Pagal
Tag: interjeras

Panoraminiai turai jūsų namams

Panoraminiai turai jūsų namams

Manote, kad panoraminiai turai tinka tik kavinėms, viešbučiams ir kaimo turizmo sodyboms? Klystate. 3D turas gali būti puikiausiai išnaudojamas ir asmeninėms jūsų reikmėms. Pavyzdžiui, jei turite įspūdingus namus, galite pasidaryti virtualų turą ir pavedžioti savo svečius po namus virtualiai. Tai labai praktiška! Juk nereikia visada tvarkytis, kad leistumėte svečiams apžiūrėti jūsų namus – virtualiame ture jie visada išlieka švarūs ir tvarkingi.

Kamuoja klausimas – kam? Prisiminkite, kiek žmonių jūsų įspūdingus namus, kuriuos kūrėte patys tiek metų, įsigeidė pasižiūrėti tik šiaip sau. Paprastai tie žmonės jumis mažiausia domisi – jiems įdomus jūsų namų interjeras. Galite tiesiai šviesiai paklausti – ar norite pas mus užsukti pabendrauti, ar pasižiūrėti į namų vidų? Pabendrauti galima jaukioje kavinėje, iškyloje, darbe. Tam nereikia pusiau pažįstamų žmonių kviestis pas save.

Kitas momentas – giminės, artimieji, draugai ir pažįstami, partneriai ir bendradarbiai, kurie gyvena užsienyje. Jiems tiesiog galima nusiųsti nuorodą į jūsų namų panoraminį turą ir viskas – tegul žiūri į sveikatą. Aišku, reiktų pasirūpinti ir saugumu, nes tokių žmonių ketinimai gali būti ne patys doriausi. Bet, jei namie laikote nemažai vertingų daiktų, meno kūrinių, antikvarinių baldų, saugumu sugebate pasirūpinti ir taip…

Panoraminiai turai nėra brangūs. 900 litų ir jūsų namai atviri virtualiems lankytojams. Juos įamžina specialia technika apsistatę fotografai, vėliau viską patalpina saugiame serveryje internete, suteikia prisijungimą tik jums ir niekam kitam.

Tai nėra idea fix. Kai kurie NT agentai jau sėkmingai naudojasi panoraminiais turais pristatyti savo parduodamus Premium klasės butus, kuriais domisi turtingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio. Panoraminis turas yra patogiausias būdas aprodyti butą virtualiai, parodyti, kokie vaizdai atsiveria per langą, kaip viskas atrodo vasarą arba žiemą ir t.t. Aišku, paliesti ir užuosti internetu neina, tačiau bendrą įspūdį galima susidaryti kur kas aiškesnį, nei nuotraukų galerijoje, kuri būna pilna ir retušuotų nuotraukų.

Virtualus turas yra sukuriamas visam laikui. Tai ilgalaikė investicija, kuri anksčiau, ar vėliau atsipirks. Turėdami virtualųjį 3D turą jau ir taip išsiskirsite iš minios.

Interjeras ir kreditai: kas juos sieja?

Interjeras ir kreditai: kas juos sieja?

Namai – mūsų tvirtovė, kurioje jaučiamės jaukiai ir visada laukiami. Deja, viskas sensta, praranda savo prekinę išvaizdą, tampa nebemaginta ar tiesiog atsibosta. Kai taip nutinka su namų interjeru, pats laikas pradėti galvoti apie būsimą remontą ir interjero pakeitimą. Visgi, šis procesas reikalauja ne tik laiko ir kruopštaus darbo, bet ir pinigų. Kreditai – vienas iš būdų gauti trūkstamą pinigų sumą svajonių įgyvendinimui.

