Pagal
Tag: čiužiniai

Kokybiški čiužiniai lemia ir miego kokybę

Kokybiški čiužiniai lemia ir miego kokybę

Miegas – vienas iš esminių žmogaus poreikių. Be kokybiško miego nėra kokybiško gyvenimo. Pabandykite neišsimiegoti kas dieną visą mėnesį – garantuotai savijauta pablogės, gyvenimas taps nemielas, o ir kokią psichikos ligą galima prisiprašyti… Būtent dėl šios priežasties čiužinys turėtų būti kokybiškas ir atitikti jūsų specialius poreikius.

Kai kalbame apie miegą, dažniausiai kalbame apie čiužinius, o ne lovas. Kodėl? Paprasčiausiai išsimiegoti ant čiužinio, kuris stovi ant grindų taip pat galima kokybiškai. Taigi lova – tik komfortiškas priedas miegamajame, kurioje telpa patalynė, kiti daiktai, kurioje galima atsisėsti ir kažką veikti. Bet be kokybiško čiužinio ji nieko verta. Juk ant grotelių nepagulėsite…

Daug kam įdomūs čiužiniai pigiau. Deja, galima rasti akivaizdžių sąsajų tarp kainos ir kokybės. Kuo kaina didesnė, tuo kokybė geresnė. Kartais pigūs čiužiniai nėra pats geriausias pasirinkimas, nors tokių pasiūla tikrai yra gana plati. Dažniausiai tai spyruokliniai čiužiniai, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad jie prastesni už poliuretano ar viskoelastinius. Čižniai pigiau parduodami internetu per įvairius išpardavimus ir akcijas (jas rasite ir apsilankę Sleepon.lt el. parduotuvėje), tad kartais reikia tik pasiieškoti kokybiškų ir gana brangių čiužinių su didelėmis nuolaidomis.

Lietuvoje prekiaujama ne tik atvežtine, bet ir vietine produkcija. Pavyzdžiui itin kokybiški čiužiniai MIEGIS yra pagaminti Lietuvoje. Tai įvairaus dydžio, patogūs ir stilingi šiuolaikiniai čiužiniai, kuriais prekiaujama ir internetu. Perkant internetu visad vertėtų atkreipti dėmesį į keletą momentų:

 1. Čiužinio išmatavimai. Paprastai čiužinio suaugusiems ilgis yra vienodas – 2 metrai. Skiriasi tik standartiniai pločio matavimai. Siauriausias čiužinys – 80 cm pločio. Plačiausias – 2 metrai. Kiti išmatavimai yra 90, 100, 120, 140, 160 ir 180 centimetrų. Kartais galima užsisakyti ir nestandartinių išmatavimų čiužinius, bet jie bus gaminami ilgiau.
 2. Sluoksnių sudėtis. Čiužiniai yra daugiasluoksniai, todėl vertėtų atkreipti dėmesį, iš ko jis pagamintas. Skirtumai prasideda nuo spyruoklinio, nes ištisinės spyruoklės yra ne tas pats, nei pavienės ir įvilktos spyruoklės jau nekalbant apie viskoelastinius sluoksnius.
 3. Plovimo galimybė. Jums tikrai nereikia vienkartinio daikto. Dėl to čiužinio apvalkalas dažniausiai yra skalbiamas 40 laipsnių temperatūroje. Jis yra su užtrauktuku, kad lengviau būtų nuvilkti ir paskui užvilkti čiužinio apvalkalą išplovus.
 4. Aukštis irgi labai svarbu. Ypač, jei turite specialias lovas. Paprastai čiužiniai būna 20 centimetrų aukščio, tačiau pasitaiko ir mažesnių. Kam tai svarbu? Tiems, kieno svoris gana didelis. Juk nenorėtumėte pirkti antrą čiužinį, kai pastebėsite, jog jis suspaustas iki kieto paviršiaus…
 5. Pirkdami internetu visada atkreipkite dėmesį, ar čiužinio pristatymas yra nemokamas, ar ne. Juk didelį čiužinį gabenti galima tik specialiu transportu, o tai gali kainuoti ne vieną dešimtį eurų.

Kokybiški čiužiniai pakeis jūsų gyvenimo kokybę. Tikrai.

Kaip pasirinkti čiužinį?

Kaip pasirinkti čiužinį?

Miegas – viena svarbiausių veiklų kiekvieno žmogaus kasdienybėje. Turbūt ne kartą teko patirti nemalonų jausmą, kai neišsimiegojus spaudžia galvą ir paprasčiausiai nėra nuotaikos. Tokiu atveju daugelis mano, kad turima lova labai prasta, tačiau tiesa tokia, kad lova neturi su tuo nieko bendro. Būtent čiužiniai lemia, kaip išsimiegosime ir kokia mūsų laukia kita diena. Kadangi rinkoje galima atrasti labai platų čiužinių pasirinkimą rekomenduojame susidėlioti prioritetus, kurie gali lemti, kokiais kriterijais ieškosite jums tinkamiausio čiužinuko.

