Pagal
Žyma: patarimai

Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Rūpintis šaldytuvu – kiekvieno gero šeimininko pareiga. Jei norite, kad jis tarnautų ilgai ir nepadidintų elektros sąskaitų, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų.

  1. Nedėkite šilto maisto. Šaldytuvo veikimo principas yra gana paprastas – pakyla šaldytuvo kameros temperatūra – įsijungia šaldymo mechanizmas. Kuo daugiau temperatūra pakyla, tuo ilgiau mechanizmas veikia stengdamasis temperatūrą sumažinti. Taigi, kai įdedate dar šiltą puodą su sriuba, šaldytuvas tikrai įsijungs visu pajėgumu ir dirbs tol, kol atvėsins sriubą ir tik tada atšaldys iki numatytos 5-7 laipsnių temperatūros. Pradžioje palikite sriubą ataušti vėsesnėje patalpoje (balkone, rūsyje, koridoriuje ar tiesiog laiptinėje), o tada dėkite į šaldytuvą. Taip sutaupysite nemažai elektros energijos.
  2. Suraskite šalčiausias vietas. Šiuolaikiniai šaldytuvai turi galimybę šaldyti tam tikras kameras ne vienodai. Vienur palaikoma 0 laipsnių temperatūra (idealu daržovėms), kitur + 7. Bet kai kur gali būti ir neigiama temperatūra. Nelabai smagu, kai padedate tam tikrą produktą, o ištraukiate jį suledėjusį. Tam, kad tokių situacijų nepasikartotų, tiesiog įdėkite paprastą kambarinį termometrą į kiekvieną lentynėlę ir užsirašykite, kokia jo temperatūra. Taip žinosite, kur šalčiausia, o kur šilčiausia šaldytuvo vieta.
  3. Laikykite vandens indus šaldytuve, jei dažnai darinėjate duris. Paaiškinsime kodėl. Šaltas vanduo arba vanduo su ledukais padeda greičiau atvėsinti orą, kuris įeina kai dažnai šaldytuvas būna atidaromas, arba laikomas ilgai. Tai aktualu karštomis vasaros dienomis arba virtuvėse, kuriose dažnai mėgsta pašeimininkauti vaikai.
  4. Perkrautas šaldytuvas – prasta oro cirkuliacija. Taigi, patarimas – šaldytuvo neprigrūskite dviem aukštais. Kitaip oras cirkuliuos vangiai ir vienos dalys bus vėsinamos greičiau, kitos lėčiau Taip susidarys kondensatas ir galbūt net ledas, o tai tikrai nepadeda šaldytuvui.
  5. Dulkės – rimtas priešas. Šaldytuvai nėra atsparūs dulkėms. Ant išorinių vamzdelių susidaręs storas dulkių sluoksnis kenkia šaldytuvui, jo darbas tampa neefektyvus, tai iš karto pasirodo elektros skaitiklyje papildomos kilovatvalandės pavidalu. Aišku ir papildomomis išlaidomis.

Šaldytuvai nėra amžini prietaisai, todėl jų priežiūra yra labai svarbi ir būtina. Juo labiau, kad priežiūrai nereikia daug pastangų, tik trupučio žinių. Net jei ir sutaupote keletą vatų elektros energijos per dieną, skaičiuojant per metus galima sutaupyti elektros už kelias dešimtis eurų.

 

Patarimai įsigyjant pirmąjį būstą

Patarimai įsigyjant pirmąjį būstą

NT pirkimasPirmąjam būstui įsigyti reikia ne tik nemažo pradinio kapitalo, kad vėliau kuo greičiau atsistotumėte ant kojų, bet ir didelio apdairumo bei tvirto žinojimo, ko nori. Tai bene svarbiausia investicija gyvenime, kurią perkate ne tik sau, bet ir savo atžaloms.

