Pagal
Tag: kiemas

Ką reikia žinoti įsirenginėjant automatinius vartus kieme?

Ką reikia žinoti įsirenginėjant automatinius vartus kieme?

Jei nusprendėte įsirengti kiemo vartus, patogiausias būdas turėti automatinius. Jų atidarymą galima suprogramuoti automobilio signalizacijos pultelyje arba pačiame automobilyje esančiame išorinių prietaisų valdymo pulte. Automatinius kiemo vartus įsirengti nėra sudėtinga kai tuo užsiima savo srities specialistai, tačiau kai kurie dalykai priklauso tik nuo paties šeimininko ir jo apsisprendimo. Kai kuruos darbus galima atlikti patiems, jei turite bent šiek tiek nuovokos ir patirties atliekant statybos darbus.

 

Pirma taisyklė

 

Norint kad kiemo vartai tarnautų ilgai ir nekeltų problemų, verta rinktis tik gerai žinomų gamintojų produkciją. Tai yra geležinė taisyklė kuri galioja įvairiose gyvenimo srityse, ar perkant automobilį ar perkant drabužius. Geresnė kokybė tai ne tik gražesnis apdailos plastikas ar tvirtesnis metalas. Vartų automatka veikia labai skirtingose temperatūrose, machanizmai turi būti atsparūs ir patikimi, o tokie yra tik tų gamintojų kuriais Lietuvos rinkoje prekiaujama jau daugelį metų. Sutaupę šioje vietoje galite džiaugtis tik trumpą laiką, prasidėjus gedimams, keiksitės kiekvieną kartą kviesdami meistrus ir mokėdami pinigus už remontą. Patikėkite, garantinis terminas praeina tikrai greitai.

 

Meistrai kurie žino ką daro ir atsiliepia į telefono skambučius

 

Sumontuoti automatinius kiemo vartus sutiks ne vienas meistras, pateikę užklausą galite sulaukti ne vienos pasiūlymo, tačiau šioje vietoje galite papulti į spąstus. Vartai yra gana didelis pirkinys ir įmonių norinčių juos pagaminti bus daug, bėda tame, kad vėliau ne visos jos noriai važiuoja reguliuoti ir remontuoti sugedusių vartų. Kaip žnoti kuri atvažiuos po metų ar vėliau? Venkite naujai įsikūrusių, mažų įmonių kuriose yra tik keli darbuotojai. Atkreipkite dėmesį kaip vadybninkai priiima užsakymą, ar sklandžiai vyksta komunikacija, ar turite jiems pastabų dėl kažkokių dalykų. Kaune tikrai galima rasti ne vieną gerą meistrą, tad ir sukirsti rankomis nereikia su pirmu pasitaikiusiu.

 

Vartų tipas ir išvaizda

 

Apie vartų montavimą smulkmenų jums žinoti nebūtina. Jūsų pareiga išsirinkti vartus pagal tipą ir jų dizainą. Tai skonios reikalas, vieniems patinka stumdomi, kitiems varsto kiemo vartai, tai esmės nekeičia, svarbu, kad greitai patys atsidarytų ir papuoštų  jūsų kiemo įvažiavimą.

 

 

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

vartu automatika

Įrenginėjant vartus ir ieškant geriausio jų pasirinkimo, klientai ne visuomet žino, ką tiksliai rinktis ir pagal kokius kriterijus reikėtų apsispręsti. Vartų automatika – iš tiesų gana specifinis pirkinys. Geriausia, jeigu renkantis automatiką, patartų profesionalas. Visgi, jeigu norite iš anksto pasidomėti, kokie pasirinkimai gali būti, verta pasidomėti, ką šiuo metu siūlo rinka.

 

Svarbu atminti, kad vartų automatika prekiauja įvairūs gamintojai ir pardavėjai. Štai elektroninėje parduotuvėje e-vartai.lt savo klientams siūlo ne tik garažų, bet ir kiemo garažo vartų automatikos pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kur automatiką naudosite, priklauso ir pats gaminys. Vartų automatika yra atsakinga už vartų judėjimą, todėl automatikos pasirinkimas priklausomai nuo to, koks yra vartų judėjimo mechanizmas.

