Pagal
Žyma: kompresorius

Oro kompresoriai Vilniuje – kaip pasirinkti?

Oro kompresoriai Vilniuje – kaip pasirinkti?

kompresoriai 

Perkant sudėtingą techniką ar specifinius įrenginius labai svarbu to nedaryti spontaniškai, įvertinti gaminių funkcionalumą, galimybes, specifikaciją, būklę, tiekėją ir daugelį kitų svarbių kriterijų, kurie padeda pinigus investuoti į kokybišką ir puikiai veikiantį prietaisą. Puikus pavyzdys – oro kompresoriai Vilniuje. Tai įrenginiai su elektriniais varikliais, kurie padeda suspausti orą. Paprastai suspaustas oras kaupiasi specialioje talpoje, kuri padeda prietaisui veikti tik esant reikalui – kad būtų palaikomas tinkamas slėgis sistemoje. Tai padeda optimizuoti kompresoriaus darbą ir sunaudoti minimalius energijos išteklius.  

Oro kompresoriai Vilniuje gali būti naudojami labai plačiai ir įvairiai – tiek įprastiems buitiniams darbams namuose, tiek autoservisuose, gamyklose ar statybų aikštelėse, kur pastovaus suslėgto oro tiekimo reikia nuolat. Kadangi poreikiai kompresoriams yra skirtingi, rinkoje egzistuoja skirtingi šių įrenginių tipai. Tai reiškia, kad rinktis kompresorių reikia atsakingai, gerai įvertinus keletą pagrindinių veiksnių. Kokie jie ir kaip turėtų būti pasirinkti oro kompresoriai Vilniuje? Į šį klausimą atsako bendrovės „Kompresorių centras“ UAB specialistai.

Pirmas dalykas, kurį svarbu tiksliai žinoti, jei norite įsigyti oro kompresorių – kokiu tikslu reikalingas įrenginys. Geriausia, jei kuo smulkiau išsianalizuosite, kur ir kokiems darbams kompresorius bus naudojamas. Pagal tai galėsite nuspręsti, kokios talpos ir maksimalaus slėgio kompresoriaus jums reikia. Kompresoriai gali būti žemo, vidutinio ir aukšto slėgio. Jei prietaisą žadate naudoti smulkiems buities darbams, jums tikrai nereikia galingiausio, daugiausiai kainuojančio ar energijos eikvojančio kompresoriaus – pakaks minimalios galios. Jei jį ketinate naudoti komercinės paskirties pastatuose, kur reikalingas nepertraukiamas oro kompresoriaus veikimas, vertėtų ieškoti galingiausių prietaisų rinkoje.

Dar vienas svarbus aspektas, kurį reikia įvertinti – kompresoriaus rūšis. Oro kompresorių rūšys taip pat sukurtos skirtingiems darbams atlikti. Pavyzdžiui, sraigtiniai kompresoriai gali būti diržiniai, tiesioginiai ir žemo slėgio. Rinkoje ir ypač autoservisų darbui dažnai naudojami stūmokliniai kompresoriai. Jie reikalingi, kai slėgio poreikis yra iki 15 barų. Jie taip pat gali būti gaminami ir su tiesiogine, ir su diržine pavara.

 

Kompresorių nuoma – įvairių sričių specialistams

Kompresorių nuoma – įvairių sričių specialistams

kompresorių nuomaPramoninis suspausto oro kompresorius yra gana keistas aparatas. Jis turi baką dyzelinui, taip pat ir ratukus, jį galima prikabinti prie automobilio kaip paprasčiausią priekabą. Nors atrodo, kad nieko čia sudėtingo nėra, tačiau šis prietaisas yra pakankamai brangus ir sudėtingas, kad laisvai būtų galima jį įsigyti. Tiesiog jo pirkti neapsimoka tiems, kam suspaustas oras reikalingas kartą per mėnesį. Efektyviausias sprendimas – kompresorių nuoma iš įrankius nuomojančių įmonių. Nuomos kaina priklauso nuo galingumo ir suspaudžiamo oro tūrio per minutę. Kuo kubinių metrų daugiau, tuo kompresorius galingesnis ir jo nuomos kaina didėja. Paprastas kompresorius su 3,7 kub. m. oro padavimu per minutę kainuoja 45 eur dienai, 180 eurų savaitei. Galingesni kainuoja kur kas brangiau, tačiau tai nėra itin didelė kaina, jei kompresorius reikalingas labai retai.

Kam jis gali būti reikalingas?

Kompresorių nuoma dažniausiai naudojamasi statybos sektoriuje. Prie kompresoriaus gali būti prijungiami tam tikri pneumatiniai įrankiai – dažniausiai plaktukai, skirti betono daužymui, taip pat grąžtai, kaltuvai. Jiems reikia pakankamai daug galios, todėl šie kompresoriai turi būti tikrai galingi ir patvarūs. Dar svarbu ir talpus bakas, nes tokie kompresoriai turi veikti be sustojimo visą darbo dieną.

Kita sritis, kur kompresoriai yra naudojami itin plačiai yra metalo apdirbimas. Jei konkrečiau, tai metalo dažymas. Kompresorius čia reikalingas dviems dalykams – metalo paruošimui dažymui. Jis jungiamas prie smėlinio purkštuvo ir nukreipiamas į metalą. Smėlis, varomas suspausto oro didžiule jėga nugramdo visas rūdis ir purvą. Taip metalas paruošiamas dažymui. Kitas etapas – pats dažymas. Norint nudažyti efektyviai ir tolygiai, naudojamas miltelinis dažymas, kai metalo paviršius tolygiai padengiamas dažų milteliais. Toks metalas yra atsparesnis korozija ir išorės poveikiui.

Dar viena sritis, kurioje kompresorius yra kasdieninis įrankis – automobilių servisai ir gamyklos. Čia suspaustu oru yra varomi atsuktuvai, sukantys varžtus. Juk matėte, kaip keičiamos padangos – naudojant būtent suspausto oro atsuktuvus, o ne paprastus elektrinius.

Gamybos srityje suspausto oro kondicionieriai naudojami pakankamai plačiai. Tačiau jie yra pramoniniai, dažnai gaminami pagal specialius užsakymus. Dėl to kompresorių nuoma yra daugiau reikalinga nedidelėms statybinėms įmonėms, kartais dirbančioms su tam tikrais įrankiais.. Tiek autoservisai, tiek gamybininkai kompresorius perka patys.