Pagal
Tag: mediena

Statybinė mediena namo statyboms

Statybinė mediena namo statyboms

mediena

Aukščiausias medinis pastatas yra Mjostarnet daugiaaukštis Brumundalo miestelyje Norvegijoje. Jo aukštis – net 85 metrai. Tai 18 aukštų daugiaaukštis pastatas, pastatytas vien tik iš medžio, todėl nelabai gali būti vadinamas dangoraižiu, kuriems būdingos metalinės ir betoninės konstrukcijos. Šis faktas parodo, kad statybinė mediena yra labai patikima ir patvari statybinė medžiaga, skirta ne tik daržinėms ir kluonams statyti.

Statybose dažnai naudojama impregnuota mediena (Šiauliai). Ji skiriasi nuo paprastos tuo, kad yra dažyta arba mirkyta specialiuose impregnantuose arba dažuose. Tokiu būdu mediena (Radviliškis) nebijo drėgmės ir karščio. Obliuota mediena naudojama daugiau vidaus apdailai, statybose ji sutinkama gana retai, be to yra kur kas brangesne. Statybine mediena Šiauliai kaina tikrai lenkia konkurentus iš Vilniaus. Kai statomas didelis pastatas ir keletas centų už lentą ar tašą yra gana didelis skirtumas…

Lietuvoje populiariausia yra pušinė ir eglinė mediena. Kietmedis (ąžuolas, uosis) yra naudojamas baldų ir parketo gamyboje, taip pat iš jų daromas biokuras. Bet tai nereiškia, kad visą medienos poreikį galime patenkinti iš vietinių žaliavų. Viena paklausiausių – maumedžio mediena (Šiauliai). Ji dažniausiai atvežama iš Rusijos, kur šis medis auga šiaurinėje šalies dalyje. Maumedis turi unikalių savybių, kurios užtikrina ilgaamžiškumą ir atsparumą aplinkai. Ne veltui iš maumedžio lentelių gaminami skiedriniai stogai (gontai). Jie kur kas ilgaamžiškesni už eglę ar pušį, o taip pat ir šiaudus. Čia kalba eina apie senoviško pavyzdžio kaimo sodybų statybas.

Statybinės medienos rūšys yra trys:

  1. Sijos ir rastai;
  2. Tašai;
  3. Lentos.

Sijos ir rastai yra naudojami medinio namo sienoms, karkasui, stogo konstrukcijai. Tašai yra naudojami sutvirtinimui, taip pat stogui, vidinėms perdangoms. Lentos – tradicinė statybinė medžiaga sienoms. Karkasiniuose namuose galima apsieiti ir be lentų, tačiau jų patogumas statant lubas ir sienas akivaizdus.

Yra ir kitų rūšių medienos. Viena jų – mediena pirtims Šiauliuose. Tai speciali obliuota mediena, skirta suomiškos ir garinės pirties statybai. Lietuvoje (Rytinė jos dalyje) pirtys buvo statomos nuo senų senovės, jos dar vadinamos rusiškomis, todėl turime itin gilias šio statinio medienos paruošimo tradicijas.

Mediena dažnai naudojama ir paletėms gaminti, ant kurių vežamos įvairios statybinės medžiagos. Pasidomėkite Vigidas mediena – vienu iš didžiausių palečių gamintoju Lietuvoje. Beje, Šiauliuose medienos galite rasti ir kitur. Mediena siauliai vaidoto g yra parduodama jau nuo senų laikų.

Pirkdami medieną pasidomėkite jos atvežimo įkainiais, taip pat kiek kainuoja supjaustyti tašus norimo ilgio atkarpomis. Jei ši paslauga nemokama – sutaupysite nemažai laiko.

Kirvis, oblius ir plaktukas? Yra modernesnių įrankių

Kirvis, oblius ir plaktukas? Yra modernesnių įrankių

Ruošiatės kažką gaminti iš medžio? Šiandien vien kirvio, pjūklo, obliaus, kalto ir plaktuko nepakaks. Sugalvota ir sukurta daugybė įrankių ir įrangos, padedančios našiai ir kokybiškai atlikti sumanytą darbą. Ta įranga yra pati įvairiausia – ji gali būti skirta tiek malkų pjovimui, tiek prabangių baldų gamybai. Tikėtina, kad jūs net nežinote kiek potencialių pagalbininkų pasiruošę jums padėti.

