Pagal
Tag: medis

Ąžuolinės grindys – tai, ko reikia norintiems jaukumo

Ąžuolinės grindys – tai, ko reikia norintiems jaukumo

Apie ąžuolo medieną sklando daug teigiamų atsiliepimų. Dėmesys į ąžuolą krypsta statant ar remontuojant būstą.

Ąžuolinės grindys yra tai, ką galima apibūdinti kaip prabangos, natūralumo ir komforto sąveiką. Ir ne bet kokią, o labai harmoningą. Be to, grožis suderinamas su funkcionalumu. Tokiu, kuris nėra trumpalaikis, mat grindys iš minėtos rūšies medienos tarnauja tikrai netrumpai.

grindys

Gamta ir būstas

Visi mes norime, kad namas, kuriame gyvename, būtų tvirtas, apsaugotų nuo aplinkos negandų, triukšmo, kad suteiktų privatumo jausmą ir leistų patogiai pailsėti, pabūti su šeima, užsiimti mėgstama veikla. Trumpai tariant, norime, kad būstas patenkintų poreikius ir veiktų tarsi skydas. Pro kokius nors tarpus augančios žolės ar pro stogą varvantis lietus primintų absurdo komediją. Tad lyg ir galėtume daryti išvadą, kad būstas ir natūralūs gamtos reiškiniai – priešpriešos, kurios visiškai nedera kartu. Tačiau… ąžuolinės grindys dvelkia natūralumu ir yra itin mėgstamos. Vadinasi, gamta ir būstas nėra tokios tolimos sąvokos?

Tai beveik filosofinė tema. Galima prieiti prie tokių svarstymų kaip komforto paieškos, žmogaus ir gamtos ryšys ir t. t. Ką iš visų svarstymų suvokiame? Ogi ta, kad statant ar remontuojant namą nesistengiama atsiriboti nuo gamtos, tik trokštama saugios aplinkos. Ir ąžuolinės grindys įrašomos į prioritetų sąrašą.

Būstas ir kiemas

Apie tai, kad nuo gamtos neatsiribojama, liudija ir kiemas. Jame auga žolė, gėlės, keletas dekoratyvinių krūmų. Galbūt turite kur pasodinti kelias lysves daržovių, įsirengti šiltnamį. O juk kiekvienas augalas – tai dalelė gamtos.

Formuotume teiginį, jog svarbu, kad gamta būtų nesunkiai pasiekiama, bet gyvenimo sąlygos džiugintų patogumu ir saugumu. O šitokią sąveika užtikrina namas ir jame esantis kiemas. Ir vis dėlto net ir būsto viduje tam tikros gamtos apraiškos yra puikiai vertinamos. Kalbame ne tik apie gėles vazonuose. Būtent ąžuolinės grindys tampa „cinkeliu“, neleidžiančiu interjerui nublankti.

Kasdienybė neprivalo būti blanki

Kasdienybė neretai siejama su tuo, kas monotoniška, gal net niūru. Visgi kasdienybė neprivalo būti negatyvi. Na, o kai kurie interjero sprendimai suteikia palankias sąlygas optimizmui. Norite jaukumo ir optimizmo? Tuomet ąžuolinės grindys puikiai tiktų kaip pasirinkimas Nr. 1. Kodėl? Jos gražios, ilgaamžės, skirtos tiems, kurie ieško, kaip namie atrasti jaukumą.

Patogūs ir stilingi sodo nameliai

Patogūs ir stilingi sodo nameliai

Lietuvoje vis labiau populiarėja mediniai sodo nameliai, kurie tampa pigia, prieinama ir dailia gyvenamąja patalpa Jūsų sode. Sodo namelis dažniausiai yra vieta, kur vasarą atvykstate ramiai praleisti keletą dienų, pasimėgauti gamta, užsiauginti keletą daržovių savo kasdieniam stalui. Jei ketinate savo sode įrengti nedidelį medinį namelį, Jums reikia žinoti keletą dalykų, kad namelis būtų tinkamai prižiūrimas ir tarnautų ilgai. Nors galima pagalvoti, kad medienos nameliai nėra itin patvarūs, iš tiesų tinkamai pasirinkus namelio vietą ir jo neapleidžiant, tokio tipo sodo nameliai gali tarnauti ilgai ir kokybiškai.