Kokį kreditą imti, priklauso  nuo jūsų užsibrėžtų tikslų. Jei planuojate perdažyti ar pertapetuoti sienas, pakeisti seną ir pabodusį šviestuvą ar įsigyti naują sofą, greitasis kreditas – geriausias pasirinkimas. Tiesa, pirmuosius kartus, kol dar nesate lojalus klientas, jums niekas nesuteiks didelės pinigų sumos, tačiau kosmetiniam remontui pilnai užtenka ir kelių tūkstančių litų, kurie jūsų sąskaitą pasieks keliolikos minučių bėgyje po prašymo gauti kreditą pateikimo ir patvirtinimo. Tiesa, derėtų atminti, kad šie kreditai paprastai turi būti grąžinami per vieną mėnesį, o jei to padaryti negalite, prasitęskite grąžinimo terminą už tam tikrą sumą. Tokios lanksčios grąžinimo sąlygos vartotojui suteikia galimybę neatsidurti „juodajame kreditorių sąraše“ ir ateityje nesunkiai gauti papildomą kreditą. Be to, kreditas nereikalauja ataskaitų ar paaiškinimo, dėl kokios priežasties skolinatės, kur dėsite pinigus, priklauso tik nuo jūsų pačių.

Tuo tarpu, jei jūsų interjero pakeitimai neapsiriboja sienų perdažymu, jei planuojate radikaliai pakeisti namų išvaizdą, juos perplanuoti ir įsigyti naujus baldus. Vertėtų pagalvoti apie ilgalaikę paskolą, tiesa, po finansinės krizės ir esant ekonominiam nestabilumui, šią paskolą gauti gana sudėtinga. Taigi, ar yra aukso viduriukas? Taip yra, jei  niekur neskubate galite lėtai atnaujinti namus kreditų pagalba. Paprasčiau tariant, pasiskolinate, susitvarkote vieną kambarį, gražinate skolą ir taip po truputį judat, kol jūsų namai taps tokie, kokių norite. Žinoma, šis procesas ilgesnis, tačiau išvengsite krūvos dokumentų pildymo ir įrodinėjimo bankui, kad sugebėsite laiku išsimokėti paskolą.

Taigi, kreditai leis jums atnaujinti namų interjerą patogiomis skolos grąžinimo sąlygomis. Beje, nepamirškite skolintis atsakingai, gerai apgalvokite, kaip grąžinsite pinigus ir susiplanuokite savo finansus.

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Statantis nuosavą namą nuolat svarstomi patys įvairiausi statybinių ir apdailos medžiagų pasirinkimo variantai. Galutinio sprendimo priėmimas tokioje situacijoje kiekvienam yra gana sunkus ir atsakingas uždavinys. Namo statybose visada geriau laikytis nuomonės, kad pirma reikia dešimt kartų pamatuoti ir tik paskui kirpti. Pakalbėkime šiandien kiek plačiau apie tai, kokios išorinės apdailos medžiagos šiuo metu yra pačios populiariausios ir kaip išsirinkti geriausiai tinkančias. Paspauskite šią nuorodą, rasite įmones, kurios gamina ir parduoda įvairias apdailos medžiagas.

Išorinių namo sienų apdaila gali būti labai skirtinga priklausoma nuo jūsų poreikių ir finansiniu galimybių taip pat ir nuo to, ar statote naują namą, ar tiesiog renovuojate senąjį. Juk seniau statant namus jų šilumos varžos koeficientas privalėjo būti 1 m2K/W, tuo tarpu šiandien jis pagal naujus statybos reglamentus pakilo 5 m2K/W, tai reiškia, kad namai yra apšiltinami 15 cm storio specialiu šilumos izoliacijos sluoksniu.

Montuojant išorinių sienų šilumos izoliaciją galima rinktis tiek putų polistireną, tiek ir akmens vatą. Tie, kurie orientuojasi į ypač ekologišką būstą pirmenybę skiria ekologiškai vatai arba presuotoms kanapių bei medienos plaušo plokštėms. Deja šios medžiagos gana brangios. Kita vertus, putų polistirenas yra nepralaidus garams, todėl juo apšildytas namas „nekvėpuoja“. Dėl šios priežasties daugelis norėdami susikurti jaukų, šiltą ir sveiką būstą renkasi akmens vatą. Ją galima dengti bet kokiomis apdailos medžiagomis.

