Pagal
Žyma: medinės durys

Medinės durys – išskirtiniams namams

Medinės durys – išskirtiniams namams

Medinės lauko durys yra visiems įprastos. Jos šarvuotos ir gana neišvaizdžios, tačiau savo funkcijas atlieka puikiai. O vidinės durys – jau kitas reikalas. Čia fantazija kur kas didesnė tiek spalvų, tiek formų prasme. Dar yra vienos medinės durys, apie kurias pagalvojame paskiausiai. Tai terasinės arba balkoninės durys. Paprastai jos yra stiklinės, su mediniu rėmu ir statomos jos prie išėjimo į balkoną arba lauko terasą.

Apie tokias duris reiktų papasakoti plačiau.

Terasinės medinės durys gaminamos tokiu pačiu principu, kaip ir mediniai langai. Išpjaunamas norimo aukščio profilis, dedamas stiklo paketas, parenkama reikalinga furnitūra. Meistrai tokias duris surenka praktiškai rankomis, nes jų poreikis yra nedidelis, tad konvejerio čia nepadarysi. Medinės durys dažniausiai yra standartinių išmatavimų, todėl gamintojai dažnai pasigamina rezervą. Tai didelis privalumas, nes tokių durų ilgai nereikia laukti.

Medinių durų montavimas taip pat vyksta analogiškai – statomas rėmas, tada dedamos durys. Kartais jie abu kartu atvežami ir įstatomi iš karto. Kadangi šių durų tikslas – apsaugoti namus nuo šalto oro ir šilumos praradimo, labai daug dėmesio gamintojai skyrė jų praktiškumui ir efektyvumui. Deja, saugumo prasme jos nėra labai patikimos, nes dvigubą ar trigubą stiklo paketą išdaužti – vieni juokai. Aišku, rekomenduojama imtis papildomų saugumo priemonių – ant stiklo klijuoti apsauginę plėvelę, o ant durų rėmo įsirengti judesio ir dužimo daviklius bei prijungti prie signalizacijos sistemos. Ne pro šalį būtų pasirūpinti ir garsine signalizacija. Tai turėtų atbaidyti vagis, bent jau neprofesionalius.

Medinės durys yra skirtos išskirtiniam interjerui ir eksterjerui. Medis spinduliuoja prabanga ir sukuria itin estetišką vaizdą, todėl tokias duris renkasi nekasdieniškus interjero sprendimus mėgstantys žmonės. Dėl to verta investuoti kiek daugiau, tačiau visos investicijos turėtų būti patikėtos tik į profesionalių montuotojų rankas, priešingu atveju medinės durys neatliks savo funkcijų ir neatitiks garantijoje numatytų sąlygų. Juk tokias duris renkasi pasyviųjų namų šeimininkai, reiškia, jos tikrai taupo energiją.

Medinės durys yra skirtos būtent jūsų namams, jei tik langai yra mediniai. Kitu atveju galimas nesuderinamumas kuris pritrauks nereikalingo dėmesio ir apkalbų.

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Šiais laikais įsigyti kokį nors daiktą ar paslaugas, kai kiekviename, net ir mažiausiame miestelyje įsikūrusios dešimtys, o gal net ir šimtai įmonių, padaryti visiškai nesunku. Visgi kuo mieste mažesnė konkurencija, tuo paslaugos teikiamos brangiau, todėl verta žinoti būdus kaip kokį nors daiktą įsigyti pigiausiai visoje Lietuvoje. Durys, kaip ir kiekvienas kitas daiktas gali būti įsigyjamos pigiau, jei bent truputį pasukame galvą kaip tai padaryti. Taigi šiame straipsnyje pateiksime kelias gudrybes kaip duris įsigyti pigiau.

Jeigu tiksliai žinote kokio stiliaus durų Jums reikia ir jų išmatavimus, duris bene pigiausiai galite įsigyti internetu. Tai padaryti yra du būdai, išsirinkti duris jas gaminančios įmonės internetiniame kataloge arba pasinaudoti kainas palyginančio internetinio puslapio paslaugomis. Pirkdami duris tiesiai iš gamintojo, mokate mažiau, nes gamintojui nereikia gaminti durų pagal kiekvieno kliento užsakymą, todėl nereikalingas projektuotojas, sutaupomos kelionės ir papildomų medžiagų išlaidos. Be to, rinkdamiesi duris internetinėje parduotuvėje, pirkite tiesiai iš gamintojo o ne tarpininko. Greičiausiai nedidelė duris gaminanti įmonė savo paslaugas teiks itin pigiai, tačiau gali būti sunku rasti jos puslapį, todėl vertėtų pasinaudoti tinklapiais, kuriuose palyginamos visų pardavėjų kainos ir pateikiami geriausi pasiūlymai su tarpininkais ir be tarpininkų.

