Pagal
Tag: metaliniai laiptai

Kokios yra laiptų formos

Kokios yra laiptų formos

Šiuolaikiniai laiptai nėra slepiami namo gale ar laiptinėje. Priešingai – tai būsto akcentas, pasididžiavimas. Tačiau iki tol, kol jie yra įrengiami, reikia daug ką apgalvoti, suprojektuoti bei pasirinkti. Pirmasis pasirinkimas projektuojant visą būstą – kokios formos bus laiptai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines ir dažniausiai pasitaikančias laiptų formas.

Tiesūs laiptai. Tai pats paprasčiausias variantas, tačiau laikomas itin patogiu ir saugiu. Visgi, tai daug vietos užimantys laiptai, todėl dažniausiai planuojama po laiptais įrengti sandėliuką, svečių tualetą ar sieninę spintą, kad erdvė būtų išnaudota maksimaliai. Tokie laiptai ne itin tinkami būstui aukštomis lubomis, kadangi daugiau nei 17 laiptų pakopų be aikštelės yra nepatogūs.

„U“ formos laiptai sukasi 180 laipsnių kampu ir yra gan įprastas variantas namuose, nes gerai išnaudoja erdvę. Gali būti su aikštele posūkyje arba be jos. Esant vietos trūkumui, renkamasi aikštelės nedaryti.

„C“ formos laiptai, dar vadinami sraigtiniais, tinka kuomet laiptams nėra pakankamai erdvės, nes užtenka mažos laiptinės. Įrenginėjant sraigtinius laiptus plačiose erdvėse, galima daryti kuo didesnius, tuomet jie tampa puikia puošmena. Sraigtiniai laiptai yra gana sudėtingi, todėl dažnai daug brangesni už kitų formų laiptus, todėl tokių lietuviškame interjere dažnai neišvysime.

„L“ formos laiptai yra lietuvių mylimiausi, nes yra optimalūs: užima mažai vietos, paprastai gaminami, nėra brangūs, patogūs, tinkamai parinkus medžiagas gali būti pritaikyti bet kokio stiliaus interjere.

Segmentiniai laiptai yra labiausiai pasiduodantys dizainerio fantazijai. Tai plastiški laiptai, kuriuos projektuojant galima „raityti“ kaip tik norima siekiant išgauti kuo geresnį ir prie likusio interjero tinkantį efektą. Tokie laiptai yra atviri, o tinkamai parinkus medžiagas atrodo lengvi, elegantiški, tarsi plaukiantys.

Laiptų formą pasirinkti reikia dar projektavimo metu, nes statybos metu ką nors pakeisti gali būti itin sudėtinga. Kad ir kokia laiptų forma būtų pasirinkta, svarbiausia sukurti harmoniją su likusiu interjeru. Laiptai neturi būti iššaukiantys, arba pernelyg nustelbti kitų objektų. Šiuolaikinių laiptų nereikėtų „nubuitinti“, nes tai ne tik perėjimas iš vieno aukšto į kitą, tačiau ir namų puošmena.

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Šiais laikais įsigyti kokį nors daiktą ar paslaugas, kai kiekviename, net ir mažiausiame miestelyje įsikūrusios dešimtys, o gal net ir šimtai įmonių, padaryti visiškai nesunku. Visgi kuo mieste mažesnė konkurencija, tuo paslaugos teikiamos brangiau, todėl verta žinoti būdus kaip kokį nors daiktą įsigyti pigiausiai visoje Lietuvoje. Durys, kaip ir kiekvienas kitas daiktas gali būti įsigyjamos pigiau, jei bent truputį pasukame galvą kaip tai padaryti. Taigi šiame straipsnyje pateiksime kelias gudrybes kaip duris įsigyti pigiau.

