Pagal
Tag: grindys

Koks šildymo būdas padeda sutaupyti?

Koks šildymo būdas padeda sutaupyti?

Kalbant apie įvairius namų šildymo būdus, neįmanoma nepaliesti taupumo ekonomiškumo temos. Neabejotinai daugelis šeimininkų mąsto apie tai kokį šildymo būdą pasirinkti, kad namie būtų komfortiška, šiltą, bet už tai nereikėtų atiduoti paskutinių marškinių. Mūsų laikais šildymo sistemų ir įrenginių pasirinkimas yra tiesiog didžiulis ir kiekvienas variantas turi savo pranašumų ir trukumų. Vieni efektyvūs esant didesniems šalčiams, kiti labiau tinka nedidelėms patalpoms. Vienų įrengimas bus paprastesnis ir pigesnis, tačiau kitų bus pigesnis eksploatavimas.

Privačių namų šeimininkai vis dar dažniausiai renkasi įvairius katilus, kurie padeda šildyti tiek orą tiek ir vandenį. Neabejotinai efektyviausias sprendimas yra dujų katilai, tačiau tik tuo atveju, jei namas yra pajungtas prie centrinio dujotiekio. Tokio šildymo būdo alternatyva – kietojo kuro katilai. Jų kūrenimui gali būti naudojami pačios įvairiausios kuro rūšys, nuo įprastų malkų, iki palečių ir granulių. Tokie sprendimai nėra labai brangūs, tačiau prie šaltesnių orų, išlaidos kurui gali būti pakankamai jaučiamos.

Dar vienas šildymo būdas – elektrą naudojantys prietaisai. Tačiau jei namuose yra elektrinis katilas ar elektrinės šildomos grindys, kaina, susijusi su įrengimu tikrai nebus mažiausia. Ne to tokiu šildymo būdu, geriausiai rūpinti dar statybų metu. Tačiau, tinkamai viską paruošus, galima užtikrinti ganėtinai malonias gyvenimo sąlygas. Elektra šildomos grindys, pakankamai greitai leidžia pasiekti norimą temperatūrą ir tokiose namuose galima drąsiai vaikščioti basomis net ir per didžiausius šalčius. Žinoma visada galima papildyti turimas sistemas šildymo siurbliais, tokiu atveju galima užtikrinti dar didesnį efektyvumą ir nebijoti, kad atėjusi žiema ištuštins kišenes. Šilumos siurbliai padeda palaikyti namuose tinkamą temperatūrą ir mažinti pagrindinių šilumos šaltinių eksploatavimo išlaidas, taip leidžiant taupyti.

Plytelės – svarbi interjero detalė

Plytelės – svarbi interjero detalė

plytelės

Negalima paneigti, kad tinkamai pritaikytos tobulai derančios plytelių spalvos ir jų raštai interjere gali suteikti gyvybingumo, žaismingumo ir estetikos. Tiek grindų, tiek sienų plytelėmis galima sukurti puikią atmosferą, netgi nuotaiką.

Plytelių pasirinkimas yra labai platus, o jų įvairovė ir naujos tendencijos nuolat kinta. Todėl nereikėtų labai galvoti, kas šiuo metu yra naujausia ar madingiausia. Reikia žiūrėti, kas labiausiai derės interjere. Jau daugelį metų šioje srityje besisukantys unideco.lt atstovai sako, kad viskas, kas šiuo metu yra rinkoje, yra madinga. Tiesiog kaip sakoma, skonis draugų neturi. Kam gražu viena, tas kitam gali atrodyti visai nepriimtina. Taip yra todėl, kad kiekvienas dėlioja savo namų mozaiką ir tai labai individualu.

Plytelių, skirtų sienoms, nereikėtų rinktis grindims, nors ir kaip jos jums tiktų. Sienų plytelės yra žymiai pažeidžiamesnės ir trapesnės, nei grindų. Sienų plytelės gali būti naudojamos ir kaip dekoras, ir kaip praktinis sprendimas. Sienų plytelės dažniausiai klijuojamos virtuvėje, vonios patalpoje, taip pat gali būti naudojamos kaip dekoras ar židiniui. Atitinkamai pasitarus su profesionalu, plytelių pagalba galima net vizualiai praplėsti erdves.

Grindų plytelės gali tapti puikia interjero detale net ir sienoms. Grindų plyteles dėl jų ilgaamžiškumo ir praktiškumo daugelis kloja ne tik vonios, prieškambario ar virtuvės patalpoje. Jas labai dažnai renkasi ir svetainėje. Jeigu namuose sumontuotas grindinis šildymas, plytelės yra puikus sprendimas, nes jos geriausiai praleidžia šilumą.

Dar labai svarbu įvertinti ir plytelių spalvą. Kaip žinia, ant labai tamsių plytelių labai matosi visi nešvarumai, dulkės. Blizgios ir tamsios plytelės, ypatingai vonios kambaryje, gali tapti nuolatiniu galvos skausmu. Ant jų matysis kiekvienas vandens lašelis. Todėl geriausia rinktis vidutinio tono bei su raštais plyteles.