Medžio apdirbimo staklės

Medžio apdirbimo staklės – būtini įrankiai kiekvienam, kas dirba su medžiu ir mediena. Medžio apdirbimo staklės leidžia lengvai „valdyti“ medieną ir sukurti iš jos praktiškai bet ką, ko tik norite. Medienos pjovimo staklės yra pačių įvairiausių tipų ir atlieka pačias įvairiausias funkcijas. Medienos apdirbimo staklės gali būti skirtos gręžimui, obliavimui, frezavimui, šlifavimui, tekinimui, tai pat – medienos pjovimui, bei įrankių galandimui.

Kodėl verta investuoti į kokybiškas medžio apdirbimo stakles? Nesvarbu, ar tik pats meistraujate laisvalaikiu, ar turime medžio apdirbimo cechą – kokybiškos staklės reiškia kokybišką produkciją ir mažesnį nelaimingų atsitikimų riziką.

Per brangu? Rinkitės nukainotą

Ką daryti tuo atveju, jei trokštamas ir labai reikalingas įrankis kainuoja nemažus pinigus, ir šiuo metu negalit sau to leisti? Nenusiminkite – nebūtina nuleisti kokybės kartelės ir rinktis prastesnį daiktą. Išeitis yra paprasta  – įsigykite jūsų trokštamos prekės nukainotą modelį.

Dauguma žmonių galvoja, kad nukainotas daiktas yra prastesnis. Tiesa yra kitokia –nukainotų įrankių lentynose atsiduria įrankiai, kurie stovėjo parodos ar parduotuvės ekspozicijoje, prekės su pažeista išorine pakuote arba su nežymiais paviršiaus pažeidimais. Kuo jos skiriasi nuo naujos, už pilną kainą parduodamos prekės? Tuo, kad gavo daugiau saulės šviesos, kad pakuotė buvo išpurvinta ar deformuota, blogiausiu atveju – kur nors ant šono bus vos matomas įbrėžimas. Tačiau prekės kokybė – tokia pati, tik kaina –mažesnė.

Ką daryti, kad medienos apdirbimo staklės ilgai tarnautų?

Investavę į kokybiškus įrankius, pagalvokite – ką daryti, kad jie jums tarnautų kaip galima ilgiau. Pirmiausia, rekomenduojame pasirūpinti tinkamu darbastaliu. Kitas dalykas – medienos apdirbimo vietoje visada tenka kovoti su medžio drožlėmis bei dulkėmis – jos kenkia ne tik žmonėms, bet ir įrankiams. Rekomenduojame įsigyti dulkių ir drožlių surinkėją, o jei dėl kažkokių aplinkybių neplanuojate to daryti – tiesiog, stenkitės dirbtuvėse palaikyti švarą.

Įsigykite įrankius internetu

E-parduotuvėje www.toolsta.lt siūlomas platus medžio apdirbimui skirtų įrankių asortimentas. Čia rasite ne tik medienos staklių, bet ir daug kitos įrangos bei įrankių darbui su mediena.

Medinės lauko bei vidaus dailylentės – sprendimas, turintis daug pliusų

Medinės lauko bei vidaus dailylentės – sprendimas, turintis daug pliusų

dailylentesInterjeras bei eksterjeras – tarsi mados pasaulis, kuriame visos tendencijos, apsukusios ratą, sugrįžta ir vėl tampa populiarios. Mediena – puikus to pavyzdys.  Anksčiau visuose namuose buvo apstu gaminių iš medžių. Tai atrodė savaime suprantama, tačiau, laikui bėgant, ir šiek tiek nuobodu…Remonto ir statybos prekių pramonei plečiantis ir atsirandant platesniam asortimentui, natūralų medį pamažu išstūmė kitos, nematytos „importinės“ medžiagos. Tačiau šiandieninė situacija byloja, jog ir vėl vyrauja kitokios tendencijos: medinės lauko dailylentės, vidaus dailylentės bei kiti iš šios žaliavos padaryti gaminiai ir vėl „ant bangos“. Mediena vilioja savo patraukliomis eksploatacinėmis savybėmis, tačiau šios kaina, deja, nebėra tokia patraukli kaip anksčiau, kai ši žaliava, galima sakyti, tiesiog mėtėsi ir nebuvo vertinama.

