Pagal
Žyma: prekės vaikams

Mamos ir vaiko kambarys

Mamos ir vaiko kambarys

mamos vaiko kambarys 

Kūdikio atėjimas – vienas reikšmingiausių įvykių kiekvienos šeimos gyvenime. Džiaugsmingos permainos, laimė sulaukus naujo šeimos nario bei noras apgaubti mažylį nesibaigiančiu dėmesiu ir meile. Visi tėvai stengiasi užtikrinti nepriekaištingą kūdikio savijautą ir raidą. Tuomet pagalvojama ir apie buitinus patogumus. Juk aplinka, kurioje auganti asmenybė praleidžia daugiausia laiko, taip pat įtakoja ne tik jo, bet ir šalia būnančių tėvelių savijautą. Dažnuose namuose nusprendžiama įrengti atskirą mamos ir vaiko kambarį. Maloniau ir ramiau kūdikį maitinti ar pervystyti tam skirtoje erdvėje. Be to, atskiras kambarys, skirtas mamos ir vaiko procedūroms, ypač naudingas, kai namuose yra svečių. Dalinamės patarimais, kas svarbu įrengiant mamos ir vaiko kambarį.

  • Reikalingi baldai

Dažniausiai mamos kambarys yra skirtas vaiko maitinimui ir vystymui. Tad pagrindiniai reikalingi baldai jame – krėslas ar fotelis mamai, maitinimo kėdutė vaikui (jei reikalinga), vystymo stalas, vystymo lenta ir nedidelė komoda. Renkantis šiuos baldus vadovaukitės ne tik estetiškumo, bet ir patogumo rodikliais. Pagalvokite, su kuriais baldais vaiko mityba ir švaros procedūros bus patogios tiek kūdikiui, tiek mamai.

  • Interjeras

Mamos ir vaiko kambariui skirkite tiek vietos, kad tilptų būtiniausi baldai bei liktų šiek tiek laisvos erdvės. Kurdami kambario interjerą stenkitės, kad jis būtų ne per ryškus, naudokite pastelines spalvas bei ne griežtas, ramaus stiliaus interjero detales. Nepamirškite tokių elementų kaip naktinė lemputė, nedidelis švelnios medžiagos kilimėlis, ant kurio stovėti bus patogiau mamai bei kuris suteiks jaukumo kambariui. Galite panaudoti ir žaismingus, vaikiškus elementus, tokius kaip prie sienos tvirtinami žaisliukai šalia vystymo stalo ar aplikacijos ant sienų. Laisvą erdvę galite užpildyti nedideliu stovu su kambarine gėle.

 

Ar žaislų gali būti per daug?

Ar žaislų gali būti per daug?

Neseniai vienas didžiausių prekybos centų tinklų Lietuvoje atliko klientų pirkinių analizę, kurios rezultatai išties nelabai ir nustebimo: daugiausiai pirkėjai išleidžia maisto ir buities produktams, knygoms ir žaislams. Taip, būtent žaislai, įvairios dėlionės ar stalo žaidimai prieššventiniu laikotarpiu yra bene populiariausios prekės vaikams, tačiau psichologai perspėja tėvelius, kad begalinis noras išpildyti savo atžalų slaptus troškimus gali tapti rimta problema, kurią lydės nenusikalbėjimas ir konfliktai.

Jau gerą dešimtmetį kalbama apie tai, kad tėvai su vaikais praleidžia vis mažiau laiko. Toks elgesys dažnai kelia sąžinės priekaištus, kuriuos tėvai stengiasi nuraminti dovanomis. Tuo tarpu, vaikas pastoviai gaudamas tai, ko nori labai greitai pripranta prie gero ir jo norai bei pretenzijos tik auga, o jei tėvai nusprendžia su tuo nesitaikstyti, pasideda pykčiai, jaunesniame amžiuje ir isterijos priepuoliai. Taip yra todėl, kad vaikai tarp dovanų ir meilės yra linkę dėti lygybės ženklą.  Kaip to išvengti? Atsakymas gana paprastas – reikia daugiau dėmesio skirti savo vaikui, nes jie to išties labai nori ir jokios dovanos ar populiarios prekės vaikams neatstotos laiko praleisto su tėvais. Tai patvirtina ir neseniai atliktas socialinis eksperimentas:

Tiesa, kartais šaukštai būna po pietų ir vaikai jau yra pripratę per dovanų lyg iš gausybės rago. Tokiu atveju tėvelių laukia didesnis iššūkis: susireikšminusiam ir išlepusiam vaikui išaiškinti, kad Kalėdų Senelis yra tik vienas, o vaikų daug. Žinoma, tokios kalbos atžalai tikriausiai nepatiks, tačiau prie pasikeitusios politikos vaikas pripras, o tėvai turi atminti, kad dėmesio trūkumo ar santykių krizės negalima „lopyti“ žaislais. Be to, reiktų vaikui gražiai paaiškinti, kad pasaulyje yra labai daug vaikų, kuriems ne taip pasisekė, tai turėtų padėti jam suvokti, kad negalima puikuotis dovanomis ar šaipytis iš draugų, kurie nebuvo gausiai apdovanoti per šventes.

Kitas variantas – išmokyti vaiką laukti Kalėdų ryto, kai jis gauna vieną, bet didelę ir kokybišką dovaną, kurios paprastai negalėtų tikėtis kitomis progomis.  Tad, vaikiškos prekės pigiau ne visada yra geriausia išeitis.