Pagal
Tag: patarimai

Kaip įsirengti namus stilingai?

Kaip įsirengti namus stilingai?

Mūsų gyvenamąjai vietai būdingas interjero neutralumas, gamtos spalvos ir medžiagos: nėra aštrių medžiagų, ryškių spalvų, nėra agresijos. Pavyzdžiui, vietoje sintetikos renkamasi medžio masyvą arba medžio lukštą. Tokie mūsų norai nesiskiria nuo naujausių šiuolaikinio interjero tendencijų.  Kelionės ir naujos patirtys stipriai formuoja namų  interjerą. Šiuolaikiški  stilingi namai, kur grindų dangai pasirinktas betono ir medžio lentų derinys, kur šviestuvai sumontuoti iš vamzdžių, naudojamos atskiros inžinėrinės konstrukcijos, juodi rėmai ar  vintažinio stiliaus mažos sienų plytelės.

Industrinis stilius

Kuo gi šis stilius mums toks patrauklus? Lietuvoje populiaru pasirinkti keletą industrinio stiliaus detalių norint namuose sukurti vieningą ir gaivumą palaikantį interjerą. Pagrindinisšio stiliaus bruožas yra tarsi neužbaigtas vaizdas, akcentuojantis pilkų ir šiurkščių paviršių derinimą su švaria ir plokščia apdaila. Ši koncepcja dažnai derinama su minimalizmu, todėl tokios  erdvės turėtumėte neužpildyti kambario baldais ir gerai pagalvoti, kaip tinkamai laikysime visus savo daiktus. Paprastai industrinio stiliaus interjerai skirstomi į dvi grupes: sunkų ir lengvą. Pirmuoju atveju originaliame sename pastate sukuriamas interjeras, kurio esminis bruožas- tikra istorinė struktūra. Antrasis atvejis- šiuolaikiniame pastate  sukurtas interjeras, neturintis jokių istorinių sąsajų su industrija. Šis stilius ar jo elementai puikiai tinka didelio tankumo miesto erdvėms, tačiau puikiai gali tikti ir kaime ar priemestyje.

Kaip įsirengti stiligą miegamąjį?

Užuolaidos viena svarbiausių interjero detalių, kurios turi ne tik praktinę, bet ir estetinę reikšmę. Tai reiškia, kad užuolaidos ne tik užtikrina privatumą, bet ir puošia jūsų namus. Jei norite, kad miegamasis būtų gražus bei stilingas, atsakingai turėtumėte rinktis ir lovą. Šiandien galite rasti patogių, ergonomiškų stilingų ir labai gražių lovų pasirinkimą. Jei yra lova, tai reikalinga ir lovatiesės. Taigi, tai dar viena galimybė suteikti daugiau grožio bei įtvirtinti stiliaus pojūtį šioje namų patalpoje. Rinkites stilingą, estetišką lovatiesę. Kilimas  tai dar vienas akcentas kiekvienam, kuris svajoja apie stilingą miegui skirtą kambarį, išsirinkite kilimą, kuris suteiks jaukumo bei šilumos.

Kada persodinti kambarines gėles?

Kada persodinti kambarines gėles?

gėlės

Kambarinės gėlės džiugina akį ir puošia namus. Tačiau, kad ši namų puošmena nenunyktų ir „nesusirgtų“, būtina sudaryti tinkamas sąlygas suvešėti. Kambarinių augalų persodinimas – vienas iš būdų užtikrinti jų ilgaamžiškumą.

Daugelis mano, kad kambarinius augalus būtina persodinti kasmet, tačiau tai nėra tiesa. Labai svarbu domėtis savo gėlių auginimo ypatybėmis ir sekti persodinimo kalendorių.

Taip pat gerai apžiūrėkite vazoną ir patį augalą. Jeigu jis kone iššoka iš vazono, šaknys lipa į viršų ir, apskritai, matosi, kad augalui vazone gana ankšta, reiškia metas griebtis darbo – persodinimo. Jei nieko panašaus nepastebite, vazonas vis dar pakankamai erdvus, o augalas atrodo gražiai ir sveikai, persodinimą ramiai galite atidėti kitam pavasariui.

Beje, susizgribti vertėtų, jei nepamenate, kada paskutinį kartą keitėte substratą vazone. Apie persodinimo būtinybę ir vietos trūkumą gali signalizuoti gelstantys ir nykstantys augalo lapai. Tad nedelsdami paskubėkite jam į pagalbą.

Kada geriausia persodinti?