Tinkamai apšildžius sienas galima imtis jų apdailos. Jaukumo ir šilumos jūsų namui suteiks medinės dailylentės. Šios apdailos medžiagos gaminamos iš pušies arba maumedžio medienos. Jos apdorojamos antiseptikais ir natūraliomis alyvomis, apsaugančiomis nuo kenkėjų bei drėgmės. Dailylenčių galima įsigyti natūralios spalvos, tonuotų, siekiant išryškinti medžio tekstūrą, ar nudažytų bet kokia spalva. Plastikines dailylentes likę įsigyti vidutines ir mažas pajamas gaunantys asmenys. Šios apdailos medžiagos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, nedegios joms nedaro įtakos ultravioletiniai spinduliai. Dailylentės pasižymi paprastu montavimu ir didele spalvų gausa. Jos ypač tinkamos drėgnų ir senų namų išorinėms sienoms atnaujinti. Svarbu atsiminti tai, kad apkalus namo išorę medinėmis arba plastikinėmis dailylentėmis jos nebus ypač ilgalaikės ir dėvėsis nevienodai priklausomai nuo skirtingų oro sąlygų, pavyzdžiui, namo šiaurinėje dalyje arba ten, kur visada drėgna mediena pradės pūti, o saulėkaitoje nudažytos medinės lentelės ims luptis, o plastikinės greitai deformuosis ar pakeis spalvą.

Keramikinę namo fasado apdailą įvertins tie, kurie nori rimtai ir solidžiai atrodančio namo. Keraminės bei akmens masės plytelės pasižymi natūralų akmenį imituojančia spalva, įdomia forma, reljefiškumu bei šešėlių žaismu. Jos ypač patvarios, tvirtos, atsparios trinčiai, sniegui, vandeniui, mechaninėms apkrovoms bei temperatūros pokyčiams. Ši apdailos medžiaga ypač tinkama Lietuvos klimato sąlygomis, o jos klojimas nėra sudėtingas.

Tinkuojamoji apdailos medžiaga yra plonasienis tinkas. Jis įprastai dedamas ant kieto akmens vatos arba polistireno plokščių paviršiaus. Apdailos tinkas gali būti mineralinis, silikoninis arba akrilinis. Mineralinio tinko rišamoji medžiaga yra silikatas, silikoninio – silikonas, akrilinio – akrilas. Ant akmens vatos nesiūloma dėti akrilinio tinko, nes jis bus nepraleidus orui ir mikroklimatas suprastės. Tinką galiam rinktis iš įvairių skirtingų atspalvių, išgaunamų įmaišius norimos spalvos pigmento. Jeigu norite ryškios, kontrastingos spalvos, tuomet nutinkuotas sienas reikia papildomai dažyti. Tinkas yra atsparus mechaniniams pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui, drėgmei, purvui, nešvarumams.

Namų interjero stiliai

Namų interjero stiliai

Baldai atsirado tikriausiai beveik kartu su žmogumi – kai jam gimė noras turėti namus ar bent laikiną pastogę. Juk net klajokliai turėjo primityvius baldus. O Asirijoje, Senovės Egipte, Graikijoje, Romos imperijoje jie minimi ir valstybiniuose dokumentuose. Dar prieš gera šimtmetį baldų gamyba užsiimdavo šeimos vyrai – darydavo juos daugiausia iš medžio. Šiandien jie gaminami iš įvairių medžiagų: medžio, plastiko, metalo ir kt., o kai yra tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, kiekvienas gali rinkti iš milžiniškos pasiūlos ir derinti juos prie mėgstamo interjero.

Kad tinkamai pasirūpintumėte kokybiška baldų gamyba ir jūsų namai iš tiesų taptų jaukia tvirtove, šiame straipsnyje bus pateikta kokie baldai prie kokio interjero tinka.

