Pagal
Tag: laiptai

Metalo gaminiai namuose: kada rinktis ir kaip prižiūrėti?

Metalo gaminiai namuose: kada rinktis ir kaip prižiūrėti?

metalo gaminiaiŠiuolaikiniai metalo gaminiai į savo dizainą įtraukia stiklą, medį, cinką, plytas ar akmenis.  Šiuolaikiški ir modernūs metalo gaminiai yra ne tik elegantiški ir vizualiai estetiški, tačiau šilti ir jaukūs. Tad kaip įsileisti metalą į savo namus ir jį prižiūrėti?

Metalo laiptai

Vienas iš ilgaamžiškiausių ir populiariausių sprendimų – laiptai iš metalo. Ne veltui, juk metalo gaminiai yra stiprūs ir patvarūs. Tiek lauko, tiek vidaus metalinių laiptų konstrukcijos atlaiko itin didelius svorius, o tinkamai prižiūrimi gaminiai niekuomet nesurudys.

Kita laiptai, kaip ir visi metalo gaminiai, yra labai ekonomiškas sprendimas.

Plieninė stogo danga

Gaminiai iš plieno yra labai patvarūs. Pagal galiojančius standartus plieno lakštai iš abiejų pusių padengti storu cinko sluoksniu. Stogo dangoms naudojamas specialios markės itin tvirtas stogo plienas. Visgi, svarbu nepažeisti dangos mechaniškai.

Puošyba

Metalo gaminiai kaune jau spėjo užkariauti nuosavų namų savininkų širdis. Taip pat, kaip ir metalo gaminiai vilniuje, gyventojai pamėgo metalines konstrukcijas montuoti sode. Itin patvarūs lauko garažai, sandėliukai ar šiltnamiai, lauko šviestuvai, puošnūs ir elegantiški laiptai. Metalo gaminiai mazeikiai sulaukia didelio susidomėjimo žmonių, kurie planuoja statyti pastato priestatą ar tvorą, bei tvoros vartus, nes šios konstrukcijos itin patvarios. Taip pat metalo gaminiai gali būti įmantriai dekoruoti.

Priežiūra

Metalas yra būti itin paprastai prižiūrimas – pakanka mechaniškai nuvalyti arba apipurkšti rūgščiais tirpalais. Visi gaminiai dengiami karštu cinku arba dažant milteliniu būdu, būtent tokios procedūros apsaugo medžiagą nuo rūdžių. Kad ir kaip bebūtų, gaminius būtina prižiūrėti, todėl geriausia pasitarti su kalviu apie tinkamus Jūsų gaminio priežiūros būdus.

Verta turėti omenyje

Metalo gaminiai kaina savo ir kokybės santykiu yra itin palankiai vertinami. Metalo gaminių paiešką internetu galima pradėti žvalgantis gyvenamojoje vietoje, tarkim, metalo gaminiai vilnius, metalo gaminiai klaipeda, metalo gamniai alytus, ar metalo gaminiai siauliai.  Internetu  galima praplėsti paiešką skaitant atsiliepimus ir rekomendacijas. Nepamirškite, kad visa produkcija turi atitikti Europos Sąjungos direktyvas. Todėl pirkti rekomenduojama tik iš patikimo gamintojo.

 

Nerūdijančio plieno turėklai – protingas pasirinkimas

Nerūdijančio plieno turėklai – protingas pasirinkimas

Statantys savo namuose laiptus paprastai rūpinasi ne tik pakopomis ir metaliniais sutvirtinimais. Nerudijancio plieno turėklai – kitas svarbus rūpestis.

Kalbant apie turėklus, reiktų paminėti tam tikrus terminus, kuriuos reiktų žinoti.

Nerudijančio plieno porankiai– tai speciali danga ant kurio ir dedama ranka. Jie turi būti itin glotnūs ir lygųs, aišku, ant porankiu čiuožti žemyn niekada nerekomenduojama. Ne dėl to, kad nesmagu, bet dėl saugumo – galima nesunkiai persiversti ir nukristi galva žemyn. Ne kartą tokie pasivažinėjimai yra pasibaigę traumomis ir mirtimi.

Statramsčiai – tai statmenai stovintys ramsčiai, nuo laiptasijos ar pakopų iki porankių. Jie taip pat gali būti gaminami iš nerūdijančio plieno.

