Pagal
Tag: namai

Vieno ar dviejų aukštų namas: kuris variantas geresnis?

Vieno ar dviejų aukštų namas: kuris variantas geresnis?

Svajojate apie nuosavą gyvenamą namą ir pagaliau Jūsų svajonė gali virsti realybe? Tokiu atveju labai sveikiname ir pirmučiausia rekomenduojame pasisamdyti namų projektuotoją, kuo darbas judant link svajonių namų yra bene pats svarbiausias.

Namų projektavimas turi būti atliekamas reguliariai, mažais žingsneliais, kadangi tik tai gali garantuoti, kad gyvensite ne bet kokiuose, o savo svajonių namuose. Yra labai daug projektų ir jie labai skirtingi, tačiau siekiant asmeniškumo – būtina samdytis profesionalą.

Namų projektavimas apima labai daug įvairių žingsnelių. Vienas iš jų yra apsispręsti, ar Jums reikalingas vieno arba dviejų aukštų namas. Žinoma, ne visada viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, kadangi kartais projektuotojai įvertinę Jūsų būsimus namus pataria statyti vieno aukšto. Juolab, viskas priklauso nuo to, ar planuojate ateityje namuose apgyvendinti daugiau žmonių, koks yra Jūsų turimas žemės plotas ir panašiai. Aspektų daug, tad tik pasitarę su specialistais paprasčiausiai apsispręsite dėl pasirinkimo.

Vieno aukšto namai geriausiai tinka tokiu atveju, kai namuose gyvena nedaug žmonių arba kai turimas žemės sklypas yra didelis. Žinoma, esant poreikiui visada galima pastatyti papildomą aukštą. Dažniausiai tokie „lankstūs“ yra mediniai namai, kurie pagal poreikius gali būti dekoruojami. Nepamirškite, kad vieno aukšto namai laimi ir todėl, kad nereikia įrengti brangiai kainuojančių ir laiko reikalaujančių laiptų. Dažniausiai laiptų statybai reikia samdytis atskirus specialistus, tad neinvestuodami į antrą aukštą tikrai gana daug sutaupysite.

Štai jeigu turimas žemės sklypas yra gana nedidelis ir matote, kad jau net nelieka vietos sodui – tokiu atveju siūlome rinktis dviejų arba net trijų aukštų namą. Žinoma, tokį pasistatyti yra kur kas brangiau, tačiau tuo pačiu jis yra kur kas didesnis, tad jame komfortabiliai gali gyventi didesnis skaičius žmonių. Taip, laiptai kainuos brangokai ir tuo pačiu reikia apgalvoti, kokia namų šildymo sistema šiuo atveju tiktų labiausiai, tačiau viena investicija garantuos ilgalaikį bei sėkmingą gyvenimą.

Jeigu nusprendėte, kad Jums reikalingas dviejų aukštų namas – tokiu atveju reikia apgalvoti, koks projektas Jums labiausiai tiktų. Būtent tam ir reikalingas namų projektavimas, kadangi galvojant apie nuosavus namus reikia įvertinti ir apgalvoti kur kas daugiau detalių ir smulkmenų nei galėjote pagalvoti.

Labai dažnai pirmame aukšte paliekama svetainė bei virtuvė, kai tuo tarpu antrame yra statomi miegamieji. Pradedant tėvų miegamasis, judame link vaikų ir, esant galimybėms, svečių. Dažniausiai tokio tipo išdėstymas yra pasirenkamas kadangi jis labai patogus ir leidžia esant poreikiui nesunkiai pertvarkyti namus. Žinoma, tai yra tik viena galimybė ir kaip jau minėjome, projektuotojas viską padarys taip, kaip Jūs labiausiai norite.

Kadangi egzistuoja gana platus įvairiausių projektuotojų pasirinkimas – rekomenduojame skubėti ir drąsiai lyginti skirtinus pasiūlymus, kad pavyktų rasti Jums patį geriausią. Naudinga, kai projektuotojai gali parodyti savo pavyzdžius. Minėti pavyzdžiai leidžia preliminariai susižinoti, ko galima būtų tikėtis iš specialisto ir įvertinti jo kompetenciją suteikti tokias paslaugas.