Tiek lauko dailylentės, tiek vidaus dailylentės gali būti naudojamos kuriant ir tradicinį, ir modernų interjerą. Antai skandinaviškas interjeras savo ypatybėmis artimas moderniam stiliui, o pastarajame ir vyrauja ne kas kitas kaip mediena (beje, būtent šio stiliaus įsigalėjimas – viena iš priežasčių, paskatinusių ir vėl kitomis akimis pažvelgti į medį). Medinės dailylentės pasižymi vizualine estetika, tačiau galutinis rezultatas, savaime suprantama, priklauso nuo suderinamumo su visuma. Lauko dailylentėmis apkaltas pastatas gali traukti pasigėrėjimo kupinas akis, tačiau kartais medinėmis dailylentėmis dekoruotos sienos primena pigią pobūvių salę…Prieš priimdami sprendimą eksterjerą ar interjerą papildyti mediena, turite gerai įvertinti, ar tai jums iš tiesų priimtina (o gal tokia mintis atėjo vien dėl pūstelėjusių mados „vėjų“) ir ar kitos detalės „nesipjaus“ su šia apdailos medžiaga.

Jei jau nusprendėte „susidraugauti“ su mediena, pasiruoškite mėgautis šios patraukliomis eksploatacinėmis savybėmis. Mediena, lyginant su kitomis apdailomis medžiagomis, išsiskiria optimaliu šilumos izoliaciniu bei oro cirkuliavimo santykiu. Šiluma iš patalpų taip lengvai nepabėgs ir neteks apgailestauti, jog šildote lauką, tačiau, kita vertus, galėsite mėgautis komfortiška atmosfera, įtakojama natūralaus medienos pralaidumo orui. Propaguojantiems natūralų gyvenimo būdą medinės dailylentės – vienas iš būdų užsitikrinti, jog daroma viskas, kad būdų puoselėjama sveikata. Juk, tiesą sakant, organizmo reakcija į neaiškias medžiagas, išskiriamas sintetinės apdailos, gali būti kur kas blogesnė nei į šaukštelį cukraus.

Statybinė mediena turi būti pasirenkama ir naudojama pagal standartus

Statybinė mediena turi būti pasirenkama ir naudojama pagal standartus

Statybinė medienaJeigu ruošiatės kažką statyti, tai būtinai pasidomėkite ir medienos rūšimis, nes nuo jų priklausys ir statinio ilgaamžiškumas. Statybinė mediena turi būti pasirenkama pagal tam tikrus standartus. Specialistai pabrėžia, kad nevalia statybų metu improvizuoti su turimomis medžiagomis, nes nuo to gali nukentėti darbų kokybė bei statinio ilgaamžiškumas. Renkantis statybinę medieną itin svarbu pasidomėti kurios medienos rūšys yra tvirčiausios, kurios geriausiai atlaiko lietuviškas oro sąlygas. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir medienos paruošimo – „pliką“ statybinę medieną naudojantys žmonės patiria didžiausius nuostolius, nes tokiais atvejais ją tenka keisti itin dažnai. Jeigu nelabai žinote kokią statybinę medieną jums reikėtų rinktis, tai žemiau turėtumėte paskaityti pateikiamus visus medienos įsigijimo bei naudojimo niuansus.

Statybinė mediena turi būti paruošiama dar prieš ją naudojant statybų metu.

Daugelis klysta manydami, kad paprastą medieną galima montuoti jos nenudažius ar neimpregnuojant. Paprastai kalbant, jeigu statybinę medieną jūs naudosite lauko apdailai ir ją dažyti žadate tik po darbų atlikimo, tai turėkite galvoje, kad dėl to gali kilti bėdų ateityje. Nedažyta mediena tiesiog prisigers drėgmės iš anksto, nes vis dėlto – negalite nuspėti kokie orai bus darbų metu. Specialistai pataria statybinę medieną paruošti iš anksto bent jau minimaliai, o baigus darbus – ją dažyti pakartotinai. Aiškiau kalbant, jeigu statybinę medieną naudosite lauko apdailos metu, tai visas dailylentes geriau jau dažykite dar prieš jų montavimą ant sienų, o paskui jas tiesiog uždažykite antrą kartą.

