Pagal
Tag: buitinė technika

Kaip pasirinkti tinkamiausią garso aparatūros sistemą savo namams

Kaip pasirinkti tinkamiausią garso aparatūros sistemą savo namams

Į laimingų ir jaukių namų sąvoką įeina daugybė skirtingų aspektų, tačiau vienas iš svarbiausių yra reguliarus bendravimas ir laiko leidimas su savo šeima. O kadangi šiais laikais tarpusavio ryšio stiprinimas šeimose tampa vis mažiau praktikuojamas, būtina pagalvoti apie šiuolaikiškus sprendimus, kurie galėtų padėti visą tai pasiekti gerokai paprasčiau – ir be jokių ypatingų pastangų.

Taigi, viena iš dažniausių priežasčių, kodėl šeimos nariai nusprendžia praleisti laiką drauge, būna pramogos. Todėl labai aktualu ir svarbu pasirūpinti patikima ir kokybiškai veikiančia pramogoms skirta sistema. O jei jūs savo namuose dar nesate pasirūpinę tinkama garso aparatūra ir namų kino sistema, pats metas tai padaryti.

Koks yra jūsų pagrindinis tikslas?

Suprantama, kad jūs norite, jog jūsų namuose būtų girdimas aukštos kokybės garsas. Tačiau, koks iš tikrųjų yra jūsų pagrindinis tikslas? Kokią įrangą jūs naudosite savo namuose? Turite suprasti, kad garso kolonėlės nėra tie įrenginiai, kurie būtų universalūs ir visuomet atitiktų kiekvieno vartotojo poreikius.

Jei jūs galvojate apie „lengvos“ ir ramios muzikos klausymą, pora nedidelių kolonėlių jums gali tikti kuo puikiausiai. Tačiau jei jūs norite būti tinkamai pasiruošę didesnėms šventėms, reguliariems susibūrimams jūsų namuose ar siekiate ypatingos kino filmų ir serialų žiūrėjimo patirties, tuomet savo namams turėtumėte ieškoti kompleksinės garso aparatūros.

Namų arba kambario plotas

Siekiant užtikrinti optimalų garsą taip pat yra labai svarbu atsižvelgti ir į erdvę, kurioje bus statoma garso sistema. Jums iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kambario plotas turėtų būti tapatus kolonėlių dydžiui. Ir nors tai kai kuriais atvejais gali būti tiesa, taip būna anaiptol ne visuomet.

Pavyzdžiui, dažnai dideliuose kambariuose yra matomos didelės kolonėlės, tačiau jei tokiame kambaryje bus daugybė sienų ir mažai praėjimų, garsas gali būti pakankamai prastas. Be to, tokiu atveju gali atsirasti ir bildėjimas lubose. Tuo tarpu, labai didelėje erdvėje mažos kolonėlės gali būti pernelyg silpnos ir tapti bevertėmis. Todėl svarbu atsižvelgti tiek į garso aparatūros galingumą, tiek ir į kambario plotą bei jo išplanavimą.

Pagalvokite apie savo muzikinį skonį

Muzikos klausymas naudojant aukštos kokybės garso kolonėles paverčia visą tai labai atpalaiduojančiu laiko praleidimo būdu. Tuomet galima labai aiškiai girdėti tiek dainos žodžius, tiek ir tikrąjį dainos skambesį.

Tačiau, deja, bet ne kiekvieno žanro muzika per skirtingo tipo kolonėlės skamba vienodai. Pavyzdžiui, jei jūs mėgstate akustinę muziką, žemų dažnių stiprintuvas greičiausiai nebus tinkamas pasirinkimas, kadangi dažniausiai tokia įranga skleidžia dažnius, kurie yra žemiau 80 Hz. Tuo tarpu žmogaus balsas dažniausiai yra virš 100 Hz, o žemiausia gitaros nata paprastai siekia 80 Hz. Taigi, visuomet pagalvokite ir apie savo muzikinį skonį, jei nenorite prašauti pro šalį.