Jei tikrai norite sutaupyti, rinkdamiesi duris nepulkite pirkti iš pirmos pasitaikiusios įmonės savo mieste. Netgi nesinaudodami internetu, paanalizavę durų kainas, kurios siūlomos gretimuose miestuose, duris galite rasti už žymiai patrauklesnį pasiūlymą. Galbūt kitame mieste yra pigiau pagaminti duris, dėl modernesnių patalpų ar pigesnės darbo jėgos, o jei dar tame miestelyje dirba kelios duris gaminančios įmonės ir tarpusavyje konkuruoja, durų kainos bus dar patrauklesnės.

Jei reikia standartinio stiliaus vidaus durų ar lauko durų, ganėtinai kokybiškos ir pigios durys gali būti gaminamos vietinio miestelio meistro, kuris priima užsakymus tik iš pažįstamų žmonių. Tokias duris galite įsigyti per pusę pigiau nei kur nors kitur dėl dviejų priežasčių. Visų pirma toks stalius dirba vienas, todėl jam nereikia mokėti atlyginimų, pelno ir kitų mokesčių kuriuos privalo sumokėti įmonės. Antra, vietinis stalius dirba tik tam, kad užsidirbtų pragyvenimui, o ne krautųsi pelną, todėl įvairius gamybos iš medienos darbus atlieka pigiau.

Rinkdamiesi paslaugas ar daiktus, nepatingėkite pasukti galvos ir paieškoti geriausio pasiūlymo. Gali būti, jog duris ar kitą norimą daiktą įsigysite žymiai pigiau nei galvojote.

Mediniai langai ir lauko durys

Mediniai langai ir lauko durys

Įsigydami naują būstą ar namą, remdamiesi vienu iš pirmųjų kriterijų jį vertiname pagal įstatus langus ir duris. Kokybiškos durys bei langai apsaugo nuo vėjo, šalčio ar karščio, neleidžia lengvai patekti vagims. Pastaruoju metu itin populiarėja įmonių siūlomi mediniai langai bei medinės durys. Galbūt tam įtakos turi nuolat skleidžiamos ekologiškos idėjos ir rengiamos iniciatyvos, o galbūt žmonės patys supranta, kad daug sveikiau gyventi, kai mus supa aplinka, kuri yra tik iš natūralių medžiagų.

Mediniai langai pasižymi energiją taupančiomis savybėmis, todėl jei gyvenate nuosavame name ar turite autonominį šildymą, galite tikėtis mažesnių šildymo išlaidų. Mediniai langai ir iš tos pačios medžiagos pagamintos durys dažniausiai pasirenkamos žmonių, kuriems svarbus natūralumas, nori namuose sukurti išskirtinį ir unikalų stilių bei mėgautis jaukia aplinka. Medis pasižymi plačia siūlomų spalvų palete, įvairiomis formomis, rūšimis. Gamybos proceso metu  galima išgauti didelę atspalvių įvairovę, tad nesunkiai galima priderinti rėmų atspalvį prie vidaus ar išorės apdailos, baldų ar kitų interjere vyraujančių detalių. Jei langus nulakuosite skaidriu laku, išryškės medžio tekstūra. Dėl šių, unikalių, savybių interjero dizaineriai bei architektai mėgsta rinktis medinius langus ir duris.

Medinių langų ilgaamžiškas taip pat yra svarbi savybė. Net ir senose trobose galime matyti, kad mažai pakitę jau ne vieną dešimtį skaičiuojantys mediniai langai ar įstatytos durys. Didelis džiaugsmas namų šeimininkėms dėl įstatytų medinių langų, nes jie netraukia dulkių, t.y.  nekaupia elektrostatinio krūvio. Pasirinkę medinius langus, nesiskųsite oro drėgmės pertekliumi ar trūkumu, nes medis turi unikalią savybę „kvėpuoti“, todėl patalpoje bus palaikomas oro balansas. Nereikia pamiršti, kad būtina visas patalpas vėdinti.  Jeigu nėra įrengtos ventiliacijos, tuomet reikia reguliariai vėdinti patalpas atidarant langus.

Namuose įrengtos medinės durys apsaugos jus nuo įsilaužimų, sulaikys šilumą. Ne tik mediniai langai, bet taip pat ir durys gali būti pasirenkamos iš plataus modelių bei spalvų asortimento. Jei pageidaujate, gali būti pagaminti išskirtinio dizaino,  pagal jūsų, ar jūsų architekto sukurtą projektą, vienetinės durys.