Juk norisi, kad namai būtų tobuli ir labiausiai Jums patiktų bei tiktų. Palikite darbus tiems, kurie geriausiai išmano, kaip turi atrodyti tobulas namas.

 

Laikas keisti spintą? Intriguojantis variantas – slenkančios sistemos

Laikas keisti spintą? Intriguojantis variantas – slenkančios sistemos

slider.lt slenkančios sistemosPermainų metas – frazė, kurios galia didelė, bet tik tada, kai noras ką nors pakeisti iš teorinio lygmens persikelia į praktinį. Jei pajutote, kad laikas interjero permainoms, dėmesį turėtų patraukti slider.lt slenkančios sistemos, tiksliau, spintos su stumdomomis durimis.

Kas tai?

Spintos, kurių durys ne varstomos, o slankiojančios, yra modernus ir praktiškas sprendimas naujo baldo ieškantiems žmonėms. Jei vietoj senos spintos vėl rinktumėtės tradicinę, sąvoka „permainų metas“ neatrodytų tokia tvirta. O štai stumdoma spinta – variantas, vertas gaivios naujovės vardo.

Metant žvilgsnį į baldų rinką, stumdomosios durys nėra kažkas iš ateities, nes tai jau ne vienus metus taikomas sprendimas. Tad vis didesnio vartotojų būrio atrandamos slider.lt slenkančios sistemos vertinamos su pasitikėjimu. Lūkesčiai pateisinami, namie karaliauja dailumo ir praktiškumo harmonija.

Kodėl verta?

Kodėl slenkančios sistemos pristatomos kaip intriguojantis variantas? Kodėl toks sprendimas vartotojų palydimas pritarimo šūksniais? Pirmiausia tai yra šis tas įdomaus dizaino prasme. Sakykit ką norit, bet įprasta poros dešimtmečių senumo spinta stumdomų sistemų padiktuotam dizainui vargiai prilygsta.

Tai dėmesio vertas pasirinkimas ir dėl maksimalaus erdvės išnaudojimo, kas savo ruožtu lemia ne tik talpumą, bet ir paprastesnį tvarkymąsi.

Nuo ko pradėti?

Jei slider.lt slenkančios sistemos išties suintrigavo, pirmiausia pagalvokite, ko tiksliai jums reikia. Norėtumėte įmantrios dizaino kalbos? O gal visos pastangos dėl praktiškumo? Kokio dydžio baldas jums reikalingas? Ką planuojate jame laikyti? Koks jūsų biudžetas? Kiekvienas iš šių klausimų tiesiogiai susijęs su taiklesnio sprendimo priėmimu.

Sakoma, gera pradžia yra pusė darbo. Šiuo atveju apgalvojimas ir planavimas ir yra toji pradžia – efektyvi ir padedanti pasiekti geriausią rezultatą.

 

 

 

Apie krosneles iš Klaipėdos

Apie krosneles iš Klaipėdos

Prireikus krosnelės Klaipėda tampa kryptimi Nr. 1. Kodėl? Nes čia ne tik jūra. Čia randama gausi nepaprastai dailių krosnelių pasiūla.

Krosneles galima skirstyti į keletą rūšių. Tai būtų klasikinės, modernaus dizaino, tradicinės norvegiškos ir vintažinės. Nepasakysime, kurios verčiausios dėmesio. Nepasakysime, kurios geriausiai tiktų jūsų namuose. Neversime įsigyti vienokio ar kitokio gaminio. Tiesiog pasidalysime keliomis įžvalgomis, kurios galbūt pravers, kai ieškosite, kokias krosneles Klaipėda atplukdo vartotojams.