Įprastai augalus rekomenduojama persodinti pavasarį – kovo ar balandžio mėn. Tačiau rūgščiamėgius (azalijas, kamelijas) galima persodinti vasarą, svogūninius – pasibaigus ramybės periodui, o sukulentus – žiemos pradžioje.

Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet augalą būtina „perkraustyti“ nelaukiant palankiausio persodinimo laiko. Augalus būtina persodinti, jei:

 • Vazonas, kuriame auga augalas, yra per ankštas, šaknys užpildę vazoną iki pat kraštų;
 • Augalas prastai auga, lapai negražiai atrodo, džiūsta ar vysta;
 • Augalas senas, o jo kerą būtina atnaujinti ar išskirstyti;
 • Žemės paviršius pasidengęs apnašomis ar sklinda nemalonus kvapas;
 • Substratas sukietėjęs, praradęs purumą;
 • Taip pat augalus bet kada galima persodinti į didesnį vazoną, jei nėra pažeidžiamos jų šaknys.

Kai kambarinis augalas stipriai paauga ir atrodo taip, tarsi veržtųsi iš vazonėlio į laisvę, jam pakaks tik perkėlimo į kitą vazoną, nejudinant dirvožemio.

 

Patarimai, padėsiantis sutaupyti, kuriant nuosavų namų interjerą

Patarimai, padėsiantis sutaupyti, kuriant nuosavų namų interjerą

baldai

Statybos, remontas ir būsto įkūrimas – tai labai finansams imlūs procesai. Todėl labai svarbu, esant bent menkiausiai galimybei, atlikti darbą pačiam ir išvengti labai brangių specialistų konsultacijų. Žemiau pateikiame sąrašą naudingų patarimų, kurie ne tik leis Jums solidžiai sutaupyti, bet ir juos įgyvendinti sugebės beveik kiekvienas.

Rinkitės minimalizmą interjere

Įrenkdami savo kambarį, būstą ar namą, vadovaukitės principu – kiekviena interjero detalė turi atlikti kokią nors funkciją. Nors daugumai šis patarimas gali atrodyti keistas, o gal net ir kvailas, labai sveika atsiriboti nuo smulkmenų, kurios yra kambaryje. Visų pirma, kuo daugiau kambaryje daiktų, tuo didesnė tikimybė, jog jie nedera tarpusavyje. Visų antra, tvarkyti perkrautus kambarius labai sudėtinga. Taip yra todėl, jog kiekvieną kartą susiduriame su dilema, išmesti daiktą ar ne. Daugeliui labai sudėtinga išmesti nors ir visiškai nereikalingas, tačiau širdžiai mielas smulkmenas. Todėl prieš atnešdami daiktą į kambarį, išanalizuokite daikto vertę ir naudą. Jeigu daiktas neatlieka jokių naudingų funkcijų – neškite jį į lapėlę. Toks mąstymas sulaikys jus nuo impulsyvių kambario dekoro elementų pirkimo ir išlaikys harmoniją Jūsų kambaryje.

Jeigu kambarys per žemas arba per siauras

Dažnai kambarys atrodo neskoningai, kadangi jo gabaritai yra neproporcingi. Nors daugeliui tai gali pasirodyti smulkmena, ilgai pabuvę neproporcingoje erdvėje net to nepastebėdami pradėsite jausti slogumo jausmą. Tačiau tai nereiškia, jog reikia organizuoti kapitalinį remontą ir griauti sienas. Kartais gali pakakti tinkamų užuolaidų ar tapetų. Tam, kad vizualiai praplatintumėte kambarį, rinkitės horizontalių linijų tekstūra paženklintus aksesuarus. Jeigu kambarys vizualiai per žemas, rinkitės tapetus ar užuolaidas, kuriuos puošia vertikalios linijos. Kambariui erdvės suteikti taip pat gali veidrodžiai – jie atspindi šviesą, taip sukurdami didelės erdvės pojūtį.

Venkite tipinių klaidų

Žemiau pateikiame klaidas, su kuriomis dažniausiai susikuria asmenis, bandydami įrengti savo kambarį.

