Pagal
Tag: NT

Ko reikia, norint pelningai parduoti būstą?

Ko reikia, norint pelningai parduoti būstą?

pelnas

Būsto pardavimas iš pirmo žvilgsnio tarsi yra lyg ir paprastas dalykas. Kaip pasakytų nekilnojamo turto agentas, nėra nei gero, nei blogo laiko parduoti būstą. Kartais laukiant dar ir dar geresnio laiko, galima prarasti dar daugiau. Svarbu suprasti, kad pelningiau ir brangiau, nei yra būsto rinkos vertė, tikriausiai nelabai pavyks. Svarbiausia, nuspręskite, norite parduoti ar pardavinėti būstą. Čia yra pats svarbiausias dalykas, ko kai kurie dažnai nelabai atskiria.

Neretai tenka matyti net kelis mėnesius, dar blogiau metus ir daugiau „kabančius“ tuos pačius skelbimus. Potencialus klientas dažniausiai galvoja taip: 1) kaina, neatitinkanti būsto vertės; 2) arba su būstu kažkas šiaip yra ne tvarkoje. O tikrosios priežastys gali būti įvairios. Bet viena iš jų, kuri dažniausiai pasitaiko – kaina neatitinka nei būsto vertės, nei rinkos kainos. Tačiau pardavėjui nėra skubu būstą parduoti ir jis gali laukti „tinkamo“ kliento neribotą laiką. Deja, tiesa tokia, kad šie skelbimai kuo toliau tuo labiau praranda patrauklumą.

Todėl nebeskaičiuokite, kiek už jį mokėjote prieš kažkiek metų (juo labiau, jei pirkote paties „bumo“ metu). Neturėkite iliuzijų, kiek norėtumėte iš jo „uždirbti“. Pasikonsultuokite su profesionalais. Rekomenduojama realiai išanalizuoti kuo daugiau skelbimų tame pačiame mieste ir rajone, panašios kvadratūros ir būklės būstų ir taip nustatyti kuo realesnę kainą. Nepasiduokite greitoms deryboms.

Jeigu pardavinėjate patys, stenkitės skelbime pateikti kuo daugiau aktualios informacijos apie parduodamą būstą, pabrėžti privalumus. Frazė „daugiau info telefonu“ ar „plačiau į PM“ jau tampa anekdotu.

Būtinai padarykite kokybiškas nuotraukas. Jei bute dar gyvenate, pasistenkite, kad vaizdas būtų patrauklus ne tik nuotraukose, bet ir atėjus potencialiems pirkėjams. Jeigu manote, kad būstą padarytų patrauklesnį, perdažykite sienas ar pakeiskite tam tikras detales.

 

 

Parduodami namai. O gal geriau pirkti?

Parduodami namai. O gal geriau pirkti?

Svajojate apie nuosavus namus? Dabar yra pats geriausias laikas juos įsigyti, kadangi šiuo metu siūloma tokia plati namų pasiūla, jog kiekvienas susiras tai, kas garantuoja, jog galiausiai visapusiškai poreikiai bus patenkinti. Parduodami namai labai skirtingi, o būtent tai ir garantuoja, kad kiekvienam pavyks surasti tai, ko reikia. Tuo pačiu siūlome nepamiršti, kad ne visada pirkimas yra geras pasirinkimas. Galbūt labiausiai verta statyti nuosavus?

Susidėliojus pliusus ir minusus kur kas paprasčiau apsispręsti, kuri galimybė Jums tinka labiausiai. O kai jos tokios plačios – tereikia jomis pasinaudoti.