 1. Dydis. Pirmiausia, logiškai, reikia įvertinti, kokio dydžio čiužinys jums yra reikalingas. Dažniausiai pirma įsigyjami lovos rėmai ir tik pagal juos ieškomas reikalingų išmatavimų čiužinys. Kadangi rinkoje egzistuoja plati pasiūla – nesunkiai atrasite jums patį tinkamiausią variantą.
 2. Sudėtis. Skirtingi čiužiniai gali būti gaminami iš visiškai skirtingos medžiagos. Reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos veiksnius, kurie jums gali būti reikalingi pasirenkant konkretų čiužinį. Pavyzdžiui, šiuo metu labai populiarūs čiužiniai, kurie yra prikimšti grikiais. Paprasčiausiai tai geriausias variantas užtikrinantis, kad žmogaus stuburas bus taisyklingoje pozicijoje miego metu.
 3. Termoreguliacija. Logiška, kad pasirenkami tokie čiužiniai, kurie leidžia odai kvėpuoti ir tuo pačiu nejaučiamas joks diskomfortas, kuomet kūnas prakaituoja. Dažniausiai esant tokiai papildomai paslaugai ji būna pažymėta etiketėje.
 4. Stilius. Tai nėra tas veiksnys, kuris lemia, koks čiužinukas turėtų būti pasirenkamas. Visgi, kartais žmonės ant lovos netiesa jokio užtiesalo ir pasirinkus gražų čiužinį galima sukurti išskirtinio tipo interjerą savo miegamajame.
 5. Kaina. Kadangi egzistuoja platus pasirinkimas tikrai pavyks atrasti čiužinį, kuris kainos aspektu patenkintų poreikius.
 6. Garantija. Kai kurie čiužiniai gauna garantiją ir dažniausiai tai yra papildomas įrodymas, kad teikiama produkcija yra aukšto lygmens.
 7. Gydomasis. Gydomieji čiužiniai pritaikyti sutvarkyti kokiai nors negaliai, kaip kad stuburo iškrypimas. Pavyzdžiui, labai geras pasirinkimas yra kieti ir tuo pačiu išlinkę čiužiniai, kurie padeda susitvarkyti su iškilusia problema.

Čiužiniai gali užtikrinti kokybišką miegą, tad ieškodamas tinkamiausio varianto – skirkite laiko paieškoms.

Čiužiniai internetu – ar verta pirkti?

Čiužiniai internetu – ar verta pirkti?

Kai kuriuos daiktus ir paslaugas pirkti reikėtų tik labai gerai įvertinus visus UŽ ir PRIEŠ, taip pat technines savybes. Dėl tokio įvertinimo stokos prekyba internetu pasunkėja. Tačiau tikrai ne visiems daiktams. Štai visai neseniai pirkėjai sakė, kad rūbų internetu nepirktų, nes pasimatuoti negalima, pajausti medžiagos pirštais neįmanoma ir panašiai. Tas pats su čiužiniais. Negalima ant jo atsigulti, pašokinėti, patikrinti, ar švelnus apdangalas, pamatyti, kokio jis dydžio.

Elektroninė prekyba keičiasi. Šiuo metu rūbais internetu prekiauja daugiau nei 50 parduotuvių, įskaitant ir tokį individualų rūbą, kaip apatinis trikotažas. Pirkėjų įpročiai keičiasi, todėl akivaizdu, kad ir čiužiniai internetu gali būti parduodami lygiai taip pat, kaip ir rūbai.

Čiužiniai išsirenkami pagal tam tikrus kriterijus. Vienas jų yra išmatavimai. 200×200 cm čiužinys yra skirtas vadinamajai šeimyninei lovai, 140×200 – erdviai suaugusiojo lovai. 90×180 – nedidelė viengulė lova suaugusiajam. 90×140 – čiužinukas vaikiškai lovytei . Yra ir kitų išmatavimų, kurie yra suderinami su standartinių baldų gamyba. Esant nestandartiniams baldams, reikalingi ir atitinkami čiužiniai bei originalūs sprendimai. Renkantis čiužinį yra svarbu žinoti tikslius išmatavimus. Tai galima padaryti pasimatavus lovą ir užsirašius apytikslius duomenis.

Čiužiniai yra skirtingo aukščio. Tai irgi yra vienas iš pasirinkimo kriterijų. Vieni jų yra plonesni, kiti – storesnis, priklausomai nuo to, kokiuose balduose jie bus naudojami.