Užpildas – tai porankio vidus. Jis gali būti medinis, jei porankiai iš medžio, arba nerūdijančio plieno. Juo užpildomi tarpai tarp statramsčių.

Laikikliai – specialūs mechanizmai, laikantys užpildus ir porankius, kad jie būtų stabilūs.

Visos išvardintos nerudijancio plieno tureklu detales kartu sumontuotos ir yra nerudijancio plieno tureklai. Tai itin tvirtas ir patikimas mechanizmas, kuriam paprastai suteikiama dešimčių metų garantija.

Visi tureklai gaminami iš medžio arba nerūdijančio plieno. Kartais jie maišomi, kad atrodytų subtiliau ir prabangiau. Nesvarbu, ar tai balkono tureklai is nerudijancio plieno, ar namuose esantys laiptai ar išorėje – juos pastatyti gali tik profesionalūs laiptų meistrai. Statybos prekių prekybos centre laiptų turėklų neįsigysite ir patys nesurinksite pagal instrukciją, kaip kokių baldų – tai gali padaryti tik žmonės su profesionalia įranga ir atitinkama kvalifikacija.

Nerudijancio plieno tureklai Kaune yra gaminami net keliolikoje įmonių, todėl pasirinkimas šiame regione gana nemažas. Dar daugiau užsakovų, kuriems nerudijancio plieno tureklai Vilniuje yra priimtinesnis variantas, todėl šių įmonių sostinėje suskaičiuojama dešimtimis.

Nerudijancio plieno tureklai kaina gali nustebinti ne vienus namų šeimininkus. Kodėl taip brangu – klausia ne vienas. Visų pirma, šiems laiptams ir turėklams yra naudojamas aukščiausios kokybės nerūdijantis plienas. Antra, jo apdirbimas – labai sudėtingas. Trečia – montuoti gali tik patyrę meistrai, kurie atsako už kokybę ir idealų sutapimą su kompiuteriniais brėžiniais laiptų projektuose. Tai nėra darbas, kurį galima padaryti atmestinai, nes nekokybiški laiptai gali tapti namų šeimininkų ir jų svečių traumų ir net mirčių priežastimi. Nė vienas save gerbiantis meistras nerizikuos sėsti į kalėjimą dėl savo amato, tad čia dirbama neskubant ir itin kokybiškai. O tai daugiau laiko, geresnės medžiagos ir dėl to kaina didėja visų turėklų. Nerūdijančio plieno porankiai kaina priklauso nuo to, kokius užpildus pasirenkama. Čia gal ir galima taupyti, bet ar tikrai verta?..

Balkono tureklai is nerudijancio plieno yra gaminami kiek kitaip, tačiau pats principas yra labai panašus.

Kokios yra laiptų formos

Kokios yra laiptų formos

Šiuolaikiniai laiptai nėra slepiami namo gale ar laiptinėje. Priešingai – tai būsto akcentas, pasididžiavimas. Tačiau iki tol, kol jie yra įrengiami, reikia daug ką apgalvoti, suprojektuoti bei pasirinkti. Pirmasis pasirinkimas projektuojant visą būstą – kokios formos bus laiptai. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines ir dažniausiai pasitaikančias laiptų formas.

Tiesūs laiptai. Tai pats paprasčiausias variantas, tačiau laikomas itin patogiu ir saugiu. Visgi, tai daug vietos užimantys laiptai, todėl dažniausiai planuojama po laiptais įrengti sandėliuką, svečių tualetą ar sieninę spintą, kad erdvė būtų išnaudota maksimaliai. Tokie laiptai ne itin tinkami būstui aukštomis lubomis, kadangi daugiau nei 17 laiptų pakopų be aikštelės yra nepatogūs.

„U“ formos laiptai sukasi 180 laipsnių kampu ir yra gan įprastas variantas namuose, nes gerai išnaudoja erdvę. Gali būti su aikštele posūkyje arba be jos. Esant vietos trūkumui, renkamasi aikštelės nedaryti.

„C“ formos laiptai, dar vadinami sraigtiniais, tinka kuomet laiptams nėra pakankamai erdvės, nes užtenka mažos laiptinės. Įrenginėjant sraigtinius laiptus plačiose erdvėse, galima daryti kuo didesnius, tuomet jie tampa puikia puošmena. Sraigtiniai laiptai yra gana sudėtingi, todėl dažnai daug brangesni už kitų formų laiptus, todėl tokių lietuviškame interjere dažnai neišvysime.

