Pagal
Tag: lova

Kaip pasirinkti sofą?

Kaip pasirinkti sofą?

sofa

Namų jaukumą sukurti galima pasirinkus patogius minkštus baldus. O vienas pagrindinių komfortą suteikiančių baldų yra sofa. Pats didžiausias modernių sofų pasirinkimas yra siūlomas interneto parduotuvėje leojar.lt. Kur galima surasti sau patinkantį variantą ir puikiai integruoti į savo interjerą. Taip pat galima išsirinkti ir sofą lovą su miegamąja funkcija, tad netikėtai atvykus svečiams, turėsite kur juos patogiai paguldyti. Be to tai universalus variantas, jei jūsų gyvenamasis plotas nėra didelis ir dėl vietos stokos, jūs negalite pastatyti stacionarios miegamojo lovos. Tad sofa-lova gali pilnai jums tarnauti ir kaip patogi poilsio ir miego vieta.

Dabar itin išpopuliarėja įvairios retro stiliaus gobeleno sofos, tačiau galite rinktis ir kitas medžiagas, natūralią ar eko odą. Tačiau reiktų turėti omenyje, kad tiek natūrali, tiek eko oda kai šilta tai limpa prie nuogo kūno, o žiemą traukia šaltį. Tad tikrai pravers įvairūs natūralių medžiagų pledai, į kuriuos taip smagu susisupti vakarais, įsitaisant su mylima knyga ar arbatos puodeliu. Renkantis sofą, reiktų atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir vidinį kamšalą ar struktūrą. Nuo to priklausys, kiek sofa jums tarnaus. Be to, sofa turi būti vidutinio kietumo, nes nuo pernelyg kietos sėdimosios dalies, jūs greit pavargsite, o nuo per minkštos, sofa greit išsidėvės.  Todėl ji gali greit įdubti ir deformuotis. Įprasta rinktis vienspalves medžiagas, sofos gobelenui, tačiau galima sukurti savo individualų stilių, parenkant dekoratyvines pagalvėles ar minkštus pledus. Taip pat nėra būtina prie sofos derinti fotelių ar kitų baldų, kaip tik stengiamasi sukurti monochrominių spalvų interjerą arba atvirkščiai, kuo daugiau įnešti bohemiškos eklektikos, derinant įvairius raštus, spalvas ar faktūras.

Baldai – rinktis patogius ar gražius?

Baldai – rinktis patogius ar gražius?

Jei nusprendėte atnaujinti būstą greičiausias būdas tai padaryti – tiesiog nusipirkti naujus baldus. Baldai yra labai svarbi interjero dalis, todėl parinkus atitinkamo stiliaus baldus galima sukurti norimą namų stilių ir interjerą. Parduotuvėje akys raibsta nuo itin gausaus baldų pasirinkimo. Dažnai kyla klausimas, kokius rinktis: gražius ar patogius?

Profesionalūs dizaineriai pataria, kad visada geriausiai rinktis patogių formų baldus. Reikėtų žiūrėti, kad baldai būtų praktiški, nes juos tenka naudoti kiekvieną dieną.

Taip pat reikia ieškoti tokių baldų, kurių spalvos yra ramios, pastelinės. Ryškių spalvų baldai gal ir atrodo gražiai, stilingai baldų parduotuvėse. Tačiau namuose ryškios ir įkyrios spalvos baldas pradės erzinti. O jei baldo spalva tamsesnė, netgi gali vizualiai sumažinti jūsų erdvę. Taip pat stenkitės, kad vienoje patalpoje vyrautų vienodo stiliaus baldai. Jei sekciją pasirinksite klasikinę, o minkštą dalį šiuolaikišką, tuomet jūsų kambaryje gali jaustis disharmonija, baldai nederės tarpusavyje.

Vienas iš svarbių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, kad prieš keliaujant rinktis baldų – išmatuokite savo būsto erdves. Galima ir tokia nepavydėtina situacija, kad nusipirkto baldo nepavyks įnešti į jūsų būstą, nes jis tiesiog netilps pro duris.