Modernus minimalistinis stilius pasižymi ypač tiksliomis formomis, čia nieko nėra per daug. Nerasite aksesuarų  ar perkrauto fono įspūdžio. Šio tipo interjero baldai yra paprasti, nuobodokų spalvų, šviesūs, tikslių geometrinių formų – kvadratiniai, stačiakampiai, apvalūs. Paviršiai yra švarūs, be jokių dekoracijų ar detalių. Pats pavadinimas – minimalistinis stilius – iliustruoja šio dizaino pagrindines savybes.

Klasikinis stilius – tai  rafinuotas, išplėtotas, turintis ypač daug detalių. Jos matomos  įvairiuose aksesuaruose ir balduose. Pastarieji kurie turi raižytas ar inkrustuotas detales. Dažnai puošiami gėlių, daržovių raižiniais, populiariomis scenomis, įvairiomis permatomomis legendomis. Klasikinio stiliaus baldai neretai būna antikvarinės vertybės arba jų kopijos.

Grubiojo stiliaus struktūra yra grubi. Baldai masyvūs, turi daug neapdorotų medinių, akmeninių detalių. Šis stilius dažniausiai naudojamas kalnuotose vietovėse esančiuose atostogų nameliuose, kaimuose.

Klasikinis interpretuotas stilius yra elegantiškas ir rafinuotas tradicijų ir novacijų mišinys. Čia klasikinės detalės perteikiamos naujai. Formos išsaugo senąją struktūrą ar jos dalis ir persipina su šiuolaikiniais elementais. Apdailos dalys yra dažytos ir lakuotos, pritaikant skirtingas naujoviškas spalvas, auksinius ir sidabrinius paviršius, kurie puošiami patina arba šilkografija.

Retro stilius – tai namuose atkurtas 1950-ųjų–1970-ųjų metų interjeras, kur naujoviškos formos vis dar turi šiek tiek senoviškumo. Pastaruoju metu šio stiliaus detalės vis labiau populiarėja. Retro laikotarpiu baldų gamyba pasižymėjo žaismingumu, linksma struktūra, įmantrių formą, spalvų žaismu, grafika. Tai randama kiekviename namų plotelyje.

Maveriko stilius – viena iš modernaus interjero dizaino rūšių. Tai originalūs, neįprasti, netradiciniai namai, sukurti išradingai nesilaikant jokių taisyklių. Baldų ir kitų akcentų struktūra gali būti gaunama jungiant skirtingas medžiagas prie jau esamo įprasto daikto, dubliuojant sluoksnius, keičiant apimtis. Šis stilius visus kitus pralenkia savo ekscentriškumu.

Šiuolaikinis stilius yra modernus, išlaikantis subalansuotas, šiltas, šviesias, dažniausiai pastelines spalvas. Aplinka neatrodo ypatingai nauja ir moderni. Apdailai dažnai naudojama medžio fanera, medienos durys su dailiais rėmais. Čia mėgstama pasitelkti ir šiek tiek išradingesnį stilių, pasirenkant oda aptrauktas detalės, taip pat formuojant šiuolaikiško namo interjerą naudojamos tekstilinės medžiagos, velvetas, pliušas. Grindų danga renkamasi medinė, vinilo, arba vientisa kiliminė.  Populiarūs ir pavieniai nedideli kilimai, funkcinių zonų atskyrimui, ryškūs akcentai

