Pagal
Žyma: karkasiniai namai

Karkasinio namo gipso kartono apdaila ir durų sandarinimas

Karkasinio namo gipso kartono apdaila ir durų sandarinimas

Jei ruošiatės įrenginėti medinio karkaso namą, derėtų pagalvoti apie gipskartonį. Gipso kartono apdailos plokštės turi daug privalumų palyginti su kitais apdailos būdais (ypač karkasiniuose namuose, kur vienokios ar kitokios apdailos plokštės neišvengiamos), tačiau norint kad tokia apdaila atrodytų nepriekaištingai ir būtų ilgalaikis sprendimas, reikia laikytis pagrindinių taisyklių.

Papildomas gipso kartono plokščių sluoksnis pagerins šilu­mos bei garso izoliaciją tarp statramsčių, tarp kurių jau yra izolia­cinės medžiagos sluoksnis. Patyręs meistras, naudodamas standarinius įrankius, šias plokštes gali montuoti nesunkiai.

Karkasinio ar skydinio namo vidaus sienų paviršių galima dažyti, klijuoti ant jo tapetus ar kloti keramines plyteles. Prieš tai reikia tik užglaistyti gipso kartono plokščių sandūrų plyšius. Žinoma, norint, kad darbai pavyktų kokybiškai, ir pats namas turi būti tvirtas, patikimas ir kokybiškas, kaip kad UAB Kriautė statomi namai.

Prieš pradėdami montuoti plokštes karkasiniame ar skydiniame name, lietingą dieną patikrinki­te, ar jūsų namo stogas iš tiesų yra sandarus. Pirmiausia reikia remontuoti nesandarias vietas, t.y. ten, kur namo stogo danga įrengta netin­kamai ar yra sutrūkusios.

Baigus izoliuoti karkasinio namo stogą, tarp gegnių, ant sienų ir stogo nuožulnumų galite pradėti montuoti apdailos plokštes. Iš pradžių kelias plokštes pasidėkite ant stalo ar dviejų neaukštų medinių pagalių. Paskui plokščių klijus sumaišykite su vandeniu, kaip para­šyta gamintojo instrukcijoje. Gamintojo nurodytą klijų miltelių kiekį reikia pilti į vandenį (ne atvirkščiai) ir, įsistačius maišyklę į elektrinį gręžtuvą, kruopščiai išmaišyti. Visi statybos darbai turi būti atliekami griežtai laikantis statybos instrukcijų.

Norėdami prie frontono priklijuoti apdailos plokštes, ištepkite klijais. Klijus tepkite juostomis taip, kad jos su­darytų tinklą. Ant šių klijų juostų dar uždėkite papildomai didelius klijų masės gniužulus. Tuomet pridėkite pirmąją plokštę prie sienos, bet stipriai nespauskite.

Visas jungiamąsias plokštes reikia išlyginti vertikalia ir hori­zontalia kryptimis. Todėl svarbiausia – taisyklingai pakloti pirmąją plokštę, pagal jos padėtį paskui bus lyginamos visos kitos plokštės. Tada gulsčiuku išlyginkite šią pirmąją plokštę. Jei norite truputį pakeisti jau prispaustos plokštės padėtį, prie jos pa­viršiaus pridėkite lentą ir per ją padaužykite plaktuku.

Kita, irgi labai aktuali problema statant bei įrengiant karkasinius namus, yra kokybiškas namo durų įrengimas. Karkasinis namas (taip pat ir skydiniai namai) yra palyginti (su mūriniais namai) jautrūs įvairiems smūgiams bei vibracijoms. Durys – visuomet sukelia papildomas vibracijas, todėl montuojant jas karkasiniuose namuose, reikėtų laikytis tokių patarimų:

 • Neremkite durų ele­mentų į vientisą karkasinio namo grindų sluoksnį. Montuodami šiuos elementus, po apačia pakiškite veltinio ar kietpučių juostelę.
 • Dėl tos pačios priežasties reikėtų atsisakyti kieto durų stak­tos ir mūro sienos jungimo būdo. Šiuo atveju jums padės šiuolaiki­nės vienkomponentės montavimo putos.
 • Pašalinę visą pro plyšius išsiveržusių ir sukietėjusių mon­tavimo putų perteklių, patikrinkite, ar neliko tuštumų. Jei jųvis dar randate, užkiškite jas sandarinimo medžiaga.
 • Karkasinio namo tarpus tarp durų staktos ir sienos reikia užsandarinti, tada galite mon­tuoti durų apvadus nuo sienos plokštumos pusės ir įkabinti durų varčią.
 • Nepaigeidaujamas harsui skverbtis lieka vienintelė vieta – plyšys tarp durų apačios ir grindų dangos. Taip pat ir šioje vietoje galima tvirtinti garso skverbimąsi sulaikančias medžiagas.
 • Pasirinkta sandarinimo medžiagos juostelė įspraudžiama į išdrožą ir keliais kaiščiais pritvirtinama prie apatinės durų varčios dalies.

Nesate tikri dėl karkasinio ar skydinio namo? Paskaitykite plačiau čia: http://www.kriaute.lt/lt/skydiniai-namai/

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas

Daugelis mūsų svajoja apie nuosavus namus, tačiau ne visada galimybės leidžia svajonėms išsipildyti. Jeigu anksčiau daugelis norų taip ir išnykdavo, tai šiuo metu karkasiniai namai atvėrė galimybes net ir vidutines pajamas uždirbtiems asmenims susikurti savo svajonių būstą.

Karkasiniai namai – inovatyvus pasirinkimas asmenims, kurie nori gyventi nuosavuose namuose. Vis daugiau profesionalų giria, kad tai vienas geriausių variantų. Kodėl? Bandysime atskleisti šiame tekste?

Karkasinių namų pliusai

 • Nedidelė kaina. Tiksliai žinodami kiek galite išleisti – kur kas greičiau atrasite jums labiausiai tinkamos kompanijos pasiūlą. Svarbiausia yra ieškoti, nes tie kurie ieško – nesunkiai atranda.
 • Namai pastatomi labai greitai. Nors statyba yra sudėtinga ir reikia žinoti technologijas bei turėti techniką, visgi, pati statyba gali užtrukti vos vieną mėnesį. Tai greičiausiai pastatomi namai. Reikia nepamiršti, kad kokybė taip pat labai gera.
 • Šie namai pasižymi ir tuo, kad visos įsigytos detalės yra panaudojamos. Taigi nelieka atliekų, kurios ne tik teršia aplinką, tačiau tuo pačiu ir primena paprasčiausiai išmestus pinigus.
 • Esant poreikiui namą galima išardyti ir paprasčiausiai perstatyti į visai kitą vietą. Karkasiniai namai dėlto yra labai giriami. Įsivaizduokite, kokia tai puiki galimybė.
 • Namas yra labai sandarus ir tuo pačiu pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Žiemos metu jame nebus šaltą, o vasaros metu – karštą. Tai puikiausias egzistuojantis pasirinkimas, kurį rekomenduojame ir mes jums.
 • Šiuos namus galima dekoruoti pagal savo poreikius. Galite pasisamdyti profesionalą arba galite darbus atlikti pats. Svarbiausia, jog namų dekoravimo sąlygos (tiek lauko, tiek išorės) turint karkasinius namus yra labai atviros ir patrauklios.

Kaip atrasti kompetentingą kompaniją?

Akivaizdu, kad karkasiniai namai verti pasinaudojimo jais, tačiau kadangi tiek daug kompanijų teikia paslaugas – reikia įvertinti kuo daugiau skirtingų aspektų galinčių padėti pasirinkti patį geriausią variantą. Paieškas siūlome įgyvendinti pagal šiuos kriterijus.

