Pagal
Tag: kaminai

Keramikiniai kaminai su dviguba ventiliacija

Keramikiniai kaminai su dviguba ventiliacija

keramikiniai kaminaiStatybos Lietuvoje dabar atsigavusios. Daugybė žmonių statosi individualius namus aplink didžiuosius miestus arba renovuoja senus. Natūralu, kad reikalingi geri ir kokybiški sprendimai įvairiose srityse. Šiandien norėtume pradėti diskusiją apie keramikinius kaminus.

Internetinėje kaminų parduotuvėje Kaminai24.lt atkreipėme  dėmesį į tai, kad parduodami gana įdomios konstrukcijos keramikiniai kaminai – su dvigubomis ventiliacijos angomis. Kuo jie tokie ypatingi?

Paprastai senos konstrukcijos namuose statomas tik kaminas su dūmtraukiu – anga dūmams išeiti. Ten, kur statomas šiuolaikiškas katilas, kūrenamas granulėmis, anglimi ar kietu kuru, kamine reikalinga papildoma ventiliacijos anga orui įeiti ir paduoti į sistemą. Labai įdomu, kam panaudotini keramikiniai kaminai su dvigubomis ventiliacijos angomis? Atsakymas gana paprastas – jei katilas yra dujinis, vienu kanalu patenka oras, o kitu galima išleisti susikaupusias nereikalingas dujas. Taip pat kai kuriuose namuose yra statomi du katilai – vienas kieto kuro, o kitas – granulinis. Arba židinys ir granulinis katilas. Tokiu atveju antra ventiliacinė anga labai pasitarnauja.

Kaminų statytojai dažniausiai naudojasi gana paprastu sprendimu – pastato pagrindinį dūmtraukį, sutvirtina jo keraminius blokelius, o jau tada pristatinėja vieną arba dvi ventiliacines angas. Minėtoje parduotuvėje keraminiai blokeliai natūraliai turi po dvi ventiliacines angas. Tai tikrai praktiškas sprendimas, nes kuo mažiau dirbtinių sujungimų, tuo geriau – mažėja tikimybė, kad toje vietoje kaupsis kondensatas ar kils suodžių gaisras, kurio pasekmės gali būti gana baisios. Beje, vientisi keramikiniai blokeliai atlaiko suodžių gaisrą iki 600 laipsnių 1 valandą. Tiek laiko realiomis sąlygomis suodžiai nedega, tad pavojaus jokio nėra.

Kiek kainuoja keramikinis kaminas?

Orientacinės kainos pateiktos labai paprastai ir aiškiai. Jei dūmtraukį statysime 200 mm diametro (pats didžiausias, galima rinktis ir 160 mm ir 180 mm skersmens), reikia tik išsimatuoti namo aukštį ir užsimest +1 metrą viršaus virš stogo. Paprastai vieno aukšto namas yra 4 metrų + 1 metras pastogei + 1 metras virš stogo. Taigi, pakaks 6 metrų aukščio kamino už 410 eur. Dviejų aukštų name arba name, kur katilinė įrengta rūsyje jau reikės kiek aukštesnio kamino – 2 metrai rūsyje, 4 metrai pirmame aukšte + 1 metras pastogėje + 1 metras virš stogo. Taigi 8 metrų aukščio kaminas kainuos 520 eur. Tai kaina be montavimo ir mūrijimo darbų.

Orientacinės kainos už 30 metų garantijas, suteikiamas blokeliams ir dūmtraukiams tikrai palankios. Aišku, viskas priklauso nuo montavimo darbų kokybės, nes būtent profesionalus pastatymas ir garantuoja kamino ilgaamžiškumą.