Aukštųjų technologijų (hightech) stilius yra naujas ir modernus.  Jame labai didelis dėmesys skiriamas baldams – kiekviena detalė yra ne atsitiktinė, o būtina tam tikrai struktūrai palaikyti. Sraigtai, kniedės, ratai, grubi metalo apdaila, lempos – tai pagrindiniai šio stiliaus atributai. Naudojamos apdailos medžiagos dažniausiai yra iš metalo, stiklo, plastiko su mažomis medienos proporcijomis, kai kurie akcentai apmušti oda. Dažniausiai naudojamos klasikinės – pilka, balta, juoda – spalvos. Šiame stiliuje negalima naudoti baldinės klasikos: indaujų, drabužinių ir pan. Šių baldų gamyba turėtų užsiimti minimalistas – baldai turi būti paprastų formų ir konstrukcijų, be jokių papuošimų. Spintelės ar komodos, jei jos tikrai būtinos, turėtų būti pagamintos iš metalo ar plastiko. Tinka stikliniai stelažai, metaliniai vamzdeliai ir visa, kas padeda sukurti oro iliuziją. Itin rekomenduojamos plastikinės kėdės su spalvotomis sėdimosiomis vietomis. Esant galimybei rinkitės kuo mobilesnius baldus.

Elegantiškas kaimiškas stilius  – tai baldų dizainas, paveiktas anglų, prancūzų, italų ar skandinavų gryno klasikinio stiliaus. Baldų apdaila yra šviesių pastelinių spalvų, tradicinių formų, neperkrauta detalių.

Įvairiausių interjero stilių yra daugybė ir jų vis daugėja, tačiau čia pateikti pagrindiniai ir dažniausiai pasirenkami. Svarbu pasirinkti tai, kas miela ir artima. Juk namai turi būti tokie, kad visada ten norėtųsi grįžti. Taigi, kurdami savo namu interjerą nesivaržydami diskutuokite su baldų gamyba ir apdaila užsiimančiais žmonėmis ir aktyviai dalyvaukite kūrybos procese.

 

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Ką padovanoti unikaliai asmenybei, menininkui, išskirtinį stilių mėgstančiam draugui, kurio namuose kaupiami antikvariniai daiktai, dominuoja tik antikvariniai ir senoviniai baldai? Matyt, tokiu atveju teks klaidžioti po internetą ir skirti keletą valandų unikalaus daikto – dovanos radimui arba tiesiogiai vykti į antikvariatą ir ten rasti dar vieną eksponatą jo kolekcijai ar namų puošmeną. Visi žavimės unikaliomis interjero detalėmis, močiutės, prosenelio ar dar senesnius laikus menančiomis smulkmenomis, turinčiomis savas istorijas. Dovanojami antikvariniai daiktai gali nesunkiai pradžiugti jūsų draugą ar pažįstamą, ypač jei jis kolekcionuoja senovinius suvenyrus.

Vintažas arba kitaip iš praeities sugrįžusi mada, tiek drabužiai, aksesuarai ar interjero detalės, sukurtos XX-ajame amžiuje ir atgijusiomis šių laikų gyvenime kasdien vis labiau populiarėja. Vintažo drabužių bei aksesuarų galima rasti sendaikčių turguose, dėvėtų rūbų parduotuvėse, specializuotose, vis dažniau lankytojams duris atveriančiose naujose vintažo krautuvėlėse bei boutique arba tiesiog mamos ar močiutės spintose. Spaudoje bei televizijoje plačiai minima vintažo sąvoka mena ne tik tai, kas sena, bet tai turi būti kartu ir kokybiška, ir originalu, ir stilinga. Antikvarinių ir senovinių baldų galima rasti senelių namuose ar darant vasaros ekskursiją po Lietuvos kaimelius ir renkant apie tai informaciją. Tai – puiki idėja, kaip nebrangiai, tačiau kartu ir pramogaujant susirasti unikalių baldų savo būstui.

Antikvariniai ir senoviniai baldai bei interjero detalės išsiskiria savo puošnumu, subtilumu bei dekoratyvumu ir vertinami tarsi meno kūriniai. Antikvariniai daiktai ar baldai, anksčiau giliai užkišti giliausiuose sandėliukų ar palėpių kampuose, jau šiandien sugrįžta į namų interjerą, padeda formuoti savitą stilių namuose. Antikvariniai ir senoviniai baldai savo žavesiu visų pirma pavergia aktyvius naujovių ieškotojus, kūrybingus, romantiškus žmones, kurie vertina ne tik šilumą, jaukumą, unikalumą bei kartu siekia daiktuose aukščiausios kokybės, išskirtinumo, savitos daiktų vertės.