Prireikus krosnelės Klaipėda jau tapo kelionės tikslu? Tuomet aktualus galingumas. Ne, ne transporto priemonės, su kuria keliausite į uostamiestį, o šildymo įrenginio. Taip romantiškai pradėjome ir pereisime prie nežinia kokių galingumų… Palaukite! Tai nepaprastai aktualu. Geriausi rezultatai – tai, kas įgyvendinama apskaičiavus reikiamą šildymo įrenginio galingumą. Sakote, įsigysite galingesnį, nei reikėtų, ir taip turėsite „rezervo“? Abejotinas sprendimas. Ir, aišku, norite sužinoti, kodėl jis abejotinas. Ogi todėl, kad kūrenant per mažu galingumu degimas yra nepakankamas. Be to, galingesnis produktas = brangesnis. Kam leisti pinigus tam, kuo nesinaudojama?

Nepakankamas degimas – „spjūvis“ kaminui. Kaupiasi suodžiai, o dėl to padidėja kamino užsidegimo rizika. Todėl krosnelę rinkitės tokią, kokios reikia, o ne tokią, kuri skirta tris kartus didesniam namui. Šiam reikalui kreipkitės į specialistus. Į žmones, kuriems šildymo sistema nėra naujovė. Į tokius žmones, kurie geba apskaičiuoti, koks pajėgumas reikalingas. Norint krosnelės Klaipėda gali tapti vieta, kur ne tik įsigyjamas išsvajotas daiktas, bet ir gaunama profesionali konsultacija.

Ketus. Ką jums sako šis žodis? Tai medžiaga, naudojama krosnelių gamyboje. Jei šildymo prietaisas pagamintas būtent iš ketaus, tuomet galite džiaugtis, nes krosnelė yra labai gera šilumos laidumo požiūriu. Be to, ketus pasižymi tvirtumu. O tai itin svarbu, nes norite, kad už krosnelę sumokėti pinigai būtų ilgalaikė investicija. Minėtina ir tai, kad ketus atsparus aukštoms temperatūroms. Ir net pasibaigus kūrenimosi procesui dar spinduliuojama sukaupta šiluma. Žodžiu, čia aptarta medžiaga yra teigiamų ypatybių mišinys.

Kodėl dairantis naujos krosnelės Klaipėda yra geras variantas? Ji yra arčiau Norvegijos nei Kaunas ar Vilnius. Kuo čia dėta Norvegija? Šioje šalyje gaminamos ilgaamžės, puikiai vertinamos krosnelės. Atgabenti jas į Klaipėda atrodo tikslingiau nei į kitą Lietuvos miestą. Štai ir išspręstas rebusas.

 

 

 

 

 

 

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Daugelis mūsų svajoja apie nuosavus namus, tačiau ne visada galimybės leidžia svajonėms išsipildyti. Jeigu anksčiau daugelis norų taip ir išnykdavo, tai šiuo metu karkasiniai namai atvėrė galimybes net ir vidutines pajamas uždirbtiems asmenims susikurti savo svajonių būstą.

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas asmenims, kurie nori gyventi nuosavuose namuose. Vis daugiau profesionalų giria, kad tai vienas geriausių variantų. Kodėl? Bandysime atskleisti šiame tekste?

Karkasinių namų pliusai

  • Nedidelė kaina. Tiksliai žinodami kiek galite išleisti – kur kas greičiau atrasite jums labiausiai tinkamos kompanijos pasiūlą. Svarbiausia yra ieškoti, nes tie kurie ieško – nesunkiai atranda.
  • Namai pastatomi labai greitai. Nors statyba yra sudėtinga ir reikia žinoti technologijas bei turėti techniką, visgi, pati statyba gali užtrukti vos vieną mėnesį. Tai greičiausiai pastatomi namai. Reikia nepamiršti, kad kokybė taip pat labai gera.
  • Šie namai pasižymi ir tuo, kad visos įsigytos detalės yra panaudojamos. Taigi nelieka atliekų, kurios ne tik teršia aplinką, tačiau tuo pačiu ir primena paprasčiausiai išmestus pinigus.
  • Esant poreikiui namą galima išardyti ir paprasčiausiai perstatyti į visai kitą vietą. Karkasiniai namai dėlto yra labai giriami. Įsivaizduokite, kokia tai puiki galimybė.
  • Namas yra labai sandarus ir tuo pačiu pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Žiemos metu jame nebus šaltą, o vasaros metu – karštą. Tai puikiausias egzistuojantis pasirinkimas, kurį rekomenduojame ir mes jums.
  • Šiuos namus galima dekoruoti pagal savo poreikius. Galite pasisamdyti profesionalą arba galite darbus atlikti pats. Svarbiausia, jog namų dekoravimo sąlygos (tiek lauko, tiek išorės) turint karkasinius namus yra labai atviros ir patrauklios.