  • Žinoma, pirkimas padeda sutaupyti labai daug laiko. Daugelis žmonių ilgus metus svajoja apie nuosavus namus ir paprasčiausiai kai leidžia galimybės nori juos ku greičiau įsigyti. Parduodami namai pasirenkami, tereikia sutvarkyti dokumentus ir galite juose gyventi. Sutaupote daug laiko ir leidžiate sau gyventi kur kas komfortabiliau labai greitai ir paprastai.
  • Žinoma, kuomet statotės galite pats nuspręsti detales, kurios garantuoja,kad gyvenimas namuose bus kokybiškas ir patenkins Jūsų poreikius. Visgi, šiuo metu rinkoje gali rasti itin paltų skirtingų namų pasirinkimą. Tai užtikrina, kad kiekvienas susiras tokį variantą, kuris jam labiausiai tinka. Taigi, didelė tikimybė, kad rasite tai ko reikia net ir tokiu atveju, jeigu pats nestatote namų.
  • Dažnai pirkimas kainuoja kur kas pigiau, kadangi žmonės neturintys patirties samdosi labai brangius statybininkus ir permoka ten, kur galima sutaupyti. O visiškai natūralu,kad taupymas šiais laikais yra laba svarbus ir kiekvienas norintis gyventi geriau – gali tai padaryti.

Parduodami namai puikiai atitinka daugelio žmonių poreikius. Svarbiausia lyginti galimybes, derinti jas ir tokiu atveju rasite tai, kas garantuoja, jog galiausiai gyvensite tokiuose namuose, apie kokius svajojote visą gyvenimą.

Kiekvienas iš mūsų nusipelnė gyventi kur kas geriau. Kai galimybės yra tokios plačios – kiekvienas gali tai daryti. Svarbiausia investuoti šiek tiek laiko, kuris galiausiai gali virsti nuostabiais namais. Ir geriausia pirkti, o ne statyti, kadangi dažnai tai padeda sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Tad, kodėl gi ne?

 

3 praktiški patarimai kaip greičiau parduoti namą

3 praktiški patarimai kaip greičiau parduoti namą

Kiekvienas kada nors pardavinėjęs namą žino, jog tai nėra lengva užduotis. Todėl parengėme kelis praktiškus patarimus, kurie, tikėtina, padės greičiau parduoti jūsų nekilnojamą turtą.

Nustatykite teisingą kainą

Lietuvoje įprasta pirmiausia užsidėti svajonių kainą ir tik pastebėjus, jog susidomėjimo nėra, nuleisti kainą iki realios rinkos kainos. Tačiau nekilnojamo turto kompanijų tyrimai atskleidžia, jog didžiausia tikimybė parduoti būstą yra per pirmas 30 dienų nuo pardavimo paskelbimo. Todėl teisingos kainos nustatymas iš pirmo karto yra itin svarbus, kitaip rinkos dalyviams neatrodote rimtai ir o vėliau jus aplenkia tie, kurie pasiūlo panašius būstus už realią kainą.

Nustatyti kainą galima pasidomėjus ir atidžiai išnagrinėjus rinkoje parduodamų būstų kainas, svarbu atkreipti dėmesį į itin panašius, tame pat rajone esančius namus. Dar geresnis sprendimas būtų kreiptis į nekilnojamo turto ekspertus ir vertintojus, kurie gali nustatyti tikslią jūsų namo vertę.

Paverskite namą vizualiai patraukliu

Visi žinome, jog gyvenant namuose, o ne laikant būstą tarsi muziejų, yra netvarkingų kampų. Prieš parduodant, pats laikas išsikuopti – pašalinti sulūžusius, sugadintus daiktus iš matomų zonų, išvalykite nešvarius kampus, nuvalykite langus, užmaskuokite katino nudraskytus tapetus ir kitaip pasirūpinkite, jog būsimi pirkėjai matytų tik gražiausią namo pusę. Būtinai išmeskite arba paslėpkite nuvytusius, vegetuojančius augalus, pamerkite šviežių gėlių, ant sofos krašto nerūpestingai užmeskite minkštą pledą, o ant kavos stalelio padėkite vertingą knygą.

Atvykti apžiūrėti namo žmonės gali bet kokiu metu, tiesiog sulauksite skambučio ir jie jau po pusvalandžio stovės prie durų. Arba sulauksite skambučio, jog jie važiavo pro šalį ir namas patiko iš išorės, tad norėtų pamatyti ir vidų. Tai reiškia, jog nuo skambučio iki pirkėjų sutikimo laiko tvarkymuisi nebus, namai turi būti nuolat tvarkingi ir paruošti apžiūrai.