 1. Daugelis žmonių gavę konkrečias paslaugas atsiliepimus labai mėgsta palikti internete. Kai kuriais atvejais džiaugiasi arba išlieja pykti, o kai kuriais paprasčiausiai nori nuoširdžiai patarti kitiems asmenims naudotis arba vengti paslaugų.
 2. Nors karkasiniai namai daugmaž kainuoja panašiai, tačiau skiriasi jų montavimo kaina. Taigi, vienas iš veiksnių, kuris gali lemti pasirinkimą, yra kaina, kurią skirsite statyboms. Pasidomėkite kiek kainuoja ir sužinokite, kurios kompanijos paslaugos jums tinka labiausiai.
 3. Skiriasi laiko tarpas per kurį planuojama įgyvendinti paslaugas. Dažniausiai statybos trunka nuo mėnesio iki dviejų ir per šį laiko tarpą suteikiamas kokybiškas rezultatas. Jeigu norite, kad viskas būtų atlikta greičiau – konkrečios įmonės ieškoti mes jums ir siūlome.
 4. Galite pasižiūrėti kokius darbus konkreti kompanija jau yra atlikusi. Tokiu atveju pasirinkite tai, kas jums atrodo labiausiai tinkama ir labiausiai tenkina poreikius,

Karkasiniai namai – labai puikus pasirinkimas suskurti svajonių oazę, kurioje norėsis leisti dienas. Kadangi profesionalai darbus atlieka labai greitai ir gana pigiai – siūlome atidžiai ieškoti asmenų, kurių paslaugos jums tiktų. Tokiu atveju būsite tikras, kad galutinis rezultatas jus tikrai patenkins.

Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms

Moduliniai mikro namai – praktiškiems žmonėms

Didžioji dalis ieškančių nuosavo būsto gyventojų svajoja apie nedidelį, kompaktišką, tačiau tuo pačiu ir jaukų, ekonomišką gyvenamo namo variantą. Vis labiau populiarėja moduliniai mikro namai. Moduliniuose namuose standartiškai yra įrengiami 3-5 kambariai, statomi vieno arba dviejų aukštų, priklausomai nuo užsakovo pageidavimų.

Tikriausiai nevienam teko girdėti, regis, pačių netikėčiausių architektūrinių sprendimų, kai daugybė plieninių dėžių tampa statomo objekto plytomis arba nebenaudojamos naftos platformos paverčiamos prabangiais viešbučiais. Tokie projektai tampa vis populiaresnis, nes pastatai yra nesudėtingai surenkami, galimi netikėti architektūriniai niuansai, o rezultatas neretai nustebina originalumu, jaukumu bei savitu stiliumi.

Prisimenant minėtas naftos platformas viešbučio statybai – tai puikus ekologiškumo pavyzdys architektams, kai atitarnavusios platformos ne sprogdinamos (nereikia išžudyti galybės vandens gyvūnijos ir pakenkti augalijai) ar kitu būdu demontuojamos, jos paprasčiausiai virsta modulinių pastatų pagrindiniais „vinimis“. Tokiu būdu formuojamos naujos, save išlaikančios dirbtinės, tačiau svarbiausia, ekologiškos, salos, kai vandenynuose „kyla“ nauji viešbučių komplektai. Keista, tačiau pritrūkus vietos Žemėje, architektai pradeda naudoti ir vandenyno galybes. Kodėl gi ne? Jei vandens lygis kasmet kyla, galbūt verta pasidomėti apie galimybės būstus, ne tik viešbučius,  egzotikos ištroškusiems keliautojams, statytis ant vandens?

