti ir sureikšminimą, akcentavimą. Tad ir paantraštė, kurią reikėtų suprasti kaip „reikšmė kvadratu“, sufleruoja, jog www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai vertinami kaip itin svarbūs. Smalsūs skaitytojai, žinoma, klausia, KAIP svarbūs. Kaip būsto puošmena? Ar kaip simbolinis jaukumo šaltinis? Na, pavyzdžiui, ryškiai mėlynas korpusas tikrai atrodo tarsi puošmena. O jaukumą katilas generuoja, ir net ne simbolinį. Bet svarba pirmiausia pasireiškia efektyviu būsto šildymu.

Galima teigti, jog kieto kuro katilai savo funkciją įrodo dvejopai. Šildymo sistema leidžia gyventi šiltai net tada, kai už lango piktas speigas. Jei ne kūrenimas, sustreikuotų sveikata. Ne tik žmonėms, bet ir namui sąlygos taptų nepalankios – kambarin pradėtų skverbtis drėgmė, atsirastų pelėsio tikimybė. Tad praktinė katilų funkcija neginčijamai svarbi (kaip ir buvo užsiminta, „kvadratu“).

Koks gi antrasis veiksnys? Tai jaukumas. Jei už lango kabo varvekliai, o namie džiaugiamasi šiluma, tuomet atmosferą išties galima pavadinti jaukia.

Dalys ir visuma

Yra šildymo sistema ir yra atskiros jos dalys. Katilas – masyvi dalis, vertinama kaip pagrindas. Be jo dar yra daug mažesnių daiktų, reikalingų, kad būstas būtų apšildomas sklandžiai. Tuo galime įsitikinti užsukę į jau minėtą interneto puslapį www.e-aquajazz.lt, kur pateikiama kieto kuro katilų priedų.

Kai kurie techniniai mazgai neprofesionalui visiškai neiškalbingi. Tačiau jų reikšme abejoti neverta. Pavyzdžiui, avarinio aušinimo vožtuvas. Jo funkcija – užtikrinti, kad katilas neperkaistų. Taigi, sumokėjus šimtą eurų gaunama apsauga. Konkrečiai šiuo atveju aptariama prekė pavadinta DVB 1 ir yra skirta katilams, kuriose nėra įmontuoto avarinio aušinimo gyvatuko.

Termostatas, sandarinimo pasta, vožtuvai – tai frazės, kuriomis pakrikštijamas šildymo sistemos saugumas ir efektyvumas. Kieto kuro katilai kaip tik šiomis ypatybėmis ir turi pasižymėti. Profesionalai pasirūpina kiekvienu fragmentu. O iš tų fragmentų susideda visuma.

Naudojimas kasdien

Lietuvoje kelis mėnesius namai šildomi gana intensyviai. Todėl natūralu, kad žmonės ieško ne tik veiksmingų, bet ir patogių sprendimų. Www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai pristatomi akcentuojant ne tik tokias ypatybes kaip minimalūs šilumos nuostoliai, bet ir patogų kuro įkrovimą.

Lietuvos klimatas kartais leidžia pasijusti lyg nuvykus į užsienį. Štai apšerkšnijusi žiema – tai aliuzija į Skandinaviją, o svilinantis liepos vidurdienis – lyg Italija savame kieme. Vasaros metu katilas nenaudojamas, tačiau dalį rudens, žiemą ir dalį pavasario jis būtinas. Tad patogus kuro įkrovimas – itin svarbus kriterijus.

Pirkdami šildymo katilą investuojate į būsto šilumą ir jaukumą. O pasamdę gerą specialistą, kuris pasirūpins visomis sistemos grandimis, investuojate ir į saugumą.

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Aiškinti apie tai, kad sienų šiltinimas, ar kitos, itin panašios paslaugos, esą naudingos mūsų krašto žmonėms, turintiems individualius namus, esą tikrai neįtikėtinai lengva, kadangi visiems piliečiams aktualu, jog šaltuoju metų laiku ne tik, kad nekiltų nei menkiausių trikdžių gyvenant, tačiau be viso to, jog būtų ir tinkama garso bei šilumos izoliacija. Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, kad apie statybų pramonę ne itin daug piliečiai nusimano, o viena iš nedaugelio priežasčių, kodėl taip yra – žmonės yra linkę naudotis specialistų paslaugomis dažniau, nei individualiai, savarankiškai tvarkyti atsiradusias spragas, jeigu būtų galima taip pabrėžti.