Pristatomi kaminai nebe naujos statybos namams

Pristatomi kaminai nebe naujos statybos namams

Šiuolaikiniai statytojai susiduria su vienu vis dažniau pasitaikančiu iššūkiu – kai sodo nameliai turi būti renovuojami į gyvenamuosius namus. Vienas pagrindinių darbų būna stogo konstrukcijų kėlimas, karkasinių priestatų statymas ir šildymo sistemos įrengimas. Sodo nameliai dažniausiai apšildomi nebuvo, vieta kaminui nenumatyta. Kai kurie sodo nameliai buvo apšildomi pastatomomis krosnelėmis, tačiau dabar priimami sprendimai statyti katilines. Juk nepastatysite kelis tūkstančius eurų kainuojančio granulinio katilo miegamajame arba valgomajame… Kaip išspręsti šias problemas?

Pristatomi kaminai – puiki išeitis tokiais atvejais. Kas yra tie pristatomai kaminai? Tai specialios konstrukcijos kaminai, kurių dūmtraukiai yra pastato išorėje, o ne viduje. Juos labai paprasta pastatyti, nes tvirtinami jie prie išorinės namo sienos ar specialios konstrukcijos. Dėl to jie ir vadinami pristatomais. Tokie dūmtraukiai yra visiškai saugūs, nes suodžių gaisro atveju namas yra visiškai apsaugotas – nuo namo sienos iki kamino yra keliasdešimt centimetrų. Tai pakankamai saugus atstumas, ypač, jei namas yra plytinis ar su specialia nedegia apdaila.

Pristatomas kaminas gali turėti išėjimą tiek per namo sieną, tiek per pamatą. Tokiu atveju, katilinė gali būti namo rūsyje, o kaminas stovės ant žemės išorėje. Tiesa, estetiško vaizdo tikėtis neverta, tačiau šioje vietoje komfortas yra kur kas didesnis prioritetas. Beje, daugelis pristatomų kaminų užsakovų tiki, kad kaminą galima maskuoti ir slėpti apkalant lentelėmis ar kitais būdais. Tai didelė klaida. Kaminas turi būti saugus, todėl jokių apdailos priemonių dėti negalima. Dažyti kaminą galima, tačiau prieš tai reiktų pasikonsultuoti su statytojais. Dūmtraukis, esantis viduje paprastai įkaista, todėl reikalingi specialūs dažai, atlaikantys temperatūrų pokyčius.

Dūmtraukiai pristatomuose kaminuose yra tokie patys, kaip ir normaliuose – kokybiški ir ilgaamžiai. Neverta taupyti šioje vietoje, nes nuo kamino kokybės priklauso viso namo saugumas. Niekas nelaukia „raudonojo gaidžio“, kuris mėgsta lankytis tuose namuose, kur kaminai yra seni ir jau nebeatlieka savo pareigų visu 100 proc.

Beje, kalbant apie senus kaminus, reiktų paminėti, kad jiems atnaujinti naudojami specialūs kaminų įdėklai, kuriuos sumontuoja tie patys kaminų profesionalai. Tačiau su jais reiktų pasitarti, ar tai nebus per daug sudėtingas uždavinys. Gal pristatomas kaminas bus kiek pigesnė alternatyva tam tikrais atvejais…

Kuo skiriasi renovacijai skirti plieniniai ir keraminiai dūmtraukiai?

Kuo skiriasi renovacijai skirti plieniniai ir keraminiai dūmtraukiai?

Blogos, kokybės, pasenę ir jau nebetinkami eksploatacijai dūmtraukiai – opi problema mūsų šalyje, kuri kasmet sukelia skaudžių padarinių. Anot specialistų, tragiškų nelaimių būtų išvengta gerokai dažniau, jei žmonės suprastų, kad seni kaminai turi būti renovuoti laiku, netaupant kokybės ir saugumo sąskaita. Taigi, pakalbėkime šiandien apie plieninius ir keramikinius dūmtraukius, kokie jų skirtumai, kada vertėtų rinktis keramikinį, o kada plieninį dūmtraukį.

