Pagal
Žyma: markizės

Žaliausias namų kampelis

Žaliausias namų kampelis

Dievinate augalus ir negalite jais atsidžiaugti tiek žiemą, tiek vasarą? Tuomet tinkamiausias sprendimas jums – atrasti vietos žiemos sodui. Tai gali būti visai nesudėtinga, svarbiausia tinkamai atlikti pagrindinius žingsnius bei pasirūpinti, jog žiemos sodo markizės bei kita įranga būtų tinkamiausia jūsų sodo vizijai. Pasiryžusiems žiemos sodo įrengimui – keletas patarimų, kaip susikurti šį jaukų kampelį savo namuose.

Pirmiausia – paskirtis ir šviesos kiekis

Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į tai, kokia bus jūsų norimo žiemos sodo paskirtis. Vieni trokšta jaukumo kaip namie – ramios oazės, kurioje būtų šilta ir gera susirinkti visai šeimai. Kitiems užtenka kampelio, kuriame galėtų užsiimti sodininkyste ir būti arčiau gamtos net šaltuoju metų sezonu, tuomet galima apsieiti ir be baldų. Žiemos sodas kaina labai priklauso nuo to, kokio dydžio patalpą įrenginėsite. Kuo didesnis jūsų žiemos sodas, tuo mažesnė vieno kvadratinio metro įrengimo kaina, tačiau nereiktų peržengti tam tikrų ribų – tuomet teks skirti papildomų pinigų konstrukcijų sutvirtinimui. Atsižvelkite ir į tai, kurioje namo pusėje statysite sodą – nuo to priklausys šviesos kiekis sode. Geriausia įrenginėti sodą toje pusėje, kurioje bus daugiausia saulės – net jei ir pabos nuolatinė šviesa, žiemos sodo markizės puikiai padės nuo jos pasislėpti. Tačiau įrengus žiemos sodą ten, kur šviesos trūksta, rizikuojate padaryti žalos augalams.

Tvirta konstrukcija ir stiklo pasirinkimas

Žiemos sodo įrengimas – ypač atsakingas darbas. Kokybiškas pastatas pirmiausia privalo turėti tvirtus pamatus – taip jie bus apsaugoti nuo netinkamų aplinkos sąlygų – šalčio bei drėgmės. Turėtumėte pasirūpinti ir tinkama vandens nutekėjimo sistema, kad sode nebūtų per daug drėgna, ypač tuomet, kai norite patalpą paversti kone jaukia svetaine augalų apsuptyje. Nemažiau svarbu pasirinkti ir medžiagą, iš kurios bus gaminamos žiemos sodo konstrukcijos – dažniausiai pasirenkamas aliuminis, plastikas arba medis. Jei rinksitės medieną, neabejotinai išaugs ir žiemos sodas kaina – tvirta mediena bei medinių konstrukcijų įrengimai kainuoja išties daugiau. Jei negalite sau leisti rinktis medienos ar nesate tikri dėl oro sąlygų poveikio šiai medžiagai, rinkitės alternatyvas – aliuminį arba plastiką. Patariama rinktis dvigubą grūdintą ir laminuotą stiklą, atsparų bet kokiems smūgiams. Be to, pagalvokite ir apie stogo nuolydį – tinkamiausias toks, kuris neleistų kauptis vandeniui. Jei ypatingai rūpinatės augalais, kuriuos statysite žiemos sode, rinkitės kuo skaidresnį stiklą, kad per jį patektų kuo daugiau natūralios šviesos.

