Pagal
Žyma: Lietuva

Dovana kūdikiui – gintariniai dantukų karoliai

Dovana kūdikiui – gintariniai dantukų karoliai

Užsienietiškos vaikų auklėjimo mados visada ateina į Lietuvą, nesvarbu, ar pavėlavusios metais ar dešimčia. Taip atėjo mada švęsti vaikų gimtadienius su tam tikra programa, dekoruoti namus balionais. Patys vaikai mėgsta eiti per kaimynus ir kaulyti saldainių sakydami „pokštas arba saldainis“, nors Helouvynas yra visiškai ne mūsų kraštų šventė ir tradicija.

Visame pasaulyje yra gana populiaru kūdikiams dovanoti gintarinius dantukų karolius. Kodėl dantukų? Juk karoliai nė iš tolo primena ryklio dantų ar šerno ilčių, kurie taip žavi jau vyresnius vaikus, ypač berniukus. Tai paprasčiausi gintariniai karoliai, kurie padeda sumažinti pirmųjų dantukų augimo skausmus.

Medicinines gintaro savybes pastebėjo Romos ir Graikijos medikai, gintaro sultys buvo naudojamos viduramžiais, iki šiol yra naudojamo gintarų aliejai grožio procedūrose. Tai nėra paikas prasimanymas ar koksšarlatanizmas, nes sukcino rūgštis, kurios itin gausiai yra Baltijos gintare, turi nemažai gydomųjų savybių. Viena jų yra raminimas ir skausmo mažinimas kūdikiams dantų augimo periodu.

Gintaras – nacionalinis Lietuvos brangakmenis yra vertinamas daugiau užsienyje, nei pas mus. Pamatę žmogų su gintariniais karoliais dažnai kikename, laikome tai senamadiškumu, tačiau niekada nesusimąstome, kad gintaras gali turėti ir daug medicininių priežasčių jį nešioti. Baltijos gintaras yra vertinamas visame pasaulyje už savo medicinines savybes, nes juvelyrikai jis naudojamas kiek rečiau, dažniausiai tam tikslui apdirbami gintaro gabaliukai su inkliuzais – viduje „įkalintais“ priešistoriniais vabzdžiais ir augalais.

JAV ir Didžiosios Britanijos krikštamotės jau kuris laikas dovanoja savo krikšto vaikams nedidelius gintarinius karoliukus, kurie turi padėti įveikti tą skausmingą periodą. Taip pat jie yra ir juvelyriniai dirbiniai, kurie su laiku tik brangs dėl savo unikalumo ir rankų darbu, tad užaugęs vaikas gali nesunkiai nešioti apyrankę, suvertą iš tų pačių karoliukų.

Gintariniai dantukų karoliukai gaminami Lietuvoje. Surinkti gintaro gabalėliai yra nušlifuojami ir pragręžiamos skylutės. Ant natūralaus pluošto virvutės yra veriami karoliukai, Tarp kiekvieno karoliuko užrišamas mazgas, kad vaikui nutraukus virvutę visi karoliukai nepabirtų ant grindų. Karoliai – pavojingas daiktas, nes kūdikiai mėgsta juos liesti, jais žaisti, ir, aišku, kišti į burną.

Gintariniai dantų karoliai parduodami internetu, kurios yra dažniausiai anglų kalba. Jų kainos nėra labai didelės – 12,95 $ – 21,95 $ (35-58 litai) plius pristatymo paštu išlaidos (dar apie 5 Lt.). Karoliukai parduodami specialiame lino maišelyje, kurį galima iš karto dovanoti be įvyniojimo.

UAB steigimas – galvos skausmas pradedančiajam

UAB steigimas – galvos skausmas pradedančiajam

Vis dažniau ir dažniau kalbama Lietuvoje apie startupus – pradedančiuosius verslus, kurie turi ambicijų išsiplėsti į užsienio rinkas ir susirasti turtingų investuotojų. Reiktų prisiminti, kad ir Google kažkada buvo startupas. Studentai Sergėjus Brinas ir Laris Peidžas parašė savo mokslinį darbą, kuriame ir buvo pristatytas naujas paieškos algoritmas, ir nusprendė daryti iš to verslą. Pasikalbėjo su vienu investuotoju ir tas jiems iš karto išrašė 200 000 dolerių čekį. Investuotojas paklausė, kokiai kompanijai išrašyti, o abu startuperiai susižvalgę išlemeno, kad Google Inc. Tas čekis dar kurį laiką gulėjo stalčiuje neišgrynintas, nes tokios kompanijos dar nebuvo įkurta. Vos tik buvo įkurta Google Inc. dabartiniai milijardieriai čekį išsigrynino ir kibo į darbus. Graži istorija? Deja, Lietuvoje taip nenutinka, nors čekius idėjų turintys žmonės gali gauti lygiai taip pat. UAB steigimas, kuris reikalingas norint čekį išgryninti kainuoja kur kas daugiau nervų, nei įvairūs susitikimai su investuotojais.

UAB steigimas Lietuvoje yra tikras galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. Kalba eina apie labai kruopštų popierizmo tvarkymą, kuriam ne visi jaunieji verslininkai turi laiko ir patirties. Dėl to nuolatos kyla problemų, dėl kurių startupai taip ir neišsivysto į dideles kompanijas – idėjos autoriai paprastai turi atlikti ir visas oficialias biurokratines pareigas, kas galiausiai suvalgo daug laiko ir net atkrato nuo noro toliau vystyti kompaniją. Buhalterinė apskaita yra kita sritis, tačiau dabar kalbame ne apie ją.