Pagalvokite apie erdvinio garso sistemą

Vienas populiariausių pasirinkimų šiomis dienomis yra erdvinio garso sistemos, kuomet žmonės savo turimą garso aparatūros sistemą išdėlioja skirtingose kambario vietose. Tokio pasirinkimo atveju garsas skamba kur kas realistiškiau – ypač, kai yra žiūrimas kino filmas, stebimos sporto varžybos ar žaidžiami kompiuteriniai žaidimai. Erdvinio garso sistemos dėka kiekviena scena gali atrodyti gerokai labiau įtikinanti, kadangi garsas sklinda iš skirtingų kambario vietų.

Žodis pabaigai

Taigi, nepaisant to, ar jūs ieškote garso aparatūros kino filmų žiūrėjimui ar ieškote sprendimo muzikos klausymui, geriausia ieškoti kokybiškos ir šiuolaikinius standartus atitinkančios aparatūros, kuri atitiktų visus jūsų individualius poreikius.

Daugiau informacijos apie garso aparatūros namams pasirinkimą rasite šiame portale.

Europos komisija nusitaikė į „galingus“ siurblius

Europos komisija nusitaikė į „galingus“ siurblius

Jau nuo šio rugsėjo mėnesio Europos Sąjungos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, bus prekiaujama nemažesnė nei 900 W. Iki šiol apribojimai buvo taikomi tik įrenginiams, kurių galia viršijo  1600 W. Visi didesnės galios diulkių siurbliai bus išimti iš parduotuvių lentynų. Kokią įtaką toks sprendimas turės vartotojams?

Efektyvumas nenukenčia

Vartotojų teisių tarnybos atstovai nekartą skelbė, kad mažesnės galios įrenginys nėra mažiau efektyvus ir energijos rijikus. Jis tiesiog naudoja mažiau elektros energijos. Konkurencija ir Europos Komisijos nustatyti apribojimai verčia gamintojus pasitempti ir tobulinti gamybos technologijas, siekiant, kad dulkių siurblys skleistų tylesnį garsą, kuo efektyviau valytų, turėtų papildomas funkcijas, eikvotų mažiau energijos. Todėl jau dabar sparčiai populiarėja plaunami dulkiu siurbliai ir ypač mažai energijos naudojantys dulkiu siurbliai su vandens filtru.

Keičiasi vartotojų poreikiai

Ir nors minėtieji reikalavimai netaikomi pramoniniam siubliam ar siurbliam – robotam, vartotojams teks gerokai pakeisti savo grindų valymo įpročius. Nors svarbiausias rodiklis, padedantis įvertinti ar dulkių siurblys yra efektyvus – išsiurbimo galia, kuri gali siekti nuo 250 iki 480W, daugeliui iki šiol galvas apsukdavo daug sveriantys, daugiafunkciniai įrenginiai. Tiesa, dažnai pamirštama, kad net ir tobulumo ieškančiam perfekcionistui 300W išsiurbimo galios dulkių siurblys puikiai patenkins švaros pojūtį namuose.

Jeigu norite su kuo mažiau pastangų pasiekti kuo didesnį rezultatą – rinkitės robotus. Specialistai įvardija, kad šie rankiniai dulkiu siurbliai yra vieni iš populiariausių. Toks visapusis minimalizmas puikiai iliustruoja besikeičiančius vartotojų poreikius.

Pasirinkimų visas pluoštas

Neretai stovėdami prie parduotuvės lentynų jaučiamės nejaukiai. Retai be pagalbos lengvai išsirenkame naują pirkinį. Juoba dabar, kuomet siūlomi produktai itin greitai keičiasi. Todėl ekspertai siūlo, rinktis pagal poreikius, o ne technologines naujoves. Tarkim, dulkiu siurbliai senukai, dulkiu siurbliai topo centras ar dulkiu siurblys skelbiu siūlo įvairių gamintojų valymo įrenginius. Šiuo atveju, kuo universalesni, kaip pavyzdžiui, dulkiu siurbliai miele, tuo namuose buitinė technika užima mažiau vietos ir tuo jaukiau jaučiamės.