„L“ formos laiptai yra lietuvių mylimiausi, nes yra optimalūs: užima mažai vietos, paprastai gaminami, nėra brangūs, patogūs, tinkamai parinkus medžiagas gali būti pritaikyti bet kokio stiliaus interjere.

Segmentiniai laiptai yra labiausiai pasiduodantys dizainerio fantazijai. Tai plastiški laiptai, kuriuos projektuojant galima „raityti“ kaip tik norima siekiant išgauti kuo geresnį ir prie likusio interjero tinkantį efektą. Tokie laiptai yra atviri, o tinkamai parinkus medžiagas atrodo lengvi, elegantiški, tarsi plaukiantys.

Laiptų formą pasirinkti reikia dar projektavimo metu, nes statybos metu ką nors pakeisti gali būti itin sudėtinga. Kad ir kokia laiptų forma būtų pasirinkta, svarbiausia sukurti harmoniją su likusiu interjeru. Laiptai neturi būti iššaukiantys, arba pernelyg nustelbti kitų objektų. Šiuolaikinių laiptų nereikėtų „nubuitinti“, nes tai ne tik perėjimas iš vieno aukšto į kitą, tačiau ir namų puošmena.

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Kaip pigiausiai įsigyti duris

Šiais laikais įsigyti kokį nors daiktą ar paslaugas, kai kiekviename, net ir mažiausiame miestelyje įsikūrusios dešimtys, o gal net ir šimtai įmonių, padaryti visiškai nesunku. Visgi kuo mieste mažesnė konkurencija, tuo paslaugos teikiamos brangiau, todėl verta žinoti būdus kaip kokį nors daiktą įsigyti pigiausiai visoje Lietuvoje. Durys, kaip ir kiekvienas kitas daiktas gali būti įsigyjamos pigiau, jei bent truputį pasukame galvą kaip tai padaryti. Taigi šiame straipsnyje pateiksime kelias gudrybes kaip duris įsigyti pigiau.

Jeigu tiksliai žinote kokio stiliaus durų Jums reikia ir jų išmatavimus, duris bene pigiausiai galite įsigyti internetu. Tai padaryti yra du būdai, išsirinkti duris jas gaminančios įmonės internetiniame kataloge arba pasinaudoti kainas palyginančio internetinio puslapio paslaugomis. Pirkdami duris tiesiai iš gamintojo, mokate mažiau, nes gamintojui nereikia gaminti durų pagal kiekvieno kliento užsakymą, todėl nereikalingas projektuotojas, sutaupomos kelionės ir papildomų medžiagų išlaidos. Be to, rinkdamiesi duris internetinėje parduotuvėje, pirkite tiesiai iš gamintojo o ne tarpininko. Greičiausiai nedidelė duris gaminanti įmonė savo paslaugas teiks itin pigiai, tačiau gali būti sunku rasti jos puslapį, todėl vertėtų pasinaudoti tinklapiais, kuriuose palyginamos visų pardavėjų kainos ir pateikiami geriausi pasiūlymai su tarpininkais ir be tarpininkų.

Jei tikrai norite sutaupyti, rinkdamiesi duris nepulkite pirkti iš pirmos pasitaikiusios įmonės savo mieste. Netgi nesinaudodami internetu, paanalizavę durų kainas, kurios siūlomos gretimuose miestuose, duris galite rasti už žymiai patrauklesnį pasiūlymą. Galbūt kitame mieste yra pigiau pagaminti duris, dėl modernesnių patalpų ar pigesnės darbo jėgos, o jei dar tame miestelyje dirba kelios duris gaminančios įmonės ir tarpusavyje konkuruoja, durų kainos bus dar patrauklesnės.

Jei reikia standartinio stiliaus vidaus durų ar lauko durų, ganėtinai kokybiškos ir pigios durys gali būti gaminamos vietinio miestelio meistro, kuris priima užsakymus tik iš pažįstamų žmonių. Tokias duris galite įsigyti per pusę pigiau nei kur nors kitur dėl dviejų priežasčių. Visų pirma toks stalius dirba vienas, todėl jam nereikia mokėti atlyginimų, pelno ir kitų mokesčių kuriuos privalo sumokėti įmonės. Antra, vietinis stalius dirba tik tam, kad užsidirbtų pragyvenimui, o ne krautųsi pelną, todėl įvairius gamybos iš medienos darbus atlieka pigiau.