Naujos statybos namuose, norint užtikrinti kaminų sistemos saugumą, patvarumą ir funkcionalumą, specialistai primygtinai rekomenduoja rinktis keramikinių dūmtraukių sistemas, kurių išorinis sluoksnis yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, o viduje yra keramikinis kamino įdėklas, kurį gaubia specialus izoliacinis sluoksnis. Kita vertus, jei pastatas yra senas arba laikomas kultūros paveldu, tada plieninis dūmtraukis nėra pats protingiausias pasirinkimas, nes kamino išvaizda neturi rėžti akies ir išsiskirti iš bendro pastato vaizdo. Tokiu atveju reikia paieškoti specialiai seniems pastatams skirtų keramikinių kaminų sistemų.

Paradoksalu, tačiau modernūs ir novatoriški sprendimai ne visada būna racionaliausi. Atnaujinant pastatus, ar tais atvejais, kai tenka sumontuoti laikinus pristatomus kaminus, vieninteliu ir optimaliausių sprendimu gali tapti ir plieninis kaminas. Šio tipo kaminas būtinas ir tada, kai dėl konstrukcinių sprendimų kitas pasirinkimas yra neįmanomas, pavyzdžiui, kai yra svarbus kamino svoris. Be to, jei kaminą tenka montuoti esant neigiamai temperatūrai, nerūdijančio plieno dvisluoksniai kaminai yra vienintelė alternatyva. Šio tipo kaminus paprastai rekomenduojama įrengti ir tada, kai sename kamine negali įmontuoti keramikinio įdėklo.

Esminis skirtumas, skiriantis nerūdijančio plieno ir keramikinius dūmtraukius yra tas, kad keramika yra nekoroduojama, ji ilgai išlieka stabili, todėl tokiems dūmtraukiams yra suteikiama 30 metų garantija. Tuo tarpu, nerūdijantis plienas – tai skirtingų elementų mišinys, kurio sudėtis bei savybės kečiasi nuo temperatūros svyravimo. Be to, nerūdijančio plieno dūmtraukiai turi būti įžeminti, nes veikiami pastato krūvio, ilgainiui jie pradeda koroduoti. Kita vertus, sąvoka „nerūdijantis plienas“  nėra visiškai tiksli, nes ši medžiaga rūdija, tik procesas vyksta gerokai lėčiau nei įprastai. Tad kokybiškiems nerūdijančio plieno dūmtraukiams yra suteikiama tik 10  metų garantija.

Jei dūmtraukių rinkoje nieko nenutuokiate  ar nesate tikras savo pasirinkimu, visada pasikonsultuokite su specialistu, kuris įvertinęs jūsų poreikius, galimybes bei situaciją, pasiūlys padės išsirinkti optimaliausią variantą.

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Požiūris į namus, statybą ir… kaminus

Kurti, projektuoti ir statyti namą reikia ne nuo žemės sklypo ar pamatų. Pradžioje turėtų „gimti“ teisingas požiūris į būstą, jo paskirtį ir pačią statybą. Daugiausiai problemų kyla ateityje būtent dėl neteisingo požiūrio. Kokie jūsų poreikiai? Kokio būsto jums reikia? Buto kotedže, ar nuosavo namo? Kokio ploto, kelių aukštų, ekonominio ar prabangaus, kas jame gyvens? Visus šiuos pasirinkimus lems Jūsų požiūris. Pakeitę požiūrį į savo namus, suprasite, kas iš tiesų yra svarbu.

Keletas kertinių akmenų Jūsų požiūriui į savo namus nustatyti:

  1. Namo paskirtis. Svarbu žinoti ir šventai tikėti, kad šiuose namuose gyvensite, kartais linksminsitės, dažnai miegosite. O gal gyvensite tik vasarą ar savaitgaliais? Gal tai bus vieta, kur atvažiuosite tik su svečiais, kuriuos kartais paliksite ir vienus? Nuspręskite, kokiam tikslui turės tarnauti ši vieta.
  2. Laikas. Kiek laiko planuojate čia gyventi? Atrodo, kvailas klausimas, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai namo savininkas statybininkams tiesiai šviesiai pasako – laikinai pagyvensiu, paskui parduosiu… Nesigilinkime į tokio požiūrio priežastis ir niuansus. Esmė ta, kad ne visi planuoja amžinus namus.
  3. Kokybė. Namui remonto nereikės tiek laiko, kiek investuosite į kokybę. Nebūtinai pinigais – darbu, kantrybe, priežiūra. Svarbu, kad palaikytumėte tam tikrą kokybės lygį ne tik statybų metu, bet ir namui jau stovint ar skaičiuojant 10-sius ar 20-sius savo gyvenimo metus.
  4. Prabanga. Ar jūsų namas bus prabangus? Ar norėsite pasigirti ir pasididžiuoti savo turtu, tam tikrom brangiom jo detalėm? Kartais prabanga asocijuojasi su kokybe, tačiau tai visiškai skirtingi dalykai. Prabangu gali būti ir labai nekokybiška, nesvarbu, kad žiba auksu ir deimantais ar išreklamuotais brendais…

Vadovaudamiesi šiais kertiniais principais galėsite išsirinkti visas statybos medžiagas ir detales, kurios ateityje neprivers jūsų gailėtis… Žinoma, paprastas duris ar pigius plastikinius langus bus galima pakeisti aukštesnės kokybės mediniais, tačiau kai kurių dalykų taip lengvai nepakeisite. Viena tokių namo konstrukcijų yra kaminas – namo ašis.

Kodėl kaminai yra laikomi namo ašimis? Juk šiuolaikinės technologijos juos leidžia statyti bet kur, net už lauko sienos. Pirmykštis žmogus savo jurtoje iš kuolų ir kailių laužą darydavo visada centre, kad šiluma pasklistų po visus namus vienodai greitai ir efektyviai. Vidury aslos sukurta ugnis šildė žmones, juos maitino, gydė, bet deja, ne vieną ir pražudė. Dėl to mūsų sąmonėje židinys ir kaminas yra ašinės namų figūros. Šiuolaikinės technologijos pakoregavo tokį suvokimą, nes dabar nėra didelio skirtumo kur statyti kaminą. Žinoma, dėl patogumo naudoti atitinkamus šildymo įrenginius, kamino vietą reiktų numatyti kuo arčiau tokių įrenginių.

Teisingas požiūris į statybą leidžia išsirinkti kokybiškus kaminus. Atrodo, tai nėra svarbu, tačiau ugnis buvo namų draugu ir priešu visuomet, nesvarbu, ar rankoje laikėme lazdą su aštriabriauniu akmeniu, ar dabar planšetinį kompiuterį. Jei negalėsime jos tinkamai kontroliuoti, kils didžiulė grėsmė mūsų saugumui. Šildymo įrangos gamintojai jau pasistengė dėl saugumo, lygiagrečiai turi stengtis ir kaminų gamintojai. Itin aukšto lygio yra vokiški keramikiniai kaminai – užtikrina ne tik saugų degimo produktų pašalinimą, bet yra patikimi ir ilgaamžiški. Pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai be kitų ypatybių atlaiko itin aukštas darbines temperatūras ir suodžių gaisrą. Dėl to galite būti ramūs – jūsų namai saugūs tik dėl kokybiškų medžiagų ir technologijų.

Kokybiškas daiktas kainuoja nemažai. Kartais labai daug, nes svarbu ne tik saugi ir sertifikuota produkcija, bet ir vardas, kurio garsinimas kainuoja tikrai daug. Kartais dėl kainos ir kokybės santykio reikia ieškoti labai rimto kompromiso. NIKO kaip tik ir yra toks kompromisas, nes vokiška aukščiausio lygio kokybė yra parduodama itin palankia kaina. Keramikiniai kaminai kainuoja keliais šimtais litų mažiau, nei kiti tokios pat kokybės vokiški kaminai. Tik nuo jūsų požiūrio priklauso, ar norėsite kažkam pasigirti brangiausiu „ekskliuzyviniu“ kaminu, ar tiesiog žinoti, jog 30 ir daugiau metų galite būti ramūs – pas jus veikia saugus, patikimas ir ilgaamžis vokiškas kaminas.