Nuo aukščio ir išmatavimų kitas svarbus kriterijus – kietumas – nepriklauso. Tai yra tas individualus kriterijus, kuris lemia pasirinkimą. Deja, ne visose parduotuvėse galima išsidrėbti su lauko rūbais ant pavyzdinio čiužinio, kad įsitikintų pirkėjas, ar toks minkštumo lygis jam tinka ar ne. Minkštumas skirstomas į kelias grupes: labai kietas, kietas, vidutinio minkštumo ir minkštas. Rekomenduojama rinktis kietesnius čiužinius, nes visada yra paprasčiau užkloti papildomą paralono sluoksnį ar antklodę ant kieto paviršiaus, o ne įkristi į labai minkštą čiužinį ir atsikelti su skaudančia nugara.

Taip pat svarbu išsiaiškinti ir čiužinio visaus sandarą. Paprastai jie yra ortopediniai, su spyruoklėmis arba be jokių spyruoklių, taip pat su kietu rėmu, kad išlaikytų formą. Tai jau smulkmenos, kurios didelės įtakos apsisprendimui turi labai retai.

Čiužiniai internetu yra parduodami pigiau, nei parduotuvėse, taip pat jų asortimentas didesnis, nes į ekspoziciją visi netelpa. Tą mums patvirtino Baldų Parkas vadybininkai, kurie iš karto sakė, kad sandėlyje yra daugiau, nei pavaizduota… Tiesiog išsiaiškinkite, kokio kietumo čiužinys jums tinkamas, o toliau – tik išmatavimų ir kainos reikalas…

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lovos ir čiužiniai – kaip išsirinkti?

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Neretai ji tampa ne tik poilsio vieta, bet joje pusryčiaujama, ilsimasi atokvėpio minutę, žiūrimi filmai. Tad labai svarbu, kad šis baldas būtų patogus ir ilgai tarnautų. Būtent lovos pagrindas ir čiužiniai įtakoja, kaip pavyks išsimiegoti naktį, galbūt – kokios nuotaikos atsikelsite ryte. Nelengva užduotis – išsirinkti pačius tinkamiausius. Taigi pamėginsime pagelbėti tiek renkantis lovą, tiek čiužinį.

Patariame lovą rinktis kartu su čiužiniu, kad galėtumėte iškart matyti, ar  tinkamą prekių kombinaciją išsirinkote. Renkantis lovą bei čiužinį nepabijokite tiesiog ant jos atsigulti parduotuvėje, kad įsitikintumėte ar baldas ne per siauras, ne per trumpas ar atvirkščiai – per didelis ir jaučiatės nejaukiai, tad galite rinktis mažesnį ir taip sutaupyti vietos miegamajame. Lovos ir čiužiniai gali būti išbandyti gulint skirtingose pozicijose, taip įvertinsite jų patogumą.

Daugelis mano, kad kuo didesnė lova – tuo geriau bus patogiau išsimiegoti. Lovos gali būti įvairių išmatavimų, todėl prieš įsigydami šį pirkinį būtinai pasimatuokite, kiek vietos galite skirti lovai, gal galėtumėte lengvai prieš einant miegoti į ją įlipti bei ryte išlipti. Patartina palikti bent po 50 cm praėjimui lovos gale. Palikite vietos ir spintelėms ar staliukams prie lovos, kur norėsite pasidėti stiklinę vandens, skaitomą knygą ar lempą, laikrodį.

Atminkite, kad lovos matmenis sudaro ne tik čiužinio dydis. Į bendrą baldo dydį taip pat įeina pasirinktos lovos kraštai, atkaltė. Standartinis dvigulės lovos dydis, į kurią telpa 160×200 (arba 180×200 cm) matmenų čiužiniai, o viengulės lovos – 80×200 cm (arba 90×200 cm). Jei Jūsų išsirinkta lova yra nestandartinio dydžio, tikrai nebus bėda išsirinkti norimą čiužinį, nes gamintojai yra labai lankstūs ir galės pagaminti norimą dydį.

Renkantis čiužinį, atkreipkite dėmesį, koks yra jo minkštumas. Tai patikrinti galite paprasčiausiu būdu: atsigulkite ant nugaros ir ties nugaros išlinkimu užkiškite vieną ranką ir ją patraukite. Jei ranka juda per daug laisvai, vadinasi pasirinktas čiužinys yra per kietas. Jeigu ranką pajudinti palyginus sunku – čiužinys per minkštas. Čiužinys Jums idealiai tinkamas, jeigu traukdami ranką jaučiate nedidelį pasipriešinimą.