Kaip atrasti kompetentingą kompaniją?

Akivaizdu, kad karkasiniai namai verti pasinaudojimo jais, tačiau kadangi tiek daug kompanijų teikia paslaugas – reikia įvertinti kuo daugiau skirtingų aspektų galinčių padėti pasirinkti patį geriausią variantą. Paieškas siūlome įgyvendinti pagal šiuos kriterijus.

  1. Daugelis žmonių gavę konkrečias paslaugas atsiliepimus labai mėgsta palikti internete. Kai kuriais atvejais džiaugiasi arba išlieja pykti, o kai kuriais paprasčiausiai nori nuoširdžiai patarti kitiems asmenims naudotis arba vengti paslaugų.
  2. Nors karkasiniai namai daugmaž kainuoja panašiai, tačiau skiriasi jų montavimo kaina. Taigi, vienas iš veiksnių, kuris gali lemti pasirinkimą, yra kaina, kurią skirsite statyboms. Pasidomėkite kiek kainuoja ir sužinokite, kurios kompanijos paslaugos jums tinka labiausiai.
  3. Skiriasi laiko tarpas per kurį planuojama įgyvendinti paslaugas. Dažniausiai statybos trunka nuo mėnesio iki dviejų ir per šį laiko tarpą suteikiamas kokybiškas rezultatas. Jeigu norite, kad viskas būtų atlikta greičiau – konkrečios įmonės ieškoti mes jums ir siūlome.
  4. Galite pasižiūrėti kokius darbus konkreti kompanija jau yra atlikusi. Tokiu atveju pasirinkite tai, kas jums atrodo labiausiai tinkama ir labiausiai tenkina poreikius,

Karkasiniai namai – labai puikus pasirinkimas suskurti svajonių oazę, kurioje norėsis leisti dienas. Kadangi profesionalai darbus atlieka labai greitai ir gana pigiai – siūlome atidžiai ieškoti asmenų, kurių paslaugos jums tiktų. Tokiu atveju būsite tikras, kad galutinis rezultatas jus tikrai patenkins.

Kokybiškas elektros tinklų projektavimas – tai namų saugumas ir patogumas

Kokybiškas elektros tinklų projektavimas – tai namų saugumas ir patogumas

Labai svarbu, kad namuose elektra būtų įrengta kokybiškai. Jeigu gyvenate toliau už miesto ir neseniai pradėjote statyti namą, tuomet galimas daiktas, kad neapsieisite be profesionalių elektros projektavimo paslaugų, kurios butų pritaikytos pagal jūsų namą – kad būtų galima prisijungti prie LESTO tinklo, reikia kruopščiai parengti projektą. AB LESTO išduoda konkrečias sąlygas, kuriomis reikia parengti projektą, kad būtų galima nesunkiai prisijungti – jeigu elektros tinklų projektavimas nėra vykdomas pagal LESTO sąlygas, tuomet prisijungti prie pagrindinio elektros tinklo nepavyks.

Dabar yra tikrai kokybiškų elektros tinklų projektavimo ir rengimo įmonių, kurios jums gali pasiūlyti visapusišką elektros paruošimą – tiek ir projektavimą, tiek ir konkretų paruošimą. Taip pat, elektros projektai gali būti pritaikomi ir gatvei apšviesti – jeigu gyvenate toliau už miesto, šiek tiek atokesnėje vietoje, tuomet galite pastebėti, kad gatvių apšvietimo darbai neretai yra nepabaigiami. Ką gi, geriausias būdas išspręsti šią problemą – pasiskambinti elektros projektavimo profesionalams, kurie jums nebrangiai įrengs tinkamą gatvės apšvietimą net ir pačioje atokiausioje vietoje.