Jeigu tiksliai žinote kokio stiliaus durų Jums reikia ir jų išmatavimus, duris bene pigiausiai galite įsigyti internetu. Tai padaryti yra du būdai, išsirinkti duris jas gaminančios įmonės internetiniame kataloge arba pasinaudoti kainas palyginančio internetinio puslapio paslaugomis. Pirkdami duris tiesiai iš gamintojo, mokate mažiau, nes gamintojui nereikia gaminti durų pagal kiekvieno kliento užsakymą, todėl nereikalingas projektuotojas, sutaupomos kelionės ir papildomų medžiagų išlaidos. Be to, rinkdamiesi duris internetinėje parduotuvėje, pirkite tiesiai iš gamintojo o ne tarpininko. Greičiausiai nedidelė duris gaminanti įmonė savo paslaugas teiks itin pigiai, tačiau gali būti sunku rasti jos puslapį, todėl vertėtų pasinaudoti tinklapiais, kuriuose palyginamos visų pardavėjų kainos ir pateikiami geriausi pasiūlymai su tarpininkais ir be tarpininkų.

Jei tikrai norite sutaupyti, rinkdamiesi duris nepulkite pirkti iš pirmos pasitaikiusios įmonės savo mieste. Netgi nesinaudodami internetu, paanalizavę durų kainas, kurios siūlomos gretimuose miestuose, duris galite rasti už žymiai patrauklesnį pasiūlymą. Galbūt kitame mieste yra pigiau pagaminti duris, dėl modernesnių patalpų ar pigesnės darbo jėgos, o jei dar tame miestelyje dirba kelios duris gaminančios įmonės ir tarpusavyje konkuruoja, durų kainos bus dar patrauklesnės.

Jei reikia standartinio stiliaus vidaus durų ar lauko durų, ganėtinai kokybiškos ir pigios durys gali būti gaminamos vietinio miestelio meistro, kuris priima užsakymus tik iš pažįstamų žmonių. Tokias duris galite įsigyti per pusę pigiau nei kur nors kitur dėl dviejų priežasčių. Visų pirma toks stalius dirba vienas, todėl jam nereikia mokėti atlyginimų, pelno ir kitų mokesčių kuriuos privalo sumokėti įmonės. Antra, vietinis stalius dirba tik tam, kad užsidirbtų pragyvenimui, o ne krautųsi pelną, todėl įvairius gamybos iš medienos darbus atlieka pigiau.

Rinkdamiesi paslaugas ar daiktus, nepatingėkite pasukti galvos ir paieškoti geriausio pasiūlymo. Gali būti, jog duris ar kitą norimą daiktą įsigysite žymiai pigiau nei galvojote.

Kad vidaus laiptai būtų ne tik saugūs, bet ir papuoštų namus

Kad vidaus laiptai būtų ne tik saugūs, bet ir papuoštų namus

Laiptai – labai svarbi namų interjero detalė, vienas pagrindinių statinio akcentų. Jie ne tik sujungia kelis namo aukštus, bet ir suteikia erdvei solidumo, prašmatnumo. Šiandien individualiuose namuose dažniausiai pasirenkami iš natūralios medienos pagaminti laiptai, mediena derinama su metalu ar kitomis medžiagomis. Laiptų rūšių, formų, pasirinkimo alternatyvų – begalės, tačiau kaip nesulysti juos renkantis? Kas svarbu ir aktualu besistatantiems nuosavus namus ir besirenkantiems laiptus jiems?

Patogu ir paprasta lipti

Vienas svarbiausių reikalavimų, keliamų bet kokios rūšies laiptams – tai patogumas. Laiptų pakopos turi būti nei per siauros, nei per plačios, žmonės turi laisvai judėti laiptais aukštyn ir žemyn. Idealu, jei laiptus įrengiame tokio pločio, kad ant jų būtų galima prasilenkti, tačiau persistengti ir įrengti pernelyg plačių laiptų neverta. Patogiausiais laikomi tradiciniai L formos laiptai, tuo tarpu kaip nepraktiškus, nepatogius daugelis įvardina sraigtinius laiptus. Laiptų pasirinkimą lemia ir namo tipas, erdvės, kurioje numatyta įrengti laiptus, dydis.

