Pagal
Žyma: Krosnelės

Apie krosneles iš Klaipėdos

Apie krosneles iš Klaipėdos

Prireikus krosnelės Klaipėda tampa kryptimi Nr. 1. Kodėl? Nes čia ne tik jūra. Čia randama gausi nepaprastai dailių krosnelių pasiūla.

Krosneles galima skirstyti į keletą rūšių. Tai būtų klasikinės, modernaus dizaino, tradicinės norvegiškos ir vintažinės. Nepasakysime, kurios verčiausios dėmesio. Nepasakysime, kurios geriausiai tiktų jūsų namuose. Neversime įsigyti vienokio ar kitokio gaminio. Tiesiog pasidalysime keliomis įžvalgomis, kurios galbūt pravers, kai ieškosite, kokias krosneles Klaipėda atplukdo vartotojams.

Prireikus krosnelės Klaipėda jau tapo kelionės tikslu? Tuomet aktualus galingumas. Ne, ne transporto priemonės, su kuria keliausite į uostamiestį, o šildymo įrenginio. Taip romantiškai pradėjome ir pereisime prie nežinia kokių galingumų… Palaukite! Tai nepaprastai aktualu. Geriausi rezultatai – tai, kas įgyvendinama apskaičiavus reikiamą šildymo įrenginio galingumą. Sakote, įsigysite galingesnį, nei reikėtų, ir taip turėsite „rezervo“? Abejotinas sprendimas. Ir, aišku, norite sužinoti, kodėl jis abejotinas. Ogi todėl, kad kūrenant per mažu galingumu degimas yra nepakankamas. Be to, galingesnis produktas = brangesnis. Kam leisti pinigus tam, kuo nesinaudojama?

Nepakankamas degimas – „spjūvis“ kaminui. Kaupiasi suodžiai, o dėl to padidėja kamino užsidegimo rizika. Todėl krosnelę rinkitės tokią, kokios reikia, o ne tokią, kuri skirta tris kartus didesniam namui. Šiam reikalui kreipkitės į specialistus. Į žmones, kuriems šildymo sistema nėra naujovė. Į tokius žmones, kurie geba apskaičiuoti, koks pajėgumas reikalingas. Norint krosnelės Klaipėda gali tapti vieta, kur ne tik įsigyjamas išsvajotas daiktas, bet ir gaunama profesionali konsultacija.

Ketus. Ką jums sako šis žodis? Tai medžiaga, naudojama krosnelių gamyboje. Jei šildymo prietaisas pagamintas būtent iš ketaus, tuomet galite džiaugtis, nes krosnelė yra labai gera šilumos laidumo požiūriu. Be to, ketus pasižymi tvirtumu. O tai itin svarbu, nes norite, kad už krosnelę sumokėti pinigai būtų ilgalaikė investicija. Minėtina ir tai, kad ketus atsparus aukštoms temperatūroms. Ir net pasibaigus kūrenimosi procesui dar spinduliuojama sukaupta šiluma. Žodžiu, čia aptarta medžiaga yra teigiamų ypatybių mišinys.

Kodėl dairantis naujos krosnelės Klaipėda yra geras variantas? Ji yra arčiau Norvegijos nei Kaunas ar Vilnius. Kuo čia dėta Norvegija? Šioje šalyje gaminamos ilgaamžės, puikiai vertinamos krosnelės. Atgabenti jas į Klaipėda atrodo tikslingiau nei į kitą Lietuvos miestą. Štai ir išspręstas rebusas.

 

 

 

 

 

 

Kodėl ir kaip naudojamos krosnelės

Kodėl ir kaip naudojamos krosnelės

Kai už lango paspaudžia šaltukas ir temperatūra nukrinta žemiau nulio ribos, dažnas susimąsto apie šiltesnius namus. Vis dažniau tam įgyvendinti pasirenkamos krosnelės, kurios ilgus žiemos vakarus praturtina natūralia šiluma bei jaukumu. Žmonės, norėdami namuose susimontuoti krosnelę, tam, kad įsigytų tinkamiausią ir efektyviausią pirkinį, privalo apsvarstyti visus variantus bei žinoti pagrindinius krosnelių veikimo principus. 

Sėkimingas montavimas užtikrina gerą veikimą

Daugelis ekspertų teigia, jog norint, kad krosnelė veiktų taip, kaip jai priklauso, labai svarbus žingsnis – jos montavimas. Tai geriausiai gali atlikti profesionalai, tačiau jei tai užsimojote padaryti patys, privalote laikytis saugumo reikalavimų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, kad krosnelė būtų montuojama laikantis saugių atstumų nuo sienos ar kitų baldų. Taip išvengsite netikėto nelaimingo atsitikimo. Geriausias krosnelės pagrindas – granito ar natūralaus akmens plokštė. Tai ne tik dailus namų akcentas, bet ir funkcionali smulkmena suteikianti saugumo jei degančios malkos iškristų iš krosnelės. Montuojant krosnelę labai svarbus yra dūmų išėjimo klausimas. Bet kokio tipo krosnelės dūmtraukis turi būti sumontuotas be priekaištų, kitaip vos pradėjus naudoti naują namų prietaisą, visa patalpa prisipildys dūmais. Labai svarbus dūmų vamzdžio akcentas – izoliacija. Kadangi laukan išmetami karšti dūmai, norint apsisaugoti nuo netyčinio gaisro, krosnelės dūmtraukis turi būti izoliuotas nuo sienų, stogo ar kitų objektų. 