Generatoriai ir ko-generatoriai taip pat gali būti svarbus dalykas, jeigu jūsų namų elektros projekte kažkas pasikeitė, tad geriau palikite pajungimo darbus profesionalams, kurie galės saugiai pajungti elektrą į pagrindinį lizdą. Kalbant apie saugumą ir patogumą, taip pat populiari paslauga yra žaibolaidžių įrengimas. Be jokios abejonės, tokioje šalyje kaip Lietuva, kur oras keičiasi gana dažnai, labai svarbu turėti pačią geriausią žaibosaugos sistemą savo namuose, todėl pasirūpinkite, kad žaibosaugos ir elektros projektai būtų atliekami tik geriausių profesionalų, turinčių puikią reputaciją.

O kaip sužinoti, kuri įmonė turi geriausią reputaciją ir kur kainos bei kokybės santykis yra pats priimtiniausias? Jums reikia panaršyti internete, kur rasite informaciją apie kelias skirtingas elektros tinklų projektavimo įmones, turinčias galimybę jums pasiūlyti nebrangias ir greitai atliekamas paslaugas, į kurias įeina ne tik elektros tinklų projektavimas, bet ir gatvės apšvietimas, įžeminimo tinklų projekcija, žaibosaugos sistemos konstravimas bei kiti susiję darbai.

Patogūs ir stilingi sodo nameliai

Patogūs ir stilingi sodo nameliai

Lietuvoje vis labiau populiarėja mediniai sodo nameliai, kurie tampa pigia, prieinama ir dailia gyvenamąja patalpa Jūsų sode. Sodo namelis dažniausiai yra vieta, kur vasarą atvykstate ramiai praleisti keletą dienų, pasimėgauti gamta, užsiauginti keletą daržovių savo kasdieniam stalui. Jei ketinate savo sode įrengti nedidelį medinį namelį, Jums reikia žinoti keletą dalykų, kad namelis būtų tinkamai prižiūrimas ir tarnautų ilgai. Nors galima pagalvoti, kad medienos nameliai nėra itin patvarūs, iš tiesų tinkamai pasirinkus namelio vietą ir jo neapleidžiant, tokio tipo sodo nameliai gali tarnauti ilgai ir kokybiškai.

Tinkama vieta

Nors mediniai sodo nameliai nėra labai dideli ir sunkūs, jiems būtina parinkti tinkamą vietą. Svarbiausias kriterijus – sausa lygi vieta. Gerai apžiūrėkite savo sodo teritoriją ir nameliui paskirkite jam tinkamą vietą. Kitaip tai gali pasijusti po kelių metų. Jei namelis bus įrengtas nelygioje vietoje, ilgainiui grindys išsiklaipys ir namelio sienos taps nelygios. Tai gali atnešti nemalonių rezultatų: trūkinėti sienos, labiau kauptis drėgmė. Taip pat įsitikinkite, kad toje vietoje, kur statysite namelį nėra drėgmės. Patariama įsitikinti, ar žemėje nėra šaltinių.

Vidaus išplanavimas

Taip kaip svarbus vietos pasirinkimas, svarbus ir namelio vidaus išplanavimas. Dažniausiai sodo nameliai yra nedideli ir labai kompaktiški. Todėl rengiant baldus ir kitas interjero detales labai svarbu apgalvoti tinkamą vidaus projektavimą. Kaip tai padaryti? Pirmiausia nuspręskite, kurioje namelio vietoje, kokie Jums svarbūs strateginiai taškai turės būti įrengti. Namelį tinkamai susiplanuosite tuo atveju, jei numatysite optimalius atstumus tarp baldų. Ypač dažnai sodo nameliuose patariama taikyti principą, kuomet svetainė ir virtuvė apjungiama į vieną erdvę. Kad vietos būtų daugiau, specialistai siūlo rinktis nedidelius, tačiau patogius baldus. Taip pat protinga naudoti įvairias daugiau erdvės suteikiančias detales: šviesias užuolaidas, kuo mažiau dekoracijų, neapkrauti baldų nereikalingomis smulkmenomis. Dėl vietos taupymo taip pat siūloma rinktis kūrenimo krosneles, o ne židinius šildymui. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir sukursite modernesnį stilių.