Rinkdamiesi paslaugas ar daiktus, nepatingėkite pasukti galvos ir paieškoti geriausio pasiūlymo. Gali būti, jog duris ar kitą norimą daiktą įsigysite žymiai pigiau nei galvojote.

Kad vidaus laiptai būtų ne tik saugūs, bet ir papuoštų namus

Kad vidaus laiptai būtų ne tik saugūs, bet ir papuoštų namus

Laiptai – labai svarbi namų interjero detalė, vienas pagrindinių statinio akcentų. Jie ne tik sujungia kelis namo aukštus, bet ir suteikia erdvei solidumo, prašmatnumo. Šiandien individualiuose namuose dažniausiai pasirenkami iš natūralios medienos pagaminti laiptai, mediena derinama su metalu ar kitomis medžiagomis. Laiptų rūšių, formų, pasirinkimo alternatyvų – begalės, tačiau kaip nesulysti juos renkantis? Kas svarbu ir aktualu besistatantiems nuosavus namus ir besirenkantiems laiptus jiems?

Patogu ir paprasta lipti

Vienas svarbiausių reikalavimų, keliamų bet kokios rūšies laiptams – tai patogumas. Laiptų pakopos turi būti nei per siauros, nei per plačios, žmonės turi laisvai judėti laiptais aukštyn ir žemyn. Idealu, jei laiptus įrengiame tokio pločio, kad ant jų būtų galima prasilenkti, tačiau persistengti ir įrengti pernelyg plačių laiptų neverta. Patogiausiais laikomi tradiciniai L formos laiptai, tuo tarpu kaip nepraktiškus, nepatogius daugelis įvardina sraigtinius laiptus. Laiptų pasirinkimą lemia ir namo tipas, erdvės, kurioje numatyta įrengti laiptus, dydis.

Laiptų projektavimo subtilybes geriau patikėti profesionalams

Natūralu, kad vienas asmuo visko žinoti negali. Tad laiptų projektavimo darbus geriau patikėti ne paprastam architektui, bet specialistui, kuris specializuojasi kurdamas laiptų projektus. Dažnai apie laiptų įrengimą mažai ką nusimanantys architektai vietoj išsamaus laiptų projekto nupiešia tik simbolį, rodantį, kad toje vietoje vieta paskirta laiptams. Tik vėliau, jau pasistačius namą ir prireikus įrengti laiptus, paaiškėja, kad laiptai čia netilps, kad projekte jiems palikta per mažai vietos, kad per siaura laiptų anga ir panašiai.

Saugumas – aspektas, kurio nereikėtų ignoruoti

Pagalvoti apie saugumą projektuojant laiptus – tiesiog privaloma, ypač jei namuose gyvena vaikai, senyvi žmonės, jei turite augintinių. Svarbu, kad tarp pakopų būtų vienodas aukštis. Jis varijuoja nuo 16 iki 18-19 cm. Svarbūs ir turėklai, o tarpeliai tarp jų turi būti tokie, kad vaikutis pro juos nepralystų ir nenukristų. Turėklus sudaro porankiai, statieji ramsčiai ir apsauginis tinklelis ar strypeliai. Kartais saugumui užtikrinti parenkami tik statieji ramsčiau, kurie tvirtinami tankiau.

Turint mažų vaikų ar gyvūnų, geriau rinktis uždaro, ne atviro tipo laiptus. Taip pat laiptų pakopos neturėtų būti nulakuotos slidžiu laku, dengtos slidžia danga. Laiptams svarbu parinkti tinkamas medžiagas, tad geriausiai tinka ne medienos masyvas, bet klijuota mediena, nes ji nesusitraukia, nesideformuoja. Mediena tinka ta, kuri yra kuo kietesnė, atspari braižymuisi ir greitam nusidėvėjimui.

Laiptai – prašmatni komunikacinė detalė

Laiptai – prašmatni komunikacinė detalė

Laiptai – labai svarbus namų akcentas. Tai interjero detalė, pagal Jūsų norą suteikianti namams kitokio įvaizdžio. Mediniai laiptai šiandien ypač naudojami turizmo sodybose bei klasikinio stiliaus namuose. Tačiau ekspertai griežtai pataria jų nemontuoti kaip lauko laiptų, jei norite, kad ši namų detalė tarnautų pakankamai ilgai. Montuojant įvairaus tipo laiptus, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kurie lems laiptų kokybę ir išvaizdą.