Renkantis baldus būtinai juos išbandykite. Jei renkatės lovą, galite ant jos atsisėti. Apžiūrėkite ar niekas negirgžda, nebraška. Taip galima įsitinkinti ar baldas tikrai kokybiškas. Apžiūrėkite baldų lankstų kokybę, nes šios dalys linkusios greičiausiai sulūžti.

Jei nusprendėte pirkti minkštuosius baldus, tuomet reiktų pasidomėti ar jų tekstilinė danga yra kokybiška. Vienas iš būdų patikrinti audinio kokybę yra paimti už kampo ir patempti įstrižai. Jei deformacija išlieka audinys yra nekokybiškas. Jei minkštus baldus nusipirksite su nekokybišku audiniu, tokie baldai greitai praras savo išvaizdą, atrodys kaip nudėvėti. Patariama rinktis minkštus baldus, kurie pagaminti iš sintetinio pluošto. Tokia medžiaga būna ilgaamžė, ne taip greitai blunka ar nusidėvi. Rinkdamiesi baldus nepamirškite interjero pagyvinti aksesuarais: pagalvėlėmis, vazelėmis. Tai suteikia jūsų interjerui gyvybingumo, išbaigtumo. Tačiau ir čia reikalingas saikas. Jei interjere vyrauja minimalistinio stiliaus baldai, tuomet ir interjero detalių turėtų būti nedaug.

Čiužiniai internetu – ar verta pirkti?

Čiužiniai internetu – ar verta pirkti?

Kai kuriuos daiktus ir paslaugas pirkti reikėtų tik labai gerai įvertinus visus UŽ ir PRIEŠ, taip pat technines savybes. Dėl tokio įvertinimo stokos prekyba internetu pasunkėja. Tačiau tikrai ne visiems daiktams. Štai visai neseniai pirkėjai sakė, kad rūbų internetu nepirktų, nes pasimatuoti negalima, pajausti medžiagos pirštais neįmanoma ir panašiai. Tas pats su čiužiniais. Negalima ant jo atsigulti, pašokinėti, patikrinti, ar švelnus apdangalas, pamatyti, kokio jis dydžio.

Elektroninė prekyba keičiasi. Šiuo metu rūbais internetu prekiauja daugiau nei 50 parduotuvių, įskaitant ir tokį individualų rūbą, kaip apatinis trikotažas. Pirkėjų įpročiai keičiasi, todėl akivaizdu, kad ir čiužiniai internetu gali būti parduodami lygiai taip pat, kaip ir rūbai.

Čiužiniai išsirenkami pagal tam tikrus kriterijus. Vienas jų yra išmatavimai. 200×200 cm čiužinys yra skirtas vadinamajai šeimyninei lovai, 140×200 – erdviai suaugusiojo lovai. 90×180 – nedidelė viengulė lova suaugusiajam. 90×140 – čiužinukas vaikiškai lovytei . Yra ir kitų išmatavimų, kurie yra suderinami su standartinių baldų gamyba. Esant nestandartiniams baldams, reikalingi ir atitinkami čiužiniai bei originalūs sprendimai. Renkantis čiužinį yra svarbu žinoti tikslius išmatavimus. Tai galima padaryti pasimatavus lovą ir užsirašius apytikslius duomenis.

Čiužiniai yra skirtingo aukščio. Tai irgi yra vienas iš pasirinkimo kriterijų. Vieni jų yra plonesni, kiti – storesnis, priklausomai nuo to, kokiuose balduose jie bus naudojami.

Nuo aukščio ir išmatavimų kitas svarbus kriterijus – kietumas – nepriklauso. Tai yra tas individualus kriterijus, kuris lemia pasirinkimą. Deja, ne visose parduotuvėse galima išsidrėbti su lauko rūbais ant pavyzdinio čiužinio, kad įsitikintų pirkėjas, ar toks minkštumo lygis jam tinka ar ne. Minkštumas skirstomas į kelias grupes: labai kietas, kietas, vidutinio minkštumo ir minkštas. Rekomenduojama rinktis kietesnius čiužinius, nes visada yra paprasčiau užkloti papildomą paralono sluoksnį ar antklodę ant kieto paviršiaus, o ne įkristi į labai minkštą čiužinį ir atsikelti su skaudančia nugara.