Augalai ir šviesa

Didžiausias nusivylimas prisiekusiems augalų mylėtojams – matyti vystantį sodą. Kad taip neatsitiktų, turite planuoti ne tik tai, kokius augalus rinksitės, bet ir atsižvelgti į patalpos drėgmę, ventiliacijos sistemą, stogo nuolydį ir, žinoma, šviesos kiekį. Pirmiausia apmąstykite, kokios grupės augalai jums gražiausi, nes skirtingoms augalų grupėms prireiks ir skirtingų sąlygų, o jas ne taip lengva užtikrinti bendroje žiemos sodo patalpoje. Dar vienas itin svarbus aspektas – šviesa jūsų žiemos sodo patalpoje. Kaip minėta anksčiau, geriausia pasirinkti tą pusę, iš kurios jūsų augalai gaus daugiau šviesos. Esant reikalui, tinkamos markizės žiemos sodui padės kontroliuoti šviesos kiekį patalpoje bei užtikrins jūsų šeimos privatumą. Dažniausiai markizės tvirtinamos stiklo išorėje vertikaliai arba horizontaliai – priklausomai nuo to, kokių pageidausite. Vasarą žiemos sodo patalpa per daug neįšyla, nes nuo to apsaugo markizės – jų audiniui prigludus prie stiklo, sukuriamas pavėsis neleidžia per daug prikaitinti patalpos. Markizės kaina bei ilgaamžiškumas neretai priklauso nuo to, iš kokių medžiagų jos pagamintos. Žiemos sodo markizės puikiai tiks visų tipų žiemos sodams, o tinkami medžiagų atspalviai puikiai derės prie jūsų sukurto interjero.

Kodėl mano namuose ant langų roletai…

Kodėl mano namuose ant langų roletai…

Jei būčiau išprotėjęs milijonierius, padovanočiau visiems plastikinius langus. Tada paprašyčiau reklamos gamybos kompanijos uždėti mano verslo logotipą arba reklamą ant roleto, kurį taip pat padovanočiau kartu su langu. Įsivaizduojate, kaip dažnai ten gyvenantys žmonės matytų mano reklamą?

Bet aš nesu nei milijonierius, nei išprotėjęs. Aš tik paprastas žmogus, kuris didžiąją dali namų įrengimo darbų bandė daryti pigiai ir savomis priemonėmis. Jei grindys, plytelės, pakabinamos lubos tualete buvo pastatyti paties su draugų ir pažįstamų pagalba, tai kai kurias buto dalis teko daryti profesionalams. Langų roletai buvo užsakyti iš profesionalios įmonės, juos pritvirtino profesionalas, nors čia mažiausiai darbo ir sugebėjimų reikia… Kodėl? Todėl, kad norėjosi kokybės, nes visi roletai turi būti ilgaamžiai.

Pamenu, kai tik pradėjau rinktis, kaip uždangstyti langus, užsukau į vieną interneto svetainę ZaliuzesKaune.lt berods. Ten prisižiūrėjau visokių „cirkų“, pavyzdžiui apsauginės žaliuzės, kurios tvirtinasi lauke arba specialūs tinkleliai nuo vabzdžių, pro kuriuos nė uodas nosies neįkištų daugiausiai reikalingi namuose, o ne bute 8 aukšte. Taip pat ir markizės, kurios tinka praktiškai namuose norintiems turėti barą ir terasą. Miesto žmogui tereikia žinoti tik kas yra roletai ir viskas – jo problemos išspręstos.

Kodėl ne užuolaidos? Dėl kelių priežasčių: gaisro pavojus, nuolatinis skalbimas, katinas namuose, kuriam gali patikti palaipioti užuolaidomis, taip pat ir vaikams patinka jas karpyti… O taip pat užuolaidos praleidžia daug saulės spindulių, o kai langai į pietų pusę, vasarą gali būti labai karšta. Pavėsio nėra, nes 8 aukštas iš 9. Slėptis nuo kaimynų irgi nėra prasmės, nes realiai mato tik 8 ir 9 aukšto kaimynai kitame name, ką mes veikiame… Viskas susidėjo ir roletai savo argumentais ir kaina nugalėjo.

Ar keisčiau kažką dabar? Tikrai ne. Gal tik dar tamsesnius paimčiau, kad dar  tamsiau vidury dienos būtų. Tai vaikams padėtų užmigti pietų miego kur kas paprasčiau.

Bet kuriuo atveju esu ištikimas roletų fanas, bet svajoju turėti savo namus. Tada prireiks ir tų tinklelių nuo vabzdžių, ir markizių, o gal net ir apsauginių žaliuzių – pamatysim.