Pagal
Žyma: interjero idėjos

Veidrodis – mažų namų didintojas?

Veidrodis – mažų namų didintojas?

Susikurti svajonių interjerą nebus sunku, jeigu internete peržiūrėsite pavyzdžius ir pagal juos bandysite kurti ir savo namus. Žinoma, visada galima samdytis interjero dizainerį, tačiau kadangi paslaugos nėra pigios – daugelis žmonių bando patys susitvarkyti su namų kūrimo žingsneliais.

Jeigu Jūsų gyvenamieji namai yra gana nedideli, tokiu atveju reikėtų apsvarstyti, kaip galima būtų juos vizualiai bent kiek padidinti. Veidrodžiai – paprasčiausias ir lengviausias būdas. Šiuo metu veidrodžių gamyba yra taip išpuoselėta, kad kiekvienas, kuris nori namuose pasistatyti išskirtinio grožio veidrodį, gali tai ir padaryti.

Veidrodžių gamyba pagal individualius užsakymus suteikia galimybę džiaugtis tokiu veidrodžiu, koks Jums labiausiai tinka. Tai reiškia, kad jeigu namai yra labai maži ir norisi bent kiek praplėsti jų erdvę – gali būti sukuriami tokios formos veidrodžiai, kurie puikiai tinka nestandartinėse vietose. Būtent maži kampai, ypač tie, kurie yra tamsūs, labiausiai ir prisideda prie to, kad kuriamas interjeras yra labai nemalonus akiai ir patys namai dažnai atrodo gana maži. Paprasčiausias veidrodis turi galią net ir mažiausiems kampams suteikti daugiau erdvės ir tuo pačiu juos padaryti kur kas labiau matomais, šviesesniais, o namams suteikti kur kas daugiau jaukumo, erdvę padidinti.

Tiesa, veidrodžių įkomponavimas interjere yra gana sunkus ir sudėtingas darbas, tad nieko keisto, kad kartais jis paliekamas tiems profesionalams, kurie geriausiai išmano derinimo priemones bei būdus. Štai žmonės namuose kartais komponuoja veidrodžius vieną prieš kitą, kadangi būtent tai padeda praplėsti erdvę. Deja, dažniausiai tai yra blogas sprendimas, kadangi toks veidrodžių komponavimas namuose sukelia sunkumą, nemalonius jausmus. Kiek lengvesnis pasirinkimas yra vienas didelis veidrodis prieš į pakabinti keli mažesni. Tuomet pavyks išlaikyti patalpos kūrimo darbus, erdvinimą, tačiau tuo pačiu nebus jokio sunkumo.

Veidrodžių gamyba taip pat įprasmina ir pačio veidrodžio, kuris bus kabinamas konkrečioje patalpoje, pasirinkimą. Dažniausiai sakoma, kad miegamojo erdvėje veidrodžiai neturėtų būti kabinami, kadangi tuomet ilsėtis kambaryje gali būti gana sunku. Ypač seniai galioja taisyklė, kad negalima miegoti prieš veidrodį, kadangi taip žmogus sunkiai pailsi. Ar tai yra tiesa, patvirtinti gali tie, kurie jau išbandė ir papasakoti, kokius potyrius teko patirti. Bet kuriuo atveju, miegamasis yra ta erdvė, kur norisi ilsėtis, tad nuolatinis žiūrėjimas į sale gali būt gana nemalonus. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą veidrodį vonios kambariui, kadangi būtent šioje vietoje žmonės linkę įvertinti savo kūno pokyčius. Apskritai, tai vieta, kur žmonės jaučiasi intymiausiai, tad veidrodis puikiai tiks. Dažniausiai pasirenkamas didelis ir pagal individualius poreikius.

Veidrodžių gamyba atveria galimybes puošti namus taip, kaip Jums labiausiai norisi. Svarbiausia nuspręsti, koks veidrodis Jums labiausiai tinka ir koks stilingai atrodo susikurtuose namuose. Jeigu nerandate jau pagaminto pasirinkimo – siūlome kreiptis dėl individualios veidrodžio gamybos.

 

Akmens gaminiai šiuolaikiškam interjerui

Akmens gaminiai šiuolaikiškam interjerui

akmens gaminiaiAkmuo – natūrali medžiaga, mineralas, lydintis žmoniją nuo pat jos atsiradimo pradžios. Pirmiausia žmonės išmoko apdirbti medį, tada ir akmenį. Vargu, ar jie tada turėjo išvystytą kalbą, tačiau akmuo visada buvo šalia namuose ir kasdieniniuose darbuose. Prieš pora šimtų metų visą mūsų gyvenimą aukštyn kojomis apvertė… metalas. Jį lydyti buvo paprasčiau ir buvo galima perdirbti kelis kartus. Prieš šimtmetį atsirado plastikas, kuris valdo iki šiol. Bet akmens gaminiai pamažu grįžta į mūsų buitį. Visų pirma į mūsų namus jie ateina, kaip unikalios interjero detalės, apie kurias norėtųsi pakalbėti plačiau.

Akmens gaminiai dabar daugiausiai sutinkami virtuvėje, vonioje ir… laiptinėje. Virtuvėje viskas aišku – masyvus akmeninis stalviršis iš tolo traukia akį ir pabrėžia namų prabangą. Akmens plytelės ant grindų ir sienų tinka tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje. Bet ką akmuo veikia laiptinėje?

Akmens detalės yra plačiai naudojamos tam tikrų objektų apdailai. Dažniausiai jos naudojamos židinio ar krosnelės apdailai, nes akmuo turi unikalias šilumos laidumo savybes (spinduliuoja šilumą tolygiai ir nesausina oro). Pastaraisiais metais stebima nauja tendencija – akmeniniai laiptai. Iš tiesų jie dažniausiai būna betoniniai, tačiau siekiant paversti juos kuo įspūdingesne namų detale, į pagalbą pasitelkiamos akmens masės plytelės. Tokiu būdu kiekviena pakopa yra „papuošiama“ tvirtu akmeniu, taip pat akmenimi „inkrustuojami ir laiptų šonai bei laikantys elementai – stulpai, kolonos. Priderinus unikalius metalo kūrinius – turėklus – galima sukurti tikrą prabanga ir solidumu alsuojančią namų vietą. Aišku, investicijos į tokius laiptus yra didesnės, nei į paprastus betoninius su kilimine danga.

Akmens masės gaminiai naudojami vonios kambaryje vis dažniau ir dažniau dėl minėto šilumos perdavimo poveikio. Jokio stebuklo čia nėra. Įkaitintas akmuo lėtai atidavinėja šilumą į aplinką. Be to jis šilumą spinduliuoja panašaus ilgio bangomis, kokias skleidžia ir mūsų kūnai, šildydami aplinką tais kukliais 36 laipsniais. Kadangi šilumos bangos panašios, nuo akmens sklindanti šiluma priimama panašiai, kaip kito žmogaus kūno šiluma. Tai itin maloni ir sveika šiluma, kurią rekomenduotina turėti visuose namuose.

Akmens gaminiai dažniausiai gaminami iš granito, marmuro, onikso. Visi jie – atvežtiniai (dažniausiai iš Italijos, Kinijos, Suomijos). Vietinis dolomitas, smiltainis ar kalkakmenis vidaus apdailai itin retai naudojamas.