Pagal
Žyma: dailylentės

Medinės lauko bei vidaus dailylentės – sprendimas, turintis daug pliusų

Medinės lauko bei vidaus dailylentės – sprendimas, turintis daug pliusų

dailylentesInterjeras bei eksterjeras – tarsi mados pasaulis, kuriame visos tendencijos, apsukusios ratą, sugrįžta ir vėl tampa populiarios. Mediena – puikus to pavyzdys.  Anksčiau visuose namuose buvo apstu gaminių iš medžių. Tai atrodė savaime suprantama, tačiau, laikui bėgant, ir šiek tiek nuobodu…Remonto ir statybos prekių pramonei plečiantis ir atsirandant platesniam asortimentui, natūralų medį pamažu išstūmė kitos, nematytos „importinės“ medžiagos. Tačiau šiandieninė situacija byloja, jog ir vėl vyrauja kitokios tendencijos: medinės lauko dailylentės, vidaus dailylentės bei kiti iš šios žaliavos padaryti gaminiai ir vėl „ant bangos“. Mediena vilioja savo patraukliomis eksploatacinėmis savybėmis, tačiau šios kaina, deja, nebėra tokia patraukli kaip anksčiau, kai ši žaliava, galima sakyti, tiesiog mėtėsi ir nebuvo vertinama.

Tiek lauko dailylentės, tiek vidaus dailylentės gali būti naudojamos kuriant ir tradicinį, ir modernų interjerą. Antai skandinaviškas interjeras savo ypatybėmis artimas moderniam stiliui, o pastarajame ir vyrauja ne kas kitas kaip mediena (beje, būtent šio stiliaus įsigalėjimas – viena iš priežasčių, paskatinusių ir vėl kitomis akimis pažvelgti į medį). Medinės dailylentės pasižymi vizualine estetika, tačiau galutinis rezultatas, savaime suprantama, priklauso nuo suderinamumo su visuma. Lauko dailylentėmis apkaltas pastatas gali traukti pasigėrėjimo kupinas akis, tačiau kartais medinėmis dailylentėmis dekoruotos sienos primena pigią pobūvių salę…Prieš priimdami sprendimą eksterjerą ar interjerą papildyti mediena, turite gerai įvertinti, ar tai jums iš tiesų priimtina (o gal tokia mintis atėjo vien dėl pūstelėjusių mados „vėjų“) ir ar kitos detalės „nesipjaus“ su šia apdailos medžiaga.

Jei jau nusprendėte „susidraugauti“ su mediena, pasiruoškite mėgautis šios patraukliomis eksploatacinėmis savybėmis. Mediena, lyginant su kitomis apdailomis medžiagomis, išsiskiria optimaliu šilumos izoliaciniu bei oro cirkuliavimo santykiu. Šiluma iš patalpų taip lengvai nepabėgs ir neteks apgailestauti, jog šildote lauką, tačiau, kita vertus, galėsite mėgautis komfortiška atmosfera, įtakojama natūralaus medienos pralaidumo orui. Propaguojantiems natūralų gyvenimo būdą medinės dailylentės – vienas iš būdų užsitikrinti, jog daroma viskas, kad būdų puoselėjama sveikata. Juk, tiesą sakant, organizmo reakcija į neaiškias medžiagas, išskiriamas sintetinės apdailos, gali būti kur kas blogesnė nei į šaukštelį cukraus.

Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

lauko dailylentėsFasado padengimo galimybių yra daug. Vienas populiariausių pasirinkimų – dailylentės. Pirkėjams siūlomos medinės ir plastikinės dailylentės. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Paprastai dėl konkretaus pirkinio apsisprendžiama, įvertinus praktiškumo kriterijus, tačiau svarbų vaidmenį atlieka ir estetikos rodiklis.

 Plastikinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Plastikinių dailylenčių gamybai naudojamas polivinilchloridas (PVC). Šis sprendimas užtikrina lengvesnę fasado priežiūrą, nereikalauja sudėtingų valymo darbų. Be to, plastikinės dailylentės reikalauja mažesnių investicijų. Vis dėlto, negalima paneigti, kad daugelio pirkėjų sąmonėje dailylentės visų pirma siejasi su medžiu, todėl dalis plastikinių gaminių imituoja medieną, t. y. šių dailylenčių išorė primena natūralaus medžio raštus. Dar vienas populiarus sprendimas – medžio ir plastiko derinys. Tokios dailylentės gaminamos iš specialių granulių, kurias lygiomis dalimis sudaro PVC ir medienos dulkės. Šis sprendimas leidžia kalbėti apie medienos grožį ir gerąsias plastiko savybes.

Svarbiausias plastikinių dailylenčių privalumas – gaminių ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos poveikiui. Priešingai nei medinės, šios dailylentės neskilinėja ir nepūva, be to, yra lengvai valomos. Šis sprendimas pasirenkamas ir dėl atsparumo drėgmei – dailylenčių nereikia padengti papildomomis apsauginėmis priemonėmis, dažyti ar impregnuoti. Dar vienas privalumas – plastikinės dailylentės yra kelis kartus atsparesnės ugnies poveikiui, lyginant degimo rodiklius su medinėmis lentomis. Negalima paneigti ir kainos faktoriaus – plastikas yra kur kas pigesnis. Didžiausias šio sprendimo trūkumas – dailylenčių nenatūralumas. Nors naujausi dizaino sprendimai leidžia sukurti vizualiai medį imituojančias dailylentes, deja, jos negali prilygti natūralaus medienos grožiui. Negalima pamiršti ir to, kad plastikinės dailylentės yra linkusios kaupti elektrostatinį krūvį ir traukti dulkes, todėl teks naudoti specialų antistatiką.

 Medinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Medines dailylentes renkasi pirkėjai, vertinantys natūralumą ir ekologiją. Medis žavi nepriekaištinga estetika ir namams suteikia unikalaus žavesio. Priklausomai nuo konkrečios eksterjero vizijos, galima rinktis skirtingų rūšių medieną, besiskiriančią atspalviais. Be to, medis gali būti lakuojamas, dažomas ir alyvuojamas. Nors mediena žavi savo natūralumu, ji reikalauja ir gana sudėtingos priežiūros – tai yra didžiausias minėtojo pasirinkimo trūkumas. Dailylentes būtina reguliariai impregnuoti, saugoti nuo kerpių ir samanų. Kitaip sakant, dailylenčių priežiūra reikalaus gana didelių papildomų investicijų. Galiausiai, medinės dailylentės yra brangesnės už plastikines. Tiesa, čia negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – mediena tarnauja ilgiau nei plastikas, todėl mediniu fasadu džiaugsitės ilgesnį laiką. Primename, kad dailylenčių kaina priklauso ir nuo kokybės kategorijos – jei norite sutaupyti, galite rinktis žemesnės klasės dailylentes.

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Kokias apdailos medžiagas rinktis namo išorei?

Statantis nuosavą namą nuolat svarstomi patys įvairiausi statybinių ir apdailos medžiagų pasirinkimo variantai. Galutinio sprendimo priėmimas tokioje situacijoje kiekvienam yra gana sunkus ir atsakingas uždavinys. Namo statybose visada geriau laikytis nuomonės, kad pirma reikia dešimt kartų pamatuoti ir tik paskui kirpti. Pakalbėkime šiandien kiek plačiau apie tai, kokios išorinės apdailos medžiagos šiuo metu yra pačios populiariausios ir kaip išsirinkti geriausiai tinkančias. Paspauskite šią nuorodą, rasite įmones, kurios gamina ir parduoda įvairias apdailos medžiagas.

