Pagal
Tag: garso kolonėlės

Kaip pasirinkti tinkamiausią garso aparatūros sistemą savo namams

Kaip pasirinkti tinkamiausią garso aparatūros sistemą savo namams

Į laimingų ir jaukių namų sąvoką įeina daugybė skirtingų aspektų, tačiau vienas iš svarbiausių yra reguliarus bendravimas ir laiko leidimas su savo šeima. O kadangi šiais laikais tarpusavio ryšio stiprinimas šeimose tampa vis mažiau praktikuojamas, būtina pagalvoti apie šiuolaikiškus sprendimus, kurie galėtų padėti visą tai pasiekti gerokai paprasčiau – ir be jokių ypatingų pastangų.

Taigi, viena iš dažniausių priežasčių, kodėl šeimos nariai nusprendžia praleisti laiką drauge, būna pramogos. Todėl labai aktualu ir svarbu pasirūpinti patikima ir kokybiškai veikiančia pramogoms skirta sistema. O jei jūs savo namuose dar nesate pasirūpinę tinkama garso aparatūra ir namų kino sistema, pats metas tai padaryti.

Koks yra jūsų pagrindinis tikslas?

Suprantama, kad jūs norite, jog jūsų namuose būtų girdimas aukštos kokybės garsas. Tačiau, koks iš tikrųjų yra jūsų pagrindinis tikslas? Kokią įrangą jūs naudosite savo namuose? Turite suprasti, kad garso kolonėlės nėra tie įrenginiai, kurie būtų universalūs ir visuomet atitiktų kiekvieno vartotojo poreikius.

Jei jūs galvojate apie „lengvos“ ir ramios muzikos klausymą, pora nedidelių kolonėlių jums gali tikti kuo puikiausiai. Tačiau jei jūs norite būti tinkamai pasiruošę didesnėms šventėms, reguliariems susibūrimams jūsų namuose ar siekiate ypatingos kino filmų ir serialų žiūrėjimo patirties, tuomet savo namams turėtumėte ieškoti kompleksinės garso aparatūros.

Namų arba kambario plotas

Siekiant užtikrinti optimalų garsą taip pat yra labai svarbu atsižvelgti ir į erdvę, kurioje bus statoma garso sistema. Jums iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kambario plotas turėtų būti tapatus kolonėlių dydžiui. Ir nors tai kai kuriais atvejais gali būti tiesa, taip būna anaiptol ne visuomet.

Pavyzdžiui, dažnai dideliuose kambariuose yra matomos didelės kolonėlės, tačiau jei tokiame kambaryje bus daugybė sienų ir mažai praėjimų, garsas gali būti pakankamai prastas. Be to, tokiu atveju gali atsirasti ir bildėjimas lubose. Tuo tarpu, labai didelėje erdvėje mažos kolonėlės gali būti pernelyg silpnos ir tapti bevertėmis. Todėl svarbu atsižvelgti tiek į garso aparatūros galingumą, tiek ir į kambario plotą bei jo išplanavimą.

Pagalvokite apie savo muzikinį skonį

Muzikos klausymas naudojant aukštos kokybės garso kolonėles paverčia visą tai labai atpalaiduojančiu laiko praleidimo būdu. Tuomet galima labai aiškiai girdėti tiek dainos žodžius, tiek ir tikrąjį dainos skambesį.

Tačiau, deja, bet ne kiekvieno žanro muzika per skirtingo tipo kolonėlės skamba vienodai. Pavyzdžiui, jei jūs mėgstate akustinę muziką, žemų dažnių stiprintuvas greičiausiai nebus tinkamas pasirinkimas, kadangi dažniausiai tokia įranga skleidžia dažnius, kurie yra žemiau 80 Hz. Tuo tarpu žmogaus balsas dažniausiai yra virš 100 Hz, o žemiausia gitaros nata paprastai siekia 80 Hz. Taigi, visuomet pagalvokite ir apie savo muzikinį skonį, jei nenorite prašauti pro šalį.