Taip pat svarbu išsiaiškinti ir čiužinio visaus sandarą. Paprastai jie yra ortopediniai, su spyruoklėmis arba be jokių spyruoklių, taip pat su kietu rėmu, kad išlaikytų formą. Tai jau smulkmenos, kurios didelės įtakos apsisprendimui turi labai retai.

Čiužiniai internetu yra parduodami pigiau, nei parduotuvėse, taip pat jų asortimentas didesnis, nes į ekspoziciją visi netelpa. Tą mums patvirtino Baldų Parkas vadybininkai, kurie iš karto sakė, kad sandėlyje yra daugiau, nei pavaizduota… Tiesiog išsiaiškinkite, kokio kietumo čiužinys jums tinkamas, o toliau – tik išmatavimų ir kainos reikalas…

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Neretai ji tampa ne tik poilsio vieta, bet joje pusryčiaujama, ilsimasi atokvėpio minutę, žiūrimi filmai. Tad labai svarbu, kad šis baldas būtų patogus ir ilgai tarnautų. Būtent lovos pagrindas ir čiužiniai įtakoja, kaip pavyks išsimiegoti naktį, galbūt – kokios nuotaikos atsikelsite ryte. Nelengva užduotis – išsirinkti pačius tinkamiausius. Taigi pamėginsime pagelbėti tiek renkantis lovą, tiek čiužinį.

Patariame lovą rinktis kartu su čiužiniu, kad galėtumėte iškart matyti, ar  tinkamą prekių kombinaciją išsirinkote. Renkantis lovą bei čiužinį nepabijokite tiesiog ant jos atsigulti parduotuvėje, kad įsitikintumėte ar baldas ne per siauras, ne per trumpas ar atvirkščiai – per didelis ir jaučiatės nejaukiai, tad galite rinktis mažesnį ir taip sutaupyti vietos miegamajame. Lovos ir čiužiniai gali būti išbandyti gulint skirtingose pozicijose, taip įvertinsite jų patogumą.

Daugelis mano, kad kuo didesnė lova – tuo geriau bus patogiau išsimiegoti. Lovos gali būti įvairių išmatavimų, todėl prieš įsigydami šį pirkinį būtinai pasimatuokite, kiek vietos galite skirti lovai, gal galėtumėte lengvai prieš einant miegoti į ją įlipti bei ryte išlipti. Patartina palikti bent po 50 cm praėjimui lovos gale. Palikite vietos ir spintelėms ar staliukams prie lovos, kur norėsite pasidėti stiklinę vandens, skaitomą knygą ar lempą, laikrodį.

Atminkite, kad lovos matmenis sudaro ne tik čiužinio dydis. Į bendrą baldo dydį taip pat įeina pasirinktos lovos kraštai, atkaltė. Standartinis dvigulės lovos dydis, į kurią telpa 160×200 (arba 180×200 cm) matmenų čiužiniai, o viengulės lovos – 80×200 cm (arba 90×200 cm). Jei Jūsų išsirinkta lova yra nestandartinio dydžio, tikrai nebus bėda išsirinkti norimą čiužinį, nes gamintojai yra labai lankstūs ir galės pagaminti norimą dydį.

Renkantis čiužinį, atkreipkite dėmesį, koks yra jo minkštumas. Tai patikrinti galite paprasčiausiu būdu: atsigulkite ant nugaros ir ties nugaros išlinkimu užkiškite vieną ranką ir ją patraukite. Jei ranka juda per daug laisvai, vadinasi pasirinktas čiužinys yra per kietas. Jeigu ranką pajudinti palyginus sunku – čiužinys per minkštas. Čiužinys Jums idealiai tinkamas, jeigu traukdami ranką jaučiate nedidelį pasipriešinimą.