Ekologiškas šildymosi būdas

Daugelis teigia, jog šildyti namus krosnele yra gerokai pigiau nei karštu vandeniu ar elektra. Mat naujausios krosnelės, kūrenamos sausomis malkomis, išskiria itin daug šilumos ir sugeba sušildyti net itin erdvias namų patalpas. Be to, skirtingų tipų krosnelės gali būti kūrenamos skirtingu kuru. Štai medienos pjūvenų briketai yra ne tik ekologiška, bet ir itin patogi kūrenimo priemonė, man po briketų kūrenimo lieka mažai nešvarumų ir pelenų. 

Svarbiausia – saugumas

Kaip ir montuojant krosneles, taip ir jas naudojant, labai svarbu žinoti, jog tai pavojingas namų baldas. Dėl šios priežasties, norint legaliai įsirengti namų krosnelę, reikalinga atsižvelgti į priešgaisrinės saugos reikalavimus. Daugiabučių namų gyventojai teigia, jog kartais tokiam pirkiniui prireikia ir kaimynų leidimo. Geriausias būdas apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų – būsto draudimas. Tiek plieninės, tiek ketaus krosnelės yra kūrenamos natūraliu kuru, todėl verta pagalvoti apie viską. 

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Nusprendėte namuose įsirengti krosnelę, kuri šildytų namus, sukurtų jaukumą ir taptų puikia namų stiliaus detalę? Pasirinkimas vertas pagyrų, nes šis prietaisas ne tik džiugins akį, bet ir puikiai atliks pagrindinę, šildymo, funkciją. Tad keletas patarimų, kaip ir kokią išsirinkti, kokios būna krosnelės ir kuo jas kūrenti, kaip prižiūrėti?

Žinoma, kad krosnelės  teiktų malonią šilumą namams, jas reikia prižiūrėti, kūrenti, o kūrenamos jos dažniausiai malkomis, bet taip pat kurui tinka granulės, anglys, dujos ar biokuras.

Visų pirma, prieš įsirengiant būste krosnelę, privalu turėti susirinkus šiek tiek informacijos apie būstą, kuris bus šildomas krosnelės pagalba. Suskaičiuokite, kokį plotą planuojate šildyti. Idealiausias variantas, jei turėsite apskaičiuotą ploto kubatūrą, bet taip pat tiks ir kvadratiniais metrais išreikštas plotas. Pravartu pasidomėti, kaip gerai apšiltintas Jūsų pastatas. Turėkite su savimi susiradę būsto išplanavimo brėžinius arba paprasčiausiai nusipieškite kambarių išplanavimą ranka ar kompiuterine programa. Išsiaiškinkite ar turite dūmtraukį ir, jei toks yra, plane būtinai jį pažymėkite, kur  jis yra. Turint šią sukauptą informaciją patogiausia pateikti specialistams, kad jie profesionaliai išrinktų Jūsų patalpoms tinkamiausią krosnelės variantą. Labai platų pasirinkimą siūlo www.zidiniaikrosneleskaminai.lt svetainė, o jų meistrai teikia naudingus patarimus. Tad siūlau pasižiūrėti, pasiklausinėti ir įvertinti.

Tačiau jeigu nusprendžiate projektuotis viską pats, turite nepamiršti numatyti krosnelei vietą kaip galima arčiau esamo dūmtraukio. Jeigu dūmtraukio nėra ar krosnelę norėtumėte statyti į kitą vietą – tai nėra bėda. Dūmtraukį visada galima nesunkiai įrengti.

Atminkite, kad krosnelę reikia prižiūrėti. Nors šiuolaikinės pažangios krosnelės reikalaujami tik minimalios priežiūros. Yra krosnelių, kurių jums gali nereikėti net kurti ar rūpintis patalpos temperatūra, nes šias funkcijas krosnelė nusistato pati, automatiškai pagal Jūsų nustatytus rėžimus. Galite nustatyti dienos ar savaitės atitinkamą rėžimą ir nereikės dažnai pergyventi ir keisti nustatymus. Dažnai krosnelės turi nuotolinio valdymo pultelius, todėl jais galite valdyti net per atstumą.

Krosnelė neabejotinai taps Jūsų namų interjero akcentu, tad www.zidiniaikrosneleskaminai.lt specialistai taip pat padės išsirinkti geriausiai Jūsų patalpai tinkamą krosnelės dizainą. Krosnelė yra ne tik techninis įrenginys, bet ir puikus patalpos dekoro elementas.