Pagal
Žyma: interjero dizainas

8 būsto interjero patarimai, kurių jums visuomet reikėjo

8 būsto interjero patarimai, kurių jums visuomet reikėjo

interjeras

Jei pasakytume jums, kad interjero kūrimas nėra toks paprastas, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, ar patikėtumėte tuo? Kai pradedami spręsti grindų pasirinkimo klausimai, kai bandoma išsirinkti dažų spalvas ar užtikrinti pakankamai funkcionalų interjerą – tam prireikia nemenkos patirties ir žinių, kurios padėtų tai padaryti tinkamai.

Tačiau visa tai tikrai nereiškia, kad savo būsto interjeru mes negalėtume pasirūpinti patys. Galime nesunkiai pasinaudoti profesionaliais interjero patarimais, kurie visą šią kelionę paverčia daug sklandesne ir sėkmingesne.

Išmokite tobulą interjerą suformuoti patys

  1. Interjero detalių skirtumai. Kartais, kuomet žmonės renkasi tam tikras interjero detales, tai daro atsižvelgdami tik į jų tekstūrą, t.y. ieškodami to, kas atrodo skirtingai. Tačiau turite suprasti, kad vien dėl to, jog kažkas atrodo kitaip nei įprasta, nepaverčia jo „geresniu“. Tai yra labai svarbi pamoka, kuri parodo, kad kartais nėra būtina ieškoti visiškai išskirtinių sprendimų, jog galėtume sukurti jaukų būsto interjerą.
  2. Mažos erdvės. Interjero kūrimas mažose erdvėse visuomet buvo pakankamai komplikuotas – ypač, jei neturima reikiamos patirties. Todėl jei jūsų būste yra erdvių, kurios nepasižymi dideliu plotu, turėtumėte pasidomėti, ko nevalia rinktis mažose erdvėse. Svarbu, kad tokiu atveju jūs jaustumėte saiką ir rinktumėtės jūsų kambariui proporcingas interjero detales.
  3. Vidaus durys. Nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, kad vidaus durys yra būtinos ir neatsiejamos nuo gyvenamojo būsto. Tačiau iš tikrųjų šiuolaikinės interjero tendencijos rodo visai ką kitą. Pastebima, kad populiarėja interjerai, kuriuose nėra jokių durų, atskiriančių skirtingas patalpas. Tokiais atvejais yra pasitelkiamos užuolaidos, kurios kambariuose išlaiko šilumą arba kondicionieriaus skleidžiamą vėsesnį orą (ir neleidžia naktį patekti šviesai). Gyvenimui mieste – grindys ir sienos yra tai, kas svarbiausia!
  4. Nepamirškite „penktosios sienos“. Lubos labai dažnai yra nuvertinamos, tačiau, kodėl gi turėtumėte pasirinkti baltai nudažytas lubas, jei vietoje to, galite pasinaudoti pakabinamomis lubomis, kartu pasirenkant labai unikalų lubų vaizdą? Arba kodėl savo lubų nenudažius dangaus mėlynumo spalva? Ar bet kuria kita spalva, kuri suteiktų jūsų būsto interjerui daugiau žavesio ir išskirtinumo? Ir net jei jūs nenorite rinktis tokių išskirtinių sprendimų, galite pabandyti padengti lubas kiaušinio lukšto spalva. Tai nėra skirta tik sienoms! Toks sprendimas gali padėti sukurti iliuziją, jog jūsų kambarys yra aukštesnis.
  5. Jei mėgstate vintažines detales. Be abejo, ne kiekviena vintažinė interjero detalė yra lengvai įkandama. Kartais tai gali pareikalauti nemenkų investicijų, tačiau jei skirsite daugiau dėmesio paieškoms, galite nesunkiai pasirinkti ir palankesnėmis kainomis pasižyminčius interjero elementus, kurie jūsų interjerui suteiks norimą vaizdą.
  6. Gėlės interjere. Nors daugelis teigia mėgstantys gėles, tikrai ne kiekvienas pasiryžta jas auginti – ir taip dažniausiai nutinka vien todėl, kad žmonės neturi pakankamai laiko tinkamai ir reguliariai jų priežiūrai. Tačiau šiandien nėra sudėtinga išsirinkti visiškai nelepias ir daug saulės šviesos nereikalaujančias gėles, kurios jūsų interjerui suteiks daugiau žavesio ir kartu kasdien valys jūsų namų orą. Tuo tarpu, jei taip pat bus pasirinkti originalūs ir jūsų kuriamame interjere derantys keramikiniai vazonai gėlėms, galėsite dar lengviau pasiekti norimą tikslą, suformuojant labai jaukų savo būsto interjerą.
  7. „Mažiau yra daugiau“. Šis teiginys daugeliui žmonių sukelia nemažai klausimų. Be to, jis kiekvieno žmogaus atveju gali būti įvertintas ir suprastas skirtingai. Tačiau šiuo atveju viskas yra paprasčiau nei jums galėjo pasirodyti. Tiesiog savo namuose laikykite tik tuos daiktus, kurių jums iš tikrųjų reikia ir kurie turi konkrečią paskirtį. Minimalizmas gali pasirodyti lyg „kažko“ trūkumas, tačiau tai yra tobulas „kažko“ kiekis.
  8. Interjero perduodama „žinutė“. Jūsų būsto erdvių interjero dizaino „žinutė“ turėtų būti paprasta ir suprantama – jūsų kambariams tikrai nereikia atspindėti daugybės skirtingų stilių, kuriuos matėte ant „Pinterest“ sienos.