Šiemet, vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų Lietuvoje plaunamas, nedidelis dulkių siurblys karcher.

Kaip pasirinkti tinkamiausią indaplovę?

Kaip pasirinkti tinkamiausią indaplovę?

Sunku būtų nesutikti su tuo, kad šiuolaikinį žmogų supa labai daug prietaisų, kurie padeda gyventi kur kas paprasčiau ir patogiau. Virtuvėje, vonioje ir kituose kambariuose yra labai daug daiktų, kurie mūsų gyvenimą daro komfortabilesnį. Tiesa, kol vieni mano, kad tai prabanga, kiti teigia, jog tai būtinybė. Vienas iš tokių daiktų yra indaplovės. Nors jos nėra atrandamos visų žmonių namuose, visgi, vis daugiau nusprendžia, kad tai daiktas, kuriuo pasinaudoti tikrai verta. Juolab apskaičiuota, kad indaplovė reikalauja mažiau energijos nei indų plovimas rankomis. Jeigu esate ekonomiškas žmogus, tokiu atveju turėtumėte išnaudoti galimybę sutaupyti.

Indaplovės – funkcionalus daiktas protingos moters virtuvėje. Kadangi egzistuoja tokia plati jų pasiūla, naudinga susidėlioti tam tikrus kriterijus, kurie gali padėti pasirinkti. Pirmiausia rekomenduojame konsultuotis su specialistais, kurie gali patarti jums labiausiai tinkamą prietaisą. Greta to atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius.

  1. Kaina. Indaplovės kaina gali varijuoti dėl daugelio veiksnių. Kadangi egzistuoja labai platus pasirinkimas – kiekvienas žmogus gali atrasti tai, kas jam tinka labiausiai. Dažniausiai kaina kyla todėl, kad indaplovė yra ekonomiška. Tiesa, visada verta investuoti kiek daugiau, tačiau įsigyti ekonomišką variantą. Kainos skirtumas Jums labai greitai atsipirks, kadangi ženkliai mažiau mokėsite už išnaudojamą elektros energiją bei vandenį.
  2. Dydis. Indaplovės skiriasi ir savo dydžiu, tad rekomenduojame tiksliai nuspręsti, kur planuojate ją laikyti. Pagal tai apskaičiuokite duomenis ir ieškokite jums tinkamiausio varianto. Šiuo metu populiarios nedidelės indaplovės. Tai labai puikus pasirinkimas, tačiau jeigu namuose yra daug žmonių, tuomet jau geriau viena kiek didesnė.
  3. Dizainas. Jeigu norite, kad jūsų virtuvė atrodytų skoningai ir vieningai, tokiu atveju reikia pasirinkti atitinkamo dizaino prietaisą. kadangi jų pasiūla yra labai plati – nesunkiai atrasite ne tik tradicinę baltą arba sidabrinę, tačiau tuo pačiu ir kiek neįprastesnių ryškių spalvų prietaisus.
  4. Elektros energijos naudojimas. Indaplovės, kaip ir kiti buitiniai prietaisai, reikalauja skirtingos elektros energijos kiekio. Visada vertingiau pasirinkti tokią, kuri yra ekonomiškesnė. Net ir tokiu atveju, jeigu tai brangesnis pirkinys.
  5. Indų dėliojimo vieta. Žinoma, skiriasi ir pačios indaplovės vidus. Kol vienos yra suskirstytos konkrečiomis vietomis: vienur dedamos lėkštės, kitur – kiti indai. Kitos indaplovės vidus yra labai paprastas ir nėra jokio detalaus skirstymo. Šiuo atveju pasirinkimas remiasi į žmogaus poreikius. Pasiūla plati, tad nesunkiai atarsite tai, kas jums tinka.
  6. Garantija. Pirkdami bet kokį buitinį prietaisą turėtumėte atkreipi dėmesį į garantiją. Natūralu jog norisi, kad vos tik suges – būtų greitai sutvarkomas. Puiku, kai tvarkymo paslaugos visiškai nekainuoja.
  7. Atsiliepimai. Internete galima atrasti žmonių atsiliepimus apie tam tikros įmonės suteikiamas paslaugas. Pasiskaitykite, kadangi tai Jums gali padėti susidaryti bent preliminarią nuomonę.