Laiptų projektavimo subtilybes geriau patikėti profesionalams

Natūralu, kad vienas asmuo visko žinoti negali. Tad laiptų projektavimo darbus geriau patikėti ne paprastam architektui, bet specialistui, kuris specializuojasi kurdamas laiptų projektus. Dažnai apie laiptų įrengimą mažai ką nusimanantys architektai vietoj išsamaus laiptų projekto nupiešia tik simbolį, rodantį, kad toje vietoje vieta paskirta laiptams. Tik vėliau, jau pasistačius namą ir prireikus įrengti laiptus, paaiškėja, kad laiptai čia netilps, kad projekte jiems palikta per mažai vietos, kad per siaura laiptų anga ir panašiai.

Saugumas – aspektas, kurio nereikėtų ignoruoti

Pagalvoti apie saugumą projektuojant laiptus – tiesiog privaloma, ypač jei namuose gyvena vaikai, senyvi žmonės, jei turite augintinių. Svarbu, kad tarp pakopų būtų vienodas aukštis. Jis varijuoja nuo 16 iki 18-19 cm. Svarbūs ir turėklai, o tarpeliai tarp jų turi būti tokie, kad vaikutis pro juos nepralystų ir nenukristų. Turėklus sudaro porankiai, statieji ramsčiai ir apsauginis tinklelis ar strypeliai. Kartais saugumui užtikrinti parenkami tik statieji ramsčiau, kurie tvirtinami tankiau.

Turint mažų vaikų ar gyvūnų, geriau rinktis uždaro, ne atviro tipo laiptus. Taip pat laiptų pakopos neturėtų būti nulakuotos slidžiu laku, dengtos slidžia danga. Laiptams svarbu parinkti tinkamas medžiagas, tad geriausiai tinka ne medienos masyvas, bet klijuota mediena, nes ji nesusitraukia, nesideformuoja. Mediena tinka ta, kuri yra kuo kietesnė, atspari braižymuisi ir greitam nusidėvėjimui.

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Apie erdvias laiptines teigiamai atsiliepia architektai, meistrai ir patys užsakovai. Pakankamai vietos palikus laiptinei optimaliai įgyvendinamas laiptų patogumas, saugumas ir pasirinktas dizainas. Tam, kad statybų metu netektų mažinti laiptinės angos sugalvojus padidinti antro aukšto naudingąjį plotą, dar rengiant projektą reikėtų šias detales aptarti su projektuotojais.

Žinoma, dažniausiai per gyvenimą žmonės statosi tik vieną namą, todėl sunku įsivaizduoti, kaip atrodys projekte numatytos namo erdvės. Tikėtina, kad kai kurios, pastačius namą, gali pasirodyti per mažos. Kad taip nenutiktų, patartina apsilankyti panašaus ploto ir išplanavimo namuose ar patalpose. Taip bus lengviau įsivaizduoti savo namo vaizdą ir tikimybė suklysti planuojant erdves žymiai sumažės.

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Tiems, kas kreipiasi į laiptus gaminančias įmones ir pirmiausia teiraujasi, kokia bus kaina ir kaip sutaupyti, specialistai pataria laiptus gamintis patiems. Taip jau yra, kad kokybiški ir gražūs laiptai kainuoja nepigiai. Taupyti užsakovai taip pat stengiasi gamindami laiptus nedidelėse ir mažai žinomose įmonėse. Gajus stereotipas, kad garsios ir žinomos įmonės savo darbą įkainoja žymiai brangiau. Taip yra tikrai ne visada.

Šiek tiek didesnė kaina dažnai sąlygoja ir aukštesnę kokybę, todėl siūloma pasvarstyti, ko labiau norima, išleisti nedaug pinigų ar įsirengti kokybiškus laiptus? Tvirtai pasiryžę taupyti vis tiek ieško kitų kelių ir nesikreipia į vieną įmonę dėl laiptų gamybos užsakymo. Panašiais atvejais, kai laiptai gaminami iš keleto skirtingų medžiagų, jos perkamos skirtingose vietose, ieškant akcinių kainų. Tačiau dažniausiai visi pamiršta į bendrą laiptinės kainą įskaičiuoti savo laiko resursų ir kuro sąnaudų.