 

Kiemo vartų automatika

Lietuvoje dažniausiai sutinkama slankiojančių sistemų garažo vartų automatika. Pirmiausia todėl, jog tai patogiai montuojama ir gerai tarnaujanti sistema. Slankiojančios sistemos gali išlaikyti ir gana sudėtingas bei sunkias vartų konstrukcijas. Tačiau pagrindinis tokio pasirinkimo privalumas – vietos taupymas.

 

Taip pat kiemo vartams gyventojai renkasi varstomas kiemo vartų automatikas. Tai patikimas ir per daugelį metų patikrintas mechanizmas, kuris yra tinkamas, jeigu kieme turite pakankamai vietos vartams atsidaryti.

 

Kiek rečiau sutinkamas, tačiau taip pat optimalus pasirinkimas – pakeliama automatika. Tai labai brangus mechanizmas, kuris Lietuvoje vartams atidaryti naudojamas itin retai. O dažniausiai pakeliamų vartų automatika pritaikoma ne kiemo, o garažo vartams, kai šie pakyla ir uždengia patalpą.

 

Garažo vartų automatika

Labai svarbu žinoti, kad renkantis garažo vartų automatiką, reikia daug dėmesio jos savybėms. Dažniausiai garažo vartų automatika efektyviai veikia tik esant teigiamai temperatūrai, todėl ji yra montuojama garažo patalpos viduje. Svarbiausias tokių vartų automatikų skirtumas – yra vartų paskirti.

 

Jeigu ieškote automatikos namų garažo vartams, nereikėtų rinktis itin sudėtingų mechanizmų. Tai kainuoja gana brangiai, tačiau daugybės papildomų funkcijų ir didelio svorio kiekio išlaikymo Jūsų atveju tiesiog nereikia. Tuo tarpu ieškant vartų automatikos pramoninių patalpų garažo vartams reikėtų rinktis kokybiškesnius ir aukštesnių standartų automatikos prietaisus. Jie pritaikyti dažnesniam naudojimui, todėl ilgiau tarnauja. Taip pat tokia automatika gali pakelti itin sudėtingų mechanizmų ir sunkius vartus.

 

Kokią pavėsinę pasirinkti prie namo?

Kokią pavėsinę pasirinkti prie namo?

pavėsinė

Graži ir teisingai parinkta pavėsinė kieme gali labai pagyvinti bendrą vaizdą jame ir tapti labai patogiu sprendimu. Čia galima įrengti patogią poilsio zoną, kurioje bus malonu praleisti laiką kartu su šeima arba draugais. Tai gali būti vieta sudėti daiktus, kuriuos norima paslėpti nuo lietaus. Pavėsinės yra labai skirtingų rūšių ir ne visada būna aišku, kuris variantas labiausiai atitinka jūsų poreikius. Kokia pavėsinė labiausiai tiktų prie namo ir nuo ko priklauso jos pasirinkimas?

Svarbiausias faktorius įtakojanti pavėsinės pasirinkimą – jos paskirtis. Jei reikia paprastos vietos, apsaugotos nuo kritulių, kurioje būtų patogu susėsti gražią dieną ir mėgautis puikiu oru, tai gali pakakti ir paprastos stoginės, kuri gali būti įrengta kieme arba prijungta prie namo. Panašios stoginės neretai naudojamos automobilių statymui ir kartais netgi atstoja garažus. Turint pakankamai vietos, galima įrengti apkankamai didelę stoginę, kurioje galima atskirti kelias zonas, ir naudotis ja tiek poilsiui, tiek ir automobilio, ar kitų daiktų laikymui. Tokio statinio pranašumas yra pakankamai nebrangus įrengimas, kurio išlaidas galima sumažinti įrenginėjant jį prie pat namo.