Turėklų pasirinkimas

Ekspertai pataria laiptų turėklus dažniausiai rinktis pagamintus iš medžio arba nerūdijančio metalo. Griežtai siūloma nesižavėti stikliniais laiptų turėklais namuose, nes tai ne itin kokybiška ir patikima. Nepaisant to, kad tokio tipo turėklai atrodo išvaizdžiai, geriau rinktis saugumą. O jei iš tiesų norite laiptams suteikti išskirtinumo, galite rinktis stiklo dekorą. Turėklai turi būti nuolat prižiūrimi, juos reikia reguliariai valyti nuo nešvarumų ir apnašų. Geriausiai tai daryti su priemonėmis, skirtomis valyti būtent toms medžiagoms, iš kurių pagaminti turėklai.

Išmatavimai ir aukščiai

Bet kokio tipo laiptai turi pakopas. Pats patogiausias pakopų plotis yra 300 cm., tačiau tai dažniausiai pasiekiama tik erdviuose privačiuose namuose. Tuo tarpu laiptinėse ir mažesnėse patalpose renkamasi 150 – 200 cm pakopos. Labai svarbus akcentas, kad pakopos būtų vienodo aukščio. Nors rengiant modernistinio stiliaus būstus šeimininkai mėgsta eksperimentuoti, visgi, eksperimentai neturėtų būti tokie pavojingi. nevienodo aukščio pakopų laiptai vargins ir gali būti nesaugūs moterims bei vaikams. Verta atkreipti dėmesį, jog mediniai laiptai ar kitokios medžiagos laiptai neturėtų būti statesni nei 45 laipsniai, nes kitaip jie taps sunkiai įveikiama užduotimi namuose.

Priežiūra ir naudojimas

Laiptai yra gana išvaizdi namų interjero detale, deja, dažnai ir reikalaujanti nemažai dėmesio. tai ypač paminėtina atvejus, kuomet namuose sumontuojami mediniai laiptai. Medžio masyvas yra ypač patikima ir kokybiška medžiaga, tačiau ji reikalauja šiek tiek priežiūros. Jei namuose pasirinkote medinius laiptus, žinokite, jog tai mechaniniams pažeidimams gana jautrus gaminys. Todėl kartas nuo karto naudinga laiptus atnaujinti – nulakuoti, kad pasislėptų subraižymai ir įtrūkimai. Be to, rinkitės tik impregnuotus laiptus, kad apsisaugotumėte nuo nelaimingų atsitikimų gaisro atveju.

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Apie erdvias laiptines teigiamai atsiliepia architektai, meistrai ir patys užsakovai. Pakankamai vietos palikus laiptinei optimaliai įgyvendinamas laiptų patogumas, saugumas ir pasirinktas dizainas. Tam, kad statybų metu netektų mažinti laiptinės angos sugalvojus padidinti antro aukšto naudingąjį plotą, dar rengiant projektą reikėtų šias detales aptarti su projektuotojais.

Žinoma, dažniausiai per gyvenimą žmonės statosi tik vieną namą, todėl sunku įsivaizduoti, kaip atrodys projekte numatytos namo erdvės. Tikėtina, kad kai kurios, pastačius namą, gali pasirodyti per mažos. Kad taip nenutiktų, patartina apsilankyti panašaus ploto ir išplanavimo namuose ar patalpose. Taip bus lengviau įsivaizduoti savo namo vaizdą ir tikimybė suklysti planuojant erdves žymiai sumažės.

Kiek kainuoja kokybiški laiptai?

Tiems, kas kreipiasi į laiptus gaminančias įmones ir pirmiausia teiraujasi, kokia bus kaina ir kaip sutaupyti, specialistai pataria laiptus gamintis patiems. Taip jau yra, kad kokybiški ir gražūs laiptai kainuoja nepigiai. Taupyti užsakovai taip pat stengiasi gamindami laiptus nedidelėse ir mažai žinomose įmonėse. Gajus stereotipas, kad garsios ir žinomos įmonės savo darbą įkainoja žymiai brangiau. Taip yra tikrai ne visada.