Tinkama vieta

Nors mediniai sodo nameliai nėra labai dideli ir sunkūs, jiems būtina parinkti tinkamą vietą. Svarbiausias kriterijus – sausa lygi vieta. Gerai apžiūrėkite savo sodo teritoriją ir nameliui paskirkite jam tinkamą vietą. Kitaip tai gali pasijusti po kelių metų. Jei namelis bus įrengtas nelygioje vietoje, ilgainiui grindys išsiklaipys ir namelio sienos taps nelygios. Tai gali atnešti nemalonių rezultatų: trūkinėti sienos, labiau kauptis drėgmė. Taip pat įsitikinkite, kad toje vietoje, kur statysite namelį nėra drėgmės. Patariama įsitikinti, ar žemėje nėra šaltinių.

Vidaus išplanavimas

Taip kaip svarbus vietos pasirinkimas, svarbus ir namelio vidaus išplanavimas. Dažniausiai sodo nameliai yra nedideli ir labai kompaktiški. Todėl rengiant baldus ir kitas interjero detales labai svarbu apgalvoti tinkamą vidaus projektavimą. Kaip tai padaryti? Pirmiausia nuspręskite, kurioje namelio vietoje, kokie Jums svarbūs strateginiai taškai turės būti įrengti. Namelį tinkamai susiplanuosite tuo atveju, jei numatysite optimalius atstumus tarp baldų. Ypač dažnai sodo nameliuose patariama taikyti principą, kuomet svetainė ir virtuvė apjungiama į vieną erdvę. Kad vietos būtų daugiau, specialistai siūlo rinktis nedidelius, tačiau patogius baldus. Taip pat protinga naudoti įvairias daugiau erdvės suteikiančias detales: šviesias užuolaidas, kuo mažiau dekoracijų, neapkrauti baldų nereikalingomis smulkmenomis. Dėl vietos taupymo taip pat siūloma rinktis kūrenimo krosneles, o ne židinius šildymui. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir sukursite modernesnį stilių.

Saugumo užtikrinimas

Kad sodo nameliai ilgai tarnautų, juos privalu gerai prižiūrėti. Vienas iš svarbiausių kriterijų – namelio apsaugojimas nuo drėgmės. Tai ypač aktualu prasidedant šaltajam metų sezonui. Namelį lietingam laikotarpiui naudinga pradėti ruošti nuo stogo – labai svarbu užtikrinti, kad stogas būtų nepažeistas ir jame nebūtų jokių įplyšimų ar įtrūkimų, per kuriuos galėtų skverbtis drėgmė. Taip pat labai svarbu apsaugoti sienas nuo papildomos drėgmės. Tam padės lietaus vamzdžiai, kuriuos galima lengvai ir greitai sumontuoti nuo stogo per namo kampus žemyn. Nešvaistykite gamtos išteklių veltui ir surinktą lietaus vandenį panaudokite daržui ar gėlėms palaistyti.

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Statantis nuosavą namą nuolat svarstomi patys įvairiausi statybinių ir apdailos medžiagų pasirinkimo variantai. Galutinio sprendimo priėmimas tokioje situacijoje kiekvienam yra gana sunkus ir atsakingas uždavinys. Namo statybose visada geriau laikytis nuomonės, kad pirma reikia dešimt kartų pamatuoti ir tik paskui kirpti. Pakalbėkime šiandien kiek plačiau apie tai, kokios išorinės apdailos medžiagos šiuo metu yra pačios populiariausios ir kaip išsirinkti geriausiai tinkančias. Paspauskite šią nuorodą, rasite įmones, kurios gamina ir parduoda įvairias apdailos medžiagas.

Išorinių namo sienų apdaila gali būti labai skirtinga priklausoma nuo jūsų poreikių ir finansiniu galimybių taip pat ir nuo to, ar statote naują namą, ar tiesiog renovuojate senąjį. Juk seniau statant namus jų šilumos varžos koeficientas privalėjo būti 1 m2K/W, tuo tarpu šiandien jis pagal naujus statybos reglamentus pakilo 5 m2K/W, tai reiškia, kad namai yra apšiltinami 15 cm storio specialiu šilumos izoliacijos sluoksniu.