Jei norisi turėti labiau apsaugotą zoną, kurioje galima leisti laiką ir ne pačiu geriausiu oru, tai galima rinktis uždaresnę pavėsinę. Šalia jos galima įrengti ir sandėliuką, į kurį patogu susinešti daiktus iš lauko ar sustatyti nenaudojamus baldus. Tai gali būti pakankamai universalus statinys, leidžiantis išspręsti iškaro kelis klausimus. Tokia pavėsinė gali tapti tikru išsigelbėjimu karštą dieną, kur galima pasislėpti nuo kaitinančios saulės. Prijungus ją prie namo, galima vizualiai padidinti jo plotą, ir praktiškai turėti vasaros terasą, kurioje bus malonu pusryčiauti su visa šeima, arba vakaroti su atvykusiais svečiais.

 

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Metaliniai vartai – saugumas pirmiausiai

Kokia yra tikroji metalinių vartų paskirtis? Pagalvokime logiškai, prisiminkime filmus apie senovę ir viduramžius. Juose dažnai rodoma, kaip puolamos pilys su taranu. Kadangi pilies vartai dažniausiai mediniai, tai po purio laiko jie būtinai lūžta ir priešas įsiveržia į vidų. Kai susiduriama su pakeliamais vartais, tenka griebtis klastos ir kažkaip juos pakalti ir įleisti priešišką armiją į pilies vidų. Tai akivaizdu – metaliniai vartai buvo laikomi sunkiai įveikiami, o mediniams prireikdavo gero tarano. Atsiradus patrankoms, mediniai vartai tapo lengvai įveikiama kliūtimi, todėl jie buvo apkaustomi geležinėmis plokštėmis arba daromi iš viso iš geležies.

Metaliniai vartai asocijuojami su saugumu ir apsauga nuo išorės ir įsiveržimo. Šiuolaikiniame pasaulyje jie atlieka lygiai tą pačią funkciją – saugo kiemą nuo pašalinių, neleidžia jiems užeiti be leidimo, arba atvažiuoti su automobiliu.

Metalinių vartų taip lengvai neišlauši – reikalinga gana triukšmingai dirbanti technika, kad būtų brutualiai nupjaunami vartus laikantys stulpai arba vyriai, sugadinama vartų automatika, kuri ne tik vartus atidaro, bet ir saugo, kad jie nebūtų atidaromi rankiniu būdu. Bet koks ilgesnis „krapštymasis“ prie vartų sukelia šeimininkų ir aplinkinių susidomėjimą, tad yra plėšikų nepageidaujamas. Mediniai vartai įveikiami paprasčiau, nes juos gali pakelti 2 stiprūs vyrai. 600 kilogramų sveriančius metalinius vartus nepakels net 4 vyrai, teks atsivežti krautuvą, tad vartai atlieka prevencinę apsaugą.

Tiesa, vartus valdanti elektronika gali būti silpnoji grandis, nes užpuolikai gali pritaikyti elektronines priemones ir taip atidaryti vartus. Tik nuo vartų automatikos apsaugos lygio priklauso, kaip sudėtingai parenkami tie radijo dažniai, kuriais vartai valdomi. Tam reikia turėti specifinių žinių ir prietaisų, todėl bet kokie vagys įsilaužti į kiemą negali. Sudėjus automatikos kokybę ir metalo tvirtumą gauname beveik neįveikiamą apsaugą į kiemą.

Tiesa, tam tikrais atvejais metaliniai vartai yra ir neperšaunami lengvųjų šaunamųjų ginklų. Deja, per medį kulka gali pereiti gana lengvai ir sužeisti viduje esančius žmones ir gyvūnus, sugadinti turtą. Jei reikalingas ypatingas saugumas, rekomenduojama rinktis tik kokybiškus metalinius vartus su kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui „Roger Technology“). Prieš įsirengdami savo tvirtovę pasikonsultuokite ne tik su apsaugos sprendimų įmone, bet ir vartų gamintojais, kurie gali duoti nemažai naudingų patarimų, kaip užtikrinti jūsų namų saugumą.