 • Venkite spalvų įvairovės. Nėra nieko blogiau nei spalvų gausybė vienoje vietoje. Tai ne tik parodo, jog patalpos šeimininkas neturi estetikos suvokimo, bet ir psichologiškai apkrauna ir dirgina asmenį, kuris leidžia laiką toje patalpoje. Siūlome rinktis neutralias, pastelines spalvas – prie jų labai lengvai priderinsite beveik visų spalvų detales ir aksesuarus.
 • Tinkamai išplanuokite kambarį. Nėra nieko blogiau, kai baldai stovi netinkamoje vietoje. Tai apsunkina judėjimą ir kelia dideli susierzinimą. Planuodami kambarį, baldus statykite taip, kad būtų paprasta pasiekti kiekvieną kambaryje esantį kampelį. Jeigu planuojate svetainės kambarį, atsižvelkite į tai, kad judėdami bet kuria kryptimi netrukdytumėte kitiems kambaryje esantiems asmenims.
 • Stenkitės, jog visi baldai būtų pagaminti iš vienos medžiagos. Venkite situaciju, kai viename kambaryje yra mediniai, plastikiniai bei metaliniai baldai, kadangi keičiantis baldo gamybiniai medžiagai, keičiasi ir paties baldo stilius. Stenkitės išlaikyti vientisumą.
Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Rūpintis šaldytuvu – kiekvieno gero šeimininko pareiga. Jei norite, kad jis tarnautų ilgai ir nepadidintų elektros sąskaitų, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų.

 1. Nedėkite šilto maisto. Šaldytuvo veikimo principas yra gana paprastas – pakyla šaldytuvo kameros temperatūra – įsijungia šaldymo mechanizmas. Kuo daugiau temperatūra pakyla, tuo ilgiau mechanizmas veikia stengdamasis temperatūrą sumažinti. Taigi, kai įdedate dar šiltą puodą su sriuba, šaldytuvas tikrai įsijungs visu pajėgumu ir dirbs tol, kol atvėsins sriubą ir tik tada atšaldys iki numatytos 5-7 laipsnių temperatūros. Pradžioje palikite sriubą ataušti vėsesnėje patalpoje (balkone, rūsyje, koridoriuje ar tiesiog laiptinėje), o tada dėkite į šaldytuvą. Taip sutaupysite nemažai elektros energijos.
 2. Suraskite šalčiausias vietas. Šiuolaikiniai šaldytuvai turi galimybę šaldyti tam tikras kameras ne vienodai. Vienur palaikoma 0 laipsnių temperatūra (idealu daržovėms), kitur + 7. Bet kai kur gali būti ir neigiama temperatūra. Nelabai smagu, kai padedate tam tikrą produktą, o ištraukiate jį suledėjusį. Tam, kad tokių situacijų nepasikartotų, tiesiog įdėkite paprastą kambarinį termometrą į kiekvieną lentynėlę ir užsirašykite, kokia jo temperatūra. Taip žinosite, kur šalčiausia, o kur šilčiausia šaldytuvo vieta.
 3. Laikykite vandens indus šaldytuve, jei dažnai darinėjate duris. Paaiškinsime kodėl. Šaltas vanduo arba vanduo su ledukais padeda greičiau atvėsinti orą, kuris įeina kai dažnai šaldytuvas būna atidaromas, arba laikomas ilgai. Tai aktualu karštomis vasaros dienomis arba virtuvėse, kuriose dažnai mėgsta pašeimininkauti vaikai.
 4. Perkrautas šaldytuvas – prasta oro cirkuliacija. Taigi, patarimas – šaldytuvo neprigrūskite dviem aukštais. Kitaip oras cirkuliuos vangiai ir vienos dalys bus vėsinamos greičiau, kitos lėčiau Taip susidarys kondensatas ir galbūt net ledas, o tai tikrai nepadeda šaldytuvui.
 5. Dulkės – rimtas priešas. Šaldytuvai nėra atsparūs dulkėms. Ant išorinių vamzdelių susidaręs storas dulkių sluoksnis kenkia šaldytuvui, jo darbas tampa neefektyvus, tai iš karto pasirodo elektros skaitiklyje papildomos kilovatvalandės pavidalu. Aišku ir papildomomis išlaidomis.

Šaldytuvai nėra amžini prietaisai, todėl jų priežiūra yra labai svarbi ir būtina. Juo labiau, kad priežiūrai nereikia daug pastangų, tik trupučio žinių. Net jei ir sutaupote keletą vatų elektros energijos per dieną, skaičiuojant per metus galima sutaupyti elektros už kelias dešimtis eurų.

 

Patarimai įsigyjant pirmąjį būstą

Patarimai įsigyjant pirmąjį būstą

NT pirkimasPirmąjam būstui įsigyti reikia ne tik nemažo pradinio kapitalo, kad vėliau kuo greičiau atsistotumėte ant kojų, bet ir didelio apdairumo bei tvirto žinojimo, ko nori. Tai bene svarbiausia investicija gyvenime, kurią perkate ne tik sau, bet ir savo atžaloms.