Montuojant išorinių sienų šilumos izoliaciją galima rinktis tiek putų polistireną, tiek ir akmens vatą. Tie, kurie orientuojasi į ypač ekologišką būstą pirmenybę skiria ekologiškai vatai arba presuotoms kanapių bei medienos plaušo plokštėms. Deja šios medžiagos gana brangios. Kita vertus, putų polistirenas yra nepralaidus garams, todėl juo apšildytas namas „nekvėpuoja“. Dėl šios priežasties daugelis norėdami susikurti jaukų, šiltą ir sveiką būstą renkasi akmens vatą. Ją galima dengti bet kokiomis apdailos medžiagomis.

Tinkamai apšildžius sienas galima imtis jų apdailos. Jaukumo ir šilumos jūsų namui suteiks medinės dailylentės. Šios apdailos medžiagos gaminamos iš pušies arba maumedžio medienos. Jos apdorojamos antiseptikais ir natūraliomis alyvomis, apsaugančiomis nuo kenkėjų bei drėgmės. Dailylenčių galima įsigyti natūralios spalvos, tonuotų, siekiant išryškinti medžio tekstūrą, ar nudažytų bet kokia spalva. Plastikines dailylentes likę įsigyti vidutines ir mažas pajamas gaunantys asmenys. Šios apdailos medžiagos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, nedegios joms nedaro įtakos ultravioletiniai spinduliai. Dailylentės pasižymi paprastu montavimu ir didele spalvų gausa. Jos ypač tinkamos drėgnų ir senų namų išorinėms sienoms atnaujinti. Svarbu atsiminti tai, kad apkalus namo išorę medinėmis arba plastikinėmis dailylentėmis jos nebus ypač ilgalaikės ir dėvėsis nevienodai priklausomai nuo skirtingų oro sąlygų, pavyzdžiui, namo šiaurinėje dalyje arba ten, kur visada drėgna mediena pradės pūti, o saulėkaitoje nudažytos medinės lentelės ims luptis, o plastikinės greitai deformuosis ar pakeis spalvą.

Keramikinę namo fasado apdailą įvertins tie, kurie nori rimtai ir solidžiai atrodančio namo. Keraminės bei akmens masės plytelės pasižymi natūralų akmenį imituojančia spalva, įdomia forma, reljefiškumu bei šešėlių žaismu. Jos ypač patvarios, tvirtos, atsparios trinčiai, sniegui, vandeniui, mechaninėms apkrovoms bei temperatūros pokyčiams. Ši apdailos medžiaga ypač tinkama Lietuvos klimato sąlygomis, o jos klojimas nėra sudėtingas.

Tinkuojamoji apdailos medžiaga yra plonasienis tinkas. Jis įprastai dedamas ant kieto akmens vatos arba polistireno plokščių paviršiaus. Apdailos tinkas gali būti mineralinis, silikoninis arba akrilinis. Mineralinio tinko rišamoji medžiaga yra silikatas, silikoninio – silikonas, akrilinio – akrilas. Ant akmens vatos nesiūloma dėti akrilinio tinko, nes jis bus nepraleidus orui ir mikroklimatas suprastės. Tinką galiam rinktis iš įvairių skirtingų atspalvių, išgaunamų įmaišius norimos spalvos pigmento. Jeigu norite ryškios, kontrastingos spalvos, tuomet nutinkuotas sienas reikia papildomai dažyti. Tinkas yra atsparus mechaniniams pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui, drėgmei, purvui, nešvarumams.

Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms

Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms

Didžioji dalis ieškančių nuosavo būsto gyventojų svajoja apie nedidelį, kompaktišką, tačiau tuo pačiu ir jaukų, ekonomišką gyvenamo namo variantą. Vis labiau populiarėja moduliniai mikro namai. Moduliniuose namuose standartiškai yra įrengiami 3-5 kambariai, statomi vieno arba dviejų aukštų, priklausomai nuo užsakovo pageidavimų.

