Pagal
Žyma: katilai

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

Katilinės aprišimas nesudėtingas, kai patikite darbą profesionalams

kieto kuro katilaiKad žiema nesukeltų rūpesčių, reikalinga gera šildymo sistema. Juk smagu, kai užkūrus krosnį neilgai trukus radiatorius užplūsta šiluma. Už lango speigas, o namie jauku. Jei turite radiatorius su reguliatoriais, tuomet galite nusistatyti tokią šilumą, kokios norite. Viskas taip paprasta ir sklandu. Bet tik tada, kai katilinės aprišimas ir kiti su šildymo sistema susiję darbai patikimi profesionalams.

Kas yra šildymo sistema? Tai iš vamzdžių, radiatorių, katilo ir kitų dalių sudaryta sistema, skirta pastatui apšildyti. Kadangi Lietuvoje būna ne tik vasaros, bet ir žiemos, katilų tema yra nepaprastai aktuali. Svarbu šaltajam metų laikui pasiruošti tinkamai. T. y. jei planuojate įsirengti naują šildymo sistemą, tuo rūpintis reikėtų dar vasarą. Kodėl? Tam, kad viską būtų galima atlikti atidžiai, be streso, o žiemai atėjus name pasklistų jauki šiluma. Vienas iš kylančių klausimų – kur ir kokią katilinę įrengti. Aktuali ne tik vieta, bet ir katilinės aprišimas, dėl kurio reikėtų kreiptis į specialistus.

Kokie katilinės variantai galimi? Ji statoma šalia pastato arba įrengiama pačiame pastate. Kokį variantą rinktis? Vėlgi turėtumėte susirasti profesionalo telefono numerį.

Jei netyčia sumąstėte katilinę įsirengti patys, turbūt manote, kad toks sprendimas bus finansiškai naudingesnis. Tačiau šioje vietoje reikėtų pasakyti NE. Kodėl? Juk žinote posakį apie pirmą prisvilusį blyną. Na, nieko tokio, jei iš pirmo karto nepavyksta išspręsti matematikos uždavinio. Nieko tokio, jeigu įsigyjate marškinėlius, kurie, kaip vėliau paaiškėja, yra kiek per dideli. Vienu atveju pasimokoma daugiau ir išsprendžiama, kitu atveju drabužis grąžinamas ar pasiūlymas kokiam bičiuliui. O štai katilinės įrengimas name ar šalia jo, taip pat katilinės aprišimas ir bet koks kitas į šildymo sistemos sąvoką įeinantis darbas – itin atsakingas. Juk katilo funkcionavimas turi būti saugus. Šaltuoju metų laiku pasirodo žinių apie gaisrus. Kad nekiltų pavojus nei gyvybei nei turtui ir kad tokių nemalonių naujienų būtų kuo mažiau (o geriausia, kad apskritai visų namuose funkcionuotų tvarkingos šildymo sistemos), reikia suprasti, kad ne katilinės įrengimo kaina, o kokybė turi būti prioritetas.

Vietoj išvados reikėtų pasakyti paprastą, bet naudingą mintį – šildymo sistemos įrengimo darbai neapsunksta tuomet, kai jie patikimi specialistams. Labai svarbu paminėti, jog kokybiškas montavimas yra investicija į saugumą ir į sklandų šilumos gavimą.

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

Kieto kuro katilai – svarbu ne tik efektyvumas, bet ir patogumas

kieto kuro katilaiKas yra katilas? Žodyne rastumėte apibrėžimą, jog tai didelis metalinis indas. Tačiau daugeliu atvejų minėtas žodis skatina prisiminti šildymo sistemą. Ypač daug dėmesio sulaukiantys kieto kuro katilai www.e-aquajazz.lt svetainėje pristatomi pasitelkiant tokias frazes kaip „aukštas naudingumo koeficientas“ ar „patogus pelenų surinkimas“.