Norėdami be menkiausių nesklandumų ir sklandžiai įsigyti pirmąjį būstą, turite paisyti šių svarbiausių taisyklių:

 • Kruopščiai išsirinkite rajoną ir vietą pastate, kurioje bus įrengtas jūsų p. Nuo to, ar butas kampinis, ar ne, priklauso jūsų ateities šildymo kaštai. Žinoma, naujuose būstuose jau būna integruotas autonominis šildymas, tad kampinio parduodamo buto nerekomenduojama rinktis būtent senos statybos namuose.
 • Butas turi būti sandarus ir gerai apšiltintas, bet tuo pačiu ir kokybiškai vėdinamas. Pelėsis arba oro trūkumas yra dažno buto problema. Pelėsis daugiau būdingas cokoliniuose aukštuose esančiuose būstuose, o prastai ventiliuojami butai – vadinamosios „chruščiovkės“.
 • Natūralus apšvietimas būste. Prieš pirkdami butą turėtumėte numatyti – ar jame bus pakankamai natūralios šviesos. Net jeigu jos ir yra daugiau negu reikia, neatmeskite galimybės, kad už lango ateityje gali iškilti naujas pastatas.
 • Jeigu jus erzina saulės šviesa vakarais žiūrint televizorių, arba jums patinka atsikelti su pirmais saulės spinduliais, atitinkamai rinkitės perkamą butą, kurio langai orientuoti į vakarus arba rytus.
 • Jeigu susidomėjote loftu, nepasikliaukite vien modernia jo idėja ir puikia erdve. Susižinokite, kokia anksčiau buvo šios patalpos paskirtis – juk nuo to irgi priklauso izoliacija, ventiliacija, atstumas iki taršą skleidžiančių automobilių stovėjimo aikštelių.
Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Neretai ji tampa ne tik poilsio vieta, bet joje pusryčiaujama, ilsimasi atokvėpio minutę, žiūrimi filmai. Tad labai svarbu, kad šis baldas būtų patogus ir ilgai tarnautų. Būtent lovos pagrindas ir čiužiniai įtakoja, kaip pavyks išsimiegoti naktį, galbūt – kokios nuotaikos atsikelsite ryte. Nelengva užduotis – išsirinkti pačius tinkamiausius. Taigi pamėginsime pagelbėti tiek renkantis lovą, tiek čiužinį.

Patariame lovą rinktis kartu su čiužiniu, kad galėtumėte iškart matyti, ar  tinkamą prekių kombinaciją išsirinkote. Renkantis lovą bei čiužinį nepabijokite tiesiog ant jos atsigulti parduotuvėje, kad įsitikintumėte ar baldas ne per siauras, ne per trumpas ar atvirkščiai – per didelis ir jaučiatės nejaukiai, tad galite rinktis mažesnį ir taip sutaupyti vietos miegamajame. Lovos ir čiužiniai gali būti išbandyti gulint skirtingose pozicijose, taip įvertinsite jų patogumą.

Daugelis mano, kad kuo didesnė lova – tuo geriau bus patogiau išsimiegoti. Lovos gali būti įvairių išmatavimų, todėl prieš įsigydami šį pirkinį būtinai pasimatuokite, kiek vietos galite skirti lovai, gal galėtumėte lengvai prieš einant miegoti į ją įlipti bei ryte išlipti. Patartina palikti bent po 50 cm praėjimui lovos gale. Palikite vietos ir spintelėms ar staliukams prie lovos, kur norėsite pasidėti stiklinę vandens, skaitomą knygą ar lempą, laikrodį.

Atminkite, kad lovos matmenis sudaro ne tik čiužinio dydis. Į bendrą baldo dydį taip pat įeina pasirinktos lovos kraštai, atkaltė. Standartinis dvigulės lovos dydis, į kurią telpa 160×200 (arba 180×200 cm) matmenų čiužiniai, o viengulės lovos – 80×200 cm (arba 90×200 cm). Jei Jūsų išsirinkta lova yra nestandartinio dydžio, tikrai nebus bėda išsirinkti norimą čiužinį, nes gamintojai yra labai lankstūs ir galės pagaminti norimą dydį.

Renkantis čiužinį, atkreipkite dėmesį, koks yra jo minkštumas. Tai patikrinti galite paprasčiausiu būdu: atsigulkite ant nugaros ir ties nugaros išlinkimu užkiškite vieną ranką ir ją patraukite. Jei ranka juda per daug laisvai, vadinasi pasirinktas čiužinys yra per kietas. Jeigu ranką pajudinti palyginus sunku – čiužinys per minkštas. Čiužinys Jums idealiai tinkamas, jeigu traukdami ranką jaučiate nedidelį pasipriešinimą.