Kad ir kaip ten bebūtų, tiems asmenims, kuriems trūksta informacijos, kad ir apie pačias paprasčiausias paslaugas, būtų galima pastebėti, jog neretai kyla įvairiausių klausimų, o be viso to ir neplanuotų rūpesčių, kurie, laikui bėgant, pastebima, jog esą visiškai nepagrįsti. Omenyje turime tai, kad, tarkime, tokio proceso, kaip sienų šiltinimas atžvilgiu, žmonės neretai galvoja apie tai, jog siekdami padidinti namo vertę ir susikurti kur kas šaunesnę garso bei šilumos izoliaciją, privalės keisti namų fasadą, o jeigu ne išimtinai, tai bent jau koreguoti jį ir papildomai investuoti pinigėlių, jog būtų galima sugrąžinti pradinę vizualinę išvaizdą.

Tiesą sakant, būtų galima pastebėti, kad šiuolaikinių technologijų dėka, kurios esą beprotiškai universalios ir galinčios suteikti žmonėms neišpasakytą naudą, šiais laikais sienų šiltinimas procesą leidžia įgyvendinti ir nei kiek nepakeitus fasado išvaizdos – tiesą sakant, net ir tuo atveju, jeigu turime omenyje mūrines sienas. Viskas, ką reikia padaryti, tai paprasčiausiai išgręžti papildomą, itin minimalistinę skylutę ir per ją įleisti termoputą – tokių situacijų dėka galėsite ne vien tik beprotiškai pigiai apšildyti individualius namus, tačiau taip pat ir nepažeisite pastato fasado, kaip dauguma piliečių galvojo, jog tai esą įmanoma.

Tikimės, kad šiandienos turiniu sugebėjome žmones nuraminti, paaiškindami tai, jog dabartinių technologijų pajėgumas gali ir nemenkai nustebinti mūsų krašto piliečius – esą ir daugiau įmantrių prietaisų, galinčių pasiekti puikius rezultatus, tiesiog pasidomėkite.

Pasyvus namas: trys didžiausi mitai

Pasyvus namas: trys didžiausi mitai

Atšiaurios baltiškos žiemos kelis pastaruosius metus tikrai nesikandžiojo. Deja, to negalima pasakyti apie šildymo kainas, kurios į neviltį varo ne vieną. Tad vis dažniau pasigirsta kalbos, kad pasyviems namams priklauso ateitis ir tokios prognozės tikrai nėra iš piršto laužtos. Pasyvus namas reikalauja gerokai mažesnių šilumos sąnaudų nei įprastas namas, todėl sąskaitos už šildymą gali būti vos ne 10 kartų mažesnės. O tai ypač aktualu, jei norite sutaupyti.

Prisiminkime, kad pasyvus namas – tai pastatas, kuris reikalauja labai mažo šilumos energijos kiekio, pavyzdžiui, per metus vienam kvadratiniam metrui vidutiniškai tenka maždaug 10kWh. Tuo tarpu, sovietmečio statybos namas per tą patį laiką sunaudoja beveik 20 kartų daugiau energijos, lyginant su pasyviu namu. Tiesa, siekiant užtikrinti mažesnį energijos suvartojimo kiekį, reikia atminti, kad statant pasyvų namą, į jį teks investuoti daugiau, tačiau mažesnės sąskaitos bei komfortas šias išlaidas greitai atperka.

Pasyvus namas – Lietuvoje kol kas nauja statybos koncepcija, todėl nieko nuostabaus, kad apie jį sklando pačių įvairiausių gandų. Tad šį kartą pasistengsime paneigti tris pagrindinius ir dažniausiai pasitaikančius mitus, kurie yra apipynę pasyvų namą.

Mitas Nr. 1: pasyviame name negalima atidarinėti langų. Netiesa! Langus galite atidaryti kada panorėję, tačiau to daryti nebūtina, kadangi pasyvaus namo automatinė ventiliacijos sistema  aprūpina patalpas reikalingu šviežio oro kiekiu. Tokia vėdinimo sistema ypač patogi šaltuoju metų laiku, kai namai būna vėdinami pakankamai retai.

Mitas Nr. 2: pasyviam namui nereikia šildymo. Netiesa! Pasyvus namas turi būti šildomas, tačiau jam reikia gerokai mažiau šilimos energijos. Dažniausiai šildymo bei karšto vandens paruošimo sistemos yra kombinuojamos su vėdinimo sistema, todėl šiluma idealiai pasiskirto po visas namo erdves. Be to, svarbu paminėti, kad puiki pasyvaus namo izoliacija užtikrina komfortinę vidaus temperatūrą, o sienų paviršius visada būna šiltas.

Mitas Nr. 3: pasyvus namas primena degtukų dėžutę. Netiesa! Pasyvaus namo architektūra yra pritaikyta taupymui: didelis langas pietų pusėje saulėtomis dienomis įleidžia daugiau šilumos, plokščias namo stogas mažina šilumos tūrį ir t.t.. Tačiau kaip atrodys jūsų namai – tai tik jūsų pačių apsisprendimas ir skonio reikalas.