 

 

 

Kaip išsirinkti geriausią grindų dangą?

Kaip išsirinkti geriausią grindų dangą?

grindys

Gerai parinkta grindų danga yra pirmas žingsnis link gražaus, patogaus ir funkcionalaus namų interjero. Tačiau rinkoje yra labai didelis šių prekių asortimentas, kuris gali gerokai apsunkinti pasirinkimą. Tačiau kiekviena danga turi savų privalumų ir trūkumų, kurie neretai ir padeda apsistoti ties pačiu tinkamiausiu variantu. Štai keli faktai apie rinkoje populiariausias grindų dangas, kurie galimai padės renkantis geriausią.

Iš esmės visas dangas galima padalinti į tris pagrindines grupes: medines, elastingas ir keramikines arba akmenines.  Medinės grindys, prie kurių priskiriamos tokios populiarios dangos kaip: medinis parketas, parketlentės ir laminatas. Šio tipo grindys patinka tiems, kas nori sukurti namie šiltesnę ir jaukesnę atmosferą. Medžio masyvo grindys yra labai klasikinis pasirinkimas išsiskiriantis savo ilgaamžiškumu. Vertinantys natūralumą ir galintys leisti sau šią dangą tikrai turės galimybę įvertinti jos kokybę. Panašias savybes turi ir parketlentės, tačiau jų tarnavimo laikas dažniausiai būna kiek trumpesnis. Pigiausias ir populiariausias pasirinkimas šioje kategorijoje yra laminatas. Dar vienas esminis šios dangos privalumas – tai labai didelė dizainų įvairovė. Kokybiška laminuota grindų danga yra pakankamai atspari išoriniams poveikiams, tačiau skirtingai nei natūralios medinės grindys, jos nėra tokios šiltos ir neizoliuoja garso.

Elastingųjų grindų dangų kategorijoje dažniausiai sutinkamos yra įvairūs linoleumai, pagaminti iš vinilo arba PVC (polivinilchlorido). Tai yra vienas ekonomiškiausių variantų, pasižymintis plačia spalvų ir dizainų gama. Visgi dėl nepakankamo atsparumo išoriniams poveikiams, ja teks kiek dažniau keisti. Paskutinėje grupėje, kaip suprantama iš pavadinimo sutinkamos keramikinės ir akmens masės plytelės. Abi šios dangos yra ganėtinai ilgaamžės ir gerai atlaiko drėgmę ir temperatūros pokyčius, be to, jų egzistuoja daugybė įvairių spalvų ir dizainų, tad nebus sunku jas priderinti prie bet kokio interjero. Norėdami daugiau sužinoti apie įvairias grindų dangas ir pasikonsultuoti dėl jų pasirinkimo, apsilankykite svetainėje unideco.lt ir raskite atsakymus į sau rūpimus klausimus.

Ąžuolinės grindys – tai, ko reikia norintiems jaukumo

Ąžuolinės grindys – tai, ko reikia norintiems jaukumo

Apie ąžuolo medieną sklando daug teigiamų atsiliepimų. Dėmesys į ąžuolą krypsta statant ar remontuojant būstą.

Ąžuolinės grindys yra tai, ką galima apibūdinti kaip prabangos, natūralumo ir komforto sąveiką. Ir ne bet kokią, o labai harmoningą. Be to, grožis suderinamas su funkcionalumu. Tokiu, kuris nėra trumpalaikis, mat grindys iš minėtos rūšies medienos tarnauja tikrai netrumpai.

grindys

Gamta ir būstas

Visi mes norime, kad namas, kuriame gyvename, būtų tvirtas, apsaugotų nuo aplinkos negandų, triukšmo, kad suteiktų privatumo jausmą ir leistų patogiai pailsėti, pabūti su šeima, užsiimti mėgstama veikla. Trumpai tariant, norime, kad būstas patenkintų poreikius ir veiktų tarsi skydas. Pro kokius nors tarpus augančios žolės ar pro stogą varvantis lietus primintų absurdo komediją. Tad lyg ir galėtume daryti išvadą, kad būstas ir natūralūs gamtos reiškiniai – priešpriešos, kurios visiškai nedera kartu. Tačiau… ąžuolinės grindys dvelkia natūralumu ir yra itin mėgstamos. Vadinasi, gamta ir būstas nėra tokios tolimos sąvokos?

Tai beveik filosofinė tema. Galima prieiti prie tokių svarstymų kaip komforto paieškos, žmogaus ir gamtos ryšys ir t. t. Ką iš visų svarstymų suvokiame? Ogi ta, kad statant ar remontuojant namą nesistengiama atsiriboti nuo gamtos, tik trokštama saugios aplinkos. Ir ąžuolinės grindys įrašomos į prioritetų sąrašą.

Būstas ir kiemas

Apie tai, kad nuo gamtos neatsiribojama, liudija ir kiemas. Jame auga žolė, gėlės, keletas dekoratyvinių krūmų. Galbūt turite kur pasodinti kelias lysves daržovių, įsirengti šiltnamį. O juk kiekvienas augalas – tai dalelė gamtos.