Šiandieninis pasaulis gręžiasi į praeitį, nes jau yra persisotinęs šiuolaikinių naujovių. Nieko nebestebina, kad daugėja antikvariatų, vintažo parduotuvių, kurių siūlomas asortimentas šiuo metu – “ant bangos”. Tai gali būti apibūdinama kaip senų prisiminimų bei nostalgijos laikotarpiu.

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Ar dažnai susimąstome, ant ko vaikštome, o kartais sėdime, ant ko žaidžia ir voliojasi mūsų vaikai? Grindys, atrodo, yra elementarus dalykas, tačiau visada reikia atkreipti dėmesį į jų medžiagas ir sudėjimo būdą. Daugumoje naujų butų yra paklotos tvirtos ir patvarios laminuotos grindys iš šiuolaikiškų ir patikimų medžiagų. Laminuotos grindys yra pigesnės, nei medinės, nes paklotos naudojant laminato plokšte, kurios gaminamos iš sluoksniuotų pjuvenų – medienos „atliekų“. Laminatas paprastai turi tris sluoksnius, kurie skirti grindis padaryti itin ilgaamžiškomis. Viršutinis sluoksnis, dažnai primenantis tikrą medį savo tekstūra, yra atsparus cheminiam poveikiui, tad jį paprasta ir lengva plauti ir prižiūrėti. Vidurinysis sluoksnis yra skirtas patogiam tvirtinimui, kuriam nereikalingi jokie klijai. Specialūs grioveliai leidžia tvirtai sukabinti laminato plokštes, o esant reikalui galima pakeisti kelias plokštes kitomis. Apatinis sluoksnis yra atsparus drėgmei, sulaiko garsą ir smūgius. Po juo klojamas tik išlyginamasis sluoksnis.

Laminuotos grindys reikalauja šiokios tokios priežiūros. Paprastai parketas jos reikalauja kur kas daugiau.

Pagrindinis patarimas ką tik įrengus laminuotas grindis – pasinaudoti specialiu impregnavimo skysčiu ir gerai impregnuoti grindis. Skystis pasiskirsto vidurinio sluoksnio grioveliuose, todėl į apatinius sluoksnius nepatenka vanduo, jei kažkas netyčia išpilama arba apskritai namuose esanti drėgmė. Drėgmė – pagrindinis medžio priešas, dėl kurios medis plečiasi, pradeda pūti, o džiūdamas aižėja ir deformuojasi. Laminuotos grindys nuo tokių pavojų apsaugomos vos keliolika litų kainuojančių impregnantu.

Grindis plauti rekomenduojama su specialiomis laminuotų grindų plovimo priemonės. Į indaplovę juk nepilame paprasto indų ploviklio, o į skalbyklę nemetame ūkiško muilo gabalėlių – naudojame tik tam skirtas priemones, tad kodėl jų nepanaudojus ir grindims? Plauti reikėtų su švelniomis pašluostėmis, nes nuo grubių paviršių nukenčia apsauginis sluoksnis.

Laminuotos grindys, kad ir kokios jos būtų kokybiškos ir puikiai suklotos, turi vieną silpnybę. Jos neatsparios stumdomų baldų įbrėžimams. Ypač didelių baldų – minkštų kampų, stalų, spintų, kuriuos kartais stumdome norėdami tiesiog pakeisti aplinką. Stumdymui naudojame paprasčiausią aliejų ar lašinius, tačiau grindims yra pavojingi ir nedideli pastumdymai, prieš kuriuos liaudiškomis priemonėmis nepasirūpiname. Mažesniems baldams rekomenduojama ant kojų apačios priklijuoti nestorą veltinio gabalėlį, kuris sušvelnintų stumdymo trintį.