Šiek tiek didesnė kaina dažnai sąlygoja ir aukštesnę kokybę, todėl siūloma pasvarstyti, ko labiau norima, išleisti nedaug pinigų ar įsirengti kokybiškus laiptus? Tvirtai pasiryžę taupyti vis tiek ieško kitų kelių ir nesikreipia į vieną įmonę dėl laiptų gamybos užsakymo. Panašiais atvejais, kai laiptai gaminami iš keleto skirtingų medžiagų, jos perkamos skirtingose vietose, ieškant akcinių kainų. Tačiau dažniausiai visi pamiršta į bendrą laiptinės kainą įskaičiuoti savo laiko resursų ir kuro sąnaudų.

Pagal specialistų rekomendacijas, laiko, kuro ir rūpesčio bus mažiau, jei norimus laiptus gamins ir medžiagas tieks viena įmonė. Užsakant pilą paslaugų paketą, paprastai taikomos nemažos nuolaidos. Lojalūs klientai gerai įvertinami bet kurioje įmonėje, nes sudarius palankų sandėrį, patenkintos lieka abi pusės.

Tikrasis laiptų vaizdas

Erdvinis mąstymas ir vaizduotė ne kiekvienam lengvai suprantami. Kartais tikrai sunku „perskaityti“ brėžinį ir įsivaizduoti, kaip gi iš tikrųjų realiai atrodys suprojektuota laiptinė. Šiai problemai spręsti ir siekiant užbėgti už akių galimiems nesusipratimams, pasitelkiamos vizualizacijos. Jos padeda užsakovui įsivaizduoti realų laiptų vaizdą ir suteikia galimybę suprasti, ar tai yra tai, ko norėta, ar reikia šiek tiek keisti projektą.

Jeigu pasirinkta laiptų gamybos įmonė negali padaryti laiptų vizualizacijos, naudinga peržiūrėti įmonės atliktų darbų galerijas arba galbūt net gyvai apžiūrėti sumontuotus laiptus. Panašaus tipo laiptų nuotrauka padės klientui įsitikinti, ar jis tikrai nori panašių laiptų. Didelė ir įvairi nuotraukų galerija taip pat leidžia įsitikinti, kad meistrai dirba ne pirmą dieną ir tikrai išmano savo darbą.

Kompromiso ieškojimas

Laiptų gamyba prasideda nuo kokybiško projekto. Vieni užsakovai kreipiasi į laiptų gamybos įmones jau turėdami konkrečią viziją, pageidavimus arba ir visą laiptų projektą. Dvejojantiems ir neapsisprendžiantiems tikrai gali būti sunku galutinai apsispręsti. Todėl rangovai turi įsiklausyti į visus kliento norus ir pasiūlyti konkrečiai jam geriausiai tinkantį variantą.

Žinoma, projektuotojams ir architektams nesinori visada projektuoti panašaus dizaino ir niekuo neišsiskiriančius laiptus. Monotonija gali apkartinti net ir patį įdomiausią darbą. Taip, projektuotojai elgiasi teisingai, siūlydami klientams priimti drąsesnius sprendimus ir nebijoti eksperimentuoti, tačiau reikia nepamiršti pagrindinių laiptų funkcijų – patogumo ir saugumo. Gražu – tai dar nereiškia patogu. Kai šios dvi sąvokos siejasi tarpusavyje, tada kasdienis gyvenimas ir įprastas interjeras tampa spalvingesnis.

Erdvė po laiptais

Įrengti gražūs, saugūs ir patogūs laiptai išties džiugina šeimininkus ir svečius. Tačiau dažnam iškyla klausimas, kaip gi išnaudoti erdvę, atsiradusią po laiptine? Pavyzdžiui, visai neblogas pasirinkimas po laiptais įrengti nedidelę spintą ar sandėliuką. Gerai apgalvojus, kokius daiktus norėsite laikyti „slėptuvėje“ po laiptais, reikėtų suplanuoti jiems vietą, padaryti pakankamai, lentynų, galbūt įrengti apšvietimą. Spintos ar sandėliuko durys, žinoma, turėtų derėti bendrame interjere.

Vietoje po laiptais galima „įkurdinti“ ir jaukų kampelį knygai paskaityti. Pavyzdžiui, pastatyti išskirtinį minkštasuolį, nediduką knygų staliuką ir toršerą. Visi šie daiktai gali būti priderinti ir prie kitų interjero baldų. Taip būtų išlaikytas bendras interjero vientisumas.