Tikriausiai nevienam teko girdėti, regis, pačių netikėčiausių architektūrinių sprendimų, kai daugybė plieninių dėžių tampa statomo objekto plytomis arba nebenaudojamos naftos platformos paverčiamos prabangiais viešbučiais. Tokie projektai tampa vis populiaresnis, nes pastatai yra nesudėtingai surenkami, galimi netikėti architektūriniai niuansai, o rezultatas neretai nustebina originalumu, jaukumu bei savitu stiliumi.

Prisimenant minėtas naftos platformas viešbučio statybai – tai puikus ekologiškumo pavyzdys architektams, kai atitarnavusios platformos ne sprogdinamos (nereikia išžudyti galybės vandens gyvūnijos ir pakenkti augalijai) ar kitu būdu demontuojamos, jos paprasčiausiai virsta modulinių pastatų pagrindiniais „vinimis“. Tokiu būdu formuojamos naujos, save išlaikančios dirbtinės, tačiau svarbiausia, ekologiškos, salos, kai vandenynuose „kyla“ nauji viešbučių komplektai. Keista, tačiau pritrūkus vietos Žemėje, architektai pradeda naudoti ir vandenyno galybes. Kodėl gi ne? Jei vandens lygis kasmet kyla, galbūt verta pasidomėti apie galimybės būstus, ne tik viešbučius,  egzotikos ištroškusiems keliautojams, statytis ant vandens?

Panašiai architektai formuoja ir šiuolaikinius modulinius namus. Žmonės svajoja apie savo nedidelį namelį. Šiuolaikiniam Žemės gyventojui poreikiai nuosavam būstui mažėja, nes jie pastebi, kad ne tiek ir daug laiko praleidžia namuose. Neretai daugiau nei pusė paros laiko praleidžiama darbe bei kelionės metu į ar iš jo, savaitgalius stengiamasi praleisti užmiestyje, aplankyti svečius ir draugus, o vasaros atostogų metu taip pat norima ištrūkti iš namų, pakeisti aplinką ir gyvenamą vietą nors savaitei, dviem, o gal ir ilgiau. Dėl šių priežasčių moduliniai namai ima populiarėti visame pasaulyje bei Lietuvoje.

Modulinių namų statyba pasižymi pilnai įrengta, dažniausiai stačiakampio formos namo detale, kuri telpa automobilio platformoje. Iš kelių nuo 20 iki 50 kv. m modulių galima sunerti kelių kambarių ar net kelių aukštų nedidelį namą visai šeimai. Moduliniai mikro namai pasižymi nedideliu plotu, dažniausiai statomi iki 150 kv.m, tačiau architektai turi pakankamai erdvės pritaikyti šiuolaikinius architektūrinius sprendimus, taupant gyvenamąją erdvę.

Taigi modulinius namus renkasi praktiški žmonės ir tie, kurie nėra pasiryžę namo statybos laukti metus ar netgi ilgiau. Visai realu modulinį namą pasistatyti net per mėnesį, nes beveik viskas padaroma gamykloje, tokiu būdu sumažėja galimų klaidų potencialas, darbuotojams nereikia taikytis prie nepalankių oro sąlygų. Užsakovui nereikia rūpintis statybinėmis medžiagomis, darbuotojų paieška ar jų priežiūra. Tradiciškai modulinių namų nesirenka tie, kurie nori išskirtinio būsto. Juos surenkant yra atsižvelgiama į funkcionalumą ir patogų erdvių išdėstymą. Praktiškiems žmonėms visada yra siūlomi moduliniai namai. Jau įsigiję modulinį namą gyventojai džiaugiasi, atlikta greita statyba, nekyla papildomų rūpesčių įsirengiant savo būstą. Dar vienas gyventojų įvardintas didelis privalumas – mažos eksploatavimo išlaidos.

Architektai spėjo įvertinti didelį modulinio namo privalumą, kad modulius galima kaitalioti. Tad atsiradus poreikiui sumažinti ar padidinti namo erdves, po kurio laiko galima vieną modulį pakeisti kitu, ar pridėti papildomą. Taigi darbų pradžioje architektams tenka pasukti galvas, kaip pritaikyti nestandartinius erdvių išsprendimo variantus tradicinėse stačiakampėse patalpose. Architektai trina rankas, nes gali improvizuoti, kaip tik panorėję, kad būstas būtų išskirtinis. Kadangi modulinių namų gyvenamas plotas nėra didelis, galima išnaudoti stogo apželdinimo galimybes, suprojektuoti saugų aplinkai namą – išnaudoti saulės energiją, įrengti geoterminį šildymą ar nepamiršti įrengti namuose židinio, kuris galės atlikti ne tik estetinę funkciją, tačiau puikiai šildys žiemos metu.