Būkite pasiruošę atsakyti į visus klausimus

Perkant namą kyla įvairių klausimų apie namo statybą, priežiūrą, galimybes. Būkite pasirengę atsakyti į visus kylančius klausimus. Galbūt tam reikėtų būti pasirengus ir tam tikrą dokumentaciją, pavyzdžiui turėti šildymo katilo dokumentus, elektros instaliacijos planą, raktus nuo vietų, kurias reiktų atrakinti (sandėliukas, rūsys, garažas, katilinė), dokumentai, raštai apie namo statybos pridavimą (jei tai naujas namas) bei raštus apie planuojamas įvesti komunikacijas, jei rajone dar trūksta kokių nors komunikacijų.

Patarimais dalinosi http://nekilnojamasturtas.lt nekilnojamo turto skelbimų portalas.

Panoraminiai turai jūsų namams

Panoraminiai turai jūsų namams

Manote, kad panoraminiai turai tinka tik kavinėms, viešbučiams ir kaimo turizmo sodyboms? Klystate. 3D turas gali būti puikiausiai išnaudojamas ir asmeninėms jūsų reikmėms. Pavyzdžiui, jei turite įspūdingus namus, galite pasidaryti virtualų turą ir pavedžioti savo svečius po namus virtualiai. Tai labai praktiška! Juk nereikia visada tvarkytis, kad leistumėte svečiams apžiūrėti jūsų namus – virtualiame ture jie visada išlieka švarūs ir tvarkingi.

Kamuoja klausimas – kam? Prisiminkite, kiek žmonių jūsų įspūdingus namus, kuriuos kūrėte patys tiek metų, įsigeidė pasižiūrėti tik šiaip sau. Paprastai tie žmonės jumis mažiausia domisi – jiems įdomus jūsų namų interjeras. Galite tiesiai šviesiai paklausti – ar norite pas mus užsukti pabendrauti, ar pasižiūrėti į namų vidų? Pabendrauti galima jaukioje kavinėje, iškyloje, darbe. Tam nereikia pusiau pažįstamų žmonių kviestis pas save.

Kitas momentas – giminės, artimieji, draugai ir pažįstami, partneriai ir bendradarbiai, kurie gyvena užsienyje. Jiems tiesiog galima nusiųsti nuorodą į jūsų namų panoraminį turą ir viskas – tegul žiūri į sveikatą. Aišku, reiktų pasirūpinti ir saugumu, nes tokių žmonių ketinimai gali būti ne patys doriausi. Bet, jei namie laikote nemažai vertingų daiktų, meno kūrinių, antikvarinių baldų, saugumu sugebate pasirūpinti ir taip…

Panoraminiai turai nėra brangūs. 900 litų ir jūsų namai atviri virtualiems lankytojams. Juos įamžina specialia technika apsistatę fotografai, vėliau viską patalpina saugiame serveryje internete, suteikia prisijungimą tik jums ir niekam kitam.

Tai nėra idea fix. Kai kurie NT agentai jau sėkmingai naudojasi panoraminiais turais pristatyti savo parduodamus Premium klasės butus, kuriais domisi turtingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio. Panoraminis turas yra patogiausias būdas aprodyti butą virtualiai, parodyti, kokie vaizdai atsiveria per langą, kaip viskas atrodo vasarą arba žiemą ir t.t. Aišku, paliesti ir užuosti internetu neina, tačiau bendrą įspūdį galima susidaryti kur kas aiškesnį, nei nuotraukų galerijoje, kuri būna pilna ir retušuotų nuotraukų.

Virtualus turas yra sukuriamas visam laikui. Tai ilgalaikė investicija, kuri anksčiau, ar vėliau atsipirks. Turėdami virtualųjį 3D turą jau ir taip išsiskirsite iš minios.