Panašiai architektai formuoja ir šiuolaikinius modulinius namus. Žmonės svajoja apie savo nedidelį namelį. Šiuolaikiniam Žemės gyventojui poreikiai nuosavam būstui mažėja, nes jie pastebi, kad ne tiek ir daug laiko praleidžia namuose. Neretai daugiau nei pusė paros laiko praleidžiama darbe bei kelionės metu į ar iš jo, savaitgalius stengiamasi praleisti užmiestyje, aplankyti svečius ir draugus, o vasaros atostogų metu taip pat norima ištrūkti iš namų, pakeisti aplinką ir gyvenamą vietą nors savaitei, dviem, o gal ir ilgiau. Dėl šių priežasčių moduliniai namai ima populiarėti visame pasaulyje bei Lietuvoje.

Modulinių namų statyba pasižymi pilnai įrengta, dažniausiai stačiakampio formos namo detale, kuri telpa automobilio platformoje. Iš kelių nuo 20 iki 50 kv. m modulių galima sunerti kelių kambarių ar net kelių aukštų nedidelį namą visai šeimai. Moduliniai mikro namai pasižymi nedideliu plotu, dažniausiai statomi iki 150 kv.m, tačiau architektai turi pakankamai erdvės pritaikyti šiuolaikinius architektūrinius sprendimus, taupant gyvenamąją erdvę.

Taigi modulinius namus renkasi praktiški žmonės ir tie, kurie nėra pasiryžę namo statybos laukti metus ar netgi ilgiau. Visai realu modulinį namą pasistatyti net per mėnesį, nes beveik viskas padaroma gamykloje, tokiu būdu sumažėja galimų klaidų potencialas, darbuotojams nereikia taikytis prie nepalankių oro sąlygų. Užsakovui nereikia rūpintis statybinėmis medžiagomis, darbuotojų paieška ar jų priežiūra. Tradiciškai modulinių namų nesirenka tie, kurie nori išskirtinio būsto. Juos surenkant yra atsižvelgiama į funkcionalumą ir patogų erdvių išdėstymą. Praktiškiems žmonėms visada yra siūlomi moduliniai namai. Jau įsigiję modulinį namą gyventojai džiaugiasi, atlikta greita statyba, nekyla papildomų rūpesčių įsirengiant savo būstą. Dar vienas gyventojų įvardintas didelis privalumas – mažos eksploatavimo išlaidos.

Architektai spėjo įvertinti didelį modulinio namo privalumą, kad modulius galima kaitalioti. Tad atsiradus poreikiui sumažinti ar padidinti namo erdves, po kurio laiko galima vieną modulį pakeisti kitu, ar pridėti papildomą. Taigi darbų pradžioje architektams tenka pasukti galvas, kaip pritaikyti nestandartinius erdvių išsprendimo variantus tradicinėse stačiakampėse patalpose. Architektai trina rankas, nes gali improvizuoti, kaip tik panorėję, kad būstas būtų išskirtinis. Kadangi modulinių namų gyvenamas plotas nėra didelis, galima išnaudoti stogo apželdinimo galimybes, suprojektuoti saugų aplinkai namą – išnaudoti saulės energiją, įrengti geoterminį šildymą ar nepamiršti įrengti namuose židinio, kuris galės atlikti ne tik estetinę funkciją, tačiau puikiai šildys žiemos metu.

Nereikia pamiršti, kad galima puikiai pritaikyti medieną ir jos gaminius moduliniuose namuose. Tai – jaukumo suteikiantys mediniai baldai, durys. Norint sutaupyti vietos ir išvengiant gremėzdiškų baldų – žmonės labai mielai renkasi talpias medines lentynas, kurios gali puikiai sujungti arba atskirti pageidaujamas erdves. Medinės pertvaros, laiptai į antresolėse įrengtą miegamąjį arba darbo kambarį – puiki išeitis ieškant nestandartinių sprendimų ir norint sukurti komfortą naujame būste.

Panašu, kad moduliniai mikro namai turi potencialą populiarėti ir ateityje dėl savo nedidelės kainos, kokybės ir greitos statybos, tad architektams belieka sukti galvas, kaip kuo racionaliau iš standartinės “degtukų dėžutės” formos būsto “išspausti” kuo daugiau netradicinių sprendimų ir taip nustebinti užsakovą.