Po laiptine, esančia koridoriuje, patogu pastatyti komodą ar batų dėžę. Šiuose balduose „pasislėps“ visi daiktai, nerandantys sau vietos kitur namuose. Po keletu ar daugiau uždarų laiptų pakopų galima įmontuoti stalčius. Juose vėlgi galima laikyti batus, šlepetes bei kitus daiktus.

Minimalizmo šalininkai turbūt prieštarautų panašiems sprendimams. Iš vienos pusės, nelabai reikalingų daiktų kaupimas ir saugojimas labai apkrauna namus ir neleidžia jiems kvėpuoti. Palikta laisva erdvė po atvirais laiptais irgi savaip graži savo atvirumu ir laisvumu. Kiekvienas, žinoma, renkasi pagal savo poreikius.

Tegul jūsų pasirinkimas būna ne tik teisingas ir naudingas, bet ir gražus.

Kuo pranašūs metaliniai laiptai?

Kuo pranašūs metaliniai laiptai?

Įrenginėdami dviejų ar daugiau aukštų namą negalime išvengti klausimo, kokius įsirengti laiptus. Laiptų pasirinkimas tikrai platus. Jie gali būti vientisi, kuomet jau užbaigtas konstrukcijas, kurios buvo pagamintos pagal konkrečius matmenis, atvežus sumontuojama jiems skirtoje vietoje arba surenkami laiptai. Vis dažniau ima populiarėti metaliniai laiptai. Ne veltui, nes turi nemažai privalumų.

Metalas visų pirma – tai prabangos ženklas, todėl namuose įsirengę šio tipo laiptus būsite originalūs, madingi ir stilingi. Vienas iš brangesnių ir efektingesnių metalų yra laikomas žalvaris. Iš jo gali būti gaminami ir statramsčiai, ir paramsčiai. Pats žalvaris nėra pigus metalas, todėl dažnai naudojamas prabangiuose apartamentuose.

Pasirinkus metalinius laiptus, galima išgauti daugelį nestandartinių formų, ko ne visada įmanoma pasiekti naudojant kitas medžiagas. Metalas yra lankstus ir lengvai gali keisti formą į Jūsų norimą. Taip išgaunami nestandartinių, netgi vienetinių formų turėklai. Metalinių laiptų gaminį galite užsisakyti pagal jau esamą eskizą arba jis gali būti suprojektuotas individualiai Jūsų būstui.

Metaliniai laiptai gali būti kombinuojami su kitomis, visiškai priešingų medžiagų detalėmis, pvz. stiklu.

Metaliniai laiptai nereikalauja daug priežiūros, kaip pvz. mediniai, kuriuos įsirengiant namuose reikia nuolat palaikyti tam tikrą drėgmę, kad jie netrūkinėtų. Beje, metaliniai laiptai niekada negirgždės bei nesideformuos.

Metalinės laiptų konstrukcijos gali būti dažomos pačiomis įvairiomis spalvomis. Tad kad ir kokį metalą pasirinksite, jį nesunku bus priderinti prie interjero vien pasirinktos spalvos dėka. O kur dar galimybė šiuolaikinių apdailos medžiagų vingrybių puošiant laiptus…

Dar viena svarbi ir svarbi savybė – paprastas montavimas. Reikalingi vos du tvirtinimo taškai, esantys perdangoje bei grindyse.

Nors daugeliui metaliniai laiptai asocijuojasi su masyvumu, šaltumu, tačiau gali būti visai priešingai. Tokie laiptai atrodo solidžiai ir stilingai, leidžia išgauti labai originalius konstrukcinius sprendimus. Konstrukcija gali būti ne tik masyvi, bet taip pat lengva, grakšti bei plati. Būtent dėl šių priežasčių metaliniai laiptai vis labiau populiarėja. Juos galima įsirengti ne tik namuose, bet taip biuruose ar kitos paskirties patalpose.

Laiptų kaina gali būti įtakojama nuo pasirinkto konstrukcinio sprendimo sudėtingumo bei naudojamų medžiagų. Žinoma, paprasčiausi laiptai konstrukcijos ir kainos atžvilgiu yra tiesūs, o priešingai, reikalaujantys daugiau montavimo ir projektavimo pastangų  – „U“ formos (tokie, kurie montuojami 180 laipsnių kampu. Jie mėgiami klientų, nes neužima daug vietos, gerai išnaudoja esamą erdvę ir yra patogūs).