Nemažas laminuotų grindų priešas – baldų ratukai. Dažniausiai jie būna plastmasiniai, dėl to kieti. Stumiant sunkesnį baldą, pavyzdžiui fotelį, matosi net provėžos. Laminatui nekenkia guminiai ratukai, kuriais galima pakeisti gamyklinių baldų kojas, o jei kuriate baldus pagal užsakymą, nepamirškite apie guminius ratukus priminti savo baldininkui.

Paskutinis patarimas – jei įmanoma, naudokite kilimus ir laminatas bus tose vietose tikrai apsaugotas ir puikiai prižiūrėtas.

Parengta pagal www.solum.lt informaciją.

Populiariausi minkšti baldai

Populiariausi minkšti baldai

Kiekvienuose namuose yra bent vienas minkštas baldas. Kai kuriuose minkštų baldų būna net kiek per daug. Taip jau susiklostė Vakarų interjero tradicijos, kad žmonės daug investuoja į baldus, kurie yra skirti gulėjimui. Tai nutiko dar senovės Romos ir Graikų civilizacijos laikais, kai miesto puotos vykdavo ne sėdint prie stalų ant paprastų suolų, bet gulint specialiose minkštose banketėse-gultuose. Jau tada romėnai suprato, kad komfortas namuose turi būti. Rytų civilizacijoje tokio poreikio minkštiems baldams nėra, nors musulmoniškame pasaulyje pagalvėlės ir kilimai yra ypač dažnas interjero elementas. Vakarų civilizacija savo išradingumu gali stebinti. Minkšti baldai yra gaminami pačių įvairiausių formų ir paskirčių.

Populiariausi minkštieji baldai yra sofos. Sofa nuo lovos skiriasi tuo, kad jos minkštoji dalis yra labiau pritvirtinta prie rėmo. Lovoje keičiamas tik čiužinys, o sofa paprastai negali būti pakeista. Be to sofos būna įvairių formų ir funkcijų. Viena tokių – sėdimos vietos pavertimas gulimaja išlankstant arba ištraukiant papildomus minkštus modulius. Sofa užima nedaug vietos, tačiau esant reikalui gali virsti erdvia lova. Toks baldas ypač vertinamas mieste, kur butuose taupoma erdvė.

Kita populiariausia minkštų baldų rūšis yra minkšti kampai. Minkštas kampas yra ta pati sofa, tačiau ji gali būti statoma kampe ir susidėti iš papildomų pristatomų detalių – bankečių, pufų, pagalvėlių. Minkštieji kampai yra daugiausiai skirti erdvioms patalpoms, kampą galima išlankstyti ir naudoti ne tik sėdėjimui, bet ir gulėjimui. Be to kampuose montuojami ir papildomo funkcionalumo moduliai – staliukai, lentynėlės, net išvažiuojami barai, butelių laikikliai ir t.t. Aišku, išnaudojama ir erdvė po minkštu kampu – patalynei susidėti.

Minkšti baldai yra neįsivaizduojami be įvairiausių fotelių. Dažnai foteliai būna derinami ir su sofomis ir su minkštais kampais, kad būtų išlaikytas gyvenamojo kambario dizainas ir stilistika. Foteliai taip pat yra unikalūs baldai. Jų funkcionalumas gali būti nesunkiai išplėstas į nedidelę lovą, masažinį krėslą. Aišku, jų originalumui irgi nėra ribų.

Ne tokie populiarūs minkšti baldai yra banketės – nedidelės minkštos dažnai stačiakampio formos konstrukcijos, kurios yra kiek didesnės, nei kvadratiniai pufai. Jos kartais taip pat gali būti paverčiamos daiktų laikymo dėže, taip pat ir staliuku (apvertus minkštąją dalį). Toks universalus minkštas baldas taupo vietą, gali būti naudojamas pagal poreikį, taip pat tarnauja kaip vaiko lovelė (1 metro ilgis yra tinkamas vaikui iki 6 metų).

Minkšti baldai tarnauja ilgai, todėl reikia gerokai pasukti galvą juos renkantis – juk namus jie puoš dešimtį, o gal ir daugiau metų.