Pagal specialistų rekomendacijas, laiko, kuro ir rūpesčio bus mažiau, jei norimus laiptus gamins ir medžiagas tieks viena įmonė. Užsakant pilą paslaugų paketą, paprastai taikomos nemažos nuolaidos. Lojalūs klientai gerai įvertinami bet kurioje įmonėje, nes sudarius palankų sandėrį, patenkintos lieka abi pusės.

Tikrasis laiptų vaizdas

Erdvinis mąstymas ir vaizduotė ne kiekvienam lengvai suprantami. Kartais tikrai sunku „perskaityti“ brėžinį ir įsivaizduoti, kaip gi iš tikrųjų realiai atrodys suprojektuota laiptinė. Šiai problemai spręsti ir siekiant užbėgti už akių galimiems nesusipratimams, pasitelkiamos vizualizacijos. Jos padeda užsakovui įsivaizduoti realų laiptų vaizdą ir suteikia galimybę suprasti, ar tai yra tai, ko norėta, ar reikia šiek tiek keisti projektą.

Jeigu pasirinkta laiptų gamybos įmonė negali padaryti laiptų vizualizacijos, naudinga peržiūrėti įmonės atliktų darbų galerijas arba galbūt net gyvai apžiūrėti sumontuotus laiptus. Panašaus tipo laiptų nuotrauka padės klientui įsitikinti, ar jis tikrai nori panašių laiptų. Didelė ir įvairi nuotraukų galerija taip pat leidžia įsitikinti, kad meistrai dirba ne pirmą dieną ir tikrai išmano savo darbą.

Kompromiso ieškojimas

Laiptų gamyba prasideda nuo kokybiško projekto. Vieni užsakovai kreipiasi į laiptų gamybos įmones jau turėdami konkrečią viziją, pageidavimus arba ir visą laiptų projektą. Dvejojantiems ir neapsisprendžiantiems tikrai gali būti sunku galutinai apsispręsti. Todėl rangovai turi įsiklausyti į visus kliento norus ir pasiūlyti konkrečiai jam geriausiai tinkantį variantą.

Žinoma, projektuotojams ir architektams nesinori visada projektuoti panašaus dizaino ir niekuo neišsiskiriančius laiptus. Monotonija gali apkartinti net ir patį įdomiausią darbą. Taip, projektuotojai elgiasi teisingai, siūlydami klientams priimti drąsesnius sprendimus ir nebijoti eksperimentuoti, tačiau reikia nepamiršti pagrindinių laiptų funkcijų – patogumo ir saugumo. Gražu – tai dar nereiškia patogu. Kai šios dvi sąvokos siejasi tarpusavyje, tada kasdienis gyvenimas ir įprastas interjeras tampa spalvingesnis.

Erdvė po laiptais

Įrengti gražūs, saugūs ir patogūs laiptai išties džiugina šeimininkus ir svečius. Tačiau dažnam iškyla klausimas, kaip gi išnaudoti erdvę, atsiradusią po laiptine? Pavyzdžiui, visai neblogas pasirinkimas po laiptais įrengti nedidelę spintą ar sandėliuką. Gerai apgalvojus, kokius daiktus norėsite laikyti „slėptuvėje“ po laiptais, reikėtų suplanuoti jiems vietą, padaryti pakankamai, lentynų, galbūt įrengti apšvietimą. Spintos ar sandėliuko durys, žinoma, turėtų derėti bendrame interjere.

Vietoje po laiptais galima „įkurdinti“ ir jaukų kampelį knygai paskaityti. Pavyzdžiui, pastatyti išskirtinį minkštasuolį, nediduką knygų staliuką ir toršerą. Visi šie daiktai gali būti priderinti ir prie kitų interjero baldų. Taip būtų išlaikytas bendras interjero vientisumas.

Po laiptine, esančia koridoriuje, patogu pastatyti komodą ar batų dėžę. Šiuose balduose „pasislėps“ visi daiktai, nerandantys sau vietos kitur namuose. Po keletu ar daugiau uždarų laiptų pakopų galima įmontuoti stalčius. Juose vėlgi galima laikyti batus, šlepetes bei kitus daiktus.

