Pagal
Žyma: dizainas

Namų interjero stiliai

Namų interjero stiliai

Baldai atsirado tikriausiai beveik kartu su žmogumi – kai jam gimė noras turėti namus ar bent laikiną pastogę. Juk net klajokliai turėjo primityvius baldus. O Asirijoje, Senovės Egipte, Graikijoje, Romos imperijoje jie minimi ir valstybiniuose dokumentuose. Dar prieš gera šimtmetį baldų gamyba užsiimdavo šeimos vyrai – darydavo juos daugiausia iš medžio. Šiandien jie gaminami iš įvairių medžiagų: medžio, plastiko, metalo ir kt., o kai yra tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, kiekvienas gali rinkti iš milžiniškos pasiūlos ir derinti juos prie mėgstamo interjero.

Kad tinkamai pasirūpintumėte kokybiška baldų gamyba ir jūsų namai iš tiesų taptų jaukia tvirtove, šiame straipsnyje bus pateikta kokie baldai prie kokio interjero tinka.

Modernus minimalistinis stilius pasižymi ypač tiksliomis formomis, čia nieko nėra per daug. Nerasite aksesuarų  ar perkrauto fono įspūdžio. Šio tipo interjero baldai yra paprasti, nuobodokų spalvų, šviesūs, tikslių geometrinių formų – kvadratiniai, stačiakampiai, apvalūs. Paviršiai yra švarūs, be jokių dekoracijų ar detalių. Pats pavadinimas – minimalistinis stilius – iliustruoja šio dizaino pagrindines savybes.

Klasikinis stilius – tai  rafinuotas, išplėtotas, turintis ypač daug detalių. Jos matomos  įvairiuose aksesuaruose ir balduose. Pastarieji kurie turi raižytas ar inkrustuotas detales. Dažnai puošiami gėlių, daržovių raižiniais, populiariomis scenomis, įvairiomis permatomomis legendomis. Klasikinio stiliaus baldai neretai būna antikvarinės vertybės arba jų kopijos.

Grubiojo stiliaus struktūra yra grubi. Baldai masyvūs, turi daug neapdorotų medinių, akmeninių detalių. Šis stilius dažniausiai naudojamas kalnuotose vietovėse esančiuose atostogų nameliuose, kaimuose.

Klasikinis interpretuotas stilius yra elegantiškas ir rafinuotas tradicijų ir novacijų mišinys. Čia klasikinės detalės perteikiamos naujai. Formos išsaugo senąją struktūrą ar jos dalis ir persipina su šiuolaikiniais elementais. Apdailos dalys yra dažytos ir lakuotos, pritaikant skirtingas naujoviškas spalvas, auksinius ir sidabrinius paviršius, kurie puošiami patina arba šilkografija.

Retro stilius – tai namuose atkurtas 1950-ųjų–1970-ųjų metų interjeras, kur naujoviškos formos vis dar turi šiek tiek senoviškumo. Pastaruoju metu šio stiliaus detalės vis labiau populiarėja. Retro laikotarpiu baldų gamyba pasižymėjo žaismingumu, linksma struktūra, įmantrių formą, spalvų žaismu, grafika. Tai randama kiekviename namų plotelyje.

Maveriko stilius – viena iš modernaus interjero dizaino rūšių. Tai originalūs, neįprasti, netradiciniai namai, sukurti išradingai nesilaikant jokių taisyklių. Baldų ir kitų akcentų struktūra gali būti gaunama jungiant skirtingas medžiagas prie jau esamo įprasto daikto, dubliuojant sluoksnius, keičiant apimtis. Šis stilius visus kitus pralenkia savo ekscentriškumu.

Šiuolaikinis stilius yra modernus, išlaikantis subalansuotas, šiltas, šviesias, dažniausiai pastelines spalvas. Aplinka neatrodo ypatingai nauja ir moderni. Apdailai dažnai naudojama medžio fanera, medienos durys su dailiais rėmais. Čia mėgstama pasitelkti ir šiek tiek išradingesnį stilių, pasirenkant oda aptrauktas detalės, taip pat formuojant šiuolaikiško namo interjerą naudojamos tekstilinės medžiagos, velvetas, pliušas. Grindų danga renkamasi medinė, vinilo, arba vientisa kiliminė.  Populiarūs ir pavieniai nedideli kilimai, funkcinių zonų atskyrimui, ryškūs akcentai

