Pagal
Žyma: automobiliai

Tarptautinės kelionės mikroautobusais

Tarptautinės kelionės mikroautobusais

mikroautobusas

Prieš mėnesį rašėme apie keliones mikroautobusais Lietuvoje tad dabar atėjo laikas pakalbėti apie tarptautines keliones darbo ir prekių gabenimo tikslais. Kaip keliauti Europos Sąjungoje priklauso nuo jūsų kelionės tikslų, galimi trys variantai, kelionė nuosavu arba numotu transportu, skirsti lėktuvu arba ieškoti kas jus nuvežtų į vietą mikroautobusu. Kuris būdas yra greičiausias aiškinti nereikia tačiau asmeninio bagažo su savimi pasiimti tiek kiek norite negalėsite. Nuosavo automobilio užsienio šalyje jums gali nereikėti, be to yra apribojimų kiek laiko galite nevaržomai važinėti kitoje šalyje, vėliau tenka pirkti draudimą, kelių mokestį ir prisideda kitos išlaidos kurias įvertinus automobilio išlaikymas užsienyje tampa ekonomiškai nenaudingas.

 

Kas pigiau

 

Keliauti mikroautobusu nėra pats pigiausias nes lėktuvų bilietų kainos dabar yra kaip niekada žemos. Net ir trumpos kelionės iš vienos šalies sostinės į kitą negali lyginti bet yra vienas trūkumas nes tik su mikroautobusu įmanoma vežti daug rankinių ir kitokio bagažo kurio svorio neriboja. Kitas privalumas tai kad taip keliaujant galima susitarti kad jus nuveš tiesiai į vietą, žinoma jei tai nėra koks nors užkampis. Keliaujant nedidele grupe 6-10 žmonių, užsakovų maršrutus įmanoma suderinti ko niekuomet nepavyks padaryti didelėms tarptautinėms keleivių gabenimo įmonėms.

 

Kas patogiau

 

Ar žinote nors vieną žmogų kuris pasakytų kad keliauti lengvuoju automobiliu arba lėktuvu yra patogu. Tokių neatsiras daug nes net ir trumpas skrydis išvargina kai sėdynės nėra patogios o vietos kojoms nėra kur padėti. Keleivių nesutarimas dėl sėdynių atlenkimo, vaikų keliamas triukšmas, tai keletas nepatogumų jei keliausite lėktuvu. Nekalbame apie tikimybę kad skrydis gali būti perkeltas vėlesniam laikui arba išvis atidėtas dėl blogų oro sąlygų ar kokio nors incidento, gedimo.Viso to nėra keliaujant mikroautobusais, nėra jokių eilių, dokumentų tikrinimo. Mikroautobuse daugiau galimybių ramiai skaityti knygą, klausytis muzikos, kalbėtis ar miegoti. Visuomet galima susitarti su kitais keleiviais kurioje vietoje norite sustoti prasiblaškyti. Kokiu būdu pasirinksite keliauti priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių ir kelionės tikslo.

 

Automobilio atostogoms nuoma

Automobilio atostogoms nuoma

automobilis

Vis labiau populiarėjant kelionėms po Lietuvą atsirado poreikis ne tik susidaryti kuo įdomesnį maršrutą ir aplankyti kuo daugiau objektų ir gamtos vaizdų, bet ir pasinaudoti automobilio nuoma.

Dažnai keliaujantys, renkasi didesnį automobilį, į kurį galėtų lengvai susikrauti visus kelionei reikalingus daiktus. Tai ir palapinės, grilis, žvejybos reikmenys, plaukmenys, miegmaišiai ir visa tai, ko gali prireikti poilsiaujant gamtoje. Taip keliauja ne tik jauni žmonės, bet ir šeimos su vaikais, tad galima tik įsivaizduoti kokio dydžio mantą, jiems tenka sukrauti.

Tad pagrindiniai kriterijai, ieškant automobilio nuomai yra šie: automobilio talpa ir ekonomiškumas.  Ieškoti automobilio nuomai, rekomenduotina gerokai anksčiau, nei susidėliosite savo atostogų planus ar numatysite maršrutą, nes artėjant vasaros sezonui, kas dieną, vis mažėja galimybių gauti patį geriausią nuomos pasiūlymą, būtent jūsų numatytu laikotarpiu. Tad patartume apsisprendus aktyviai atostogauti, pradėti savo atostogas būtent nuo skambučio ar užklausos į automobilio nuomos punktą. Taip garantuosite sau ne tik transporto priemonę, bet ir galėsite nesukti sau galvos, dėl jos techninės priežiūros ar draudimo.

