Pagal
Tag: saulės energija

Saulės elektrinės namams – rizika ir privalumai

Saulės elektrinės namams – rizika ir privalumai

Saulės elektrinės pasyviems namams

Nors pasyvūs, A++ energetinio naudingumo klasės namai Lietuvoje vis dar naujiena, tikėtina, kad ateityje jų bus vis daugiau. Vienas iš didžiausių tokio namo privalumų, kad būsto išlaikymo kaštai labai sumažėja. Daugiau investavę į namo statybą, šeimininkai investuoja į savo ateitį, nes pasyvaus namo apšildymo, elektros, netgi vėdinimo kaštai yra labai maži.

Saulės elektrinės namams tampa neatsiejama pasyvių pastatų dalimi. Jos gali būti integruotos vietoje stogo dangos arba įrengtos ant stogo. Neseniai Kernavėje buvo suprojektuotas ir įrengtas pasyvus namas, kuriame vietoje stogo buvo įrengta 10 kW galingumo saulės elektrinė. Ją sudaro 36 saulės moduliai, savo išvaizda ji puikiai integravosi į viso namo estetinį vaizdą.  Pagal A++ energetinio naudingumo klasės reikalavimus sandarumo rodiklis turėtų būti ne mažesnis nei 0,6. Kernavės pastate šis rodiklis siekia 0,21.

Saulės jėgainių namams rizika

Jėgainės suteikia daug naudos, gamindamos švarią ir pigią energiją, vis tik jos neapsaugotos nuo tam tikrų pavojų. Pasak specialistų, dažniausiai saulės elektrinės namams nukenčia nuo žaibo, įtampos svyravimo, krušos, name kilusio gaisro, piktybinio kenkimo. Įrengtas žaibolaidis galėtų apsaugoti jėgainę nuo žaibo. Kai kurių pavojų padėtų išvengti profesionaliai sumontuoti moduliai. Rangovams gerai atlikus darbus, moduliai neturėtų būti išsikišę už stogo, tada audra jų nenuplėš. Jeigu elektrinėje atsirado kiti gedimai, juos turėtų pataisyti garantiją suteikusi įmonė. Įprastai saulės elektrinių namams garantinis laikotarpis suteikiamas apie 25 metams. Dar viena galimybė išvengti įvairių rizikų įsirengus jėgainę – ją apdrausti.

Saulės elektrinės namams – kokie jų privalumai?

Saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ klientai dažniausiai renkasi 7 kW galingumo jėgaines, tiek galios užtenka vidutiniško dydžio šeimos poreikiams ir namo išlaikymui. Saulės elektrinės namams, įrengtos „Saulės grąža“ komandos, tarnauja apie 25 metus, o atsiperka per 5-7 metus. Turint nuosavą jėgainę, elektros kainos sumažėja 3 kartus. Didžiausias motyvas, skatinantis žmones vis dažniau įsirengti saulės elektrines namams, tai mažesnės išlaidos elektrai ir būsto išlaikymui bei gaminama švari, aplinką tausojanti energija.

 

 

 

Remtasi: https://www.alfa.lt/straipsnis/50424352/pasyviojo-namo-gyventojai-labiausiai-vertina-gauta-gyvenimo-kokybe

 

 

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

saulės elektrinė 

Saulė šviečia veltui ir visi gali džiaugtis jos šviesa, tačiau saulės teikiama šiluma vis dar yra mažai išnaudojama. Vis tik įvairios technologijos, leidžiančios gaminti energiją iš saulės, tampa vis aktualesnės ir sparčiai populiarėja Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Šiuo metu dažniausiai naudojami saulės moduliai ir kolektoriai. Aptarsime, kuo jie skiriasi?

Saulės kolektoriai gamina šilumą, moduliai – elektrą

Kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu, tokios sistemos nauda yra mažesnė nei saulės elektrinėse montuojamų modulių. Šie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Kolektoriai dažniausiai naudojami vandens pašildymui, o moduliai gamina elektrą, kuria maitinami buitiniai prietaisai ar šildomas namas, vanduo.

Įrengimas

Saulės kolektoriai yra įrengiami ant šlaitinio ar plokščio namo stogo. Geriausiai, jei šlaitinis stogas nukreiptas į pietų pusę. Kolektorius bus efektyviausias, pasviręs 60 laipsnių kampu.

Saulės elektrinių modulius galima įrengti ant pastato šlaitinio ar plokščio stogo, ant žemės, taip pat elektrinių parkuose. Parke įsirengti elektrinę verta tada, kai neturima nuosavos žemės ar namo stogo. Jos gaminama elektra papuola į tinklus, o jėgainės savininkas atsiima ją iš tinklų ir naudoja savo ir šeimos poreikiams.

