Pagal
Žyma: namo šiltinimas

Visa tiesa apie akmens vatą

Visa tiesa apie akmens vatą

vata

Žiema yra geriausias metų laikas, kai reikia spręsti namų rekonstravimo projektus ir, jei šiuose projektuose numatomos sienos, atidžiai apžiūrėkite savo izoliaciją. Tiesą sakant, ar žinojote, kad 9 iš 10 namų yra nepakankamai izoliuoti?

Tinkamai apšiltinti namai ne tik užtikrina komfortą jūsų šeimai, bet ir padeda efektyviau naudoti energiją. Pridėjus izoliaciją, ypač mansardoje, galima sutaupyti iki 150eur per metus jūsų namų metinėms sąskaitoms už energiją! Atnaujinkite savo namų izoliaciją akmens vatos izoliacija.

Akmens vatos izoliacija yra atspari ugniai ir nedegi, suteikdama jūsų šeimai daugiau laiko pasirūpinti saugumu, jei jūsų namai užsidega. Akmens vata taip pat yra atspari drėgmei ir neskatins pelėsio ar pelėsio augimo, netoksiška, formaldehido neturinti izoliacija. Tai svarbiausia norint turėti sveikus namus. Kai stiklo pluošto izoliacija gaminama iš perdirbto stiklo, akmens vata yra dar tvaresnė. Ji gaunama iš natūralios nerūdijančios uolienos – rūšies, kuri susidaro po lavos atvėsimo – ir plieno gamybos šalutinio produkto, vadinamo šlaku. Šios medžiagos yra išlydytos ir susuktos į pluoštus, kad būtų sukurta izoliacija. Per pastaruosius kelerius metus akmens vata įgijo trauką ekologiškai sąmoningiems architektams ir dizaineriams.

„Aš buvau parodoje praėjusį mėnesį ir viename iš eksponatų buvo šio instaliacijos gabalas su liepsna po juo, nuolat deganti“, – sako Stephens. „Nieko nevyksta. Dar viename vandenyje lašėjo vanduo, ir nieko nevyko. Tada jie turėjo šią prieškambarį pastatyti ten, kur jūs einate iš labai garsios konferencijų salės ir per šią mažą salę, kurioje yra izoliacija, ir ji buvo mirusi tyliai. buvo nuostabu.“

Kas daro akmens vatą tvaresne nei stiklo pluoštas? Na, pirma, jame yra daugiau perdirbtų medžiagų. Stiklo pluošto izoliaciją paprastai sudaro 40–60 procentų perdirbtų medžiagų, o akmens vata – vidutiniškai 75 procentai.

Akmens vata taip pat yra energetiškai naudingesnė. Palyginti su stiklo pluoštu, ji pasižymi didesne R verte. Šis skaičius naudojamas norint įvertinti, kaip gerai medžiaga atspari šiluminės energijos perdavimui – iš esmės, kaip gerai ji izoliuoja. Gera izoliacija lėtina šilumą, kuri žiemą nori palikti jūsų namus, o vasarą išlaiko vėsą namie.

Akmens vata dėl savo formulės susidūrė su prieštaravimais, nes gamintojai ją kurdami tradiciškai naudojo formaldehido rišiklį. Tačiau tokia praktika yra išeitis. Didžiosios įmonės per pastaruosius metus pradėjo naudoti formaldehido neturinčius variantus, todėl akmens vata tapo dar saugesne jūsų namams.

Akmens vata taip pat pasižymi puikiomis garso sugerties savybėmis. Taigi jums nereikės nerimauti, kad girdite skalbimo mašiną ir džiovintuvą gyvenamajame kambaryje ar garsiai užiantį dulkių siurblį.

Įdiegti izoliaciją gali būti sudėtinga net labiausiai patyrusiems meistrams, tačiau tai padaryti su akmens vata tikrai lengva. Tiesiog supjaustykite ją duonos peiliu, kad tilptų į visas jūsų sienų spragas ir įdubimus.

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Sienų šiltinimas – apšildyti sienas įmanoma termoputa, nepakeičiant esamo fasado!

Aiškinti apie tai, kad sienų šiltinimas, ar kitos, itin panašios paslaugos, esą naudingos mūsų krašto žmonėms, turintiems individualius namus, esą tikrai neįtikėtinai lengva, kadangi visiems piliečiams aktualu, jog šaltuoju metų laiku ne tik, kad nekiltų nei menkiausių trikdžių gyvenant, tačiau be viso to, jog būtų ir tinkama garso bei šilumos izoliacija. Vis dėlto, reikėtų pastebėti tai, kad apie statybų pramonę ne itin daug piliečiai nusimano, o viena iš nedaugelio priežasčių, kodėl taip yra – žmonės yra linkę naudotis specialistų paslaugomis dažniau, nei individualiai, savarankiškai tvarkyti atsiradusias spragas, jeigu būtų galima taip pabrėžti.

Kad ir kaip ten bebūtų, tiems asmenims, kuriems trūksta informacijos, kad ir apie pačias paprasčiausias paslaugas, būtų galima pastebėti, jog neretai kyla įvairiausių klausimų, o be viso to ir neplanuotų rūpesčių, kurie, laikui bėgant, pastebima, jog esą visiškai nepagrįsti. Omenyje turime tai, kad, tarkime, tokio proceso, kaip sienų šiltinimas atžvilgiu, žmonės neretai galvoja apie tai, jog siekdami padidinti namo vertę ir susikurti kur kas šaunesnę garso bei šilumos izoliaciją, privalės keisti namų fasadą, o jeigu ne išimtinai, tai bent jau koreguoti jį ir papildomai investuoti pinigėlių, jog būtų galima sugrąžinti pradinę vizualinę išvaizdą.

Tiesą sakant, būtų galima pastebėti, kad šiuolaikinių technologijų dėka, kurios esą beprotiškai universalios ir galinčios suteikti žmonėms neišpasakytą naudą, šiais laikais sienų šiltinimas procesą leidžia įgyvendinti ir nei kiek nepakeitus fasado išvaizdos – tiesą sakant, net ir tuo atveju, jeigu turime omenyje mūrines sienas. Viskas, ką reikia padaryti, tai paprasčiausiai išgręžti papildomą, itin minimalistinę skylutę ir per ją įleisti termoputą – tokių situacijų dėka galėsite ne vien tik beprotiškai pigiai apšildyti individualius namus, tačiau taip pat ir nepažeisite pastato fasado, kaip dauguma piliečių galvojo, jog tai esą įmanoma.

Tikimės, kad šiandienos turiniu sugebėjome žmones nuraminti, paaiškindami tai, jog dabartinių technologijų pajėgumas gali ir nemenkai nustebinti mūsų krašto piliečius – esą ir daugiau įmantrių prietaisų, galinčių pasiekti puikius rezultatus, tiesiog pasidomėkite.