Minimalizmo šalininkai turbūt prieštarautų panašiems sprendimams. Iš vienos pusės, nelabai reikalingų daiktų kaupimas ir saugojimas labai apkrauna namus ir neleidžia jiems kvėpuoti. Palikta laisva erdvė po atvirais laiptais irgi savaip graži savo atvirumu ir laisvumu. Kiekvienas, žinoma, renkasi pagal savo poreikius.

Tegul jūsų pasirinkimas būna ne tik teisingas ir naudingas, bet ir gražus.

Kuo pranašūs metaliniai laiptai?

Kuo pranašūs metaliniai laiptai?

Įrenginėdami dviejų ar daugiau aukštų namą negalime išvengti klausimo, kokius įsirengti laiptus. Laiptų pasirinkimas tikrai platus. Jie gali būti vientisi, kuomet jau užbaigtas konstrukcijas, kurios buvo pagamintos pagal konkrečius matmenis, atvežus sumontuojama jiems skirtoje vietoje arba surenkami laiptai. Vis dažniau ima populiarėti metaliniai laiptai. Ne veltui, nes turi nemažai privalumų.

Metalas visų pirma – tai prabangos ženklas, todėl namuose įsirengę šio tipo laiptus būsite originalūs, madingi ir stilingi. Vienas iš brangesnių ir efektingesnių metalų yra laikomas žalvaris. Iš jo gali būti gaminami ir statramsčiai, ir paramsčiai. Pats žalvaris nėra pigus metalas, todėl dažnai naudojamas prabangiuose apartamentuose.

Pasirinkus metalinius laiptus, galima išgauti daugelį nestandartinių formų, ko ne visada įmanoma pasiekti naudojant kitas medžiagas. Metalas yra lankstus ir lengvai gali keisti formą į Jūsų norimą. Taip išgaunami nestandartinių, netgi vienetinių formų turėklai. Metalinių laiptų gaminį galite užsisakyti pagal jau esamą eskizą arba jis gali būti suprojektuotas individualiai Jūsų būstui.

Metaliniai laiptai gali būti kombinuojami su kitomis, visiškai priešingų medžiagų detalėmis, pvz. stiklu.

Metaliniai laiptai nereikalauja daug priežiūros, kaip pvz. mediniai, kuriuos įsirengiant namuose reikia nuolat palaikyti tam tikrą drėgmę, kad jie netrūkinėtų. Beje, metaliniai laiptai niekada negirgždės bei nesideformuos.

Metalinės laiptų konstrukcijos gali būti dažomos pačiomis įvairiomis spalvomis. Tad kad ir kokį metalą pasirinksite, jį nesunku bus priderinti prie interjero vien pasirinktos spalvos dėka. O kur dar galimybė šiuolaikinių apdailos medžiagų vingrybių puošiant laiptus…

Dar viena svarbi ir svarbi savybė – paprastas montavimas. Reikalingi vos du tvirtinimo taškai, esantys perdangoje bei grindyse.

Nors daugeliui metaliniai laiptai asocijuojasi su masyvumu, šaltumu, tačiau gali būti visai priešingai. Tokie laiptai atrodo solidžiai ir stilingai, leidžia išgauti labai originalius konstrukcinius sprendimus. Konstrukcija gali būti ne tik masyvi, bet taip pat lengva, grakšti bei plati. Būtent dėl šių priežasčių metaliniai laiptai vis labiau populiarėja. Juos galima įsirengti ne tik namuose, bet taip biuruose ar kitos paskirties patalpose.

Laiptų kaina gali būti įtakojama nuo pasirinkto konstrukcinio sprendimo sudėtingumo bei naudojamų medžiagų. Žinoma, paprasčiausi laiptai konstrukcijos ir kainos atžvilgiu yra tiesūs, o priešingai, reikalaujantys daugiau montavimo ir projektavimo pastangų  – „U“ formos (tokie, kurie montuojami 180 laipsnių kampu. Jie mėgiami klientų, nes neužima daug vietos, gerai išnaudoja esamą erdvę ir yra patogūs).