Apie kolektorius geriausiai pagalvoti statant namą, tada jų įrengimas bus pigesnis. Kolektoriams reikalingi vamzdžiai, kuriuos montuojant į pastatytą namą reikės gręžti perdangas, ardyti sienas.

Saulės moduliams įrengti nėra taip svarbu ar namas jau pastatytas, ar dar ne. Jiems tereikės išvedžioti laidus. Idealus modulių pasvirimo kampas – 36-39 laipsniai. Siūloma pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų kryptimi ir modulius guldyti ant aliuminio profilių. Tokiu būdu, jie bus ilgaamžiai.

Ar užtenka saulės moduliams ir kolektoriams?

Saulės kolektoriai įkaista vos pasirodžius pirmiems spinduliams. Jais šildomo karšto vandens šeimos poreikiams turėtų pakakti nuo kovo iki spalio mėnesio. Žiemą, gruodį ir sausį vanduo įšils mažiau, tačiau kolektorių gaminamos šilumos vandeniui turėtų užtekti 9 mėnesius per metus.

Kreipkitės į www.saulesgraza.lt, pirmaujančią saulės energetikos įmonę Lietuvoje, kurios patyrę specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, dėl saulės energijos panaudojimo namo ar buto reikmėms.

 

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energijos efektyvumas ir pagalba taupant

Saulės energija – tai natūralus gamtos energijos šaltinis, kuris gali nemažai padėti jūsų namuose. Jeigu turite nuosavą namą ir norėtumėte turėti baseiną, tuomet galimas daiktas, kad įsirengti saulės kolektorių jums bus tiesiog būtina – jis padės jūsų baseinui išlikti šiltam, o daug pinigų tam išleisti nereikės.

Taip pat, saulės kolektoriai itin naudingi šeimoms, kurios nemažai pinigų išleidžia vandeniui ir šildymui. Jeigu suvartojate per mėnesį didesnį nei vidutinį kiekį vandens, tuomet tinkamas saulės kolektorius jums gali padėti net dviem trečdaliais sumažinti visą sumokėtą sumą už vandenį.

Saulės energijos naudą galima tiksliai apskaičiuoti

Projektuoti ir montuoti saulės kolektorius reikia individualiai – pagal tam tikrus apskaičiavimus. Prie kiekvieno saulės kolektorių komplekto jūs rasite ir inverterį, kuris padeda saulės energiją pritaikyti jūsų namų buičiai – jeigu norite mažiau mokėti už elektrą, tuomet jūs turite pasikviesti specialistą, kuris galėtų įvertinti jūsų namo kampą saulės atžvilgiu, stogo padėtį, taip pat ir elektros instaliaciją. Jeigu jūsų namas yra tinkamas saulės kolektoriaus diegimui, tuomet iš to nemažai išlošite – turėsite galimybę instaliuoti pažangią saulės energijos sistemą, kuri jums sutaupys nemažai pinigėlių – nebereikės skųstis dėl didelių elektros sąskaitų.

Kalbant apie vandenį, labai svarbu pasirinkti, ar vakuuminiai, ar visgi plokštieji saulės kolektoriai yra tinkamesni jūsų gyvenamajai vietai. Tai geriausiai gali nustatyti specialistai, tačiau pabrėžiama, kad vakuuminiai saulės kolektoriai yra labiau patvarūs, jie yra gerokai universalesni, todėl puikiai tinka ir sudėtingesnėmis sąlygomis. Kalbant apie plokščiuosius saulės kolektorius, pažymima, kad jie gali būti kur kas efektyvesni kai kuriais atvejais, tačiau daugeliu atvejų jų įrengimas yra gana brangus.
Įrengti saulės kolektorius reikia pagal specialius gamintojų nurodytumus ir instrukcijas, tačiau tai, kokiu kampu bus pasvirę saulės kolektoriai, tiesiogiai priklauso nuo priežasties, kodėl jūs juos įrengiate. Pavyzdžiui, jeigu jums reikia saulės kolektorių, kad galėtumėte apšildyti patalpas, tai kolektorius bus statomas jau šiek tiek kitokiu kampu, negu kad tuo atveju, jeigu jis būtų naudojamas tik karštam vandeniui arba baseino šildymui.

Saulės kolektorių technologija yra moderni ir pažangi, todėl daugelis gyventojų jau renkasi saulės kolektorius, norėdami sutaupyti karšto vandens ir elektros sąskaitas. Taip pat tai idealus būdas apšildyti savo baseino vandenį. Jeigu naudojate daug vandens namuose, tuomet pasidomėti saulės kolektorių sistema ir įsigyti ją yra tikrai pravartu ir naudinga.