Vienintelė logiška išeitis – kreiptis į finansinius konsultantus, kurie už tam tikrą mokestį įkuria įmonę pradedančiojo verslininko vardu. Pavyzdžiui „Finansų sprendimai“ teikia tokią paslaugą kaip įmonių steigimas Kaune ir Jovanoje, taip pat ir visoje Lietuvoje (viskas tvarkoma internetu). Tokia finansinių paslaugų įmonė sutvarko visus reikiamus dokumentus ir įkuria UAB vos per 2 dienas. Aišku, ne už dyką…

Kai UAB steigimas nebėra galvos skausmas, prasideda kiti finansiniai reikalai. Lietuvos valstybė iš pradedančiųjų verslininkų iš karto reikalauja mokėti mokesčius, nesvarbu, kad iki pelno dar toli. Mokesčių įstatymai ir tvarka nuolat keičiasi, todėl čia geriausiai iš karto nusamdyti buhalterinių paslaugų įmonę. Tai dar papildomas mokestis išlaidų lentelėje verslo plane, kurio neužmiršta nė vienas startupą kuriantis entuziastas.

Gaila, kad fondų ar investuotojų, kurie pasirūpina administracine dalimi ir leidžia startapo kūrėjams atsiduoti 100% savo projekto vystymui, nėra tiek jau ir daug. Jie taip pat galėtų pasirūpinti, kad UAB steigimas netaptų didesniu galvos skausmu nei kaip pasauliui pasiūlyti antrą Facebooką arba YouTube.

Lietuviški ir švediški lauko baldai

Lietuviški ir švediški lauko baldai

Lietuva ir Švedija turi daug bendrų sąlyčio taškų. Nors gerovė ir politinė santvarka abiejose šalyse skirtinga, tačiau mus ir švedus vienija meilė gamtai ir natūraliems produktams iš medžio. Lietuva – vis dar viena miškingiausių valstybių Europoje, todėl medienos žaliavą eksportuojame į Šiaurės šalis, o iš ten lietuviškas medis grįžta jau baldų pavidalu.

Viena iš baldų rūšių, kurią taip mėgsta ir lietuviai ir švedai yra lauko baldai. Šie baldomai paprastai yra statomi kieme arba atvirose patalpose – pirtyse, pavėsinėse, mobiliuose statiniuose. Lietuviai mėgsta vasarą laiką leisti lauke šalia kepsninės, ragauti keptą mėsą, šaltą alų ir plepėti su draugais. Kad poilsis kieme būtu komfortabilus, ne vienas sodybos šeimininkas pasirūpina tokiu svarbiu dalyku, kaip ilgaamžiški mediniai lauko baldai. Lauko baldai paprastai yra kelių rūšių. Tai pinti lauko baldai ir mediniai baldai. Pinami jie yra iš krituliams atsparios medžiagos – sintetinio pluošto arba natūralaus medžio vytelių. Vytelės yra įvairių spalvų, taip pat ir įvairios tekstūros, bei paviršiaus. Kai kuriuose pintuose balduose naudojamos ratango vytelės. Ratangas – medis iš tropinių šalių pasižyminti ypatingu atsparumu lietui ir drėgmei.

Sodo baldai gaminami dar ir iš tvirčiausio šiaurės šalyse augančio medžio – ąžuolo. Ąžuoliniai lauko baldai yra sunkūs ir masyvūs, tačiau tvirti ir ilgaamžiški dėl kieto medžio. Ąžuolas – medis, kuris Lietuvoje turi ypatingą pagarbą nuo senų senovės, simbolizuojantis jėgą ir stiprybę. Iš ąžuolo gaminami mediniai baldai parodo prabangą ir rimtą požiūrį į namų interjerą, dėl to ir yra labai vertinami. Sodo baldai paprastai būna iš lengvų konstrukcijų, bet kai kurie gaminami ir iš ąžuolo. Tai dažniausiai masyvūs stalai ir suolai, kėdės, taip pat ir komodos bei spintelės, laikomos lauke. Kita sodo baldų dalis – pintų baldų konstrukcijos, tarp jų ir pinti kampai, staliukai, kėdės, suoliukai, sofos, foteliai, žurnaliniai staliukai (dažnai būna ir su stiklo elementais). Tokie baldai gali tarnauti ir lauke ir namų viduje, jei interjero stilius yra tinkamas.

Mediniai lauko baldai neapsiriboja vien tik stalais, kėdėmis, foteliais ir kampais. Dar yra originalūs sodo baldai – hamakai ir įvairūs gultai, kurie tinkami pastatyti saulėtoje vietoje arba pririšti tarp medžių. Vieni unikaliausių baldų iš ąžuolo yra pakabinamas šviestuvas-baras su specialiomis lentynėlėmis taurėms. Toks baldas papuoš bet kurią pobūviams skirtą pavėsinę ar medžiotojų namelį. Prie lauko baldų priskiariama ir skėčiai ir mobilios pavėsinės, kurias galima laikyti visą vasarą, bet žiemą galima išmontuoti.

Lauko baldai yra mėgstami kaimo turizmo sodybose, medžiotojų nameliuose, gyvenamuose namuose, kurie bando išlaikyti originalų medžio interjerą.

Kaip verslo sritis, mediniai lauko baldai taip pat yra gana klestinti, nes poreikis yra gana didelis Lietuvoje, kur kas metai atsiranda po kelis šimtus naujų sodybų. Džiugu, kad lietuviai ir švedai baldininkai sėkmingai bendradarbiauja šioje srityje ir gali Lietuvos rinkai pasiūlyti originalių ir nestandartinių sprendimų iš medžio.