Pagalvokite apie erdvinio garso sistemą

Vienas populiariausių pasirinkimų šiomis dienomis yra erdvinio garso sistemos, kuomet žmonės savo turimą garso aparatūros sistemą išdėlioja skirtingose kambario vietose. Tokio pasirinkimo atveju garsas skamba kur kas realistiškiau – ypač, kai yra žiūrimas kino filmas, stebimos sporto varžybos ar žaidžiami kompiuteriniai žaidimai. Erdvinio garso sistemos dėka kiekviena scena gali atrodyti gerokai labiau įtikinanti, kadangi garsas sklinda iš skirtingų kambario vietų.

Žodis pabaigai

Taigi, nepaisant to, ar jūs ieškote garso aparatūros kino filmų žiūrėjimui ar ieškote sprendimo muzikos klausymui, geriausia ieškoti kokybiškos ir šiuolaikinius standartus atitinkančios aparatūros, kuri atitiktų visus jūsų individualius poreikius.

Daugiau informacijos apie garso aparatūros namams pasirinkimą rasite šiame portale.

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Visi turime savo aistrų, kai kuriems tai yra muzika. Ir geriausia, kai ji skamba kuo garsiau ir kokybiškiau. Garso kolonėlės – įrankis, padedantis tai užtikrinti. Techninis pastarųjų veikimas pagrįstas garsiakalbio mechanizmo gebėjimu konvertuoti elektroninį signalą į garsą, kuris ir pasiekia mūsų ausį. Pastarosios atsiduria ir ne tokių užkietėjusių melomanų pirkinių sąraše – kiekvienas iš mūsų kartais norime tiesiog atsipalaiduoti su mėgstama daina ar, žiūrėdami filmą, garso efektų dėka pasijusti tarsi kino teatre.

Garso kolonėlės, priklausomai nuo pastarųjų kokybės, prekinio ženklo bei kitų parametrų, neretai yra gana solidi finansinė investicija (net ir mokant keletą eurų, nesinori šiuos išleisti veltui), tad pirkinys turi būti gerai apgalvotas.

  • Žemų ar aukštų dažnių?

Vienas iš galimų garso kolonėlių klasifikavimas – žemų bei aukštų dažnių garsiakalbiai. Žemų dažnių garsiakalbiai geriausiai atkuria bosą, vyrišką bokalą, būgnus ir kitą, o aukšto – skamba švariai ir skaidriai, išryškindami varpelio, smuiko bei kitus garsus. Šio tipo kolonėlės rinkoje yra populiariausios, tačiau taip pat siūlomos ir profesionalesnės, atkuriančios visus garsus ar didesnį jų spektrą (trijų dalių, daugiau nei trijų, pilnos apimties).

  • Laidinės ar bevielės?

Šios garso kolonėlės skiriasi ne tik kaina, bet ir mobilumu. Jei savo būste atradote jaukią vietą šiam prietaisui (tai gali tapti patraukliu interjero akcentu) ir neketinate šios niekur transportuoti, galite įsigyti ir laidines, tačiau jei neatmetate galimybės, jog pastarosios lydės į sodybą, draugų namus ar prie ežero, protingesnis sprendimas būtų bevielės.

  • Kokio dydžio patalpoje gyvenate?

Patalpų, kuriose visą laiką arba dažniausiai bus laikomas šis prietaisas, dydis lemia kolonėlių pasirinkimą. Jei erdvės mažai, rinkitės kompaktiškesnes kolonėles, jei patalpos erdvios ir didelės – galingesnes bei didesnių gabaritų.

  • Nepamirškite šiuolaikinių technologijų.

Šiuolaikinės garso kolonėlės gerokai skiriasi nuo tėvų ar mūsų pačių pirmų įsigytų, kurios galėdavo būti prijungtos prie muzikinio centro ar, geriausiu atveju, kompiuterio. Šiandieniniai prietaisai Bluetooth ir WiFi pagalba gali būti prijungiami prie visų įrenginių – planšetės, išmaniojo telefono ir kita.