Indaplovės pasirinkimas nebus sudėtingas tokiu atveju, jeigu bendrausite su asmenimis, kurie prekiauja tokia produkcija. Įvertinkite jų pasiūlymus ir pasitarkite atsižvelgdami į savo kriterijus. Nepamirškite, kad pirkdami internetu galite sutaupyti labai daug laiko bei pinigų. Išnaudokite šiuolaikinio pasaulio teikiamus pliusus. Buitinė technika padės Jums gyventi kur kas paprasčiau.

Kaip žiūrime televiziją be … televizoriaus

Kaip žiūrime televiziją be … televizoriaus

Sakoma, jog televizija yra elektroninis narkotikas, kuris gali turėti stipresnį poveikį nei heroinas. Netgi yra testai, kurie leidžia nustatyti priklausomybės lygį. Elementarus testo variantas – išjunkite televizorių bent trims dienoms. Jei jau po paros mintys suksis tik apie tai, o kas vyko viename ar kitame seriale ar ką pasakojo apie orą Naglis Šulija, apima nerimas, jaučiamas drebulys ir nenumaldomas troškimas paspausti televizoriaus įjungimo mygtuką – tuomet laikas susirūpinti. Vis gi noras sužinoti kažką naują, pagyvinti laisvalaikį vienu kitu serialu ar filmu nėra blogis. Tačiau pats televizorius nebereikalingas ir ne vien dėl to, kad televizorius yra narkotikas. O dėl to, jog jis elementariai nereikalingas – tv online leidžia žiūrėti tv programas įvairiausių prietaisų, kurie turi interneto ryšį, pagalba.

Laikas išmesti televizorių į šiukšlyną! Na nebent turite itin brangų 47“ HD, 3D technologijos stebuklą. Tačiau televizorius dabar jau nebeatlieka savo pirminės funkcijos ir jis nebėra vienintelė priemonė žiūrėti televizijos programas. Šiais laikais tv online populiarėja masiškai. Specialūs portalai transliuoja pagrindines lietuviškas ir užsienio televizijas tiesiogiai, taip pat turi 30 dienų archyvus. Tai itin patogu – jei negalite pažiūrėti tv programos tiesiogiai, visuomet galima sugrįžti ir pažiūrėti patogiu laiku.

Kadangi tv online pasiekiama iš visų prietaisų, kurie turi interneto ryšį, televiziją galima žiūrėti ne tik kompiuteryje, tačiau ir planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose. Tad įsivaizduokite, jog dabar mėgstamą tv laidą galite žiūrėti išmaniuoju telefonu važiuodami viešuoju transportu į ir iš darbo ar universiteto. Svarbiausia ir mėgstamiausia funkcija, kuria pasižymi tv online yra programų atidėjimas, galimybė žiūrėti laidų ir programų įrašus.Taip galima lengviau susiplanuoti dieną ir visą laisvalaikį. Be to, mėgstamas programas galima žiūrėti ir išvykus į svečią šalį. Juk anksčiau išvykus pailsėti į Turkiją savo serialų ar Lietuviškų žinių nebuvo galimybės žiūrėti, o dabar tereikia interneto ryšio ir jau yra galimybė žiūrėti viską taip pat tarsi būtume namuose. Šį privalumą jau spėjo įvertinti emigrantai, ištroškę lietuviškų žinių.

