Pagal
Žyma: gėlės

Kada persodinti kambarines gėles?

Kada persodinti kambarines gėles?

gėlės

Kambarinės gėlės džiugina akį ir puošia namus. Tačiau, kad ši namų puošmena nenunyktų ir „nesusirgtų“, būtina sudaryti tinkamas sąlygas suvešėti. Kambarinių augalų persodinimas – vienas iš būdų užtikrinti jų ilgaamžiškumą.

Daugelis mano, kad kambarinius augalus būtina persodinti kasmet, tačiau tai nėra tiesa. Labai svarbu domėtis savo gėlių auginimo ypatybėmis ir sekti persodinimo kalendorių.

Taip pat gerai apžiūrėkite vazoną ir patį augalą. Jeigu jis kone iššoka iš vazono, šaknys lipa į viršų ir, apskritai, matosi, kad augalui vazone gana ankšta, reiškia metas griebtis darbo – persodinimo. Jei nieko panašaus nepastebite, vazonas vis dar pakankamai erdvus, o augalas atrodo gražiai ir sveikai, persodinimą ramiai galite atidėti kitam pavasariui.

Beje, susizgribti vertėtų, jei nepamenate, kada paskutinį kartą keitėte substratą vazone. Apie persodinimo būtinybę ir vietos trūkumą gali signalizuoti gelstantys ir nykstantys augalo lapai. Tad nedelsdami paskubėkite jam į pagalbą.

Kada geriausia persodinti?

Įprastai augalus rekomenduojama persodinti pavasarį – kovo ar balandžio mėn. Tačiau rūgščiamėgius (azalijas, kamelijas) galima persodinti vasarą, svogūninius – pasibaigus ramybės periodui, o sukulentus – žiemos pradžioje.

Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet augalą būtina „perkraustyti“ nelaukiant palankiausio persodinimo laiko. Augalus būtina persodinti, jei:

  • Vazonas, kuriame auga augalas, yra per ankštas, šaknys užpildę vazoną iki pat kraštų;
  • Augalas prastai auga, lapai negražiai atrodo, džiūsta ar vysta;
  • Augalas senas, o jo kerą būtina atnaujinti ar išskirstyti;
  • Žemės paviršius pasidengęs apnašomis ar sklinda nemalonus kvapas;
  • Substratas sukietėjęs, praradęs purumą;
  • Taip pat augalus bet kada galima persodinti į didesnį vazoną, jei nėra pažeidžiamos jų šaknys.

Kai kambarinis augalas stipriai paauga ir atrodo taip, tarsi veržtųsi iš vazonėlio į laisvę, jam pakaks tik perkėlimo į kitą vazoną, nejudinant dirvožemio.

 

Greitas ir patogus gėlių pristatymas

Greitas ir patogus gėlių pristatymas

Užsisakyti gėlių gali būti palanku iš tiesų dažnose situacijose: gėlių pristatymas praverčia tada, kuomet norima nustebinti gana toli gyvenantį asmenį, ar tuomet, kada nėra laiko nuvykti į gėlių parduotuvę. Šiandien vis daugiau darbų galima atlikti internetu, ir įvairios galimybės iš tiesų gali palengvinti kasdienybę, taigi, ir tuomet, jei norite nudžiuginti brangų asmenį, gėlės į namus gali būti palankia pasirinkimo galimybe.

Rinkitės bendrovę, pristatančią gėles tam tikrame mieste

Įmonių, kurios siūlo pristatyti gėles, rasite ne taip ir mažai, tad visada bus galima nuspręsti, kokia įmonė galėtų būti pačia palankiausia. Kadangi naudojantis internetine paieška bus galima iš tiesų labai greitai atrasti tokių bendrovių, kurios siūlo jus dominančias paslaugas, visada galėsite pasirinkti tokias įmones, kurios geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Galima pasidomėti, kokias įmones galėtų rekomenduoti klientai – internetinėje erdvėje visada bus galima rasti gana nemažai atsiliepimų, tad tai galės padėti paprasčiau nuspręsti, kokios pasirinkimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis. Įvertinkite, ar yra siūlomas gėlių pristatymas tam tikrame mieste – bendrovės paprastai siūlo pristatymą didžiuosiuose miestuose, tačiau taip pat galima rasti paslaugos tiekėjų ir kitose gyvenvietėse.