Rekomenduojama automobilį nuomai rinktis iš patikimos automobilių nuomos platformos, nes internete apstu pačių įvairiausių pasiūlymu su itin žemomis kainomis, tačiau puikiai atrodantys automobiliai nuotraukose ne visada atitinka realybę. Taip stengiamasi privilioti daugiau potencialių klientų, o vėliau pranešama, kad deja šio modelio negalima pasiūlyti, nes jis jau išnuomotas. Vietoje jo yra siūlomas prastesnės klasės, didesnių kuro sąnaudų ar senesnis automobilis.

Tad geriau viską detaliai išsiaiškinti, pasidomėti nuomos taisyklėmis, įsiskaityti į automobilio nuomos sutarties sąlygas ir išsiaiškinti visą aktualią informaciją apie nuomojamą automobilį iki jos pasirašymo. Tuomet galėsite ramiai keliauti ir mėgautis savo atostogų įpūdžiais.

 

Dyzelinio kuro sistemos gedimai – kaip jų išvengti?

Dyzelinio kuro sistemos gedimai – kaip jų išvengti?

Bene dažniausiai dyzeliu varomų automobilių kuro sistema sugenda dėl purkštukų darbo ir būklės. Purkštukai savo kokybe skiriasi, priklausomai nuo gamintojo, automobilio vairaivmo įpročių ir panašiai. Tačiau kai jie sugenda, ne visuomet yra patariama juos ardyti ir remontuoti. Be to ir toks remontas atsieina nepigiai. Tad kartais paprasčiau tokiu atveju iškart pirkti naują variklį.

Kad išvengtumėte šių bėdų, turėtumėte žinoti, kodėl dyzelinio kuro sistema taip lengvai sugenda ir kaip galima nuo to apsisaugoti.

Dažniausiai kuro sistema genda dėl užsikimšusių purkštukų. Kitais atvejais – dėl sudilusių purkštukų. Kai šie elementai yra tokios būklės, automobilių kuro sistema sutrinka – nefunkcionuojantys pukštukai negali įpurkšti į  cilindrą reikalingo kiekio degalų, tuomet tampa sunku vesti variklį, išsišvaisto daugiau kuro.

Be blogai dirbančių purkštukų, egzistuoja ir tokios kuro sistemos problemos kaip užsiteršę filtrai, bakai, sugedę aukšto slėgio siurbliai.  Visi šie gedimai įvyksta dėl vairuotojų neapdairumo ir užmaršumo retai keičiant tepalus.

Norint išvengti šių gedimų, ypač susijusių su purkštukais, reikėtų naudoti tik kokybiškus degalus. Pigiame, prastame dyzeline būna daug nereikalingų priemaišų, kurios kaupiasi automobilio elementuose ir juos gadina.

Taigi, vairuotojui pačiam lieka rinktis – ar geriau sutaupyti nekokybiškiems degalams ir daug dažniau susidurti su purkštukų gedimais, o tuomet juos brangiai remontuoti arba keisti naujais. O gal vis tik geriau netaupyti automobilio būklės sąskaita ir naudoti tik švarius bei kokybiškus degalus, užtikrinančius sklandų automobilio darbą?

Susiremontuoti vieną užterštą ar sugedusį purkštuką gali kainuoti net iki 200 eurų, todėl nenuostabu, kad dažnai vairuotojams dažnai patariama vietoje kuro sistemos remonto paprasčiausiai susipirkti naujas detales.

Jeigu jau susidūrėte su šio tipo gedimais ir neišvengiamai turite įsigyti naujas detales, pvz. purkštukus, užsukite į pigiausiosdalys.lt internetu arba Vilniuje ir Šiauliuose. Čia nuolatos skelbiamos akcijos, todėl vairuotojams suteikiama proga susitaisyti kuro sistemą pigiau – perkant detales mažesne kaina. Jeigu matote, kad senos kuro sistemos remontas tiesiog per brangus, visada galite patrauklia kaina įsigyti viską, ko reikia naujai automobilio kuro įrangai.