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai

Nuo ko prasideda virtuvė? Nuo indų, įrankių, maisto? Sukraukite visa tai, tarkime, miegamajame – na, ar radote vietos keptuvėms, lėkštėms, miltams, raugintiems agurkams ir t.t? Jau panašu į virtuve? Nė iš tolo.

Sutalpinti visam šiam gėriui, pirmiausiai reikalingi paskirtį atitinkantys baldai virtuvei. Virtuvinių spintelių su daugybe lentynų, lentynėlių, stalčių pirma pasitaikiusi spinta tikrai neatstos. Visi baldai turi atitikti tam tikrus reikalavimus, t.y. būti ergonomiški. Baldai virtuvei – vieni iš pačių sudėtingiausių baldų, nes jie turi būti ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs bei ergonomiški. Standartinis darbinio paviršiaus (stalo, ant kurio ruošiamas maistas) aukštis – 90 cm. Stalas, prie kurio valgoma, paprastai būna apie 75 cm aukščio, o jo dydis turi būti toks, kad kiekvienam žmogui būtų skirta apie 55 – 60 cm pločio. Patogiam sėdėjimui prie valgomojo stalo nuo kėdės sėdimosios dalies iki stalo viršaus turi būti apie 25 – 30 cm. Virtuvės sieninių spintelių gylis yra 30 cm, o stovinčių ant grindų – 50 – 60 cm. Virtuvės buitinė technika standartiškai būna 60 cm gylio, tad jei ketinate ją įsigyti, geriau rinktis tokių pat matmenų spinteles. Antrasis privalomas dalykas šiuolaikinėje virtuvėje yra virtuvės buitinė technika, o svarbiausi iš jų – viryklė ir šaldytuvas. Virtuvė be jų – ne virtuvė. Kita technika (mikrobangų krosnelė, indaplovė, gartraukis ir kt.) paprastai perkama priklausomai nuo piniginės pajėgumo, poreikių ir aplinkybių. Tačiau buitinė technika ir baldai virtuvei turėtų būti perkami tuo pačiu metu. Priešingu atveju gali kilti sunkumų dėl buitinės technikos matmenų, stiliaus ar spalvos. Prieš įsigyjant buitinę techniką labai svarbu įvertinti ne tik baldų matmenis ir stilių, bet ir elektros lizdų, dujų vamzdžių ir vandentiekio vamzdžių išsidėstymą. Lemiamą žodį įsigyjant virtuvės baldus bei buitinę techniką turėtų tarti žmogus, dažniausiai šeimoje gaminantis maistą.

Pabaigai papasakosiu jums vieną istoriją. Gyveno kartą jauna šeima. Šeimos galva buvo labai veiklus vyras, tad namuose beveik nebūdavo. Kol jis darbavosi, jo žmona rūpinosi namais… kuriuose nebuvo virtuvės. Nieko tokio, pasakysite, nėra virtuvės – nereikia sukti galvos: nereikalingi baldai virtuvei, nereikalingi įrankiai ir indai, nereikalinga virtuvės buitinė technika, nereikia gaminti maisto ir plauti indų. Anokia čia problema, jei vyro namie beveik nebūna: ar verta vienai likusiai žmonai gamintis maistą? Tiesa. Tačiau netrukus vienas po kito ėmė rastis vaikai, o virtuvės kaip nebuvo, taip nebuvo. Galite įsivaizduoti moterį, kurios vyro beveik nebūna namie ir kuriai neturint virtuvės reikia pasirūpinti keturiais bambliais? Spėkite, kuo baigėsi (beje, tai iš tikrųjų nutiko) ši istorija? Nepatikėsite – skyrybomis. Tokia tad pamokanti istorija apie moterį, kuri neturėjo virtuvės…