Visas namo konstrukcijas ir detales kurias bepasirinksite, priklausys tik nuo jūsų požiūrio. Nereikia namo mistifikuoti, nereikia iš namo daryti gyvo organizmo, tiesiog pakanka į jį žiūrėti logiškai. Tai jūsų nuolankiausias tarnas, draugas, partneris, nuodėmklausys ir paguoda tol, kol jūs ten būsite ir gyvensite. Didžiausia pagarba – kokybiškoms statybos medžiagoms ir profesionaliems statybininkams.

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Krosnelės – idealus šildymo ir dekoro elementas

Nusprendėte namuose įsirengti krosnelę, kuri šildytų namus, sukurtų jaukumą ir taptų puikia namų stiliaus detalę? Pasirinkimas vertas pagyrų, nes šis prietaisas ne tik džiugins akį, bet ir puikiai atliks pagrindinę, šildymo, funkciją. Tad keletas patarimų, kaip ir kokią išsirinkti, kokios būna krosnelės ir kuo jas kūrenti, kaip prižiūrėti?

Žinoma, kad krosnelės  teiktų malonią šilumą namams, jas reikia prižiūrėti, kūrenti, o kūrenamos jos dažniausiai malkomis, bet taip pat kurui tinka granulės, anglys, dujos ar biokuras.

Visų pirma, prieš įsirengiant būste krosnelę, privalu turėti susirinkus šiek tiek informacijos apie būstą, kuris bus šildomas krosnelės pagalba. Suskaičiuokite, kokį plotą planuojate šildyti. Idealiausias variantas, jei turėsite apskaičiuotą ploto kubatūrą, bet taip pat tiks ir kvadratiniais metrais išreikštas plotas. Pravartu pasidomėti, kaip gerai apšiltintas Jūsų pastatas. Turėkite su savimi susiradę būsto išplanavimo brėžinius arba paprasčiausiai nusipieškite kambarių išplanavimą ranka ar kompiuterine programa. Išsiaiškinkite ar turite dūmtraukį ir, jei toks yra, plane būtinai jį pažymėkite, kur  jis yra. Turint šią sukauptą informaciją patogiausia pateikti specialistams, kad jie profesionaliai išrinktų Jūsų patalpoms tinkamiausią krosnelės variantą. Labai platų pasirinkimą siūlo www.zidiniaikrosneleskaminai.lt svetainė, o jų meistrai teikia naudingus patarimus. Tad siūlau pasižiūrėti, pasiklausinėti ir įvertinti.

Tačiau jeigu nusprendžiate projektuotis viską pats, turite nepamiršti numatyti krosnelei vietą kaip galima arčiau esamo dūmtraukio. Jeigu dūmtraukio nėra ar krosnelę norėtumėte statyti į kitą vietą – tai nėra bėda. Dūmtraukį visada galima nesunkiai įrengti.

Atminkite, kad krosnelę reikia prižiūrėti. Nors šiuolaikinės pažangios krosnelės reikalaujami tik minimalios priežiūros. Yra krosnelių, kurių jums gali nereikėti net kurti ar rūpintis patalpos temperatūra, nes šias funkcijas krosnelė nusistato pati, automatiškai pagal Jūsų nustatytus rėžimus. Galite nustatyti dienos ar savaitės atitinkamą rėžimą ir nereikės dažnai pergyventi ir keisti nustatymus. Dažnai krosnelės turi nuotolinio valdymo pultelius, todėl jais galite valdyti net per atstumą.

Krosnelė neabejotinai taps Jūsų namų interjero akcentu, tad www.zidiniaikrosneleskaminai.lt specialistai taip pat padės išsirinkti geriausiai Jūsų patalpai tinkamą krosnelės dizainą. Krosnelė yra ne tik techninis įrenginys, bet ir puikus patalpos dekoro elementas.