Norėdami be menkiausių nesklandumų ir sklandžiai įsigyti pirmąjį būstą, turite paisyti šių svarbiausių taisyklių:

  • Kruopščiai išsirinkite rajoną ir vietą pastate, kurioje bus įrengtas jūsų p. Nuo to, ar butas kampinis, ar ne, priklauso jūsų ateities šildymo kaštai. Žinoma, naujuose būstuose jau būna integruotas autonominis šildymas, tad kampinio parduodamo buto nerekomenduojama rinktis būtent senos statybos namuose.
  • Butas turi būti sandarus ir gerai apšiltintas, bet tuo pačiu ir kokybiškai vėdinamas. Pelėsis arba oro trūkumas yra dažno buto problema. Pelėsis daugiau būdingas cokoliniuose aukštuose esančiuose būstuose, o prastai ventiliuojami butai – vadinamosios „chruščiovkės“.
  • Natūralus apšvietimas būste. Prieš pirkdami butą turėtumėte numatyti – ar jame bus pakankamai natūralios šviesos. Net jeigu jos ir yra daugiau negu reikia, neatmeskite galimybės, kad už lango ateityje gali iškilti naujas pastatas.
  • Jeigu jus erzina saulės šviesa vakarais žiūrint televizorių, arba jums patinka atsikelti su pirmais saulės spinduliais, atitinkamai rinkitės perkamą butą, kurio langai orientuoti į vakarus arba rytus.
  • Jeigu susidomėjote loftu, nepasikliaukite vien modernia jo idėja ir puikia erdve. Susižinokite, kokia anksčiau buvo šios patalpos paskirtis – juk nuo to irgi priklauso izoliacija, ventiliacija, atstumas iki taršą skleidžiančių automobilių stovėjimo aikštelių.
Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Neretai ji tampa ne tik poilsio vieta, bet joje pusryčiaujama, ilsimasi atokvėpio minutę, žiūrimi filmai. Tad labai svarbu, kad šis baldas būtų patogus ir ilgai tarnautų. Būtent lovos pagrindas ir čiužiniai įtakoja, kaip pavyks išsimiegoti naktį, galbūt – kokios nuotaikos atsikelsite ryte. Nelengva užduotis – išsirinkti pačius tinkamiausius. Taigi pamėginsime pagelbėti tiek renkantis lovą, tiek čiužinį.

Patariame lovą rinktis kartu su čiužiniu, kad galėtumėte iškart matyti, ar  tinkamą prekių kombinaciją išsirinkote. Renkantis lovą bei čiužinį nepabijokite tiesiog ant jos atsigulti parduotuvėje, kad įsitikintumėte ar baldas ne per siauras, ne per trumpas ar atvirkščiai – per didelis ir jaučiatės nejaukiai, tad galite rinktis mažesnį ir taip sutaupyti vietos miegamajame. Lovos ir čiužiniai gali būti išbandyti gulint skirtingose pozicijose, taip įvertinsite jų patogumą.

Daugelis mano, kad kuo didesnė lova – tuo geriau bus patogiau išsimiegoti. Lovos gali būti įvairių išmatavimų, todėl prieš įsigydami šį pirkinį būtinai pasimatuokite, kiek vietos galite skirti lovai, gal galėtumėte lengvai prieš einant miegoti į ją įlipti bei ryte išlipti. Patartina palikti bent po 50 cm praėjimui lovos gale. Palikite vietos ir spintelėms ar staliukams prie lovos, kur norėsite pasidėti stiklinę vandens, skaitomą knygą ar lempą, laikrodį.

Atminkite, kad lovos matmenis sudaro ne tik čiužinio dydis. Į bendrą baldo dydį taip pat įeina pasirinktos lovos kraštai, atkaltė. Standartinis dvigulės lovos dydis, į kurią telpa 160×200 (arba 180×200 cm) matmenų čiužiniai, o viengulės lovos – 80×200 cm (arba 90×200 cm). Jei Jūsų išsirinkta lova yra nestandartinio dydžio, tikrai nebus bėda išsirinkti norimą čiužinį, nes gamintojai yra labai lankstūs ir galės pagaminti norimą dydį.

Renkantis čiužinį, atkreipkite dėmesį, koks yra jo minkštumas. Tai patikrinti galite paprasčiausiu būdu: atsigulkite ant nugaros ir ties nugaros išlinkimu užkiškite vieną ranką ir ją patraukite. Jei ranka juda per daug laisvai, vadinasi pasirinktas čiužinys yra per kietas. Jeigu ranką pajudinti palyginus sunku – čiužinys per minkštas. Čiužinys Jums idealiai tinkamas, jeigu traukdami ranką jaučiate nedidelį pasipriešinimą.