Informacija: https://geliupasaulis.lt/

Kaip suplanuoti biudžetą interjero dizainui?

Kaip suplanuoti biudžetą interjero dizainui?

Tam, kad galėtum įgyvendinti svajonę, nereikia turėti daug pinigų, reikia tik gerai suplanuoti biudžetą. Tai patvirtinti galėtų visi sėkmingai įsirengę savo būstą bei, žinoma, interjero dizaineriai. Biudžetas ir jo planavimas yra svarbi remonto, interjero dizaino kūrimo dalis, todėl be jo – nė iš vietos.

Interjero dizainerio paslaugos dažnai tapatinamos su prabanga ir nesusidūrę su šia paslauga, įsivaizduoja, jog tai brangu, remonto kaina išauga ir dėl to dažnai apsisprendžiama suktis savomis jėgomis. Tačiau šį mitą griauna buvę dizainerių klientai. Jie jaučiasi išlošę ir sutaupę – erdvės, laisvės, galvos skausmo ir dažnai pinigų. Nes dizainerio darbas yra ne sukurti interjerą, kuris įvarytų klientą į bankrotą, o sukurti funkcionalius ir stilingus namus atitinkančius šeimininkų gyvenimo būdą bei biudžetą.

Biudžeto planavimas yra sudėtingas darbas. Joks dizaineris negali pateikti būsto įrengimo kainos iš oro. Jei po pokalbio su užsakovais ir pateiktų skaičius, „nuo… iki“ sumos skirtųsi galbūt net keliasdešimt tūkstančių eurų, tad tikrai nebūtų informatyvios. Tad ko reikia, norint suplanuoti biudžetą interjero dizainui ir žinoti būsto įrengimo kainą dar prieš pakviečiant darbininkus pradėti darbus?

Būsto išplanavimas

Pirmiausia reikia išsiaiškinti ar šeimininkus tenkina esančios būsto erdvės ir jų suskirstymas. Galbūt vienos patalpos sąskaita norima praplėsti kitą, pavyzdžiui, sujungti virtuvę su svetaine, vonią su tualetu ar priešingai –atskirti anksčiau sujungtas erdves. Virtuvės ir vonios interjeras yra dažniausiai aptariamas, jų erdvės dažniausiai perplanuojamos.

Interjero stilius

Interjero stilių esama įvairiausių – provanso, modernus, skandinaviškas, klasikinis, futuristinis ir t.t. Labai svarbu išsiaiškinti kokiam stiliui neabejingi šeimininkai. Geriausia tai padaryti daugiau bendraujant su pačiais šeimininkais, pažįstant juos ir stebint jų gyvenimo būdą. Bei, žinoma, kartu žiūrint ir nagrinėjant skirtingų stilių interjero pavyzdžius.

Prioritetas medžiagoms

Tą patį vaizdą ir pojūtį galima išgauti naudojant skirtingas medžiagas, tačiau svarbu išsiaiškinti kokias medžiagas vertina būsto šeimininkai. Vieniems labiau prie širdies natūralus parketas, kiti labiau vertina laminato patvarumą. Vieni nori odinių baldų, kitiems malonesnis gobelenas. Vieni mėgsta tapetus, kiti pasisako už dažytas sienas.

Mėgstamos spalvos

Kaip ir su medžiagomis, taip ir su spalvomis – yra mėgstami ir nemėgstami atspalviai, kurių „mėgimui“ tikrai nedaro įtakos tai, kad spalva yra populiari, madinga tuo laikotarpiu. Nemėgstama spalva, kad ir kokia ji būtų madinga, nekels malonių pojūčių ir interjero dizainas žmogui gali tapti atstumiantis.

Taigi, apsvarsčius pagrindines dizaino pasirinkimo gaires, galima pradėti rinkti konkrečias medžiagas, konkrečius baldus, dekoro elementus būsimam interjerui. O planuojant su konkrečiomis medžiagomis jau galima apskaičiuoti ir visą būsto įrengimo kainą. Turint sąmatą ir jau parinktus interjero elementus, interjero dizaineris su užsakovais dar kartą viską peržiūri, koreguoja pasirinkimus, derina biudžetą ir galiausiai pasiekia geidžiamą rezultatą – užsakovų įsivaizduojamas interjeras neišlipant už leidžiamo biudžeto rėmų.

Iliustracijos iš designofdream.lt