Formuotume teiginį, jog svarbu, kad gamta būtų nesunkiai pasiekiama, bet gyvenimo sąlygos džiugintų patogumu ir saugumu. O šitokią sąveika užtikrina namas ir jame esantis kiemas. Ir vis dėlto net ir būsto viduje tam tikros gamtos apraiškos yra puikiai vertinamos. Kalbame ne tik apie gėles vazonuose. Būtent ąžuolinės grindys tampa „cinkeliu“, neleidžiančiu interjerui nublankti.

Kasdienybė neprivalo būti blanki

Kasdienybė neretai siejama su tuo, kas monotoniška, gal net niūru. Visgi kasdienybė neprivalo būti negatyvi. Na, o kai kurie interjero sprendimai suteikia palankias sąlygas optimizmui. Norite jaukumo ir optimizmo? Tuomet ąžuolinės grindys puikiai tiktų kaip pasirinkimas Nr. 1. Kodėl? Jos gražios, ilgaamžės, skirtos tiems, kurie ieško, kaip namie atrasti jaukumą.

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Laminuotos grindys – kaip jas prižiūrėti?

Ar dažnai susimąstome, ant ko vaikštome, o kartais sėdime, ant ko žaidžia ir voliojasi mūsų vaikai? Grindys, atrodo, yra elementarus dalykas, tačiau visada reikia atkreipti dėmesį į jų medžiagas ir sudėjimo būdą. Daugumoje naujų butų yra paklotos tvirtos ir patvarios laminuotos grindys iš šiuolaikiškų ir patikimų medžiagų. Laminuotos grindys yra pigesnės, nei medinės, nes paklotos naudojant laminato plokšte, kurios gaminamos iš sluoksniuotų pjuvenų – medienos „atliekų“. Laminatas paprastai turi tris sluoksnius, kurie skirti grindis padaryti itin ilgaamžiškomis. Viršutinis sluoksnis, dažnai primenantis tikrą medį savo tekstūra, yra atsparus cheminiam poveikiui, tad jį paprasta ir lengva plauti ir prižiūrėti. Vidurinysis sluoksnis yra skirtas patogiam tvirtinimui, kuriam nereikalingi jokie klijai. Specialūs grioveliai leidžia tvirtai sukabinti laminato plokštes, o esant reikalui galima pakeisti kelias plokštes kitomis. Apatinis sluoksnis yra atsparus drėgmei, sulaiko garsą ir smūgius. Po juo klojamas tik išlyginamasis sluoksnis.

Laminuotos grindys reikalauja šiokios tokios priežiūros. Paprastai parketas jos reikalauja kur kas daugiau.

Pagrindinis patarimas ką tik įrengus laminuotas grindis – pasinaudoti specialiu impregnavimo skysčiu ir gerai impregnuoti grindis. Skystis pasiskirsto vidurinio sluoksnio grioveliuose, todėl į apatinius sluoksnius nepatenka vanduo, jei kažkas netyčia išpilama arba apskritai namuose esanti drėgmė. Drėgmė – pagrindinis medžio priešas, dėl kurios medis plečiasi, pradeda pūti, o džiūdamas aižėja ir deformuojasi. Laminuotos grindys nuo tokių pavojų apsaugomos vos keliolika litų kainuojančių impregnantu.

Grindis plauti rekomenduojama su specialiomis laminuotų grindų plovimo priemonės. Į indaplovę juk nepilame paprasto indų ploviklio, o į skalbyklę nemetame ūkiško muilo gabalėlių – naudojame tik tam skirtas priemones, tad kodėl jų nepanaudojus ir grindims? Plauti reikėtų su švelniomis pašluostėmis, nes nuo grubių paviršių nukenčia apsauginis sluoksnis.

Laminuotos grindys, kad ir kokios jos būtų kokybiškos ir puikiai suklotos, turi vieną silpnybę. Jos neatsparios stumdomų baldų įbrėžimams. Ypač didelių baldų – minkštų kampų, stalų, spintų, kuriuos kartais stumdome norėdami tiesiog pakeisti aplinką. Stumdymui naudojame paprasčiausią aliejų ar lašinius, tačiau grindims yra pavojingi ir nedideli pastumdymai, prieš kuriuos liaudiškomis priemonėmis nepasirūpiname. Mažesniems baldams rekomenduojama ant kojų apačios priklijuoti nestorą veltinio gabalėlį, kuris sušvelnintų stumdymo trintį.

Nemažas laminuotų grindų priešas – baldų ratukai. Dažniausiai jie būna plastmasiniai, dėl to kieti. Stumiant sunkesnį baldą, pavyzdžiui fotelį, matosi net provėžos. Laminatui nekenkia guminiai ratukai, kuriais galima pakeisti gamyklinių baldų kojas, o jei kuriate baldus pagal užsakymą, nepamirškite apie guminius ratukus priminti savo baldininkui.

Paskutinis patarimas – jei įmanoma, naudokite kilimus ir laminatas bus tose vietose tikrai apsaugotas ir puikiai prižiūrėtas.

Parengta pagal www.solum.lt informaciją.