Aukštųjų technologijų (hightech) stilius yra naujas ir modernus.  Jame labai didelis dėmesys skiriamas baldams – kiekviena detalė yra ne atsitiktinė, o būtina tam tikrai struktūrai palaikyti. Sraigtai, kniedės, ratai, grubi metalo apdaila, lempos – tai pagrindiniai šio stiliaus atributai. Naudojamos apdailos medžiagos dažniausiai yra iš metalo, stiklo, plastiko su mažomis medienos proporcijomis, kai kurie akcentai apmušti oda. Dažniausiai naudojamos klasikinės – pilka, balta, juoda – spalvos. Šiame stiliuje negalima naudoti baldinės klasikos: indaujų, drabužinių ir pan. Šių baldų gamyba turėtų užsiimti minimalistas – baldai turi būti paprastų formų ir konstrukcijų, be jokių papuošimų. Spintelės ar komodos, jei jos tikrai būtinos, turėtų būti pagamintos iš metalo ar plastiko. Tinka stikliniai stelažai, metaliniai vamzdeliai ir visa, kas padeda sukurti oro iliuziją. Itin rekomenduojamos plastikinės kėdės su spalvotomis sėdimosiomis vietomis. Esant galimybei rinkitės kuo mobilesnius baldus.

Elegantiškas kaimiškas stilius  – tai baldų dizainas, paveiktas anglų, prancūzų, italų ar skandinavų gryno klasikinio stiliaus. Baldų apdaila yra šviesių pastelinių spalvų, tradicinių formų, neperkrauta detalių.

Įvairiausių interjero stilių yra daugybė ir jų vis daugėja, tačiau čia pateikti pagrindiniai ir dažniausiai pasirenkami. Svarbu pasirinkti tai, kas miela ir artima. Juk namai turi būti tokie, kad visada ten norėtųsi grįžti. Taigi, kurdami savo namu interjerą nesivaržydami diskutuokite su baldų gamyba ir apdaila užsiimančiais žmonėmis ir aktyviai dalyvaukite kūrybos procese.

 

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Ką padovanoti unikaliai asmenybei, menininkui, išskirtinį stilių mėgstančiam draugui, kurio namuose kaupiami antikvariniai daiktai, dominuoja tik antikvariniai ir senoviniai baldai? Matyt, tokiu atveju teks klaidžioti po internetą ir skirti keletą valandų unikalaus daikto – dovanos radimui arba tiesiogiai vykti į antikvariatą ir ten rasti dar vieną eksponatą jo kolekcijai ar namų puošmeną. Visi žavimės unikaliomis interjero detalėmis, močiutės, prosenelio ar dar senesnius laikus menančiomis smulkmenomis, turinčiomis savas istorijas. Dovanojami antikvariniai daiktai gali nesunkiai pradžiugti jūsų draugą ar pažįstamą, ypač jei jis kolekcionuoja senovinius suvenyrus.

Vintažas arba kitaip iš praeities sugrįžusi mada, tiek drabužiai, aksesuarai ar interjero detalės, sukurtos XX-ajame amžiuje ir atgijusiomis šių laikų gyvenime kasdien vis labiau populiarėja. Vintažo drabužių bei aksesuarų galima rasti sendaikčių turguose, dėvėtų rūbų parduotuvėse, specializuotose, vis dažniau lankytojams duris atveriančiose naujose vintažo krautuvėlėse bei boutique arba tiesiog mamos ar močiutės spintose. Spaudoje bei televizijoje plačiai minima vintažo sąvoka mena ne tik tai, kas sena, bet tai turi būti kartu ir kokybiška, ir originalu, ir stilinga. Antikvarinių ir senovinių baldų galima rasti senelių namuose ar darant vasaros ekskursiją po Lietuvos kaimelius ir renkant apie tai informaciją. Tai – puiki idėja, kaip nebrangiai, tačiau kartu ir pramogaujant susirasti unikalių baldų savo būstui.

Antikvariniai ir senoviniai baldai bei interjero detalės išsiskiria savo puošnumu, subtilumu bei dekoratyvumu ir vertinami tarsi meno kūriniai. Antikvariniai daiktai ar baldai, anksčiau giliai užkišti giliausiuose sandėliukų ar palėpių kampuose, jau šiandien sugrįžta į namų interjerą, padeda formuoti savitą stilių namuose. Antikvariniai ir senoviniai baldai savo žavesiu visų pirma pavergia aktyvius naujovių ieškotojus, kūrybingus, romantiškus žmones, kurie vertina ne tik šilumą, jaukumą, unikalumą bei kartu siekia daiktuose aukščiausios kokybės, išskirtinumo, savitos daiktų vertės.

Šiandieninis pasaulis gręžiasi į praeitį, nes jau yra persisotinęs šiuolaikinių naujovių. Nieko nebestebina, kad daugėja antikvariatų, vintažo parduotuvių, kurių siūlomas asortimentas šiuo metu – “ant bangos”. Tai gali būti apibūdinama kaip senų prisiminimų bei nostalgijos laikotarpiu.