Išorinių namo sienų apdaila gali būti labai skirtinga priklausoma nuo jūsų poreikių ir finansiniu galimybių taip pat ir nuo to, ar statote naują namą, ar tiesiog renovuojate senąjį. Juk seniau statant namus jų šilumos varžos koeficientas privalėjo būti 1 m2K/W, tuo tarpu šiandien jis pagal naujus statybos reglamentus pakilo 5 m2K/W, tai reiškia, kad namai yra apšiltinami 15 cm storio specialiu šilumos izoliacijos sluoksniu.

Montuojant išorinių sienų šilumos izoliaciją galima rinktis tiek putų polistireną, tiek ir akmens vatą. Tie, kurie orientuojasi į ypač ekologišką būstą pirmenybę skiria ekologiškai vatai arba presuotoms kanapių bei medienos plaušo plokštėms. Deja šios medžiagos gana brangios. Kita vertus, putų polistirenas yra nepralaidus garams, todėl juo apšildytas namas „nekvėpuoja“. Dėl šios priežasties daugelis norėdami susikurti jaukų, šiltą ir sveiką būstą renkasi akmens vatą. Ją galima dengti bet kokiomis apdailos medžiagomis.

Tinkamai apšildžius sienas galima imtis jų apdailos. Jaukumo ir šilumos jūsų namui suteiks medinės dailylentės. Šios apdailos medžiagos gaminamos iš pušies arba maumedžio medienos. Jos apdorojamos antiseptikais ir natūraliomis alyvomis, apsaugančiomis nuo kenkėjų bei drėgmės. Dailylenčių galima įsigyti natūralios spalvos, tonuotų, siekiant išryškinti medžio tekstūrą, ar nudažytų bet kokia spalva. Plastikines dailylentes likę įsigyti vidutines ir mažas pajamas gaunantys asmenys. Šios apdailos medžiagos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, nedegios joms nedaro įtakos ultravioletiniai spinduliai. Dailylentės pasižymi paprastu montavimu ir didele spalvų gausa. Jos ypač tinkamos drėgnų ir senų namų išorinėms sienoms atnaujinti. Svarbu atsiminti tai, kad apkalus namo išorę medinėmis arba plastikinėmis dailylentėmis jos nebus ypač ilgalaikės ir dėvėsis nevienodai priklausomai nuo skirtingų oro sąlygų, pavyzdžiui, namo šiaurinėje dalyje arba ten, kur visada drėgna mediena pradės pūti, o saulėkaitoje nudažytos medinės lentelės ims luptis, o plastikinės greitai deformuosis ar pakeis spalvą.

Keramikinę namo fasado apdailą įvertins tie, kurie nori rimtai ir solidžiai atrodančio namo. Keraminės bei akmens masės plytelės pasižymi natūralų akmenį imituojančia spalva, įdomia forma, reljefiškumu bei šešėlių žaismu. Jos ypač patvarios, tvirtos, atsparios trinčiai, sniegui, vandeniui, mechaninėms apkrovoms bei temperatūros pokyčiams. Ši apdailos medžiaga ypač tinkama Lietuvos klimato sąlygomis, o jos klojimas nėra sudėtingas.

Tinkuojamoji apdailos medžiaga yra plonasienis tinkas. Jis įprastai dedamas ant kieto akmens vatos arba polistireno plokščių paviršiaus. Apdailos tinkas gali būti mineralinis, silikoninis arba akrilinis. Mineralinio tinko rišamoji medžiaga yra silikatas, silikoninio – silikonas, akrilinio – akrilas. Ant akmens vatos nesiūloma dėti akrilinio tinko, nes jis bus nepraleidus orui ir mikroklimatas suprastės. Tinką galiam rinktis iš įvairių skirtingų atspalvių, išgaunamų įmaišius norimos spalvos pigmento. Jeigu norite ryškios, kontrastingos spalvos, tuomet nutinkuotas sienas reikia papildomai dažyti. Tinkas yra atsparus mechaniniams pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui, drėgmei, purvui, nešvarumams.