Saugumo užtikrinimas

Kad sodo nameliai ilgai tarnautų, juos privalu gerai prižiūrėti. Vienas iš svarbiausių kriterijų – namelio apsaugojimas nuo drėgmės. Tai ypač aktualu prasidedant šaltajam metų sezonui. Namelį lietingam laikotarpiui naudinga pradėti ruošti nuo stogo – labai svarbu užtikrinti, kad stogas būtų nepažeistas ir jame nebūtų jokių įplyšimų ar įtrūkimų, per kuriuos galėtų skverbtis drėgmė. Taip pat labai svarbu apsaugoti sienas nuo papildomos drėgmės. Tam padės lietaus vamzdžiai, kuriuos galima lengvai ir greitai sumontuoti nuo stogo per namo kampus žemyn. Nešvaistykite gamtos išteklių veltui ir surinktą lietaus vandenį panaudokite daržui ar gėlėms palaistyti.

Nuotekų valymas gyvenamoje aplinkoje

Nuotekų valymas gyvenamoje aplinkoje

Vasara jau čia pat, saulė mus džiugina kasdien vis labiau, maloniai nosį kutena besiskleidžiančių žiedų aromatas, žavi atgijusi gamta. Neretas susimąstome apie tai, kaip tą grožį išsaugoti, palikti ateinančioms kartoms ir imamės domėtis „žaliųjų“ judėjimais, žaliavalgyste, pradedame pirkti daugiau bioproduktų. Tada apsidairome aplink savo gyvenamą aplinką. Norime ir stengiamės, kad ir čia gyventume „žaliai“. Renkamės natūralų pluoštą, grindis, duris, rūšiuojame atliekas ir to mokome artimuosius. Imant mąstyti „giliau“, pradedame galvoti, kaip iš gyvenamosios aplinkos skleisti kuo mažiau nereikalingų, neretai ir žalingų atliekų, šiukšlių, nuotekų. Imame galvoti, kaip veikia nuotekų valymas mūsų name, kur pasišalina ir dingsta nešvarumų kupinas vanduo, kad galėtume jį vėl vartoti.

Žinoma, gyvenant daugiabutyje, nuotekų valymas jau ne mūsų pačių problemą, o ją išsprendžia miesto nuotekas valančios bendrovės. Tačiau Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, visų pirma daugiausia dėmesio buvo skirta miestų nuotekoms valyti, o tuo tarpu mažų gyvenviečių nuotekų valymo klausimai buvo atidėti. Tad individualių namų savininkams tenka sukti galvas, kaip universaliau valyti nuotekas. Šis procesas yra labai sudėtingas ir neretai brangus. Netinkama vandentiekio sistema tampa palankia terpe bakterijoms veistis, todėl šiuo klausimu visada pravartu kreiptis į specialistus, kurie galės parinkti optimalų variantą, patars, kaip teisingai pašalinti namų ūkyje suvartotą, nereikalingą vandenį, t.y. nuotekas.

Kadangi vandenį labai lengva greitai užteršti, visa augmenija ir gyvūnija bei kiekvienas Žemės gyventojas esame jautrūs teršimui, būtina teršalus šalinti jau valymo įrenginiuose, kad nuotekos neterštų atvirųjų vandens telkinių, į kuriuos jos išleidžiamos. Išvalytos bionuotekos nepridarys nemalonumų nei gamtai, jei Jūsų gyvenamai aplinkai. Būtina apie tai susimąstyti kuo anksčiau, kad sumažėtų išlaidų suma, pagerėtų gyvenimo kokybė ir taip galėtumėte tapti dar vienu „žaliuoju“ Žemėje. Tik nuo mūsų visų ir kiekvieno iš mūsų atskirai priklauso, ar mūsų žemės vanduo bus švarus. Nes tik švarus vanduo yra gyvybės žemėje pagrindas, visa ko pradžių pradžia. Be jo neturėtume nei menkiausios gyvybės. Tad pirmuoju žingsniu tegul tampa nuotekų valymas.