Neparuošta ir lauke esanti mediena ims greitai pūti, gali įsimesti netgi pelėsis, todėl vien dažymo jums gali ir nepakakti. Apdailos metu geriausia būtų ne tik dažyti, bet impregnuoti naudojamą medieną.

Specialistai pabrėžia: statybinė mediena turi būti pasirenkama pagal paskirtį ir standartus.

Nevalia naudoti tokią statybinę medieną vienose srityse, kai tuo tarpu ji turi būti naudojama kitose. Paprastai tariant, neretai kai kurie žmonės panaudoja likusią medieną ne ten kur reikėtų. Pavyzdžiui, dažnai lauko apdailos metu lieka nemažas kiekis medienos, tačiau jos tikrai nereikėtų naudoti grindų, stogo konstrukcijų montavimo metu – tai nebūtų saugu.

Pavasaris artėja – tegul vidaus dailylentės atnaujina Jūsų interjerą

Pavasaris artėja – tegul vidaus dailylentės atnaujina Jūsų interjerą

Visiškai nesvarbu, ar Jūs gyvenate bute, ar name, ar kaimo sodyboje – vidaus dailylentės interjerą puošia visur. Medis – tai natūrali medžiaga. Ją mėgsta ne tik daugelis užsieniečių, bet ir lietuvių, todėl pradėjus tirpti sniegui suskumbame ieškote būdų ir priemonių, kaip būtų galima atnaujinti savo balkoną, svetainę, verandą ar palėpę. Jeigu mėgstate natūralumą, norite gyventi ekologiškoje aplinkoje, tuomet ir rinkitės vidaus dailylentes, kurios akimirksniu sukuria tiek šilumos, tiek mielo jaukumo įspūdį.

Vidaus dailylentės gali būti naudojamos ne tik sienoms įrengti, bet taip pat puikiai tinka luboms ar visai palėpei atnaujinti. Dailylenčių pasirinkimas rinkoje yra platus. Jos skiriasi pagal medžio rūšį, plotį bei storį ir patį profilį. Galite rinktis lygias vidaus dailylentes su tarpu arba be jo bei tokias, kurios imituoja rąstą. Pastarosios labiausiai tinka pirtyse, sodybose bei tuose interjeruose, kur akcentuojamas natūralūs ir gamtai artimi sąskambiai. Vidaus dailylentės dažniausiai yra gaminamos iš šiaurės eglės bei pušies. Joms labiausiai tinka Šiaurės regiono žaliavos, nes tokia mediena yra atsparesnė aplinkos poveikiui, pasižymi didesniu tankiu, todėl puikiai tinka vidaus statybos darbams. Šių šalių mediena pasižymi nepriekaištingai lygiu ir glotniu paviršiumi, kuris yra ne tik tvirtas, bet ir beveik neturintis šakų. Taip yra todėl, kad ten eglės ir pušys auga lėčiau, todėl tarpai tarp metinių rievių siauresni. Tokia mediena yra kietesnė bei kokybiškesnė už labai sparčiai augančių medžių.

Štai kiek daug priežasčių jaukiai ir stilingai atnaujinti savo būsto interjerą natūralių dailylenčių pagalba. Dar įdomu, kodėl būtent vidaus dailylentės pasirenkamos kaip interjerą puošianti medžiagą. Tam priežasčių yra keletas:

• Visų pirma vidaus dailylentės turi puikų estetinį vaizdą ir pasižymi patvarumu.

• Natūralumas ir ekologiškumas. Tokioje aplinkoje saugu ir sveika gyventi kiekvienam: tiek garbingo amžiaus sulaukusiam senjorui, tiek Jūsų mažyliui.

• Galimybė lakuoti ir dažyti norima spalva.

• Stilius ir išskirtinumas. Mediena pasižymi unikaliu vaizdu, lengva faktūra bei bendru vaizdu. Toks interjeras yra kitoks ir “traukiantis akį”.

• Padeda reguliuoti oro drėgmę patalpoje.

Medį lietuviai mėgsta nuo seno, todėl ši apdailos medžiaga išliko populiari iki šių dienų. Siūlome nepabijoti atnaujinti savo patalpų interjerą natūraliomis vidaus dailylentėmis ir Jums! Siekite gyventi ekologiškoje ir sveikoje aplinkoje.