Nereikia pamiršti, kad galima puikiai pritaikyti medieną ir jos gaminius moduliniuose namuose. Tai – jaukumo suteikiantys mediniai baldai, durys. Norint sutaupyti vietos ir išvengiant gremėzdiškų baldų – žmonės labai mielai renkasi talpias medines lentynas, kurios gali puikiai sujungti arba atskirti pageidaujamas erdves. Medinės pertvaros, laiptai į antresolėse įrengtą miegamąjį arba darbo kambarį – puiki išeitis ieškant nestandartinių sprendimų ir norint sukurti komfortą naujame būste.

Panašu, kad moduliniai mikro namai turi potencialą populiarėti ir ateityje dėl savo nedidelės kainos, kokybės ir greitos statybos, tad architektams belieka sukti galvas, kaip kuo racionaliau iš standartinės “degtukų dėžutės” formos būsto “išspausti” kuo daugiau netradicinių sprendimų ir taip nustebinti užsakovą.

Mediniai langai ir lauko durys

Mediniai langai ir lauko durys

Įsigydami naują būstą ar namą, remdamiesi vienu iš pirmųjų kriterijų jį vertiname pagal įstatus langus ir duris. Kokybiškos durys bei langai apsaugo nuo vėjo, šalčio ar karščio, neleidžia lengvai patekti vagims. Pastaruoju metu itin populiarėja įmonių siūlomi mediniai langai bei medinės durys. Galbūt tam įtakos turi nuolat skleidžiamos ekologiškos idėjos ir rengiamos iniciatyvos, o galbūt žmonės patys supranta, kad daug sveikiau gyventi, kai mus supa aplinka, kuri yra tik iš natūralių medžiagų.

Mediniai langai pasižymi energiją taupančiomis savybėmis, todėl jei gyvenate nuosavame name ar turite autonominį šildymą, galite tikėtis mažesnių šildymo išlaidų. Mediniai langai ir iš tos pačios medžiagos pagamintos durys dažniausiai pasirenkamos žmonių, kuriems svarbus natūralumas, nori namuose sukurti išskirtinį ir unikalų stilių bei mėgautis jaukia aplinka. Medis pasižymi plačia siūlomų spalvų palete, įvairiomis formomis, rūšimis. Gamybos proceso metu  galima išgauti didelę atspalvių įvairovę, tad nesunkiai galima priderinti rėmų atspalvį prie vidaus ar išorės apdailos, baldų ar kitų interjere vyraujančių detalių. Jei langus nulakuosite skaidriu laku, išryškės medžio tekstūra. Dėl šių, unikalių, savybių interjero dizaineriai bei architektai mėgsta rinktis medinius langus ir duris.

Medinių langų ilgaamžiškas taip pat yra svarbi savybė. Net ir senose trobose galime matyti, kad mažai pakitę jau ne vieną dešimtį skaičiuojantys mediniai langai ar įstatytos durys. Didelis džiaugsmas namų šeimininkėms dėl įstatytų medinių langų, nes jie netraukia dulkių, t.y.  nekaupia elektrostatinio krūvio. Pasirinkę medinius langus, nesiskųsite oro drėgmės pertekliumi ar trūkumu, nes medis turi unikalią savybę „kvėpuoti“, todėl patalpoje bus palaikomas oro balansas. Nereikia pamiršti, kad būtina visas patalpas vėdinti.  Jeigu nėra įrengtos ventiliacijos, tuomet reikia reguliariai vėdinti patalpas atidarant langus.

Namuose įrengtos medinės durys apsaugos jus nuo įsilaužimų, sulaikys šilumą. Ne tik mediniai langai, bet taip pat ir durys gali būti pasirenkamos iš plataus modelių bei spalvų asortimento. Jei pageidaujate, gali būti pagaminti išskirtinio dizaino,  pagal jūsų, ar jūsų architekto sukurtą projektą, vienetinės durys.