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Ar dažnai susimąstome, ant ko vaikštome, o kartais sėdime, ant ko žaidžia ir voliojasi mūsų vaikai? Grindys, atrodo, yra elementarus dalykas, tačiau visada reikia atkreipti dėmesį į jų medžiagas ir sudėjimo būdą. Daugumoje naujų butų yra paklotos tvirtos ir patvarios laminuotos grindys iš šiuolaikiškų ir patikimų medžiagų. Laminuotos grindys yra pigesnės, nei medinės, nes paklotos naudojant laminato plokšte, kurios gaminamos iš sluoksniuotų pjuvenų – medienos „atliekų“. Laminatas paprastai turi tris sluoksnius, kurie skirti grindis padaryti itin ilgaamžiškomis. Viršutinis sluoksnis, dažnai primenantis tikrą medį savo tekstūra, yra atsparus cheminiam poveikiui, tad jį paprasta ir lengva plauti ir prižiūrėti. Vidurinysis sluoksnis yra skirtas patogiam tvirtinimui, kuriam nereikalingi jokie klijai. Specialūs grioveliai leidžia tvirtai sukabinti laminato plokštes, o esant reikalui galima pakeisti kelias plokštes kitomis. Apatinis sluoksnis yra atsparus drėgmei, sulaiko garsą ir smūgius. Po juo klojamas tik išlyginamasis sluoksnis.

Laminuotos grindys reikalauja šiokios tokios priežiūros. Paprastai parketas jos reikalauja kur kas daugiau.

Pagrindinis patarimas ką tik įrengus laminuotas grindis – pasinaudoti specialiu impregnavimo skysčiu ir gerai impregnuoti grindis. Skystis pasiskirsto vidurinio sluoksnio grioveliuose, todėl į apatinius sluoksnius nepatenka vanduo, jei kažkas netyčia išpilama arba apskritai namuose esanti drėgmė. Drėgmė – pagrindinis medžio priešas, dėl kurios medis plečiasi, pradeda pūti, o džiūdamas aižėja ir deformuojasi. Laminuotos grindys nuo tokių pavojų apsaugomos vos keliolika litų kainuojančių impregnantu.

Grindis plauti rekomenduojama su specialiomis laminuotų grindų plovimo priemonės. Į indaplovę juk nepilame paprasto indų ploviklio, o į skalbyklę nemetame ūkiško muilo gabalėlių – naudojame tik tam skirtas priemones, tad kodėl jų nepanaudojus ir grindims? Plauti reikėtų su švelniomis pašluostėmis, nes nuo grubių paviršių nukenčia apsauginis sluoksnis.

Laminuotos grindys, kad ir kokios jos būtų kokybiškos ir puikiai suklotos, turi vieną silpnybę. Jos neatsparios stumdomų baldų įbrėžimams. Ypač didelių baldų – minkštų kampų, stalų, spintų, kuriuos kartais stumdome norėdami tiesiog pakeisti aplinką. Stumdymui naudojame paprasčiausią aliejų ar lašinius, tačiau grindims yra pavojingi ir nedideli pastumdymai, prieš kuriuos liaudiškomis priemonėmis nepasirūpiname. Mažesniems baldams rekomenduojama ant kojų apačios priklijuoti nestorą veltinio gabalėlį, kuris sušvelnintų stumdymo trintį.

Nemažas laminuotų grindų priešas – baldų ratukai. Dažniausiai jie būna plastmasiniai, dėl to kieti. Stumiant sunkesnį baldą, pavyzdžiui fotelį, matosi net provėžos. Laminatui nekenkia guminiai ratukai, kuriais galima pakeisti gamyklinių baldų kojas, o jei kuriate baldus pagal užsakymą, nepamirškite apie guminius ratukus priminti savo baldininkui.

Paskutinis patarimas – jei įmanoma, naudokite kilimus ir laminatas bus tose vietose tikrai apsaugotas ir puikiai prižiūrėtas.

Parengta pagal www.solum.lt informaciją.