Ieškančius naujo šildymo sistemos įrenginio domina ne tik techniniai katilų parametrai, bet ir naujienos, išpardavimai, akcijos. Tai ir gerai, ir blogai. Gerai dėl to, kad asmeninis biudžetas turi dugną, o akcijos suteikia galimybę įsigyti reikiamą daiktą pigiau. Vienais atvejais kaina mažesnė keliais procentais, o kitais atvejais skirtumas gana įspūdingas. Bet kodėl išskirtas ir neigiamas niuansas? Todėl, kad vien tik akcijų vaikymasis neleis turėti nepriekaištingos šildymo sistemos.

Reikšmė2

Ką nors kelti kvadratu – ne tik matematinis veiksmas. Viršuje parašytas dvejetukas gali reikšti ir sureikšminimą, akcentavimą. Tad ir paantraštė, kurią reikėtų suprasti kaip „reikšmė kvadratu“, sufleruoja, jog www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai vertinami kaip itin svarbūs. Smalsūs skaitytojai, žinoma, klausia, KAIP svarbūs. Kaip būsto puošmena? Ar kaip simbolinis jaukumo šaltinis? Na, pavyzdžiui, ryškiai mėlynas korpusas tikrai atrodo tarsi puošmena. O jaukumą katilas generuoja, ir net ne simbolinį. Bet svarba pirmiausia pasireiškia efektyviu būsto šildymu.

Galima teigti, jog kieto kuro katilai savo funkciją įrodo dvejopai. Šildymo sistema leidžia gyventi šiltai net tada, kai už lango piktas speigas. Jei ne kūrenimas, sustreikuotų sveikata. Ne tik žmonėms, bet ir namui sąlygos taptų nepalankios – kambarin pradėtų skverbtis drėgmė, atsirastų pelėsio tikimybė. Tad praktinė katilų funkcija neginčijamai svarbi (kaip ir buvo užsiminta, „kvadratu“).

Koks gi antrasis veiksnys? Tai jaukumas. Jei už lango kabo varvekliai, o namie džiaugiamasi šiluma, tuomet atmosferą išties galima pavadinti jaukia.

Dalys ir visuma

Yra šildymo sistema ir yra atskiros jos dalys. Katilas – masyvi dalis, vertinama kaip pagrindas. Be jo dar yra daug mažesnių daiktų, reikalingų, kad būstas būtų apšildomas sklandžiai. Tuo galime įsitikinti užsukę į jau minėtą interneto puslapį www.e-aquajazz.lt, kur pateikiama kieto kuro katilų priedų.

Kai kurie techniniai mazgai neprofesionalui visiškai neiškalbingi. Tačiau jų reikšme abejoti neverta. Pavyzdžiui, avarinio aušinimo vožtuvas. Jo funkcija – užtikrinti, kad katilas neperkaistų. Taigi, sumokėjus šimtą eurų gaunama apsauga. Konkrečiai šiuo atveju aptariama prekė pavadinta DVB 1 ir yra skirta katilams, kuriose nėra įmontuoto avarinio aušinimo gyvatuko.

Termostatas, sandarinimo pasta, vožtuvai – tai frazės, kuriomis pakrikštijamas šildymo sistemos saugumas ir efektyvumas. Kieto kuro katilai kaip tik šiomis ypatybėmis ir turi pasižymėti. Profesionalai pasirūpina kiekvienu fragmentu. O iš tų fragmentų susideda visuma.

Naudojimas kasdien

Lietuvoje kelis mėnesius namai šildomi gana intensyviai. Todėl natūralu, kad žmonės ieško ne tik veiksmingų, bet ir patogių sprendimų. Www.e-aquajazz.lt kieto kuro katilai pristatomi akcentuojant ne tik tokias ypatybes kaip minimalūs šilumos nuostoliai, bet ir patogų kuro įkrovimą.

Lietuvos klimatas kartais leidžia pasijusti lyg nuvykus į užsienį. Štai apšerkšnijusi žiema – tai aliuzija į Skandinaviją, o svilinantis liepos vidurdienis – lyg Italija savame kieme. Vasaros metu katilas nenaudojamas, tačiau dalį rudens, žiemą ir dalį pavasario jis būtinas. Tad patogus kuro įkrovimas – itin svarbus kriterijus.

Pirkdami šildymo katilą investuojate į būsto šilumą ir jaukumą. O pasamdę gerą specialistą, kuris pasirūpins visomis sistemos grandimis, investuojate ir į saugumą.