Pateikite savo užsakymą

Užsisakyti gėlių bus galima iš tiesų labai greitai – tereikia pasirinkti gėles, kurias norėtumėte užsisakyti, ir susisiekti su pasirinktu paslaugos tiekėju. Taip pat visada yra galimybė atsiųsti norimos puokštės nuotrauką, ir tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad puokštė atrodys būtent taip, kaip ir tikitės. Pateikti savo užsakymą galėsite susisiekę elektroniniu paštu arba telefonu – visada galite rinktis jums patogiausią būdą. Jei gėlės turės būti pristatomos tam tikrą konkrečią datą – šv. Valentino ar Motinos dienos proga, rekomenduojama gėles užsisakyti iš anksto, nes tokiomis dienomis gėlių pristatymas tampa labai populiarus. Jei sveikinsite brangų žmogų su gimtadieniu ar su kita individualia švente, tokiu atveju užsakymą galėsite pateikti  prieš vieną dieną ar net tą pačią dieną – visada verta atsižvelgti į tai, kokias gėlių pristatymo sąlygas yra numatę pasaugos tiekėjai.

Gėles pristatančios bendrovės visada rūpinasi, kad klientai liktų patenkinti, tad tuo atveju, jei jums kiltų tam tikrų neaiškumų, paprasčiausiai susisiekite nurodytais kontaktais, ir jums bus atsakyta į visus rūpimus klausimus. Kiekvienoje situacijoje, kada norima nustebinti brangų žmogų, gėlių pristatymas gali būti puikia pasirinkimo galimybe, kuria pasinaudoti bus iš tiesų labai palanku.

Kaip žmonai dovanoti gėles

Kaip žmonai dovanoti gėles

Visų žmonų svajonė – jas mylintys ir gerbiantys vyrai. Apklausus, kaip ta meilė ir pagarba turėtų būti išreikšta, vienas iš būdų, kuris yra gana dažnai minimas, yra gėlės ir dėmesys.

Taigi gėlės ir dėmesys. Dėl dėmesio tai viskas aišku – komplimentai, prisilietimai ir pats sunkiausias momentas – pastabumas (nors imk ir jos šukuoseną fotografuok kas dieną, kad vakare galėtum vietoj „labas, brangioji“ pasakyti „o, tu pasikeitei šukuoseną! Atrodai pritrenkiamai!”). Štai su gėlėmis jau sunkiau.

Visų pirma, gėles reikia mokėti dovanoti. Jei kas mėnesį pirmąjį mėnesio penktadienį pradėsite į namus tempti raudonas rožes ir vyno butelius, po pusmečio galite pajausti, kad rožės, kaip ir rykštės, skaudžiai kerta… Rutina moteris žudo, o dėl laiko stokos vyrai tą retina padaro vos ne įpročiu. Taigi, reikia šiek tiek gudrumo ir sumanumo, kad gėlės kas kartą suteiktų daug džiaugsmo.

Pagrindinis gėlių dovanojimo principas yra romantika, netikėtumas ir originalumas. Puokštė raudonų rožių busoriginali pirmą kartą. Antrą kartą ji pagalvos, kad kitokių gėlių nebuvo, trečią kartą – kad jos vyrelis kitokių tiesiog nepažįsta, ketvirtą kartą – kad pamiršo, kokias dovanojo pries tai, o penktą kartą – kad tikriausiai tyčiojasi, nes meilužei dovanoja gražesnes gėles… Visa tai baigsis buitiniu konfliktu, kurio pasekoje naktis bus praleista ne romantiškai, o ant sofos ar pripučiamo čiužinio, o kitą dieną teks pirkti tikrai unikalią ir diiiidelę atsiprašymo puokštę.

Kiekvieną kartą rinkitės vis skirtingas puokštes ir kompozicijas. Būtinai rinkitės iš daugybės (tai galite padaryti internetu), nes tik su sumaišytu protu nupirksite kažką nepaprasto, o jau tada nori nenori reikės pereiti prie plano B, kuris turėtų kompensuoti nenusisekusį pirkinį – įspūdingos įteikimo ceremonijos.

Originalus ir kūrybiškas įteikimas bus toks pat džiaugsmingas, kaip ir piršlybos. Jei pasipiršote neįspūdingai, puokštė, įteikta kylant saulei ant kalvos ar prie jūros atkasta iš po smėlio (aišku, suvyniota kelis kartus į apsauginį popierių), turėtų bent iš dalies kompensuoti tas nebrendyliškas pastangas. Tereikia tik pasistengti nustebinti, sužavėti iš naujo, gal truputį šokiruoti, būtinai prajuokinti. Taip ir puokštė bus įspūdinga, ir įteikimas – netradiciškas. Aišku, po to gali eiti romantiškas pasimatymas, kuris turėtų baigtis… Na, čia jau nebe mano reikalas. „Puokštės originalumas tiesiogiai proporcingas gimstamumo didinimui“ – pasakytų fizikos mokytojas… Devyniais atvejais iš dešimties jis būtų visiškai teisus.